Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 09 marca 2017, 18:58

Lucas87 pisze:Wpadam, żeby zobaczyć komentarze kondora i całej reszty - odnośnie upokorzenia Polski przez pisiorów, i faktu, że 27 krajów (nawet Grupa Wyszehradzka) pokazało nam fakera i wybrało Tuska...
Może po prostu nie chcieli żeby wrócił do PL i tu szkodził?:)
A tak serio to co dobrego dla Polski zrobił Tusk, że panuje taka radość po jego wyborze?
Prosiłbym o jakieś trzy konkrety. Bo wybierać tylko dla tego, że ma takie samo obywatelstwo jest trochę słabe.


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 10 marca 2017, 09:26

Myślałem że nie można mówić większych bredni niż wczoraj JK czy PBS, ale dziś Szczerski w RMFie, udowodnił że jednak się da...

"- Wczoraj polityka europejska stała się zakładniczką złych emocji jednego człowieka - powiedział Szczerski w radiu RMF FM. - Jarosława Kaczyńskiego? - zapytał prowadzący rozmowę Robert Mazurek. - Tym człowiekiem jest Donald Tusk, bo jeśli ktoś mógł wykonać wczoraj gest, który pokazałaby, że może być silnym politykiem europejskim i pewnym liderem polityki europejskiej, to był to Donald Tusk, który sam mógł złożyć wniosek o odłożenie głosowania - odpowiedział Szczerski."

Wina Tuska, standardowo :facepalm:

źródło: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/krzyszto ... es/k91xtsb


Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 11 marca 2017, 00:12

steru, a byłbyś wstanie odpowiedzieć na moje pytanie?


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 11 marca 2017, 07:13

W moim poście nie oceniłem przecież wyboru Tuska na to stanowisko, więc nie wiem skąd to pytanie. Z mojego punktu widzenia na tym stanowisku mógłby nawet zasiadać sobie Saryusz-Wolski ale...

Chodzi o styl polityki międzynarodowej jaki uprawia PIS. Uważam, że więcej szkód wyrządzają ich działania, niż "niemiecki" Tusk zasiadający na tym stanowisku.


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 11 marca 2017, 10:37

steru pisze:Myślałem że nie można mówić większych bredni (...)
można, można:
Kaczyński: Donald Tusk nie będzie już mógł funkcjonować pod flagą biało-czerwoną

Dla mnie jest to tylko potwierdzenie jak chorym z zawiści człowiekiem jest Kaczyński i nikt nie wmówi mi, że jest inaczej z prostego powodu - z faktami się nie dyskutuje.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Tyrion

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 maja 2015
Posty: 51
Rejestracja: 19 maja 2015

Nieprzeczytany post 11 marca 2017, 10:55

mateo369 pisze:
steru pisze:Myślałem że nie można mówić większych bredni (...)
można, można:
Kaczyński: Donald Tusk nie będzie już mógł funkcjonować pod flagą biało-czerwoną

Dla mnie jest to tylko potwierdzenie jak chorym z zawiści człowiekiem jest Kaczyński i nikt nie wmówi mi, że jest inaczej z prostego powodu - z faktami się nie dyskutuje.
Uważam, że sporo osób demonizuje JK i jego podejście. Mi to bardziej wygląda na inwestycje w kapitał polityczny. Podobnie jak szalony Antek i zamach. Raczej jednemu i drugiemu te tematy nie spędzają snu z powiek, ale trzeba utrzymywać swój elektorat w gotowości. Mają świadomość, że nie mają co liczyć na tych, którzy złapali się na dobrą zmianę i ciepły wizerunek. Pozostaje im liczyć na głosy kupione za pińcet i straszenie Tuskiem. Mi pozostaje liczyć, że przyniesie to efekt podobny do straszenia prezesem przez poprzedników.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 11 marca 2017, 12:23

Tymczasem orzeł "dyplomacji smsowej" z alei Szucha:

"Na pewno musimy drastycznie obniżyć poziom zaufania wobec UE. Zacząć prowadzić także politykę negatywną".

To co? Zrobimy własną Unię z "ciepłym człowiekiem" z Białorusi?


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 11 marca 2017, 13:13

Alex96 pisze:
Lucas87 pisze:Wpadam, żeby zobaczyć komentarze kondora i całej reszty - odnośnie upokorzenia Polski przez pisiorów, i faktu, że 27 krajów (nawet Grupa Wyszehradzka) pokazało nam fakera i wybrało Tuska...
Może po prostu nie chcieli żeby wrócił do PL i tu szkodził?:)
A tak serio to co dobrego dla Polski zrobił Tusk, że panuje taka radość po jego wyborze?
Prosiłbym o jakieś trzy konkrety. Bo wybierać tylko dla tego, że ma takie samo obywatelstwo jest trochę słabe.
Doprecyzuj pytanie. Masz na myśli, co zrobił Tusk dla Polski jako przewodniczący RE? Jeżeli tak, to chyba nie masz zielonego pojęcia, czym jest Rada Europejska i jaką rolę pełni jej przewodniczący...


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 11 marca 2017, 23:37

Co nieco wiem, dlatego pytam skąd ta radość po wyborze Donalda niebawem T.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 12 marca 2017, 13:57

Szykuje się rozpierducha. Podobno jutro w południe minister Adamczyk idzie na dywanik do Prezesa.

http://pressmania.pl/afera-rzadowa-pis- ... si-odejsc/


Nawet Polko? O kurde, jestem w cięęęężkim szoku :shock:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gen-roma ... ii/54mtssy

Co tam się odjaniepawla?


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 18 marca 2017, 10:06

Makłowicz wyrzucony z tvp
Rozumiem, że Kurski poinformował Makłowicza, że jego wypowiedź zostanie wykorzystana w spocie, zapomniał tylko o jednym drobnym szczególe, że zostanie zmanipulowana :bravo:

Zarówno przez takie pierdoły jak ta z Makłowiczem jak i znacznie poważniejsze - rozpieprzanie polskiej armii dosłownie już rzygam tą "dobrą" zmianą.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 18 marca 2017, 10:37

Generalnie po tym co działo się w 2005 i później za rządów PiS, można było się spodziewać co będzie się dziać teraz...
Byłem skłonny dać szanse PIS po tym co wyprawiało PO i jak zawiodło oczekiwania społeczne obiecując gruszki na wierzbie.
Nie mówię, że wszystko co robią jest złe, ale w niektórych przypadkach, ręce opadają...


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 24 marca 2017, 18:14

http://www.tvn24.pl/macierewicz-obiecyw ... 268,s.html

To jak to było [vol 2]?

1. Caracale są be.
2. Będziemy budować smiglowiec z Ukraincami!
3. Albo nie, wezmiemy, nasze, polskie, patriotyczne... od Amerykanów [ale z Mielca]!
4. Juz lecą do nas smiglowce z USA! Pierwsze sztuki do konca 2016!
5. Troche sie przedluzylo! Ale będą niedlugo!
6. W sumie to nie wiemy kiedy beda, ale rozpisalismy nowy przetarg...

Kiedy ta banda kretynów skonczy ten cyrk? Większych dyletantów na tak wysokich stanowiskach najstarsi górale nie pamiętają.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 24 marca 2017, 23:29

Ja od razu wiedziałem że tak będzie. Szczerze? Partie polityczne Wy wierzycie w to? Dla mnie to zwykłe show - PiS rządzi Platforma byłaby w stanie zrobić koalicje z SLD (Gdyby było w sejmie) - Rządziło SLD PO i PiS było razem w opozycji i założyli by sojusz przeciwko SLD gdyby był rząd mniejszościowy załóżmy. PiS z SLD zrobiłoby koalicje razem przeciwko Platformie. Ja tego nie kupuje - Dla mnie, jest JEDNA bezideowa partia - Parlament RP. A te niby ich spory to pic na wodę żeby ludzie myśleli że coś się dzieje, na coś jest niezgoda - tylko po to by wspólnie i w porozumieniu okradać nas. To jest teatr za duże pieniądze. Zaś politycy jeżeli biorą pod uwagę nastroje społeczne to tylko po to by mydlić oczy. Radzę wam to samo - olejcie sprawę. Serio, lepiej się piłką interesować. :)


PiS = PO = SLD - to jest dla mnie równanie określające politykę. Podstawowe, ponieważ do tych "innych" "opozycyjnych" partii też przechodzą i tworzą je "znane twarze."

Szczerze? To okrutne ale - przydałby się taki Brunon K - tyle że prawdziwy. Bo według mnie to całe niby zagrożenie i cały on to sfabrykowana ściema. Show na potrzeby pr - a nie rp. Co z tą Polską?! No ale wszędzie polityka to farmazon. No, ale anarchii też nie może być.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 27 marca 2017, 19:20

http://www.rmf24.pl/raporty/raport-smig ... ign=chrome

Powód to ograniczenia budżetowe, bo według szacunków MON za 16 maszyn z ograniczonym offsetem trzeba by zapłacić około 7 miliardów złotych, a wcześniej za 50 francuskich Caracali z rozbudowanym programem offsetowym armia miała zapłacić 13,5 miliarda zł.

--------------------------

I to ciągle wiszącę w powietrzu pytanie, agent czy wariat?; )


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
ODPOWIEDZ