Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Pawełek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 listopada 2004
Posty: 785
Rejestracja: 23 listopada 2004

Nieprzeczytany post 25 października 2015, 23:42

Swoją drogą, zastanawia mnie kwestia preferencji politycznych wśród użytkowników JP.


Sky is the limit!
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 25 października 2015, 23:49

@Pawełek a mnie ciekawi, że Cie to ciekawi bo są do bólu przewidywalne. Z małymi wyjątkami (np. Vimesa, który modli się do Kaczyńskiego, swojego guru) większość ma takie poglądy, jakie są modne w Internecie i jakie wypada mieć "prawdziwym kibicom" czyli PiS, KORWiN i Kukiz z małą domieszką Ruchu Narodowego, jeśli można na nich głosować. Z wyjątkiem deszczowego nikt się tu z innymi nie odważy afiszować.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 25 października 2015, 23:56

Obrazek

Makiavelu, w domu mam nawet posąg Jarosława. Naturalnej wielkości :prochno:.


Obrazek
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 26 października 2015, 00:03

Myślałem, że tatuaż na plecach w skali 1:1 :prochno:

Obrazek


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 26 października 2015, 00:14

pan Zambrotta pisze:Lewactwo trafia na polityczny śmietnik historii. Licze na wejście Korwina, mimo wszystko należy mu się. Boje się nowoczesnej. W tiwiku powtarzają co chwilą "po skręca w lewo, petru liberał", sygnał podprogowy dla lemingów, żeby przerzucili się na nowoczesną właśnie się zaczął.
Ty to chłopaku potrafisz w paru słowach, bez rozwlekania, pięknie spuentować.

Nie ogarniam tej paniki, która panuje u mnie na fejsiku. Wygrana PiSu nie jest żadnym zaskoczeniem. Samodzielne rządy właściwie też. Przecież wiadomo, że przy dobrym wyniku wyborczym nie poszliby na żadną koalicję tylko z czasem przeciągnęliby ludzi z innych partii oferując im mało znaczące stanowiska.

Zandberg bohaterem tych wyborów. Komunista zaorał lewicę. KORWiN za PSL i uznałbym, że skład Sejmu jest naprawdę sensowny. Nawet PiS ma paru dobrych kandydatów na ministrów (finanse i gospodarka).


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 26 października 2015, 04:37

Dramat. Tym co mieszkają w Polsce to szczerze współczuje bo jak widać jakieś 80% ludzi głosujących to kompletni <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> nie uczący się na błędach. Co jeszcze musi się stać by to stado baranów cokolwiek zrozumiało? Nie wiem. Jak widzę to, że po tych wszystkich latach PO ma nadal ponad 20% to mam ciarki na plecach. Szkoda mi najbardziej tych ogarniętych ludzi, zdolnych którzy chcą coś robić, ale się zwyczajnie nie da.
Tak na marginesie to umarłem gdy gadałem z kolesiem który mówił, że opodatkowując duże firmy zyskamy pieniądze i w żaden sposób nie odbije się to na zwykłych ludziach i klientach. Dramat. Polska umiera...jeździ już na wózku inwalidzkim z maską tlenową i kroplówką. Nie ma już nadziei dla tych ludzi. Przykro mi.
Czas chyba powoli zacząć myśleć nad ściąganiem rodziców i znajomych.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 26 października 2015, 06:03

ForzaItanimulli3vujcm pisze:To że naiwny lud myśli że PiS wszystko im da i będzie cudownie.
A jak zacznie rządzić PiS - zaczną ludzie tęsknić z PO.
ForzaItanimulli3vujcm pisze:Mnie po prostu śmieszą ludzie którzy wierzą że PiS im wszystko da, wierzą w żałosne obietnicę. Platformy nie znoszę - również, ale wolę ją od PiSu - nie mam ochoty na moherową republikę po raz drugi.
Człowieku zastanów się przynajmniej trochę co piszesz? Skąd ty możesz wiedzieć co mogą chcieć ludzie? Może po prostu większość głosowała tylko i wyłącznie tak a nie inaczej nie ze względu na to, że PiS już im nagarnie pełną łopatą. A po prostu może z tego, że większość miała już dosyć tej pogardy i obłudy, którymi wykazywała się obecnie nam rządząca koalicja. A i nie tylko bo i Palikot z Lewicą też byli wcale nie lepsi od nich i co tu się dziwić słabemu wynikowi Lewicy (osobiście jednak uważałem, że będzie lepszy, ale tez nie płaczę, że Lewica nie wejdzie). Może większość miała już dosyć robienia z ludzi przygłupów i tępaków, może większość po prostu nie była ślepa a widziała dobrze co się u nas obecnie dzieje gdzie afera goniła aferę, i nikt z obecnie rządzących nie robił sobie z tego nic i wszystko było zamiatywane pod dywan, no bo jakże kolegów przecież trzeba było chronić. Może właśnie z tego powodu większość zagłosowała tak a nie inaczej a nie z tego, że już PiS da im wszystko czego zapragną a tak na pewno nie będzie. No i żeby publicznie przedstawiciel rządu zamiast pomagać, nazywał pewną grupę ludzi "frajerami" to też już chyba przekraczało pewne granice i standardy.
Dlatego może po prostu ludzie głosowali przeważnie na PiS, nie ze względu na to, bo wierzą w te ich obietnice a po prostu mieli już dosyć tych wszystkich rzeczy o których napisałem wyżej i po prostu chcieli innych u tego "przysłowiowego koryta".

Zastanów się jeszcze raz czasem co wypisujesz bo po prostu wypisujesz brednie myśląc, że ludzie już są tacy naiwni i głupi.


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 26 października 2015, 07:27

Obudzić się rano i zobaczyć ten wszechobecny ból dupy - bezcenne :D
Niestety late poll podaje wzrost lewicy o prawie 1% do 7,5 obecnie...
Partie Januszów niestety bez zmian, a tu bardzo mocno liczyłem na przetasowanie...


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 26 października 2015, 07:29

szczypek w maju pisze:
Makiavel pisze:W polskiej polityce MUSI istnieć reprezentacja dla ludzi, którzy chcą związków partnerskich dla par homoseksualnych, legalizacji aborcji, ułatwień w stosowaniu in vitro, odcięcia państwa od kościoła, etc..
Co to w ogóle znaczy, że MUSI? Nie rozumiem tego jęczenia nad lewicą. Tak jakby to było coś, co istnieć musi. Otóż rwa nie, nie musi. Niech ginie. Skoro ludzi o takich poglądach nie jest aż tak dużo, aby zdobyć pozycję na polskiej scenie politycznej, to znaczy że Polska takiego czegoś nie potrzebuje. MUSI... Musi to być normalnie.
O nie, znowu okazało się że miałem rację.

Trudno jej nie mieć gdy oponentem w dyskusji jest ktoś kto potrafi przez kilka stron przekonywać, że slownikowe definicje rządzą a jednocześnie nie widzieć różnicy między "anonimy z Juvepoland" i "anonimy na Juvepoland".


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 26 października 2015, 09:27

Ależ wy macie gigantyczne kompleksy :P

szczypek miałbyś rację, gdybyś się nie mylił. Otóż zarówno w PO jest spora frakcja, która reprezentuje wspomniane przeze mnie interesy (projekt ustawy, który zawetował Naczelny Pielgrzym RP był współautorstwa Muchy, Kidawa-Błońska składała liberalne projekty dotyczące związków partnerskich i in vitro) , jak i .Nowoczesna, centroprawica, ale liberalna światopoglądowo. Petru mówił o odcięciu państwa od Kościoła, wśród postulatów, które pojawiały się na Facebooku tej partii były także te dotyczące związków partnerskich i in vitro (na liberalizacji ustawy aborcyjnej zależy mi najmniej). Gdyby było inaczej to bym na nich nie głosował. Po wtóre lewicowe partie zdobyły w tych wyborach, na tę chwilę, ponad 11% (ZL i Razem). Konserwatywna prawica - 4,9% (KORWiN), centroprawica ok. 31% (centrowa PO i centroprawicowa Nowoczesna), wygrali populiści - ok. 46% (PiS i Kukiz). Chcesz z tego wyciągnąć wniosek, że Polska najbardziej potrzebuje teraz populizmu? Te wyniki pokazują, że poza populizmem i poglądami centrowymi (które zawierają w sobie część postulatów lewicowych) klasyczna lewica jest trzecią siłą w Polsce.

"na Juvepoland" - skrót myślowy od "wypowiadający się na stronie Juvepoland". "z Juvepoland" - skrót myślowy od "anonimy ze strony Juvepoland". Tak trudno było zrozumieć ? :facepalm:

@Arbuzini
Nawet PiS ma paru dobrych kandydatów na ministrów (finanse i gospodarka).
Tak, a jakich?


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 26 października 2015, 10:03

Makiavel, sprawdź sobie w słowniku znaczenie słowa populizm, przeczytaj to kilka razy na spokojnie, a potem skonfrontuj to z tym co napisałeś wyżej.
Bo jeśli wg Ciebie tylko 2 partie są populistyczne to źle o Tobie świadczy.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 26 października 2015, 10:07

gregor_g4 pisze:Obudzić się rano i zobaczyć ten wszechobecny ból dupy - bezcenne :D
Dla mnie to straszne, nagłówki typu cytuję: "Obudziliśmy się w nowej Polsce". Czyli już chyba niektórzy odczuli zmiany nowej władzy. PiS naobiecywało gruszki na wierzbie niczym PO 8 lat temu. Polska cały czas jest ta sama, zmienią się tylko gęby przy korycie i inne afery. Trzeciej siły jak nie było tak dalej nie ma. Nie mówiąc już o obecności jakiejkolwiek porządnej lewicy w Polsce, na tej społeczeństwo przeprowadziło publiczną aborcję. Ja nie odczuwam pozytywnych zmian idących z obecną władzą, "zazdroszczę" tym, który w nie ślepo wierzą.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 26 października 2015, 10:23

gregor_g4 pisze:Makiavel, sprawdź sobie w słowniku znaczenie słowa populizm, przeczytaj to kilka razy na spokojnie, a potem skonfrontuj to z tym co napisałeś wyżej.
Bo jeśli wg Ciebie tylko 2 partie są populistyczne to źle o Tobie świadczy.
populizm
1. &#171;popieranie lub lansowanie idei, zamierzeń, głównie politycznych i ekonomicznych, zgodnych z oczekiwaniami większości społeczeństwa w celu uzyskania jego poparcia i zdobycia wpływów lub władzy&#187;
http://sjp.pwn.pl/sjp/populizm;2505164

Obniżenie wieku emerytalnego, co zrujnuje naszą gospodarkę ale co ma ogromne poparcie w społeczeństwie, rozdawanie 500 złotych na każde dziecko, kolejne obietnice budowy mieszkań i wpompowywania miliardów w gospodarkę, "rozwalenie układu", "sprawiedliwość społeczna" (cokolwiek to znaczy), "walka z układem", etc.. Znasz jakiś pomysł PiSu, który byłby racjonalny gospodarczo ale niepopularny politycznie, jak reforma emerytalna PO? Kukiz to już w ogóle nie ma programu tylko zbiór populistycznych sloganów typu "walka z partiokracją" czy wspomniane rozwalanie systemu. Typowe partie populistyczne: rozdawnictwo, slogany, obietnice wszystkiego, co ludzie sobie życzą. Więc tak, wiem co to populizm, tak PiS i Kukiz to typowo populistyczne partie.


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 26 października 2015, 10:30

Jakoś lżej się wstaje, gdy sobie uświadomisz, że w końcu banda złodziei porównywalna ze szwedzkim potopem została odsunięta od władzy :dance2:.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 26 października 2015, 10:55

Dla mnie są 3 priorytety.

1. Redukcja wszechobecnej biurokracji i uproszczenie systemu.
2. Zdecydowana poprawa opieki zdrowotnej w naszym kraju (moja dziewczyna jest pielęgniarką, sam na szczęście nie przebywam w szpitalach, ale to co się dzieje w placówkach i szpitalach to jest kpina).
3. Nadal równomierne wprowadzanie obcego kapitału do Polski (niestety albo stety ale potrzebujemy obcego kapitału) ale również rozwój i wsparcie Polskich przedsiębiorstw, które zapewnią młodym ludziom (i nie tylko) możliwość godnego zarabiania, życia i rozwoju w naszym pięknym kraju.

Z tego będę rozliczał PiS za 3-4 lata. Co do polityki zagranicznej wolę się nie wypowiadać, bo żyjemy obecnie w czasach napięcia i ciężko stwierdzić na ten moment jaką drogę powinniśmy obrać jeśli chodzi o politykę zagraniczną, ale na pewnie nie możemy pogarszać naszych stosunków z UE. BO to głownie z nią odbywa się wymiana gospodarcza.


Obrazek
ODPOWIEDZ