Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2015, 23:40

Tak, posłowie .Nowoczesnej, najbogatszej partii w Sejmie, którzy prowadzą swoje biznesy, wielu ma majątki liczone w grubych milionach, z jej liderem Petru, który przed pójściem w politykę zarabiał co najmniej pięć razy tyle co, jako poseł, czy ludzie tacy, jak Giertych, którzy po odejściu z polityki zwiększyli swoje dochody kilkukrotnie z pewnością walczą o strumień mamony. Petru pewnie o partyjną nominacje do pracy w dużych spółkach... a nie, sorry, jego tam zatrudniali bez polityki. Frasyniuk walczy o kasę. Agnieszka Holland, Marek Kondrat, który dostaje za reklamę bańkę rocznie, adwokat Ryszard Kalisz, który sam się z polityki wycofał. Rzecz w tym, ze ludzie tacy, jak Sikorski doskonale radzą sobie bez polityki (dla tych, co nie wiedzą. wykłada teraz na Harvardzie). Rostowski bez polityki sobie poradzi, tak, jak radził przed polityką. Niesiołowski z tytułem profesora ma się gdzie podziać, poza polityką. Kopacz jest lekarzem, też sobie da radę. Budka jest radcą prawnym. Siemoniak ma za sobą karierę w mediach, więc też ma do czego wracać. Kosiniak-Kamysz jest lekarzem.Nowacka jest informatykiem, ma zrobione studia MBA, Palikot na polityce tylko zbiedniał, wchodził w nią jako multimilioner. A teraz popatrzmy na drugą stronę. Kim jest Kaczyński bez polityki? Nikim. Ma doktorat z prawa, zrobiony tak dawno temu, że żadna porządna uczelnia go nie przyjmie w ramach konkursu na stanowisko. Ziobro - nigdy nie pracował w zawodzie, więc jest jednym z tysięcy magistrów prawa. Kuchciński - wykształcenie średnie, poza polityką - właściwie nikt. Brudziński poza polityką może być...nauczycielem WOSu czy czegoś takiego, za 1/3 uposazenia poselskiego. Beata Szydło, jako etnograf mogła by wrócić do pracy w muzeum, za 2 tys. brutto. Ciekawe, która strona musi się za wszelką cenę trzymać koryta.

Zapomniałem o Schetynie (współtworzył radio, był prezesem koszykarskiego Śląska), ale on też wypada jasno na tle swoich PiSowskich odpowiedników, np. Waszczykowskiego, od którego ma znacznie większy majątek.
Ostatnio zmieniony 20 grudnia 2015, 23:50 przez Makiavel, łącznie zmieniany 1 raz.


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2015, 23:47

Jeśli to do mnie to spieszę poinformować, że ja w ogóle nigdzie nie wspomniałem o jakiejkolwiek opcji politycznej a mówię ogólnie o całej klasie politycznej. A skoro już tak zostałem wyedukowany, że są tacy co to sobie bez politykowania doskonale poradzą to droga wolna. Przeżyję tę stratę, niech kręcą swoje prywatne biznesy :ok:


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2015, 23:56

To było do AdiegoJuve



Wasz PiS, taki wspaniały. Nie będą się polskie dzieci leczyć na lewackim sprzęcie!


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2015, 23:58

Jeżeli ktoś myśli, że koryto w polityce kończy się na wynagrodzeniu za pracę (jakkolwiek głupio to brzmi), to gratulacje.

Powszechnie też wiadomo, że wszyscy pchają się do polityki, ponieważ chcą jak najlepiej dla swojego kraju.

Kosmos.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 21 grudnia 2015, 05:39

Makiavel pisze: Rzecz w tym, ze ludzie tacy, jak Sikorski doskonale radzą sobie bez polityki (dla tych, co nie wiedzą. wykłada teraz na Harvardzie).
Nie wiem, czy Sikorski akurat to taki dobry przykład na to, iż każdy POtarganiec robi większe pieniądze poza polityką niż będąc w parlamencie czy rządzie, bo na Harvardzie to on ponoć "pracuje" za darmo:
Radosław Sikorski będzie się jednak musiał obejść smakiem - nie zarobi nawet na ulubione ośmiorniczki, nie mówiąc o szampanie. Sikorski będzie bowiem pracował za darmo! Dotarliśmy do korespondencji, w której szefowa biura prasowego Ośrodka Studiów Europejskich uczelni Gila Naderi przyznaje, że były marszałek nie dostanie za nową pracę ani grosza. - Pan Sikorski został powołany na stanowisko senior fellow (funkcja nie ma polskiego odpowiednika - przyp. red.), które jest stanowiskiem honorowym, a więc niepłatnym - napisała w mailu.
Link: http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/ra ... 28405.html

Zaznaczam jednak, że nie mam pewności, czy akurat tak to rzeczywiście wygląda w przypadku Radka "Octopussy" Sikorskiego :spiteful:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 21 grudnia 2015, 08:55

szczypek pisze:Jeżeli ktoś myśli, że koryto w polityce kończy się na wynagrodzeniu za pracę (jakkolwiek głupio to brzmi), to gratulacje.

Powszechnie też wiadomo, że wszyscy pchają się do polityki, ponieważ chcą jak najlepiej dla swojego kraju.

Kosmos.
Pełna racja politycy to tylko zawsze i wszędzie dla dobra kraju:D


Don Mateo bis

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2013
Posty: 187
Rejestracja: 14 lutego 2013

Nieprzeczytany post 21 grudnia 2015, 10:53

Makiavel pisze:Niesiołowski z tytułem profesora ma się gdzie podziać, poza polityką.
Makiavel pisze: A teraz popatrzmy na drugą stronę. Kim jest Kaczyński bez polityki? Nikim. Ma doktorat z prawa, zrobiony tak dawno temu, że żadna porządna uczelnia go nie przyjmie w ramach konkursu na stanowisko.
Pięć lat starszy od Kaczyńskiego Niesiołowski ma się gdzie podziać, a pięć lat młodszy Kaczyński od Niesiołowskiego nigdzie pracy nie znajdzie, bo doktorat z prawa zrobił dawno temu. Tako rzecze forumowy głupek.


Vimes, Karowiew, Szczypek, Alex96, Lucas87i kilku innych, nie bolą Was nogi od rozmowy z tym "doktorem głupoty"? Kopiecie go w każdej rozmowie, nie macie odcisków?


Forza Juve!
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 21 grudnia 2015, 11:00

Jakie tuzy protestują w Łodzi.

Obrazek

Allllle będzieeee aferrrrra...

http://natemat.pl/165951,pis-grozi-urze ... zwolnienie

Juras poproś KOD o współpracę , oni maja kasę ! ( od Sorosa ) :prochno:


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 21 grudnia 2015, 11:28

@Karowiew W przypadku Sikorskiego akurat nie mówiłem o pieniądzach, tylko o tym, że osoba, której kompetencje nie raz były kwestionowane zarówno przez oponentów politycznych, dziennikarzy "niepokornych" mediów, jak i na tym forum, po odejściu z polityki trafiła na... najlepszy uniwersytet na świecie. Z tego co się orientuje to rodzaj wykonywanej tam pracy pozwala mu również na inne aktywności, więc sądzę, że połączy tę, niezwykle prestiżową, pracę z zarabianiem sporych pieniędzy. Jest też przykładem tego, że bycie u władzy nie jest mu potrzebne do obejmowania prestiżowych stanowisk.

Przykre jest, że wypowiadają się tutaj ciągle ludzie, którzy nie mają totalnie nic do powiedzenia i nie wiedzą o czym piszą. Otóż każdy poseł składa oświadczenie majątkowe i rejestr korzyści. Każdy przypadek przejścia z polityki na dobrze płatną posadę w spółkach z kapitałem SP jest informacją publiczną. Trzeba być totalnym kretynem by myśleć, że ludzie, jak Palikot, Petru, Sikorski, Rostowski, Kalisz, Giertych idą do polityki dla pieniędzy. I to, w sumie, by się zgadzało.

Pragnę też poinformować, w ramach oświecania tłumów, że posiadając tytuł profesora większość uczelni przyjmuje cie z pocałowaniem ręki. Co więcej, Niesiołowski wydał swoją ostatnią monografię wydał 10 lat temu, a wcześniej publikował na tyle dużo, że w 2005 przyznano mu profesurę. Czy Kaczyński ma jakąś publikacje i kiedy ją wydał?

Ponieważ idą święta to w ramach dobrych uczynków przez pewien czas nie będę się tu udzielał masakrując ignorantów. Dziś był ostatni raz przed przerwą.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 21 grudnia 2015, 11:55

Naprawdę się pogubiłem. Petru nie poszedł do polityki dla pieniędzy, bo wszyscy się dowiedzieli, że jest bogaty, co nie było wcześniej żadną tajemnicą? Albo że nie może przyjąć pieniędzy poza źródłami, które wskazał w oświadczeniu?


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 21 grudnia 2015, 12:11

Obrazek


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 21 grudnia 2015, 14:05

Makiavel pisze: Pragnę też poinformować, w ramach oświecania tłumów, że posiadając tytuł profesora większość uczelni przyjmuje cie z pocałowaniem ręki.
:rotfl:

Czy ktos podjalby sie odkopania tego tematu o Makiavelu i wrzucania tam regularnie tego typu perelek? Ja zawsze bylem zdania ze oswiecaniem tlumow warto sie zajac dopiero po opanowaniu jezyka ojczystego na poziomie szkoly podstawowej, ale nie wiem jakie glosy na ten temat przewazaja w dyskursie akademickim.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 21 grudnia 2015, 14:42

Dziś skazano Brunona Kwietna za próbę zamachu na Sejm. Pan Kwiecień pisał o Sikorskim per "Zdradek Sikorski" o Komorowskim "Komoruski", o Tusku "Rude bydlę", uważał wszystkie media, poza pisowsko-rydzykowymi, za antypolskie i oskarżał PO o rozkradanie majątku narodowego. Pisał o żydokomunie, do której zaliczał UW i PO.

Brzmi znajomo? To tak jeszcze ad vocem dyskusji o Cybie i odpowiedzialności za jego czyn.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 21 grudnia 2015, 17:59

Kaczyński w polityce dla pieniędzy, cały PiS w polityce dla pieniędzy, bo do niczego innego się nie nadają, ale jeden Petru ze swoją Nowoczesną jest tak napalony na dobro Polski, że żadne pieniądze go nie interesują. Może zmieńmy nazwę tego tematu na "Kabaret", bo jak tu się nie śmiać z takiej głupoty.


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 21 grudnia 2015, 18:22

Naczelny ignorant i ćwierćinteligent, człowiek, który od lat p... wybory tutaj. Pragnę być oświecony. Czemu zamiast kręcić majątki sami sobie i tylko dla siebie te wybitne jednostki się ładują w politykę? Proszę łopatologicznie, żebym zrozumiał.


ODPOWIEDZ