Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2015, 16:10

coraz mniej zaczyna mi się podobać Stonoga i jego działania...
W mediach głównego nurtu o tym cisza raczej, poza informacją na onecie (na samej górze) która szybko zniknęła.
Powołując się na radio Zet, onet podał informację o możliwości ujawnienia aneksu do raportu z likwidacji WSI...

Stonoga od kilu dni na bieżąco straszy aneksem, a dzisiaj oficjalnie do PBK wystąpił z prośbą o ujawnienie go nim zrobi to ktoś, kto go nieocenzuruje...

To wszystko wygląda mi na wybuch kontrolowany niestety, a Stonoga na człowieka służb. Mimo wszystko mam nadzieje, że się myle, bo ta sytuacja byłaby bardzo niekorzystna dla naszego kraju.


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2015, 16:24

Łukasz pisze:
Alex96 pisze:Czemu chociazby na tym forum "narzeka" na oko 90-95% uzytkownikow (mimo ze wielu jak sami pisza, nie zyje im sie zle)?
Tego raczej nie ma co mieszać w kwestię jakości rządu, bo narzekanie to element naszej narodowej mentalności.
Ludziom w Polsce nie żyje się źle. Jestem w stanie uwierzyć w te 90% natomiast...ludzie się wkurzają bo hmmm jakoś czują "jak mogliby żyć". Czują się jak trzymani na smyczy. Nie mogą się rozwinąć. Są blokowani. O to tutaj chodzi.
Znam faceta na stanowisku kierowniczym na lotnisku więc zarabia całkiem całkiem...facet ten zrobił karpia jak spytałem się go o Schengen. Koleś w ogóle nie wiedział co to jest, a zarabia rocznie ponad 30 tys funtów. Jak Polak patrzy na to to się wkurza bo wie więcej półgłówki z innych krajów, a zarabia 10% tego co oni.


Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2015, 20:36

Shadow Marshall pisze:Ludziom w Polsce nie żyje się źle. Jestem w stanie uwierzyć w te 90% natomiast...ludzie się wkurzają bo hmmm jakoś czują "jak mogliby żyć". Czują się jak trzymani na smyczy. Nie mogą się rozwinąć. Są blokowani. O to tutaj chodzi.
Tylko przypomnę
Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane, z których wynika, że ponad 2,8 mln polskich rodzin żyje w skrajnym ubóstwie.
W polskich rodzinach, które znalazły się w niechlubnych statystykach GUS wydatki nie przekraczały kwoty przyjętej przez państwo jako minimum egzystencji tj. 540 zł dla osoby żyjącej samotnie oraz 1458 zł dla rodziny czteroosobowej. Najbardziej zagrożone biedą są rodziny wielodzietne. W 2014 roku poniżej kwoty minimum egzystencji żyło 11% osób w rodzinach z trójką dzieci i aż 27% w rodzinach z czwórką i większą liczbą dzieci
Masz racje z tym, ze ludzie widza jak sie zyje na zachodzie i ze robiac to samo co w Polsce mozna zarobic 3,4,5 razy wiecej... Druga Irlandia byla obiecywana 8 lat temu przez PO, przez 8 lat praktycznie nic sie nie zmienilo...
Unia Europejska swoimi regulacjami napędza ceny. Wiele produktów bardzo podrożało tylko dlatego, że Bruksela wymusza minimum podatkowe (np. w wypadku akcyzy). Przed wejściem do UE polscy politycy zobowiązali się do stopniowego, ale znacznego podniesienia różnych podatków akcyzowych, o czym nie mówiło się wtedy w mediach. Tak jest w wypadku paliw czy papierosów. W znacznej mierze z powodu narzuconego przez Unię wzrostu akcyzy, wynikającego z dyrektywy energetycznej, a także konieczności dolewania biopaliw, od 2004 r. cena detaliczna benzyny bezołowiowej 95-oktanowej wzrosła prawie o 70 proc. (z 3,2 zł), a oleju napędowego aż o 90 proc. (z 2,8 zł). Czy ktoś jeszcze pamięta cenę benzyny w 1997 r., wynoszącą wtedy 1,5 zł za litr? Aktualnie ponad połowa ceny paliw to podatki. Z kolei w kosztującej 11–12 zł paczce papierosów ponad 9,5 zł (ok. 82 proc.) to akcyza i VAT. A warto pamiętać, że jeszcze w 2004 r., kiedy Polska zaczynała się dostosowywać do unijnych regulacji, paczka papierosów kosztowała średnio 4,6 zł. Oznacza to wzrost ceny w ciągu dziewięciu lat o ponad 150 proc.! Nie ma się więc co dziwić, że Polacy zarówno paliwo, jak i papierosy czy wódkę (w której cenie podatki stanowią ok. 66 proc.) masowo kupują z przemytu zza wschodniej granicy: z Rosji, Białorusi czy Ukrainy – tam jest znacznie taniej, bo tam nie ma Unii Europejskiej z jej regulacjami. Także unijne przepisy wymusiły wprowadzenie w Polsce akcyzy na węgiel, której wcześniej w ogóle nie było.
Srednio w Polsce zarabia sie około 2200zl na ręke, to nawet nie jest 60% najnizszych zarobków w niemczech (!!!) i to po 10 latach w Unii...
"Złoty okres"
gregor_g4 pisze: To wszystko wygląda mi na wybuch kontrolowany niestety
Z tym się jak najbardziej zgodze, od momentu powłania NowoczesniejPL i ich wyników jakos wszystko wydaje mi sie byc ustawiane/sterowane.
Co do Stonogi to wg mnie nie jest on człowiekiem jakis sluzb... No ale czas nam pokaze...


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2015, 21:42

Alex96 pisze:
gregor_g4 pisze: To wszystko wygląda mi na wybuch kontrolowany niestety
Z tym się jak najbardziej zgodze, od momentu powłania NowoczesniejPL i ich wyników jakos wszystko wydaje mi sie byc ustawiane/sterowane.
Co do Stonogi to wg mnie nie jest on człowiekiem jakis sluzb... No ale czas nam pokaze...
nowoczesna już widać, że nie wypali - ludzie nie dadzą się nabrać.
A Stonoga? Ma niesamowite kontakty, tylko nie wiadomo z kim. No bo jak wytłumaczyć fakt, że akurat jego firma windykowała pieniądze z afery Coloseum? Byle ogórek do czegoś takiego nie zostanie dopuszczony.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2015, 23:21

gregor_g4 pisze: To wszystko wygląda mi na wybuch kontrolowany niestety, a Stonoga na człowieka służb. Mimo wszystko mam nadzieje, że się myle, bo ta sytuacja byłaby bardzo niekorzystna dla naszego kraju.
Taki sam, jak szemrany kupczyk ruskim węglem, Falenta. On był doradcą Leppera, i to on nawinął mu temat o "talibach w Klewkach". Ploteczka głosi, że wrzutkę tę zrobił Stonodze ktoś zza Buga.

Cała ta sprawa na kilometr śmierdzi spoconymi ruskimi walonkami, suszonymi nad ogniskiem.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2015, 18:50

EDIT: rocznica egzekucji w Palmirach: http://historia.wp.pl/kat,1342,title,75 ... omosc.html

***
Rozmowy między partią KORWin a Kukizem skończyły się fiaskiem, co mnie szczególnie nie martwi :D

Może są ludzie pytający, dlaczego sojusznikiem UPR jest RN, a nie KNP. To zostało rok temu wyjaśnione za pomocą tabeli: http://wmeritum.pl/dlaczego-upr-jest-z- ... narodowym/


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2015, 15:21

Kopacz najpierw przekopała cały Smoleńsk, a teraz przypadł jej zaszczyt zakopania Platformy. Kompletny brak wyciągania wniosków z własnych porażek, konwencja prawie identyczna jak te niedawne Bronkowe, z tą różnicą, że zaczepki Gajowego w kierunku oponentów wypadały jeszcze dość naturalnie, a Kopaczowa myli się czytając z kartki, głos jej drży co chwilę, jakby się miała zaraz rozpłakać... to naprawdę wygląda dużo gorzej, niż myślałem :roll:


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2015, 07:39

Polecam RAZiemkiewicza w najnowszym "Chłodnym okiem" :-D :





"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
minimav

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 czerwca 2007
Posty: 250
Rejestracja: 06 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2015, 21:40

http://pikio.pl/stonoga-pojdzie-siedzie ... ery-video/

Tymczasem p. Stonoga otrzymuje wyrok skazujący i grozi puczem :D

http://pikio.pl/sikorski-emigruje-znala ... a-granica/

I nastał koniec kariery politycznej "najlepszego kandydata na prezydenta", który w wyborach nie startował. Przynajmniej znajdzie się w doborowym towarzystwie, oby tylko nie zachorował na "filipinkę".


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2015, 09:15

Jeden z większych intelektów PO, Pani Kidawa-Błońska, została drugą osobą w państwie. Warto byłoby poczytać jej wielkie myśli na różne tematy: http://wgospodarce.pl/informacje/20294- ... -6-cytatow

Szczególnie wielka myśl padła odnośnie do bezdomnych:
Są ludzie, którzy w taki sposób przyjęli styl swojego życia, że chodzą i grzebią po śmietnikach, nie, nie będą złodziejami, będą segregować śmiecie, sprawdzali czy są dobrze segregowane.
:rotfl:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2015, 20:01

@Karowiew nie wiem czemu nie śmiejesz się z tego, że oficjalnym kandydatem na premiera z ramienia PiS jest Beata Szydło, partyjna ekspertka od spraw gospodarczych, która domagała się od Tuska i Rostowskiego wyjaśnień, czemu PKB spada a rośnie bezrobocie i inflacja w sytuacji, gdzie było dokładnie odwrotnie. To znacznie ciekawsze niż wypowiedzi Kidawy-Błońskiej, która w PO nie jest ekspertem od spraw gospodarczych a jako marszałek nie ma nic wspólnego z polityką ekonomiczną państwa.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2015, 08:06

Jeszcze w tym tygodniu ma trafić do sądu akt oskarżenia w sprawie - jak ją nazwał Wojtunik - "największej afery korupcyjnej w III RP". Coś mi się wydaje, że będzie następna kupa śmiechu: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpos ... ery/ygb0jb

Pionier badań nad grafenem konkurs wygrał, ale stanowiska nie dostał decyzją szefa PSL, bo przecież wynik żadnego konkursu ważny nie jest, a to że był niezłym fachowcem, nie zmienia faktu, że o obsadzie takich stanowisk decyduje PSL: http://telewizjarepublika.pl/pionier-ba ... 20987.html

Z kont ZUS zniknęło ongiś 8 mld złotych, nikt nie wie, co się z nimi stało. Zniknęło i już: http://telewizjarepublika.pl/z-kont-zus ... 20954.html


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2015, 09:33

- Przepraszam, ale jestem zajęty.
- Ale kotlecik ładnie pachnie.


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 02 lipca 2015, 09:12

Hadacz, czyli "obrońca krzyża" na usługach wiadomo kogo, część 23 i 3/4. Tym razem pada podejrzenie, że za akcję przeciw Dudzie miał dostać mieszkanie: http://www.rp.pl/artykul/1212829.html

Nowa twarz PO o - nomen omen - nazwisku Pomaska (PO+nowa twarz=POMaska?) pytana o to, czemu Polacy są wkurzeni na PO, odpowiada, że "rządzimy 8 lat" :lol:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 02 lipca 2015, 10:19

Karowiew pisze:Z kont ZUS zniknęło ongiś 8 mld złotych, nikt nie wie, co się z nimi stało. Zniknęło i już: http://telewizjarepublika.pl/z-kont-zus ... 20954.html
Cytując Kidawę-Błońską odnośnie poprzedniego zniknięcia ... "To są na pewno jakieś kwoty, które wynikają z różnych takich działań", więc spoko ;)


ODPOWIEDZ