Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 29 maja 2014, 11:19

Smok-u pisze:
pan Zambrotta pisze:Dywizje grzały silniki :lol:
I widział to ze zdjęć satelitarnych :D.
to są właśnie te ciekawostki z rozmów nieoficjalnych :D


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 29 maja 2014, 22:18

PietroBosman pisze:
Gotti pisze:Bo Korwin jest głupi. Jak by on hipotetycznie rządził Polską to 50% ludzi została by bezdomnymi, dzieci z biednych rodzin, których w Polsce jest mnóstwo nie poszły by do szkoły. Dresy chodziły by po ulicach ze spluwami jak w USA murzyni w swoich dzielnicach. Ogólnie była by anarchia i jedno wielkie nic. Korwin żyje w innym świecie.
To Twoim zdaniem w USA rządzi na ulicy anarchia?
Oczywiście, że tak. W Chicago masz około 4-5 morderstw dziennie, setki gwałtów i tysiące napadów. Jestem ciekaw czy byłbyś odważny w nocy przejść się samemu po murzyńskiej dzielnicy w takim mieście. Szansa, że byłby to ostatni spacer jest dość duża w porównaniu do Europy.

Kilka lat temu, nie kojarzę czy na forum czy to na pw, zarzekałeś się, że z Polski to Ty nigdy nie wyjdziesz, bo tu jest Twoje miejsce Prochno
Zdecydowanie mnie z kimś mylisz, bo ja nie jestem emocjonalnie z tym krajem na tyle związany, aby chcieć tu mieszkać nawet jakby tu było eldorado i pierwsza gospodarka EU. Nie podoba mi się mentalność Polaków, której wręcz nie trawie, dlatego nie zamierzam tu wracać nawet na emeryturę.
Dobrze że teraz nie ma biednych dzieci, patologii, że nie ganiają po Krakowie z maczetami i że kilkadziesiąt procent Polaków nie jest zagrożonych ubóstwem, że za tą minimalną pensję, jaką zarabia większość Polaków, można godnie żyć, że w ZUSie za parę lat nie zabraknie pieniędzy, że emeryci mogą spać spokojnie bo coraz więcej dzieci się rodzi i będzie miał kto na nich pracować, że na wizytę u specjalisty nie czekam dłużej niż 3 miesiące.
Tych pozytywów obecnego systemu naprawdę jest tyle że czasem jedyne czego człowiek chce to właśnie broni w ręku.
Nigdzie nie napisałem, że obecny system jest dobry, bo szczerze go nienawidzę. Prawda jest taka, że Polacy się nie nadają do rządzenia krajem i nigdy nie nadawali. Polityka zarówno zagraniczna jak i wewnętrzna to są słowa obce dla tego państwa.
Sam fakt, że 70% obywateli jest za PO albo za PiSem świadczy o zatrważającej głupocie ludzi mieszkających w tym kraju. Kolejne 7% głosuje na jakiegoś Korwina.


del_aleksander

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2006
Posty: 163
Rejestracja: 28 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 29 maja 2014, 22:36

Gotti pisze:

Kilka lat temu, nie kojarzę czy na forum czy to na pw, zarzekałeś się, że z Polski to Ty nigdy nie wyjdziesz, bo tu jest Twoje miejsce Prochno
Zdecydowanie mnie z kimś mylisz, bo ja nie jestem emocjonalnie z tym krajem na tyle związany, aby chcieć tu mieszkać nawet jakby tu było eldorado i pierwsza gospodarka EU. Nie podoba mi się mentalność Polaków, której wręcz nie trawie, dlatego nie zamierzam tu wracać nawet na emeryturę.
musisz sobie notować jak ewoluowały Twoje poglądy, w przeciwnym razie zapomnisz kim jesteś jak niektórzy politycy :D

Gotti pisze:Nigdzie nie emigruje. Urodziłem się w Polsce i tu będę mieszkał, bo tu jest najlepiej. Mogę pojechać gdzieś na zachód kilka lat popracować, ale nigdy na stałe.

Jest takie powiedzenie, "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma".
KLIK

Nie musiałem wcale długo przeglądać Twojej teki :wink:


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 29 maja 2014, 23:13

Smok-u pisze:
pan Zambrotta pisze:Dywizje grzały silniki :lol:
I widział to ze zdjęć satelitarnych :D.
Taka metafora. Chyba nie jesteś takim mentalnym kucem jak Zambrotta, żeby tego nie zrozumieć? A zresztą... niech se chłopaczek wierzy w co chce. Wolę wypowiedzi ludzi mających jakieś osiągnięcia i doświadczenie niż umysłowe ejakulaty pryszczatego kodziarza z Wrocka. Andrzej to stan umysłu, pamiętaj.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 29 maja 2014, 23:25

pan Zambrotta pisze:We wszystkich tzw. "koszernych" mediach trwa nagonka na JKM. Mnie również nie po drodze z tym oszołomem, ale trwa publiczna akcja histerycznego dopierniczania się do byle czego, szkalowania wyborców i wróżenia z fusów. To tylko świadczy o zorganizowanej panice w niektórych kręgach tzw. "establishmentu".
Przyznam, że jestem trochę zdziwiony, aż tak wielką skalą ataków. Wiadomo było, że JKM nie będzie ulubieńcem "postępowych i europejskich" mediów, ale żeby aż tak? Zresztą media sympatyzujące z PiS-em też się na niego rzuciły. Dzisiaj czytałem felieton Wiktora Świetlika, facet nie symaptyzuje z JKM, ale napisał, że przy tym jak media go przedstawiają to ksenomorf z "Obcego" wygląda przy nim jak domowy gekon :prochno:. JKM często wypowiada się w szokujący i trudny do zaakceptowania sposób, ale gołym okiem widać, że media starają mu się dorobić niezłą gębę pomijając fakty nie pasujące do z góry przyjętych założeń. Twierdzą, że gardzi niepełnosprawnymi, ale nie wspominają, że założył Fundację Indywidualnego Kształcenia, która wspomaga osoby niepełnosprawne fizycznie. Wmawiają, że nie szanuje kobiet, ale nie mówią, że od 41 lat jest w związku małżeńskim i żona jakoś się z nim nie rozwiodła, nie otruła, ani nie zadźgała we śnie, więc jej chyba nie tyranizuje. Poza tym, najmłodsza córka pomimo tego, że wyszła za mąż, mieszka z mężem w domu ojca, czego chyba by nie zrobiła, gdyby ojciec był mizoginem.

Tak poza tym, to sukces KNP i JKM ma jedną wielką zaletę nawet dla ludzi, którzy go nie tolerują, ale jednocześnie nie są zwolennikami tęczowej ideologii, bo nawet tak bezideowa partia jak Platforma musiała zauważyć na przykładzie klęski palikociarni, że dążenie do liberalizacji obyczajów nie daje sukcesu wyborczego, co powinno ją powstrzymać przed forsowaniem "postępowych" ideologii.
Gotti pisze:Oczywiście, że tak. W Chicago masz około 4-5 morderstw dziennie, setki gwałtów i tysiące napadów. Jestem ciekaw czy byłbyś odważny w nocy przejść się samemu po murzyńskiej dzielnicy w takim mieście. Szansa, że byłby to ostatni spacer jest dość duża w porównaniu do Europy.
W Chicago 4-5 morderstw dziennie? W 2013 roku w Chicago popełniono 415 morderstw 415/365=1,14. Od 1928 roku średnia nigdy nie przekroczyła trzech, więc nie wiem skąd Ci się wzięły takie liczby. Chyba, że długość roku bierzesz z planety, z której pochodzisz. Według danych z 2005 roku 76% ofiar to czarni i 77,4% sprawców to czarni. Biali stanowią zaledwie 5,6% ofiar morderstw i 5,3% sprawców. Chicago przez lata było nazywane "stolicą morderstw" w USA, więc dobór przykładu jest wyjątkowo tendencyjny.
Gotti pisze:Prawda jest taka, że Polacy się nie nadają do rządzenia krajem i nigdy nie nadawali. Polityka zarówno zagraniczna jak i wewnętrzna to są słowa obce dla tego państwa.
Tak, tak Gotti, wiemy już co myślisz o Polakach. Twoje wcześniejsze wypowiedzi pokazały, że jesteś rusofilem lub może nawet homo sovieticusem (tym, co nie mieli okazaji czytać polecam wynurzenia Gottiego na temat rzekomych polskich zbrodni wojennych na żołnierzach Armii Czerwonej, którzy odwiedzili nas w 1920 roku). Jeżeli Polska mogłaby mówić to z pewnością podziękowałaby by Ci za to, że już jej nie kalasz swoimi nogami.

Jeszcze suchar, który się tu nie pojawił:

Co zrobił Jaruzelski w dzień wyborów?
Poszedł do urny.


Obrazek
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 30 maja 2014, 09:16

Vimes pisze:Wmawiają, że nie szanuje kobiet, ale nie mówią, że od 41 lat jest w związku małżeńskim i żona jakoś się z nim nie rozwiodła, nie otruła, ani nie zadźgała we śnie, więc jej chyba nie tyranizuje. Poza tym, najmłodsza córka pomimo tego, że wyszła za mąż, mieszka z mężem w domu ojca, czego chyba by nie zrobiła, gdyby ojciec był mizoginem.
Vimesie, to nic, że Korwin jest od 41 lat żonaty. Przecież jego żona została stłamszona i zlagrowana i to jest powód dla którego go nie opuściła, córka tak samo. One po prostu nie mogą się wydostać z paradygmatu "matki Polki" bo zostały silnie zindoktrynowane przez społeczeństwo patriarchalne w którym przeżyły przez szmat czasu.
Gotti pisze:Zdecydowanie mnie z kimś mylisz, bo ja nie jestem emocjonalnie z tym krajem na tyle związany, aby chcieć tu mieszkać nawet jakby tu było eldorado i pierwsza gospodarka EU. Nie podoba mi się mentalność Polaków, której wręcz nie trawie, dlatego nie zamierzam tu wracać nawet na emeryturę.
Proponuję jeszcze, żebyś zarejestrował się na jakimś juverussia.com a tutaj przestał się udzielać. Tak będzie najlepiej dla wszystkich.


Don Mateo bis

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2013
Posty: 187
Rejestracja: 14 lutego 2013

Nieprzeczytany post 30 maja 2014, 09:56

deszczowy pisze: Rozmawiałem kilka dni temu z gościem, który był wtedy asystentem doradcy politycznego Jaruzelskiego. Powiedział mi, że naoglądał się wtedy duuuużo zdjęć satelitarnych, na których pancerne radzieckie dywizje już grzały silniki na Litwie. Taka tam ciekawostka z cyklu rozmów nieoficjalnych.
Z kolei ja rozmawiałem kilka dni temu z gościem, który był wtedy asystentem szpiega, który szpiegował asystenta politycznego Jaruzelskiego z którym ty rozmawiałaś. Powiedział mi, że razem ze swoim przełożonym przedostali się na Litwę (nie pytaj w jaki sposób, tajemnica, sam rozumiesz), a tam ruskie upojone szpirytuszem, czołgi raptem dwa. Taka tam ciekawostka nieoficjalna.

Zachęcam innych forumowiczów do opisywania swoich ciekawostek nieoficjalnych.

A towarzysz deszczowy ląduje w Złotych Ustach ze swoim rozgrzanym zdjęciem satelitarnym. :lol:


Forza Juve!
@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 30 maja 2014, 10:09

Gotti pisze:Sam fakt, że 70% obywateli jest za PO albo za PiSem świadczy o zatrważającej głupocie ludzi mieszkających w tym kraju. Kolejne 7% głosuje na jakiegoś Korwina.
To zostaje nam SLD, Palikot i RN i kilka mniejszych odłamków. Aha, jeszcze Gowin i "Solidarni", ale tam jednak dużo z PiS-u i PO.
Taki jest wybór, to tak ludzie wybierają.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 30 maja 2014, 11:03

deszczowy - jeden dzień - dwa cytaty w złotych ustach :D
Vimes pisze:Jeszcze suchar, który się tu nie pojawił:
Co zrobił Jaruzelski w dzień wyborów?
Poszedł do urny.
:naughty:
pan Zambrotta pisze:Nie akceptuję tego, naprawdę się cieszę, że jaruzel nie jest już utrzymywany z pieniędzy moich, czy mojej rodziny. Poszedł do urny, jak przystało na porządnego obywatela.
czytasz wybiórczo jak prawdziwy leming :prochno:

jaruzel ponoć przyjął komunię, "pojednał się z Bogiem", nawet relikwie mu przyniesiono. Albo zakłamane komuchy myślą, że podwójne standardy i zakłamania są zawsze skuteczne, albo jak każdego zatwardziałego ateistę dopadł go lęk w obliczu śmierci :ok: Chciałbym przypomnieć, że podczas pogrzebu swojej matki jaruzel, jak na komunistyczną gnidę przystało, stał przed kościołem.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 30 maja 2014, 12:17

A propos Jaruzelskiego. Jeden cytat z Żeromskiego: "Kto na ziemię polską, choćby grzeszną i złą, wroga odwiecznego naprowadził, zdeptał ją, splądrował, spalił, złupił rękoma cudzoziemskiego żołdactwa, ten się wyzuł z ojczyzny. Nie może ona być dla niego nigdy domem, ni miejscem spoczynku. Na ziemi polskiej nie ma dla tych ludzi już ani tyle miejsca, ile zajmą stopy człowieka, ani tyle, ile zajmie mogiła". Napisane ponad 80 lat temu, ale jak ulał pasuje do dzisiejszego wydarzenia.


Obrazek
Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 30 maja 2014, 18:54

Gotti pisze:Sam fakt, że 70% obywateli jest za PO albo za PiSem świadczy o zatrważającej głupocie ludzi mieszkających w tym kraju. Kolejne 7% głosuje na jakiegoś Korwina.
70% z 20% to 14%. 14% mogących głosować popiera PO albo PiS w tych wyborach. z kolei 7% z 20% to jakieś 1,4%. Także nie przeinaczajmy.

W wyborach nie brałem udziału. Oddałbym pusty głos i żenadą na twarzy oglądał pana dziennikarza, który wrzuca mój głos typu protest przed jałowością sceny politycznej do tej samej beczki co karty tych, którzy nie ogarniają jak poprawnie zagłosować.
pan Zambrotta pisze: jaruzel ponoć przyjął komunię, "pojednał się z Bogiem", nawet relikwie mu przyniesiono. Albo zakłamane komuchy myślą, że podwójne standardy i zakłamania są zawsze skuteczne, albo jak każdego zatwardziałego ateistę dopadł go lęk w obliczu śmierci :ok:.
Obrazek


Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2014, 13:13

Gotti pisze:Bo Korwin jest głupi. Jak by on hipotetycznie rządził Polską to 50% ludzi została by bezdomnymi, dzieci z biednych rodzin, których w Polsce jest mnóstwo nie poszły by do szkoły. Dresy chodziły by po ulicach ze spluwami jak w USA murzyni w swoich dzielnicach. Ogólnie była by anarchia i jedno wielkie nic. Korwin żyje w innym świecie.
Jakkolwiek uważam, że JKM jest trochę oderwany od rzeczywistości, tak idee ma jak najbardziej poprawne. Niby czemu nagle połowa miałaby stać się bezdomnymi. Czy Korwin chce znieść jakąś ustawę, która znosi biedę? Co do dresów, to ... mieszkam w Krakowie i nie sądzę, że jest jakaś różnica między zabiciem mnie spluwą, a zabiciem mnie maczetą/kosą. Różnica jest taka, że ja mógłbym wtedy się bronić inaczej niż chowaniem się a murkiem.


Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2014, 13:54

Railis pisze:
Gotti pisze:Bo Korwin jest głupi. Jak by on hipotetycznie rządził Polską to 50% ludzi została by bezdomnymi, dzieci z biednych rodzin, których w Polsce jest mnóstwo nie poszły by do szkoły. Dresy chodziły by po ulicach ze spluwami jak w USA murzyni w swoich dzielnicach. Ogólnie była by anarchia i jedno wielkie nic. Korwin żyje w innym świecie.
Jakkolwiek uważam, że JKM jest trochę oderwany od rzeczywistości, tak idee ma jak najbardziej poprawne. Niby czemu nagle połowa miałaby stać się bezdomnymi. Czy Korwin chce znieść jakąś ustawę, która znosi biedę? Co do dresów, to ... mieszkam w Krakowie i nie sądzę, że jest jakaś różnica między zabiciem mnie spluwą, a zabiciem mnie maczetą/kosą. Różnica jest taka, że ja mógłbym wtedy się bronić inaczej niż chowaniem się a murkiem.
Wszystko ma swoje skrajności. Socjal doprowadza państwa zachodnie do ruiny, a w Polsce można znaleźć "wygodnego" menela co sobie dorabia do zasiłku i ma kasę porównywalną jak w supermarkecie, a sobie tylko posiedzi na ulicy. Są też tacy, którzy nie mogą znaleźć pracy i staczają się na dno. Otwarte podejście do pracy zmusiłoby tych pierwszych do pracy i podatku 100iluś złotych jakby chciał JKM( :prochno: ), a tych drugich najpewniej zabiło. Pomijając, że Korwin musiałby najpierw dostać się do Sejmu, a to jest wręcz niemożliwe.

Po drugie Korwin w EP ma robić, chodzić i szukać złamań prawa (albo prawa, które są niesamowicie idiotyczne - będzie miał roboty) i wolę takiego w EP, niż europosłowie, którzy idą głosować, nie widząc na co i nie będąc na debacie o tej ustawie, by dostać te 1200 zł. Takich ludzi powinno się wsadzać do paki i to na długie lata, bo ośmieszają państwo i dosłownie okradają instytucje. W zwykłej pracy za takie zachowanie dostaliby dyscyplinarkę i jeszcze mogliby dostać zaproszenie do sądu.

Wystarczy poszukać i zobaczyć jak tam jest milutko:
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-p ... nId,644493
http://goniec.com/component/k2/5431-afe ... arlamencie

a to tylko pierwsze z brzegu "nowinki".

Lobbing w UE sprawia, że państwa i ludzie dostają po tyłkach, a europosłowie jeżdżą lamborgini. W sumie też dziwię się negatywom wobec eurosceptycyzmu KNP, bo przecież u nas i tak to jest mały procent względem całych 51 osób, a w państwach zachodnich zbierały i po 30 itd. %.

Unia się rozpada i mam tylko nadzieję, że eurosceptycy zdążą pokazać te wszystkie przekręty, a osoby za nie odpowiedzialne pójdą na długie lata siedzieć. (tak tak utopia :prochno: )


"The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
Mark Twain
annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2014, 18:09

Wędrując wesolutko po świecie internetów można spotkać się z tekstami obśmiewającymi Deklaracje Sumienia. Z czystej ciekawości sprawdziłem co mówią o tym mniej mniej popularne portale, no i natknąłem się na Neumana deklarującego, że "(...) będziemy wyciągać konsekwencje i jeśli komuś wiara nie pozwala być lekarzem, to nim nie będzie". Widać ludzie powiązani z po żyją przekonaniem, że ta partia rządzić będą po wsze czasy, bo to już druga (po wpisie o daniu w pysk) wypowiedź godząca w czyiś system myślenia czy wartości


ktośtam na forum p$g pisze:Odnoszę wrażenie, że Ibra nie jest związany z PSG
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2014, 00:43

Bardzo rzadko zaglądam do "Gazety Polskiej", ale teraz muszę przyznać, że ten komentarz wyszedł im po prostu po mistrzowsku: "Jaki salon, taka "Marysia". O tym jak Tomasz Lis, pijackie bluzgi promował". Jakbyście się zastanawiali za co Lis dostał odznaczenie od Bronka to macie odpowiedź. Dostał go między innymi za umiejętność wykreowania wulgarnego dworcowego pijaka na niemalże bohatera narodowego, bo zbluzgał Kaczyńskiego i jednoczesnego zrobienia potwora z licealistki, która ośmieliła się obrazić Tuska.


Obrazek
ODPOWIEDZ