Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 07 maja 2015, 23:08

Makiavel pisze:Chodzi o to, że szukanie czegoś na Komorowskiego przybiera tu formę taką, jakby pisali to sztabowcy PiS przygotowując grunt pod II turę.
Na Komorowskiego nie trzeba niczego szukać, on sam co chwila podrzuca gotowe tematy. Makiavelu, jeżeli przeszkadza Ci to, o czym pisze się na Juvepoland, zawsze możesz po prostu przenieść się na inne forum, albo zignorować temat "Polityka". Dlaczego tego nie zrobisz?


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 07 maja 2015, 23:35

Wejście Kukiza sprawiło,że Bronek może te wybory naprawdę przegrać, stracił od początku kampanii już wg sondaży grubo ponad 20% poparcia po połowie na rzecz Kukiza i ... Dudy. Wcale się nie zdziwię jak w niedzielę zgarnie mniej niż 10% więcej głosów od Dudy. Wtedy na dobrą sprawę kto zostanie prezydentem zdecyduje Kukiz ze swoimi kilkunastoma %, popierając Dudę da mu szansę walki z Bronkiem, nie popierając nikogo zapewni Bronkowi wygraną. Kukiz rozda karty przed drugą turą. Aczkolwiek jeżeli chce wprowadzić w wyborach parlamentarnych większa grupę posłów to nie poprze nikogo i dalej będzie anty systemowy. Cóż mnie osobiście nie przekonuje żaden z dwójki, która znajdzie się w II turze,ciężko zdecydować, aczkolwiek lekceważący stosunek Bronka do obywateli(odrzucanie wszelkich petycji), częste podkreślanie braku kompetencji daje sporo do myślenia i skłania ku kandydatowi PiSu aczkolwiek w jego obietnice szczególnie te z wiekiem emerytalnym ciężko uwierzyć.I tak źle i tak niedobrze. :whistle:


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 07 maja 2015, 23:38

@szczypek Nie dam nikomu tej przyjemności :-) Rola ciernia bardzo mi odpowiada.

Spot z Dudą zamieniającym się w Kaczyńskiego trafiony w punkt. Warto ludziom przypomnieć kto stoi za Dudą, kto odpowiada za jego myśli, poglądy, wypowiedzi i kto ewentualnie będzie nim sterował, jak wygra wybory. Jeśli ktoś z kogoś robi idiotów, albo ktoś kogoś ma za idiotów to klasycznie sztabowcy PiS (stara szkoła Kurskiego i "ciemny lud, który wszystko kupi") myśląc, że jak wystawią faceta w średnim wieku, z doktoratem, z inteligenckiej rodziny to ktoś oprócz "prawdziwych Polaków" uwierzy, że PiS to nie Kaczyński, Macierewicz, sztuczna mgła w Smoleńsku i "backseat driver" Rydzyk. W niedziele się okaże ile ludzi to kupiło, ale nie spodziewam się, że więcej niż 30% żelaznego elektoratu kaczyńsko-rydzykowego.

Zresztą patrząc na wynik Kukiza w sondażach trudno mieć dobre zdanie o ludziach w Polsce.

@Alex96 miałeś podać informację uwiarygadniające to, co napisałeś o Bartoszewskim (napisałeś, że sprzedał 30 osób żeby wyjść z KL Auschwitz). Jeśli ich nie posiadasz to nie zamierzam z Tobą dyskutować bo nie dyskutuje z szujami, które piszą takie rzeczy o ludziach przyzwoitych.

@AdiJuve Masz jakieś badania o przepływie elektoratu czy sam doszedłeś do takich wniosków, że Komorowski stracił te poparcie na rzecz Dudy i Kukiza? Instynktownie to dla mnie bzdury, chyba, że ktoś to zbadał. Duda, jako kandydat PiS musiał zbudować sobie rozpoznawalność wśród wyborców swojej partii - to jest te jego ok.30%. Tyle samo, czy się wali czy się pali, dostaje PiS w wyborach parlamentarnych. Kukiz ma te 10% złożone z elektoratu Palikota i JKM, czyli tych, którzy nie chcą głosować na PO ani PiS, gdy mają taką opcję. Poza tym głosy, wbrew temu co wydaje się Korwinowi i Kukizowi (piję do ich porozumień) nie są ich własnością, nie mogą ich przekazywać. Mogą poprzeć tego albo innego, ale nawet wyborcy tych panów mają na tyle rozumu (tzn. przynajmniej część) by sama decydować, na kogo głosować.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 08 maja 2015, 00:38

Makiavel pisze:patrząc na wynik Kukiza w sondażach trudno mieć dobre zdanie o ludziach w Polsce.
Zgadza się, można by się tu z Tobą zgodzić. Ale jak to mówiłeś wcześniej jeśli nie ma żadnej alternatywy to być może ludzie chcą czegoś nowego. Wracając jeszcze do tego dobrego zdania o ludziach w Polsce to pewnie wynik Ruchu Palikota w ostatnich wyborach Parlamentarnych już dla Ciebie pewnie byłby w jak najlepszym porządku. Tu już pewnie nic złego o tych ludziach nie można byłoby powiedzieć no chyba, że ktoś tam im pododawał tych głosów na kartach wyborczych :) . Tak swoją drogą to, to wyjście Palikota z PO było w jakimś stopniu ukatrowane a chodziło tylko o to, żeby była jakaś tam podpórka dla obecnie rządzących. Wiadomo, że i tak Palikot w razie potrzeby nie zawiódłby swoich dawnych kolegów.

Ja nie wiem MAKIAVEL co Ci ten PiS takiego złego mógł zrobić, że w praktycznie w każdym poście ziejesz, że tak powiem ogniem w jego kierunku jak smok wawelski? A ludzi z tej partii zmieszałbyś najchętniej z błotem? Po co się ich tak czepiać jak przecież oni już od prawie dwóch kadencji nie rządzili w tym naszym kraju i praktycznie nic w tej chwili nie mają do powiedzenia. Tak naprawdę to możesz sobie pisać co chcesz i udawać, ale naprawdę musisz mieć w tym jakiś interes inaczej chyba być nie może?


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 08 maja 2015, 00:44

Mam interes - dobro Polski. Tak długo, jak nasza scena polityczna wygląda tak, jak wygląda trzeba przypominać ludziom, jaka jest alternatywa.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 08 maja 2015, 00:50

Makiavel pisze:Mam interes - dobro Polski. Tak długo, jak nasza scena polityczna wygląda tak, jak wygląda trzeba przypominać ludziom, jaka jest alternatywa.
A może nie to, że dobro Polski, ale dobro tylko niektórych wybranych ludzi w tym także i Twoje :)


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 08 maja 2015, 01:21

Makiavel pisze: @AdiJuve Masz jakieś badania o przepływie elektoratu czy sam doszedłeś do takich wniosków, że Komorowski stracił te poparcie na rzecz Dudy i Kukiza?
Gdzie napisałem coś o przepływie elektoratu? :shock: Zgrabniutko próbujesz manipulować. :wink: Napisałem,że Bronek stracił ponad 20 % a Kukiz z Dudą wspólnie zyskali podobną ilość. Powtarzam napisałem,ze Bronek stracił 20% a Kukiz wspólnie Dudą zyskali prawie tyle samo. Skłamałem? Wziąłem sondaże z różnych źródeł i wynik podałem nie taki jaki powinienem w gwoli ścisłości.Stracił to poparcie, które w słupkach przypadło tej ww. dwójce, druga sprawa w jaki sposób to poparcie się zmieniało, bo powtarzam o przepływie elektoratu nie wspomniałem ani słowem.
Makiavel pisze: Duda, jako kandydat PiS musiał zbudować sobie rozpoznawalność wśród wyborców swojej partii - to jest te jego ok.30%. Tyle samo, czy się wali czy się pali, dostaje PiS w wyborach parlamentarnych. Kukiz ma te 10% złożone z elektoratu Palikota i JKM, czyli tych, którzy nie chcą głosować na PO ani PiS, gdy mają taką opcję.
Czyli elektorat tej dwójki się zwiększył,ale wtedy siłą rzeczy Komorowski traci swój elektorat, bo zakładana frekwencja jest w miarę stała.
Aczkolwiek to czy wyborcy Bronka zrezygnowali z głosowania na niego przeszli na Dudę a wyborcy Dudy się do niego przekonali itd. to akurat nie mam zamiaru zgadywać. Kto czemu na kogo wtedy, na kogo teraz, tak czy nie. Wróżenie z fusów. Wiem jedno Komorowski stracił poparcie a Kukiz z Dudą podczas kampanii zyskali.
Tylko popełniłem błąd bo wziąłem sondaże z dwóch różnych źródeł, ale już poprawiam i opierając się na sondażu Millward Brown:
Komorowski miał na początku ok. 65%, Duda ok. 21%, Kukiza nie było. Komorowski ma teraz 39 %, Duda 27%, Kukiz 13%. Komorowski - 26%, Duda +6%, Kukiz + 13%, 7% przejmuje reszta(Korwin 2%,Jarubas 2%,Palikot 2%, Braun 1%,Ogórek -2%,ale to mało istotne.).
Jak byk matematyka nam pokazuje,ze Bronek traci % a Duda i Kukiz zyskują %.


Makiavel pisze:Mogą poprzeć tego albo innego, ale nawet wyborcy tych panów mają na tyle rozumu (tzn. przynajmniej część) by sama decydować, na kogo głosować.
Chyba nawet załapałem. Ma być to mierzone głosowaniem na jedynego słusznego kandydata :prochno:

Makiavel pisze:Zresztą patrząc na wynik Kukiza w sondażach trudno mieć dobre zdanie o ludziach w Polsce.
Mnie bardziej boli to,że blisko 70% ludzie jest skłonnych zagłosować po raz kolejny na duet PO-PiS,który rządzi od 10 lat,ale widać są tacy,których te obecne rządy satysfakcjonuje,aczkolwiek faktem jest,ze alternatywy są mocno średnie i trochę wymuszone.
zbysioJuve pisze:
Makiavel pisze:Mam interes - dobro Polski. Tak długo, jak nasza scena polityczna wygląda tak, jak wygląda trzeba przypominać ludziom, jaka jest alternatywa.
A może nie to, że dobro Polski, ale dobro tylko niektórych wybranych ludzi w tym także i Twoje :)
:ok: Też mi się coś tak wydaje :think:

Nie rozumiem tylko czemu w co drugim poście atakuje PiS a fakt,ze PO rządzi od 8 lat i nie jest dobrze skrzętnie pomija. Naprawdę jest sprawnym manipulatorem, zresztą mi już podkładał słowa,których nie napisałem.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 08 maja 2015, 06:16

Makiavel pisze:Mamy kandydata z ugrupowania o programie neofaszystowskim (Kowalski).
Uwielbiam tę twoją stronniczość. Wylewasz na prawicę wszelkiego rodzaju pomyje, ale przypomnę za Robertem O. Paxtonem, że cechami integralnymi faszyzmu są antykapitalizm, etatyzm i korporacjonizm. Kowalski - bo mówimy tu o kandydatach na fotel prezydencki - jest zwolennikiem kapitalizmu i wolnego rynku.

Najbardziej zabawne jest jednak to, że według Makiavela Kowalski reprezentuje neofaszyzm, ale za to według tegoż użytkownika komunistów nigdy w Polsce nie było, stąd Bierut nigdy komunistą nie był :lol:
Makiavel pisze: Jeśli ich nie posiadasz to nie zamierzam z Tobą dyskutować bo nie dyskutuje z szujami, które piszą takie rzeczy o ludziach przyzwoitych.
Masz jak w banku, że przytoczę ci ten tekst, gdy zgnoisz jakiegoś przyzwoitego człowieka, który nie będzie reprezentował twojej linii politycznej 8)

Swoją drogą na za dużo sobie pozwalasz ostatnio.
Smok-u pisze: Ale żenada. Błagam byle ten gajowy, kompromitujący obywateli agent WSI nie wygrał znowu wyborów.
Święte słowa. Trzeba się spiąć i zagłosować w I turze na jakiegokolwiek prawicowego kandydata. W drugiej na tego, kto będzie przeciwnikiem "Bula Nadzieji". Mierzi mnie ogólnie perspektywa głosowania na Dudę, ponieważ był członkiem Unii Wolności, czy Kukiza, bo swego czasu robił za pożytecznego idiotę, ale każdy z tej dwójki będzie lepszy niż "Szogun".


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 08 maja 2015, 09:03

Makiavel pisze:Mamy kandydata z ugrupowania o programie neofaszystowskim (Kowalski).
powiedziała to twoja legendarna pani od wosu?
generalnie 2-3tyg. temu zacząłem nawet z tobą rozmawiac na tematy około-prezydenckie. Ale po tym, co głosisz, nawet nie chce mi się zaczynać znowu. Uargumentuję to tak samo, jak twój mentor bronisław k. - nie byłaby to merytoryczna rozmowa. No i nie będziesz grzał się w blasku mojej chwały, masz tak niskie poparcie na forum, że szkoda z toba dyskutować \o/


@Karowiew, widziałem ten "program" Kowalskiego z gugałą, totalna żenada gugały. facet się cały trząsł (!) jak opowiadał o tym, że się zbroimy i nas chwalą w nato ['] generalnie jestem za tym, że jeżeli zaprasza się kandydata do studia, to zadaje mu się pytania, a nie sugeruje jakie powinny padać odpowiedzi.

Moja klasyfikacja jest taka : 1. Kowalski 2. Kukiz 3. Wilk 4. Korwin 5. Braun 6. cała reszta, czyli dno


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 08 maja 2015, 09:47

@ZbysioJuve To na pewno nie jest dobro Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza, Tadeusza Rydzyka. Więc masz rację, w pewnym sensie jest to dobro wybranych ludzi i moje. Ci wybrani ludzie to np. transplantolodzy i osoby, które potrzebują przeszczepów, to różne znane postacie, które nie chcą być ofiarami prowokacji CBA i latami domagać się w sądach zwrotu dobrego imienia, to prokuratorzy, którzy chcą wypełniać sumiennie swoją funkcję a nie brać udziału w wyścigu szczurów, w którym wygrywają kumple Ziobry. Ci wybranie ludzie to też spora grupa rodzin ofiar wypadku Tupolewa, która nie chce by ta katastrofa była przedmiotem polityki i była politycznie rozgrywana. To są szanowani eksperci w polityce międzynarodowej, byli ministrowie spraw zagranicznych, którym na sercu leży dobry wizerunek Polski. To są też młodzi ludzie, którzy już pamiętają albo zapomnieli już jak wyglądały rządy poprzedniej ekipy. To, co ja zyskuje na tym, że rządzi PO to względny spokój i gwarancje, że przez kolejne lata Polska będzie rządzona przez przewidywalnych ludzi, trzymających ją na kursie, z którym generalnie się zgadzam. Jak na razie musi mi to wystarczyć. Jeśli kapitan mojego statku nie może doprowadzić do szybkiego zacumowania w porcie docelowym to wolę by statek powoli do niego dryfował niż żeby nabierał wody albo zmienił kurs.

@AdiJuve Skoro napisałeś, że mamy stałą frekwencje a Komorowski stracił 20% po połowie na rzecz Dudy i Kukiza to wynika z tego, że ludzie popierający wcześniej Bronka przeszli w części na dwóch w/w. Z Twojej analizy, którą potem przeprowadziłeś wynika oczywistość - Komorowski stracił swoje poparcie sondażowe na rzecz innych kandydatów w wyborach . Do tego żadnej analizy nie trzeba, bo wiadomo, że w przyrodzie nic nie ginie.

Wybacz, ale głosowanie na PIOSENKARZA w wyborach na Prezydenta RP nie świadczy dobrze o oddającym głos (pomijam już nawet to, że 10% Kukiza w tych wyborach i 1,44% Olechowskiego w poprzednich też wiele mówi o stanie świadomości Polaków). Świetnie ujęli to w "Polityce": czy ludzie wyobrażają sobie Kukiza na szczycie ONZ,NATO, w rozmowach z Obamą albo prezydentem Francji, kanclerz Niemiec? Przecież to sytuacja, w której gafa z siadaniem Bronka czy z parasolami to najmniejsze z małych zmartwień, bo to wizja katastrofy. Człowiek, który dotąd rozmawiał co najwyżej z jakimś menadżerem średniego stopnia w Sony czy wojewodą dolnośląskim ma teraz reprezentować spory naród? Ludzie, trochę wyobraźni.

Pomijam atakowanie PO bo robią to tu wszyscy oprócz mnie. Co to za dyskusja, w której sensem jest prześciganie się, kto bardziej dosoli PO?

@Karowiew Wcześniej na forum jasno dowiodłem, posiłkując się cytatami z deklaracji ideowych i programowych RN, że spełniają te warunki. Trzeci raz tego robić nie będę bo nie mam czasu. Mijasz się też z prawdą bo Kowalski mówiąc o JKM stwierdził, że postulaty Korwina o wolnym rynku nie są dobre dla Polski, bo jesteśmy słabsi i będziemy przegrywać. Choć o JOWach mówi słusznie.

Jeśli posłużę się takimi insynuacjami, jak Alex96, napiszę, że ktoś kogoś sprzedał, żeby wyjść z obozu koncentracyjnego albo sprzedał SB rodzinę za jakieś stanowisko a nie będę miał na to dowodów, to nie tylko mi o tym przypomnij ale zapewniam Cie, że całkowicie zrezygnuje z pisania tutaj. Mogę to zadeklarować z czystym sumieniem, bo, jak słusznie zauważyłeś, moje insynuacje tutaj najdalej poszły w przypadku Olszewskiego i Morawieckiego (jeśli dobrze pamiętam) i nie były niczym innym jak konsekwencją pewnego wywodu. To jest przepaść w stosunku do imputowania żołnierzowi AK, uczestnikowi PW, "sprawiedliwemu wśród narodów świata, więźniowi KL i więzień stalinowskich tego, że sprzedawał kogoś w czasie II wojny.

Jeszcze dla ścisłości, do ogółu. Nie uważam Komorowskiego za najlepszego kandydata na prezydenta, bo jest kandydatem słabym. Uważam go za jedynego kandydata na prezydenta w tych wyborach. Ani piosenkarz, ani dziannikarko-aktorka, ani kulturysta i ochroniarz w jednym, ani samorządowiec, ani reżyser, ani Palikot i Korwin-Mikke, ani reszta nie nadaje się w najmniejszym stopniu na ten urząd. Duda, na dziś, nadaje się co najwyżej na ministra, do premierostwa i prezydentury musi jeszcze dojrzeć, okrzepnąć, nabrać doświadczenia. Nie zagłosuje na Bronka w I turze w ramach protestu, bo jestem zażenowany, że ktoś taki jest jedynym realnym kandydatem na ten urząd. Na innych nie zagłosuje, bo szanuję Polskę i nie uważam, żeby wybory to była zabawa, nawet, jeśli tak je potraktowano w tym roku. A jeśli ktoś uważa, że Prezydent RP może być "antysystemowy" to doradzam długą zadumę. To nie są wybory na wójta, na przewodniczącego klasy czy samorządu uczniowskiego. Nie są to wybory na przewodniczącego wspólnoty mieszkaniowej. To wybory na człowieka, który będzie spotykał się z najważniejszymi ludźmi na świecie i rozmawiał z nimi o ważnych sprawach. Chyba dobrze by było, żeby na spotkaniu twarzą w twarz nie prosił ich o autograf, bo pierwszy raz w życiu spotyka kogoś tak ważnego.


Agrik

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 czerwca 2012
Posty: 146
Rejestracja: 07 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 08 maja 2015, 10:20

Makiavel pisze: Chyba dobrze by było, żeby na spotkaniu twarzą w twarz nie prosił ich o autograf, bo pierwszy raz w życiu spotyka kogoś tak ważnego.
Albo może dobrze by było, żeby nie wchodził butami na siedzenie spikera parlamentu Japonii. Jak również nie sugerował, żeby prezydent Obama pilnował swojej żony.
Oh wait. To przecież Komorowski, który umie się zachować jako prezydent i nie prosi o autografy.


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 08 maja 2015, 11:15

miałem się z Tobą w polemikę nie wdawać, bo jest to bezcelowe, ale piszesz takie bzdury, że aż czytać się nie da....
Makiavel pisze: Spot z Dudą zamieniającym się w Kaczyńskiego trafiony w punkt. Warto ludziom przypomnieć kto stoi za Dudą, kto odpowiada za jego myśli, poglądy, wypowiedzi i kto ewentualnie będzie nim sterował, jak wygra wybory
trafiony w punkt? to może warto pokazać kto stoi za KomoroWSkIm? Pokazać czyj interes chroni, o czyje bezpieczeństwo mu chodzi? Czyją politykę realizuje i jak na prawdę wygląda zgoda w jego rozumieniu.

Makiavel pisze: Zresztą patrząc na wynik Kukiza w sondażach trudno mieć dobre zdanie o ludziach w Polsce.
Makiavel pisze: Wybacz, ale głosowanie na PIOSENKARZA w wyborach na Prezydenta RP nie świadczy dobrze o oddającym głos
Szkoda, że nie spojrzałeś na to inaczej, tylko tak jak Ci wygodnie. To świadczy przede wszystkim źle o politykach. To świadczy o poziomie wkurzenia narodu, że ta banda nami od lat rządząca jest tak nieudolna, bez względu czy to lewica czy prawica. Że dbają o swoje dobro i interesy, a przeciętnego "Nowaka" robią w konia i wodzą za nos.
Ludzie otwierają oczy, zaczynają mieć tego dość. Efektem tej frustracji jest to, że zamiast tracić swój głos oddająć go na jakiegoś polityka wolą dać szanse komuś spoza układu. Bo gorzej już być nie może.


zbysioJuve pisze:
Makiavel pisze:Mam interes - dobro Polski. Tak długo, jak nasza scena polityczna wygląda tak, jak wygląda trzeba przypominać ludziom, jaka jest alternatywa.
A może nie to, że dobro Polski, ale dobro tylko niektórych wybranych ludzi w tym także i Twoje :)
Makiavel pisze: Więc masz rację, w pewnym sensie jest to dobro wybranych ludzi i moje.
Czy chodzi o byłych ubeków i resortowe dzieci? To są Ci wybrani :D :D?
Makiavel pisze: Świetnie ujęli to w "Polityce": czy ludzie wyobrażają sobie Kukiza na szczycie ONZ,NATO, w rozmowach z Obamą albo prezydentem Francji, kanclerz Niemiec? Przecież to sytuacja, w której gafa z siadaniem Bronka czy z parasolami to najmniejsze z małych zmartwień, bo to wizja katastrofy.


Czy widziałeś wizyte Komorowskiego u Obamy? Nie sądze, by trzeba mieć 20 lat doświadczenia i obycia w polityce by umieć zachować pewne standardy. Czy Kukiz wypadł by gorzej niż Komorowski, który daje od lat wodzić się za nos w sprawie wiz, czy Kukiz wlazł by na krzesło w parlamencie japońskim i wołał "Chodź Szogunie!"?
Makiavel pisze:Nie darmo rzucili się na to w necie sami orędownicy PiS: niezalezna.pl, TV Republika, itp..
rozumiem, że Komorowskiego skrytykować nie można bo dostaje się łatkę PiS...

Makiavel pisze:JKM o Dudzie "kompletne zero, robił lewe interesy dla Kaczyńskich".
idąc Twoją retoryką, a właściwie to retoryką zapożczoną od tefałenowskiej Stokrotki i innych resortowych mediów:
Makiavel pisze:@Alex96 miałeś podać informację uwiarygadniające to, co napisałeś o Bartoszewskim (napisałeś, że sprzedał 30 osób żeby wyjść z KL Auschwitz). Jeśli ich nie posiadasz to nie zamierzam z Tobą dyskutować bo nie dyskutuje z szujami, które piszą takie rzeczy o ludziach przyzwoitych.
podaj dowody, jakie interesy, kiedy.


Zrozum w końcu, że ludzie w tych wyborach niestety nie będą głosować na swojego kandydata, tylko na mniejsze zło. Niestety poparcie kandydatów antysystemowych jest zbyt małe by można powalczyc z urzędującym Prezydentem. Wszystko wskazuje na drugą turę Duda - Komorowski. Nie popieram PiS, mają swoje za uszami, jednak są dla mnie mniejszym złem. Komorowski rządził 5 lat i dał już wystarczająco dużo dowodów ku temu by go nie wybrać ponownie.

Dziwi mnie tylko, dlaczego nie widzisz, albo nie chcesz widzieć tego jak media sprzyjają i wybielają obecną władze, zupełnie odwrotnie jak za rządów PiS, które było krytykowane na każdym kroku. Jak pieszczotliwie i ochronnie wręcz są traktowani politycy PO/PSL w przeciwieństwie do większości polityków innych opcji.

Najlepszy przykład:
Karowiew pisze:Dziennikarstwo w III RP, czyli Gugała contra Marian Kowalski:
zachowanie Gugały wręcz komiczne, jak się motał, próbował bronić Komorowskiego, przekonać Kowalskiego do "jedynych słusznych poglądów".
Jak widać po tym wywiadzie, antysystemowy kandydat nieobyty z wielką polityką, ze spokojem i merytoryką zjadł dziennikarza z ogromnym doświadczeniem.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 08 maja 2015, 13:44

Makiavel pisze:@AdiJuve Masz jakieś badania o przepływie elektoratu czy sam doszedłeś do takich wniosków, że Komorowski stracił te poparcie na rzecz Dudy i Kukiza? Instynktownie to dla mnie bzdury, chyba, że ktoś to zbadał.
Makiavel pisze: @AdiJuve Skoro napisałeś, że mamy stałą frekwencje a Komorowski stracił 20% po połowie na rzecz Dudy i Kukiza to wynika z tego, że ludzie popierający wcześniej Bronka przeszli w części na dwóch w/w. Z Twojej analizy, którą potem przeprowadziłeś wynika oczywistość - Komorowski stracił swoje poparcie sondażowe na rzecz innych kandydatów w wyborach. Do tego żadnej analizy nie trzeba, bo wiadomo, że w przyrodzie nic nie ginie.
To w końcu w lewo czy w prawo idziemy?




gregor_g4 pisze:Zrozum w końcu, że ludzie w tych wyborach niestety nie będą głosować na swojego kandydata, tylko na mniejsze zło. Niestety poparcie kandydatów antysystemowych jest zbyt małe by można powalczyc z urzędującym Prezydentem. Wszystko wskazuje na drugą turę Duda - Komorowski. Nie popieram PiS, mają swoje za uszami, jednak są dla mnie mniejszym złem. Komorowski rządził 5 lat i dał już wystarczająco dużo dowodów ku temu by go nie wybrać ponownie.
Właśnie PO usilnie chce wmówić,ze PiS jest większym złem, to jest najgorsze w tych wyborach że jedni i drudzy nie prześcigają się w tym,że oni zrobią to a my do tego jeszcze tamto, tylko jedni chcą postawić drugich w gorszym świetle niż sami są.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 08 maja 2015, 14:01

Dziwi mnie tylko, dlaczego nie widzisz, albo nie chcesz widzieć tego jak media sprzyjają i wybielają obecną władze, zupełnie odwrotnie jak za rządów PiS, które było krytykowane na każdym kroku.
Mówimy o tym PiS, które z urzędu przejęło TVP i robiło czystki w redakcjach m.in. w radiu obsadzając gdzie się da swoich ludzi?
Trafiony w punkt? to może warto pokazać kto stoi za KomoroWSkIm? Pokazać czyj interes chroni, o czyje bezpieczeństwo mu chodzi?
Czy chodzi o byłych ubeków i resortowe dzieci? To są Ci wybrani Very Happy Very Happy?
Insynuacje. Nie jestem byłbym ubekiem ani resortowym dzieckiem. Samo operowanie terminem "resortowe dzieci" wiele o Tobie mówi.

Czy widziałeś wizyte Komorowskiego u Obamy? Nie sądze, by trzeba mieć
20 lat doświadczenia i obycia w polityce by umieć zachować pewne standardy. Czy Kukiz wypadł by gorzej niż Komorowski, który daje od lat wodzić się za nos w sprawie wiz, czy Kukiz wlazł by na krzesło w parlamencie japońskim i wołał "Chodź Szogunie!"?
Wiem, że rzucam grochem o ścianę ale... politykę zagraniczną, wbrew temu, co Wam nakładziono do głowy, robi się za zamkniętymi drzwiami, bez kamer i fleszy. Oczywiście wiele zachowań Komorowskiego ośmiesza go. Jednak gdy znikają kamery to rozmawia w imieniu Polski człowiek, który od 25 jest w polityce, był ministrem, marszałkiem. Nie jest to więc jego pierwsza rozmowa z głową państwa czy jakąś ważną osobą. Przez te 5 lat żadna gafa Komorowskiego nie wpłynęła negatywnie na pozycję międzynarodową Polski, czego nie można powiedzieć o jego poprzedniku i relacjach z Francją i Niemcami. Jeśli ktoś ma reprezentować firmę na zewnątrz to lepiej żeby to był jowialny dyrektor, który czasem coś palnie ale pracuje na wysokich stanowiskach od lat, niż żeby był to woźny. Tak widzę te wybory.
Makiavel napisał:
JKM o Dudzie "kompletne zero, robił lewe interesy dla Kaczyńskich".
idąc Twoją retoryką, a właściwie to retoryką zapożczoną od tefałenowskiej Stokrotki i innych resortowych mediów:
Makiavel napisał:
@Alex96 miałeś podać informację uwiarygadniające to, co napisałeś o Bartoszewskim (napisałeś, że sprzedał 30 osób żeby wyjść z KL Auschwitz). Jeśli ich nie posiadasz to nie zamierzam z Tobą dyskutować bo nie dyskutuje z szujami, które piszą takie rzeczy o ludziach przyzwoitych.


podaj dowody, jakie interesy, kiedy.
Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Podawałem przykłady jak "łagodnym" językiem posługują się inni kandydaci w reakcji na zarzut, że Komorowski kogoś zaatakował na konwencji. Cytowałem tu JKM (stąd cudzysłów) więc nie jest to moja opinia. Alex96 wyraził swoją. Dostrzegasz różnicę?
Jak widać po tym wywiadzie, antysystemowy kandydat nieobyty z wielką polityką, ze spokojem i merytoryką zjadł dziennikarza z ogromnym doświadczeniem.
Ja tu widzę Kowalskiego, który powtarza swoje poglądy niezależnie od faktów. Na Politechnice Lubelskiej jest wydział produkcji helikopterów i co? Oni mają nam ten helikopter wyprodukować dla wojska i będą lepsze niż te kupione? Putin nie doprowadził Rosji do krachu gospodarczego? Łukaszenko to jest wzór do naśladowania?

@AdiJuve To jest oczywiste, że jak suma głosów to 100% to zmniejszenie wartości procentowej u Komorowskiego równa się zwiększeniu u innych. Ty napisałeś, że Komorowski stracił 20% które poszły, po równo, do Kukiza i Dudy. To znaczy, że napisałeś, że ludzie popierający Komorowskiego zaczęli popierać Dudę i Kukiza. Ja twierdzę, że ok. 30% Dudy to są odrębni wyborcy od tych, którzy kiedykolwiek popierali Komorowskiego. Podobnie 10% Kukiza. Poza Dudą i Kukizem są jeszcze inni kandydaci.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 08 maja 2015, 14:22

Makiavel pisze: Wiem, że rzucam grochem o ścianę ale... politykę zagraniczną, wbrew temu, co Wam nakładziono do głowy, robi się za zamkniętymi drzwiami, bez kamer i fleszy. Oczywiście wiele zachowań Komorowskiego ośmiesza go. Jednak gdy znikają kamery to rozmawia w imieniu Polski człowiek, który od 25 jest w polityce, był ministrem, marszałkiem. Nie jest to więc jego pierwsza rozmowa z głową państwa czy jakąś ważną osobą.
Czyli tak dlugo jak wlaczane sa kamery, mikrofony, zgromadzona jest prasa, media itd. Komorowski wciela sie w wiejskiego glupka bez znajomosci jezykow obcych (a nawet ojczystych) czy podstawowych zasad savoir-vivre'u, gubiacego sie w kwestiach, ktore powinien miec z racji stazu na roznych stanowiskach w malym palcu. Natomiast gdy gasna swiatla u tegoz prostaka, od ktorego lepiej zaprezentowalby sie w trakcie zagranicznej wizyty niejeden forumowicz z JuvePoland, aktywuje sie alter-ego i do negocjacji przy szklance whisky zasiada juz elokwenenty maz stanu, ktorego cwierc wieku doswiadczenia jest gwarancja tego, ze cokolwiek zrobi czy powie, nie pogorszy pozycji Polski na miedzynarodowej scenie. Makiavel tam byl, widzial, wiec wie.


ODPOWIEDZ