Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 18 maja 2015, 16:14

Kucharius1 pisze:
gregor_g4 pisze:Przecież to dlatego Kwaśniewski oficjalnie poparł Komorowskiego, wbrew swojej macierzystej partii, będącej w rozpadzie.
Jemu też się ciepło zrobiło jak Komor 1 rundę przegrał, bo i on i PBK są głęboko umoczeni. Poleci jeden, to pociągnie drugiego za sobą.
Tylko co niby im zrobi Duda jak wygra ? To jest ta sama klika, po debacie pewnie wylądowali na tym samym afterku ;)
To że polska polityka to bagno i kolesiostwo, nie musisz mi przypominać. Jednak "wspólny afterek" na linii PO - PiS to fikcja. Kto jak kto, ale PiS akurat chciał rozliczyć komunę (nieudolnie) i rozbić układy które na scenie są od lat.
Lech Kaczyński utajnił Aneks do raportu z likwidacji WSI. Dlaczego to zrobił? Bo znając Kaczyńskich, chciał mieć haka na przeciwników, którym może pomachać przed nosem, lub wręcz skorzystać z niego i użyć tego gdy to będzie odpowiednie (patrz - tuż przed kampanią prezydencką).
A że LK nie dożył tej kampanii, a po nim wszedł z urzędu Marszałek Sejmu Komorowski, któremu nie na rękę ten aneks ujawniać, to boją się teraz, że przyjdzie PiS i wywali na stół brudy, które próbował już wywalić Lepper, a LK trzymał je, by wyjść z tym w odpowiednim momencie.

Patrząc po nagraniach u Sowy - ujawnione w nieodpowiednim momencie przeszły właściwie bez echa.

Dzisiejsze rozmowy Bieńkowskiej również... Sienkiewicz już się wszystkiego wypiera.


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 18 maja 2015, 16:37

W takim razie, dlaczego im się nie udało w okresie gdy mieli premiera, rząd czy Prezydenta? Powód jest prosty -> to pic na wodę. Te Świnki razem balują, mój sąsiad pracuje już dwa lata w sejmie, więc info z pierwszej ręki (poza tym to żadna tajemnica). Działają jak mafia. Czasem poświęcą jednego człowieka, by transport kokainy przeszedł bez problemów.

Lewicowa- skrajna prawica czyli PiS niczego nie chcą zmienić na poważnie, bo sama WSI, Komuną i Magdalenką śmierdzi ;) W drugiej turze tak na prawdę nie ma żadnego wyboru.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 18 maja 2015, 17:08

Rzecznik Uniwersytetu Jagiellońskiego Adrian Ochalik potwierdził w rozmowie z IAR, że Andrzej Duda od blisko dziesięciu lat z roczną przerwą jest na urlopie bezpłatnym.

Bronisław Komorowski wczoraj w czasie debaty zwrócił Andrzejowi Dudzie uwagę na to, że „blokuje etat" na uczelni.

Dziś uczelnia potwierdziła, że kandydat PiS jest zatrudniony w Katedrze Prawa Administracyjnego UJ.

- W przypadku posła, czy senatora władze uczelni nie mogą odmówić przyznania bezpłatnego urlopu - wyjaśnia w rozmowie z IAR rzecznik UJ Adrian Ochalik.

Rzecznik sprecyzował, że na czas nieobecności pracownika, uczelnia poszukuje osoby na zastępstwo, a pracownikiem, który aktualnie zastępuje Dudę, podpisana została umowa o etat na trzy lata.

Jak podkreśla Polskie Radio, Andrzej Duda może przerwać urlop i wrócić na uczelnie w każdej chwili. Osoba zatrudniona na jego miejsce ma w umowie zapis o trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia.

Źródło
Na miejsce Dudy zatrudniono inną osobę na umowę na czas określony. Duda jest na urlopie bezpłatnym.

Obrazek

Oryginalny wpis Magdaleny Żuraw: http://www.debata.olsztyn.pl/blogi/magd ... udzoo.html.

Portal natemat.pl, który swoją twarzą firmuje Tomasz Lis dokonał manipulacji cytatem. Mnie to nie dziwi, ale może więcej ludzi uświadomi sobie jakim zakłamanym propagandystą jest Lis.

Duda był zdecydowanie zbyt grzeczny i trzymał się ustaleń sztabów, podczas gdy Komorowski je łamał i manipulował.


Obrazek
gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 18 maja 2015, 18:30

@Kucharius ja nie twierdze, że PiS to zbawienie - dla mnie to mniejsze zło - wyboru masz rację - nie ma. A pomyśleć, że Kukizowi brakło 12 % i byłaby całkowicie inna sytuacja. PO i PBK mieli swoje szanse, zawiedli nadzieje moje i zapewne nie tylko moje - patrząc po frekwencji i wynikach 1 tury.
To że politycy balują ze sobą, zmieniają strony to normalne. To też ludzie i mimo bycia po przeciwnych stronach, mają prawo toczyć normalne życie towarzyskie.

Rządy PiS to odmienna sytuacja wg mnie - była nagonka z każdej strony na nich - media + opozycja.
Jeśli zaś chodzi o samo WSI, to PiS je zlikwidowało (to że źle się za to zabrali i źle przeprowadzili, to inna kwestia)
Poza tym mieli jedynie dwa lata.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 18 maja 2015, 22:27

Obrazek

Obrazek

Kolejna porcja taśm prawdy rządu Platformy. Podpalenie budki to pikuś, przy tym co oni tam mówią o górnictwie. Ręce opadają, to jest istna stajnia Augiasza. Temat w mainstreamie zaistniał, czy nadal podtrzymują matriksa Platformy?

Przepraszam, ale właśnie przeczytałem, że Tomasz Lis w swoim programie powołał się na cytat z fejkowego konta twitterowego Kingi Dudy, to prawda? Tomasz Lis posunął się do takiego coorestva?


Obrazek
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 18 maja 2015, 23:36

Obrazek

Jednak to prawda, Tomasz Lis wykorzystał wpis z fałszywego konta Kingi Dudy, żeby uderzyć w Andrzeja Dudę, a tuż po programie zamieszcza niby przeprosiny. Jestem użytkownikiem tego forum już 12 lat. Nigdy tutaj nikogo nie wyzwałem ani nie używałem wulgaryzmów, ale są w życiu sytuacje, kiedy trzeba nazwać rzeczy po imieniu. Człowiek, który cynicznie wykorzystuje córkę, żeby uderzyć w ojca jest ZWYKŁĄ K U R W Ą, której można jedynie splunąć w twarz. Doskonale wiadomo, że przeprosiny na twitterze dotrą do ułamka odbiorców, którzy widzieli to w telewizji.

Dajcie mi kartkę lub bana, ale proszę o niecenzurowanie tego posta.


Obrazek
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 18 maja 2015, 23:41

Na Lisa, to i tak za piękne określenie. Ciekawe, czy on nawet własnego dzieciaka mógłby wystawić, aby tylko sam przy korycie zostać? Na miejscu Dudy, tak uroczyście przy kamerach dałbym mu w ryj, nawet kosztem pozbawienia się szans na Belweder.


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 19 maja 2015, 00:17

Vimes pisze:Obrazek

Jednak to prawda, Tomasz Lis wykorzystał wpis z fałszywego konta Kingi Dudy, żeby uderzyć w Andrzeja Dudę, a tuż po programie zamieszcza niby przeprosiny. Jestem użytkownikiem tego forum już 12 lat. Nigdy tutaj nikogo nie wyzwałem ani nie używałem wulgaryzmów, ale są w życiu sytuacje, kiedy trzeba nazwać rzeczy po imieniu. Człowiek, który cynicznie wykorzystuje córkę, żeby uderzyć w ojca jest ZWYKŁĄ K U R W Ą, której można jedynie splunąć w twarz. Doskonale wiadomo, że przeprosiny na twitterze dotrą do ułamka odbiorców, którzy widzieli to w telewizji.

Dajcie mi kartkę lub bana, ale proszę o niecenzurowanie tego posta.
Jak nazwiesz więc ojca, który w spódniczce mini i wysokich szpilkach wystawia córkę na uroczystości patriotyczne w kampanii wyborczej? Człowieka, który kosztem prywatności swojej córki kupuje sobie głosy? Taka jest cena. Zresztą tu nie powinieneś znaleźć raczej poparcia bo przecież większość z Was to miłośnicy "Resortowych dzieci" i tropienia brata Adama Michnika (robiąc z tego argument przeciwko samemu Adamowi) oraz tym podobnych zagrań. Lis stał się dokładnie tym samym czym dziennikarze z drugiej strony barykady. Różni się tylko zwrotem.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 19 maja 2015, 00:24

Makiavel pisze:Jak nazwiesz więc ojca, który w spódniczce mini i wysokich szpilkach wystawia córkę na uroczystości patriotyczne w kampanii wyborczej? Człowieka, który kosztem prywatności swojej córki kupuje sobie głosy? Taka jest cena.
Prezydentem USA na przykład:

Obrazek

Ich strój też skomentujesz? W USA dziennikarka, która skrytykowała córki Obamy za wygląd wyleciała z roboty. Taka jest cena.

Makiavel pisze:Zresztą tu nie powinieneś znaleźć raczej poparcia bo przecież większość z Was to miłośnicy "Resortowych dzieci" i tropienia brata Adama Michnika oraz tym podobnych zagrań. Lis stał się dokładnie tym samym czym dziennikarze z drugiej strony barykady. Różni się tylko zwrotem.
Ktoś z takim doświadczeniem jak Lis musiał wiedzieć, że to konto jest fałszywe, a pomimo tego wykorzystał to w swoim programie oczerniając nielubianego polityka.

Czy o bracie Michnika napisano nieprawdę? Lis to to dno.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2015, 00:27 przez Vimes, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Greger

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 września 2004
Posty: 634
Rejestracja: 13 września 2004

Nieprzeczytany post 19 maja 2015, 00:26

Vimes pisze:
Makiavel pisze:Jak nazwiesz więc ojca, który w spódniczce mini i wysokich szpilkach wystawia córkę na uroczystości patriotyczne w kampanii wyborczej? Człowieka, który kosztem prywatności swojej córki kupuje sobie głosy? Taka jest cena.
Prezydentem USA na przykład: https://thenypost.files.wordpress.com/2 ... pardon.jpg. Ich strój też skomentujesz? W USA dziennikarka, która skrytykowała córki Obamy za wygląd wyleciała z roboty. Taka jest cena.

Makiavel pisze:Zresztą tu nie powinieneś znaleźć raczej poparcia bo przecież większość z Was to miłośnicy "Resortowych dzieci" i tropienia brata Adama Michnika oraz tym podobnych zagrań. Lis stał się dokładnie tym samym czym dziennikarze z drugiej strony barykady. Różni się tylko zwrotem.
Ktoś z takim doświadczeniem jak Lis musiał wiedzieć, że to konto jest fałszywe, a pomimo tego wykorzystał to w swoim programie oczerniając nielubianego polityka.

Czy o bracie Michnika napisano nieprawdę? Lis to to dno.
Vimes - po co z nim dyskutujesz. Są dwie opcje: to albo idiota, albo sprzedawczyk, który na systemie korzysta. Sam nie wiem co gorsze...


Obrazek
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 19 maja 2015, 00:39

Makiavelu, mi się naprawdę w głowie nie mieści, że ty usprawiedliwiasz zachowanie Lisa. Ten pseudodziennikarz przecież nie skrytykował Kingi Dudy za coś, co faktycznie zrobiła lub powiedziała, tylko wykorzystał FAŁSZYWE na pierwszy rzut oka konto twitterowe, żeby ją oczernić i uderzyć w jej ojca. Jak można coś takiego usprawiedliwiać?! Myślałem, że jednak nie zejdziesz poniżej pewnego poziomu przyzwoitości. Jak widać bardzo się myliłem co do ciebie, dla takich jak ty nie ma żadnych granic podłości.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2015, 00:41 przez Vimes, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 19 maja 2015, 00:41

Vimes pisze:
Makiavel pisze:Jak nazwiesz więc ojca, który w spódniczce mini i wysokich szpilkach wystawia córkę na uroczystości patriotyczne w kampanii wyborczej? Człowieka, który kosztem prywatności swojej córki kupuje sobie głosy? Taka jest cena.
Prezydentem USA na przykład:

Obrazek

Ich strój też skomentujesz? W USA dziennikarka, która skrytykowała córki Obamy za wygląd wyleciała z roboty. Taka jest cena.

Makiavel pisze:Zresztą tu nie powinieneś znaleźć raczej poparcia bo przecież większość z Was to miłośnicy "Resortowych dzieci" i tropienia brata Adama Michnika oraz tym podobnych zagrań. Lis stał się dokładnie tym samym czym dziennikarze z drugiej strony barykady. Różni się tylko zwrotem.
Ktoś z takim doświadczeniem jak Lis musiał wiedzieć, że to konto jest fałszywe, a pomimo tego wykorzystał to w swoim programie oczerniając nielubianego polityka.

Czy o bracie Michnika napisano nieprawdę? Lis to to dno.
Rozumiem, że gdyby wylano kogoś z TV za krytykę córki Tuska albo któregoś z dzieci Komorowskiego to byś to poparł? Pierwszy byś tu lamentował. To raz.

Dwa to zdjęcie z Białego Domu i nie służy do zbierania głosów "na córeczkę".

Trzy: nie ubrałbym tak córek nawet gdybym był prezydentem Dżibuti.

Sądzisz więc, że ci "dziennikarze", którzy tropią powiązania rodzinne innych osób publicznych z bezpieką czy aparatem partyjnym PRL nie wiedzą, że to co piszą jest g. warte? Dopiero jak sąd orzeknie to sobie to uświadamiają? Czy aby Duda nie jest z partii od "dziadka z Wermachtu"? Co ma brat Michnika wspólnego z oceną samego Michnika? Czy aby nie na tym forum dyskredytowano Wandę Nowicką ze względu na jej syna? Itp.itd.

Tak na koniec. Gdyby Duda nie kupował córką głosów nikt by nic o niej nie napisał. Pytam więc jeszcze raz: skoro tak nazwałeś Lisa jak nazwiesz ojca kupującego córką głosy?

BTW. Wypadasz z formy. Trudno uznać, że manipulacją cytatem jest przytoczenie, słowo w słowo, czyjejś wypowiedzi.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 19 maja 2015, 00:43

Makiavel pisze:BTW. Wypadasz z formy. Trudno uznać, że manipulacją cytatem jest przytoczenie, słowo w słowo, czyjejś wypowiedzi.
Czyjej wypowiedzi? Jeszcze raz powtarzam, to konto Kingi Dudy na twitterze jest FAŁSZYWE. Ona tego nie napisała.

Czy ty wiesz o czym rozmawiamy: "Lis - by uderzyć w Andrzeja Dudę - cytował fałszywe konto jego córki Kingi! Czy okładka „wSieci” poświęcona pluszakowi tej władzy nie oddała istoty rzeczy?"? Ktoś podszywa się pod Kingę Dudę robiąc sobie zabawę jej kosztem, a Lis cytuje twitty z tego konta jako prawdziwe wypowiedzi Kingi Dudy, to nie jest według ciebie manipulacja?


Obrazek
Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 19 maja 2015, 00:56

A Komorowski z kim się pojawił wczoraj na debacie?


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 19 maja 2015, 01:13

Tutaj masz relację ze strony "Wyborczej": "Tomasz Lis i Tomasz Karolak cytowali w TVP fałszywe konto córki Dudy. Wydawca i Lis przepraszają".

Trzebaby być totalnym idiotą, żeby się nie zorientować, że to fałszywe konto. Trzebaby być amatorem dziennikarskim, żeby nie zweryfikować prawdziwości informacji przed podaniem ich do publicznej wiadomości. Lis zrobił to świadomie, bo program obejrzało parę milionów ludzi, a jego przeprosiny na twitterze przeczyta tylko ułamek z nich.


Obrazek
ODPOWIEDZ