Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 10 listopada 2014, 21:30

deszczowy pisze:PiS - Pieniądze i Samoloty :smile:
:bravo: :rotfl: :ok: :D :stop:

Tak na marginesie wszystkich innych dyskusji.
http://www.wykop.pl/link/2236840/kiepsk ... ywatelska/

Od dawna było wiadomo, że ten pajacyk ich POpiera. Ja np. - przymykałem na to oczy, bo w pewnym stopniu, byłem w stanie go zrozumieć. Oglądałem nawet ten badziewny serial, gdyż o dziwo - nawet w postaci Ferdka Kiepskiego, na siłę można było się doszukać, również pewnych wartości. (w każdym razie prędzej, niż w odtwórcy tejże roli). Jednak POwyżej zamieszczona błazenada w wykonaniu Grabowskiego, definitywnie go dyskwalifikuje, nie tylko w moich oczach..."POpieram PO, POnieważ są tam ludzie, którzy mają miłość w sercu"...

:prochno: dalszy komentarz zbędny...


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 10 listopada 2014, 21:38

deszczowy pisze:PiS - Pieniądze i Samoloty :smile:


Wstrzemięźliwe (mimo wszystko) opinie i oceny ze strony PO i reszty każą się domyślać, że Biuro Turystyczne Sejm RP działało baaardzo długo. I pewnie będzie działać dalej.
Za to PiS'owi trzeba oddać, że z posłami rozprawił się w tempie natychmiastowym. Pochwalę również SLD za skierowanie sprawy do prokuratury.

Problemu te działania nie rozwiążą, ale mam nadzieję, że chociaż czasowo ograniczą proceder.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 10 listopada 2014, 21:47

Wiking pisze:
deszczowy pisze:PiS - Pieniądze i Samoloty :smile:


Wstrzemięźliwe (mimo wszystko) opinie i oceny ze strony PO i reszty każą się domyślać, że Biuro Turystyczne Sejm RP działało baaardzo długo. I pewnie będzie działać dalej.
Za to PiS'owi trzeba oddać, że z posłami rozprawił się w tempie natychmiastowym. Pochwalę również SLD za skierowanie sprawy do prokuratury.

Problemu te działania nie rozwiążą, ale mam nadzieję, że chociaż czasowo ograniczą proceder.

Wybory, wybory, wybory i stąd takie tępo w PiS


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 10 listopada 2014, 21:55

Lucas87 pisze:Od dawna było wiadomo, że ten pajacyk ich POpiera. Ja np. - przymykałem na to oczy, bo w pewnym stopniu, byłem w stanie go zrozumieć. Oglądałem nawet ten badziewny serial, gdyż o dziwo - nawet w postaci Ferdka Kiepskiego, na siłę można było się doszukać, również pewnych wartości. (w każdym razie prędzej, niż w odtwórcy tejże roli). Jednak POwyżej zamieszczona błazenada w wykonaniu Grabowskiego, definitywnie go dyskwalifikuje, nie tylko w moich oczach..."POpieram PO, POnieważ są tam ludzie, którzy mają miłość w sercu"...

:prochno: dalszy komentarz zbędny...
Bez przesady, ja tam mam to w pupie i się nie wypinam na Ferdka. Dopóki nie zacznie bredzić jak Maciuś Stuhr czy Marek Kondrat to Grabowski będzie wzbudzał mój szacunek.
Makiavel pisze:Dobrze pamiętasz czasy ZOMO? Ja tylko z relacji innych. Z nich wynika, że jak kogoś pałowało ZOMO to nie miał sił na konferencje prasowe dzień później (abstrahując od tego, że nie mógłby ich organizować). Ba, dobrze było jak mógł chodzić i mówić dzień później.
Ja też za młody jestem, żeby pamiętać ZOMO ale akurat to wystąpienie w dzień po zdarzeniu pamiętam. Wipler był ewidentnie roztrzęsiony, tak się nie zachowuje człowiek, który się prosił o łomot. Naprawdę nie uważam też, żeby to było wyrachowanie z jego strony.

Piszesz o tym, że dopiero sąd oceni ten dowód ale sam powiedz: czy po wielokrotnym wyśmiewaniu Wiplera przez tvnowskich "dziennikarzy", opowiadaniu jakichś niesamowitych głupot o skopaniu policjantki czy tekście Sienkiewicza, że sprawa jest tak oczywista, że nie ma o czym mówić, czy po tym wszystkim nie masz wrażenia, że przez rok ktoś Cię robił w nie powiem co? Że ludzie mają prawo teraz być wkurzeni i mówić niekoniecznie z sensem, szczególnie ci sympatyzujący z posłem?

Przecież nawet stokrotka się zreflektowała, przynajmniej częściowo. Oczywiście na przeprosiny się nie zdobyła ale jakoś mnie to nie dziwi.


blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 10 listopada 2014, 22:20

Lucas87 pisze:Tak na marginesie wszystkich innych dyskusji.
http://www.wykop.pl/link/2236840/kiepsk ... ywatelska/
Sondaże buduje się właśnie w ten sposób. Spotykałem już kobiety głosujące na kogoś bo z oczu dobrze patrzy, albo bo przystojny. Dla większości katolików innej opcji jak PiS czy PSL nie ma, mimo że program jakoś szczególnie tych chrześcijańskich wartości nie reprezentuje.
Niestety całkiem sporo osób tak przekonuje się do partii. Janusz z Grażyną zobaczą jak pan Grabowski, stojąc obok Olbrychskiego machają do Tuska śpiewając hymn i żadne taśmy, żadne afery ich opinii nie zmienią.


Obrazek
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 10 listopada 2014, 22:39

Ja trochę w innym temacie. Wracając do dawnego sporu na sekundę. Vimes najnowsze dane z MFW wskazują jednak, że UE wciąż jest największą gospodarką świata ;-)


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 10 listopada 2014, 23:25

Lucas87 pisze:Oglądałem nawet ten badziewny serial, gdyż o dziwo - nawet w postaci Ferdka Kiepskiego, na siłę można było się doszukać, również pewnych wartości. (w każdym razie prędzej, niż w odtwórcy tejże roli).
Dorośniesz, zmienisz zdanie. Nie wiem, czy taki był zamysł pierwotnego reżysera tego serialu, ale ciężko wyciągnąć tyle prawdy i nauki połączonej z humorem, którego dzisiejsza gimbaza w życiu nie ogarnie.

Wracając do czystej polityki, koleś któremu w robieniu z sobie idioty (tego się nie czepiam, jego sprawa), wieśniaka, naczelnego chama i prostaka III RP, żaden typ od szczawiu czy Smoleńska do pięt nie dorasta, został rzekomo odsunięty od polityki. Tylko czekam, aż sprawa ucichnie jak zegarki Nowaka.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 10 listopada 2014, 23:53

Wiking pisze:
deszczowy pisze:PiS - Pieniądze i Samoloty :smile:
Wstrzemięźliwe (mimo wszystko) opinie i oceny ze strony PO i reszty każą się domyślać, że Biuro Turystyczne Sejm RP działało baaardzo długo. I pewnie będzie działać dalej.
Za to PiS'owi trzeba oddać, że z posłami rozprawił się w tempie natychmiastowym. Pochwalę również SLD za skierowanie sprawy do prokuratury.

Problemu te działania nie rozwiążą, ale mam nadzieję, że chociaż czasowo ograniczą proceder.
A co mieli zrobić na tydzień przed samorządówką? Aczkolwiek i ja pochwalam działanie JK w tym względzie. A czy ograniczy proceder? W sumie też powątpiewam. Najwyżej będzie to robione jeszcze ciszej i dyskretniej. Wniosek SLD? Mało poważny. Panowie się immunitetów nie zrzekną raczej.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 11 listopada 2014, 00:06

A co mieli zrobić na tydzień przed samorządówką? Aczkolwiek i ja pochwalam działanie JK w tym względzie. A czy ograniczy proceder? W sumie też powątpiewam. Najwyżej będzie to robione jeszcze ciszej i dyskretniej. Wniosek SLD? Mało poważny. Panowie się immunitetów nie zrzekną raczej.
Zrzec się nie zrzekną, ale Sikorski chętnie podda wniosek prokuratury pod głosowanie, jeśli do tego dojdzie.
Co do procederu, jeśli to się potwierdzi to jest typowe wyłudzenie publicznych pieniędzy. A czy się skończy albo ograniczy? Dopóki nie każą im się rozliczać z wydatków, dopóty będą robić takie wałki. Ciekawy jestem wyników audytu. Bardzo ciekawy.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 11 listopada 2014, 11:39

Pan Mietek pisze:Bez przesady, ja tam mam to w pupie i się nie wypinam na Ferdka. Dopóki nie zacznie bredzić jak Maciuś Stuhr czy Marek Kondrat to Grabowski będzie wzbudzał mój szacunek.
Hmm... No ok, dobra - można i tak. Ale chyba garnkami handlować, to już byś z nim razem nie poszedł? :prochno:
mateo369 pisze:Dorośniesz, zmienisz zdanie.
Przepraszam Panie starszy, ale nie wiem, czego miałbym tu nie zrozumieć?
blackadder pisze:Sondaże buduje się właśnie w ten sposób. Spotykałem już kobiety głosujące na kogoś bo z oczu dobrze patrzy, albo bo przystojny. Dla większości katolików innej opcji jak PiS czy PSL nie ma, mimo że program jakoś szczególnie tych chrześcijańskich wartości nie reprezentuje. Niestety całkiem sporo osób tak przekonuje się do partii. Janusz z Grażyną zobaczą jak pan Grabowski, stojąc obok Olbrychskiego machają do Tuska śpiewając hymn i żadne taśmy, żadne afery ich opinii nie zmienią.
No właśnie. Może jest sporo prawdy w tym co napisałeś, taki pewnie jest również ich zamysł. Inna sprawa jednak, czy rzeczywiście im to się udaje i w jakim stopniu - ludzie faktycznie się na to nabierają? Otóż nie do końca. A dlaczego? Już mówię. Weźmy po uwagę nawet ostatnie wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. PO i PIS praktycznie je remisują. Ci pierwsi dostają 32,13% głosów. I ktoś od razu krzyknie - O #####, przecież 1/3 Polaków to w dalszym ciągu są skończeniu idioci. , bo głosują dalej na oszustów i aferzystów i złodziei. Nic bardziej błędnego. Otóż ktoś tam kiedyś nawet przeliczył wszystko, uwzględniając: liczbę uprawnionych Polaków do głosowania (jakoś 30 baniek z hakiem), frekwencję, i na samym końcu - ilość głosów oddanych na poszczególne partie. I co wyszło? Hah, otóż partia, która wygrała (czyli oczywiście PEŁO, WG. OFICJALNYCH DANYCH), w praktyce dostała nieco ponad 2,2 mln głosów. I nie pamiętam dokładnie ( a sprawdzać nawet nie ma sensu), ale dzieląc tenże wynik, przez liczbę wszystkich uprawnionych do głosowania (pamiętając, że 75%, albo więcej, w dzień głosowania - została w domach) - otrzymujemy ledwie, coś ok. 7.5%.. Takie jest prawdziwe poparcie społeczeństwa, dla tejże partii, a nie wynik wyborów. I to również osiągnięte przecież jak wiemy, z pomocą różnego rodzaju magnatów finansowo-medialnych (o milionowych dotacjach z budżetu, nawet nie musimy wspominać), trzeba wziąć również pod uwagę, masowe ilości urzędników ( i innych zawodów, gdzie zarobią, a się nie narobią), którzy (szczególnie w stolicy) zarabiają dobrze, więc jakim prawem - mieliby się odwrócić od władzy? Jest również duża ilość, osób zastraszonych, lub wykluczonych społecznie, którzy boją się cokolwiek powiedzieć, albo nie mają w sobie już siły i zdrowia, aby walczyć o jakąkolwiek zmianę. A jeśli to wszystko nie wystarczy, to przecież można sobie pomóc ruskimi serwerami, czyż nie?
Więc, jeszcze raz powtarzam, iż sposób pojmowania, że 30-paro% poparcie dla PO w wyborach, oznacza idiotyzm takiej ilości Narodu - to bzdura totalna. Natomiast jak widać, przy takich możliwościach technicznych i pijar-owskich - czy logistycznych, przy gigantycznych nakładach finansowych, mając praktycznie wszystkie media po swojej stronie - wyniki osiągane przez Platformę, nie są tak na prawdę niczym nadzwyczajnym. I należy skończyć z mitem, iż pokażą jednego, czy drugiego, popierającego ich pajaca w TV, albo podstawią ciężarówkę z wódą i kiełbasą, a wówczas na pewno głupie ludziska na nich pójdą masowo zagłosować...To już tak nie działa, w każdym razie, chociażby nie tak bardzo, jakby chcieli - co powyżej starałem się wykazać. :naughty:


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 11 listopada 2014, 12:49

Jacek Żakowski dostał od prezydenta odznaczenie za "za zasługi w rozwoju niezależnego dziennikarstwa". Absurdalność tej sytuacji mógłbym porównać jedynie do odznaczenia Josefa Fritzla Orderem Uśmiechu.


Obrazek
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 11 listopada 2014, 13:30

Vimes pisze:Jacek Żakowski dostał od prezydenta odznaczenie za "za zasługi w rozwoju niezależnego dziennikarstwa". Absurdalność tej sytuacji mógłbym porównać jedynie do odznaczenia Josefa Fritzla Orderem Uśmiechu.
A to dlatego, że...? Według Ciebie niezależni dziennikarze to tylko ziemkiewicze, semki i inni karnowscy?


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 11 listopada 2014, 14:07

Jacek Żakowski zawsze jest gotów bronić rządu własną piersią w programach telewizyjnych lub na łamach prasowych jak choćby w artykule "Odwalcie się od Tuska!", co prowadzi do pytania czy on jeszcze jest dziennikarzem czy może już PR-owcem Platformy na niejawnym etacie? Fakt, że ten "niezależny" dziennikarz publikuje w dwóch tytułach prasowych, do których płynie najwięcej rządowej kasy też sporo mówi o tej jego rzekomej niezależności: "Jak rząd dotuje główne media?" :wink:. Powiedziałbym, że Jacek Żakowski zrobił z dziennikarską niezależnością to samo, co Josef Fritzl ze swoimi córkami, zamknął w piwnicy.

Pozostając w temacie "niezależnej" prasy:

Obrazek

Proszę bardzo jak może się zmienić zdanie o policji w zależności od tego, kto dostał pałą.


Obrazek
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 11 listopada 2014, 14:48

Makiavel pisze: A to dlatego, że...? Według Ciebie niezależni dziennikarze to tylko ziemkiewicze, semki i inni karnowscy?
Nie ma niezależnych dziennikarzy. Każdy jest uwikłany w jakieś sieci interesów grupowych czy osobistych.

Vimesie, z TV Republiką jest podobnie.

Najlepiej śledzić wszystkie, ważniejsze, tytuły prasowe i wyciągać wnioski samemu.

Natomiast konia z rzędem temu, kto znajdzie na to czas czy ochotę.

Problem jest taki, że każde medium chce być obierane jako "niezależne", "obiektywne" czy "wiarygodne" (no, może poza tabloidami, bo one żywią się nieco innym rodzajem czytelnika). Niestety, tylko niektóre posiadają środki (m.in. finansowe, ale też społeczne) na to, by działać na rzecz budowania takowego przekonania wśród mas.

Z powyższego powodu, taka gazeta wyborcza - która z niezależnością i obiektywizmem nie ma NIC wspólnego - próbuje budować takie przekonanie wśród Polaków. Niestety, AGORA ma $, więc w jakimś stopniu to się udaje...

... i jest to bardzo negatywne ze społecznego punktu widzenia.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 11 listopada 2014, 15:24

Makiavel pisze:
Vimes pisze:Jacek Żakowski dostał od prezydenta odznaczenie za "za zasługi w rozwoju niezależnego dziennikarstwa". Absurdalność tej sytuacji mógłbym porównać jedynie do odznaczenia Josefa Fritzla Orderem Uśmiechu.
A to dlatego, że...? Według Ciebie niezależni dziennikarze to tylko ziemkiewicze, semki i inni karnowscy?
Yyy? WTF?
Postaram się odpowiedzieć poważnie, choć nie wiem, czy warto z Tobą, w ten sposób...Otóż prawdziwi niezależni dziennikarze, to są na cmentarzu...W III RP - Niezależny dziennikarz= martwy dziennikarz. Możemy sobie zrobić przegląd, tajemniczych, dziwnych zgonów, chociażby taki - od Jarosława Zientary do Dariusza Kmiecika.

A tymczasem na TV Trwam - Zbigniew Stonoga skończył gadać, a teraz gość z Francji. Marsz oficjalnie rozpoczęty.


ODPOWIEDZ