Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 13 listopada 2011, 17:04

Mietson pisze: Prawda jest taka, że przy tym co się zdarzyło w piątek, Bydgoszcz 3. maja się chowa, także deszczu, skoro kibice to osły w szalikach to jestem ciekaw jak nazwiesz tych co chcieli zniszczyć marsz?
Naprawdę muszę mówić to na głos, Mietson? ;)

Nie chcę pluć jadem, na tym marszu byli także ludzie z naszego forum.
Mietson pisze:Najbardziej to szkoda tego, że tak właśnie zostało uczczone święto niepodległości :roll: Takie święto powinno jednoczyć a nie dzielić.
Święta państwowe w Polsce od dość dawna raczej dzielą, niż łączą. Ale fakt, szkoda. Nawet w taki dzień nie potrafimy się porozumieć.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 13 listopada 2011, 17:08

deszczowy pisze: Święta państwowe w Polsce od dość dawna raczej dzielą, niż łączą. Ale fakt, szkoda. Nawet w taki dzień nie potrafimy się porozumieć.
Może trzeba zacząć od tego, iż pozwala się tej drugiej stronie na przejście z punktu A do punktu B? Ostatnio mieliśmy kilka lewackich imprez (Marsz Agnostyków i Ateistów w Krk, Parada Równości, Manify), czy ktoś z prawej strony bezczelnie przyszedł i na dzień dobry zablokował całe wydarzenie?

To wasza wina, najpierw zapraszacie niemieckich anarchistów, którzy przyjeżdżają do Polski i biją Polaków a potem pokazujecie waszą "tolerancję".


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 13 listopada 2011, 20:14

Mietson pisze: A niech se optują, i tak nic nie dostaną. Tak poza tym, Lordzie, zachowaj trochę obiektywizmu bo "nasi" też mieli spory udział w zadymie.
Nie wiem czy mam dobre dane, ale słyszałem, że kolorowa miała pozwolenie na biwakowanie do godziny 14. Gdyby to wyegzekwować, to najprawdopodobniej zadymy by nie było. Kolejna sprawa: moim zdaniem mieliśmy tu swoisty efekt czerwonej płachty - zamiar blokowania legalnego marszu przez lewactwo, w sposób zrozumiały mógł rozsierdzić co bardziej krewkich narodowców, oraz zwabić osoby żądne zwykłej rozróby... Kiedy wystawia się bykowi czerwoną płachtę , to nie należy się dziwić, że on rusza w naszą stronę z furią...

Edit:
Ciekawy filmik. Ciekawe ilu takich "naszych" inicjowało zamieszki...


Edit:
Lypsky pisze:Rozumiem, że sensacja, ale w mediach mogliby chociaż pokazać migawki z przemarszu.
To jest bardzo irytująca sytuacja...
Ostatnio zmieniony 13 listopada 2011, 21:08 przez Wiking, łącznie zmieniany 1 raz.


Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 13 listopada 2011, 21:06

Mietson pisze: Najbardziej to szkoda tego, że tak właśnie zostało uczczone święto niepodległości :roll:
Nie wiem jak Ty świętowałeś święto niepodległości, ale ja uczciłem je idąc z 20 tys. tłumem patriotów. Po raz kolejny powtarzam - przemarsz w idealnej, spokojnej, pokojowej atmosferze, a zabawy 1% bardziej krewkich pozostawiam bez komentarza. Rozumiem, że sensacja, ale w mediach mogliby chociaż pokazać migawki z przemarszu.
Mietson pisze: No ja też ale, choć na co dzień mieszkam w Wawie, to postanowiłem, że na marsz nie pójdę.
Na tym powinniśmy zakończyć dyskusję.
Wiking pisze: Ciekawy filmik. Ciekawe ilu takich "naszych" inicjowało zamieszki...
Podobno ten lewak nie jest tą samą osobą co typ w kominie. Takie info otrzymałem.

Myślałem, że to oczywista sprawa - blokowanie marszu było jawną kpiną z prawa, a policja nic z tym nie zrobiła.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
me7a7ron

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2008
Posty: 219
Rejestracja: 27 października 2008

Nieprzeczytany post 14 listopada 2011, 20:05

Obszerna wideo-relacja jakiej niestety nie pokażą w mediach. Dobre jest to że przynajmniej jedna z twarzy Kolorowej pan Karolak przejrzał na oczy ;)


Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 17 listopada 2011, 15:21

me7a7ron - możesz napisać coś więcej o przejrzeniu na oczy przez Karolaka? Nic o tym nie słyszałem, a bardzo interesująca sprawa...

Znamy skład gabinetu Donalda Tuska. Co sądzicie o nowym rządzie?

Kpiną jest dla mnie pozostawienie na stanowisku ministra finansów Rostowskiego, człowiek który zadłuża kraj na tak wielkie miliony powinien być zwolniony ze stanowiska. Będąc realistą nie spodziewałem się niczego innego, ale niesmak pozostaje.

Ministerstwo zdrowia - Arłukowicz. Gdyby nie moja osobista opinia na temat tego człowieka to wybór wydaje się być całkiem rozsądny, dobry. Poseł jest lekarzem, ponoć dobrym, zna środowisko. Myślę, że poradzi sobie lepiej niż poprzedniczka ;).

Minister sportu - Joanna Mucha, minister transportu - Sławomir Nowak. Dwie młode twarze Platformy. Nie ważne co potrafią, nie ważne czy mają kompetencje - ponoć wyglądają bardzo ładnie i są medialni, więc przydadzą się w rządzie. W gruncie rzeczy w transporcie i budownictwu gorzej już nie będzie, a sportem kto by się tam przejmował.

Minister Sprawiedliwości - Jarosław Gowin. Człowiek do którego mam spory szacunek obejmuje stanowisko do którego nie jest zupełnie przygotowany. Gowin nigdy nie miał żadnej styczności z prawem, nie jest prawnikiem, nie ma prawniczej wiedzy. Donald Tusk powiedział, że to jest jego zaleta. Cóż, świat stanął na głowie?

Skład nowego rządu mi się nie podoba - Platforma nadal idzie w kierunku PR'owskim, dobierając sobie ministrów medialnych. Czy w dobie zbliżającego się kryzysu próba utrzymania poparcia i władzy powinna być priorytetem? Dziś potrzeba nam chyba mężów stanu gotowych do poświęceń, poważnych reform które uchroniłyby nas przed trudnymi czasami.
Mam głęboką nadzieję, że rząd mnie miło zaskoczy i będzie robił rzeczy, których się po nim nie spodziewam. Uda się? Wątpię...


Dionizos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 marca 2003
Posty: 2230
Rejestracja: 30 marca 2003

Nieprzeczytany post 17 listopada 2011, 18:17

Nie wiem jak Ty świętowałeś święto niepodległości, ale ja uczciłem je idąc z 20 tys. tłumem patriotów
Miło było Cię spotkać Kamilu :D Ciebie jak i innych faszystów z Juvepoland :p.


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 17 listopada 2011, 20:18

Mati pisze:Znamy skład gabinetu Donalda Tuska. Co sądzicie o nowym rządzie?

(...)

Minister Sprawiedliwości - Jarosław Gowin. Człowiek do którego mam spory szacunek obejmuje stanowisko do którego nie jest zupełnie przygotowany. Gowin nigdy nie miał żadnej styczności z prawem, nie jest prawnikiem, nie ma prawniczej wiedzy. Donald Tusk powiedział, że to jest jego zaleta. Cóż, świat stanął na głowie?
Sprawa z Gowinem mnie nieźle wkurzyła. Jeszcze rozumiem, jakby zastępował jakiegoś słabego ministra. A przecież Kwiatkowski był jednym z najlepszych. Brak realnej opozycji rozleniwia PO. Kto to widział, żeby rozgrywki wewnątrzpartyjne przeprowadzać w ten sposób. Filozof ministrem sprawiedliwości. Kpina. Aż sie cieszę, że nie głosowałem na PO.


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 17 listopada 2011, 21:05

Ogólnie sprawa z Gowinem jest co najmniej podejrzana. Człowiek ze środowiska Schetyny (AFAIK) dostaje prestiżowe ministerstwo, za wcale nie takiego złego Kwiatkowskiego. I to na dodatek człowiek wydający się nie mieć kompetencji do obejmowanego stanowiska...

Nie wiem czy Tusk chce go kupić, czy skompromitować :think:


me7a7ron

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2008
Posty: 219
Rejestracja: 27 października 2008

Nieprzeczytany post 18 listopada 2011, 00:03

Mati pisze:me7a7ron - możesz napisać coś więcej o przejrzeniu na oczy przez Karolaka? Nic o tym nie słyszałem, a bardzo interesująca sprawa...
Proszę :
Z fanpage MN:
Mieliśmy przyjemność porozmawiać z jedną z głównych medialnych twarzy tzw. "kolorowej niepodległej", jaką był aktor Tomasz Karolak. Zdecydowanie odciął się on od idei blokowania Marszu Niepodległości. Pan Tomasz stwierdził, że sam fakt lokalizacji wiecu, który przerodził się w tzw. "blokadę" miał charakter prowokacyjny i dążący do fizycznej konfrontacji z policją i patriotami chcącymi uczcić Niepodległość. Wyraził oburzenie atakiem lewackich bojówek z Niemiec na grupy rekonstrukcyjne odtwarzające wojska napoleońskie. Znany aktor został poproszony o nagranie zaproszenia na kulturalny wiec, nie będąc do końca poinformowanym o jego rzeczywistym charakterze. Dopiero po wczorajszych zajściach dowiedział się on o istnieniu "antify" oraz o jej prawdziwej, agresywnej twarzy. Stanowczo stwierdził, że nie chce mieć z nią NIC wspólnego.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 18 listopada 2011, 03:14

Gowina szanuję. Być może dlatego iż wydaje mi się człowiekiem dosyć poukładanym w sensie światopoglądowym. Czy nadaje sie na ministra sprawiedliwosci? Hm... o tym się dopiero przyjdzie nam przekonać. Ja natomiast w niego wierzę
Co wiecej, uważam, że jego wykształcenie może mu tylko pomagać w prowadzeniu ministerstwa sprawiedliwości.

Z drugiej strony...być może ktoś pragnie jego szybkiej kompromitacji? Skoro na temacie ma sie nie znać to nic tylko go wkopać na ten trudny resort i czekać aż sam się pogrąży...czyż nie? 8)


annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 18 listopada 2011, 10:28

Dla mnie ten rząd jest najbardziej kuriozalnym rządem, jaki mógł powstać. PSL zachowuje się, jak ulicznica tj. "da" każdemu byleby coś za to mieć. PO to zbieranina cwaniaczków, która kreowała się na grupę ekspertów. Teraz Pan Tusk uznał, że eksperci mają wspierać pracę rządu, a nie być jego członkami. Posyła więc ludzi niekompetentnych, aby ci kierowali sprawami, o których wiedzą niewiele więcej od przeciętnego Kowalskiego :doh: Z tego jego bełkotu zrozumiałem, że takie działanie ma zapewnić bezstronność podejmowanych działań. Frustrację Polaków kierują natomiast na wszelakie ruchy opozycyjne. Miałybyć ulgi, a przynajmniej zachowanie ich w obecnym kształcie. I co ? Będą cięcia, zostaną podniesienie podatki. Założę się, że w trakcie dzisiejszego przemówienia ten człowiek, który piastuje funkcję premiera :doh:, użyje wielu patetycznych słów wskazujących na słuszność zamierzonych oszczędności. Darowałby sobie takie zwroty, jak: "miłość", "nadzieja", "tragedia", bo ja już nie daję rady zdzierżyć tego jego pitolenia. Z tego co czytałem, to istnieje szansa na podatek katastralny.Ciekawe, czy Tusk i jego "przyjaciele" zdają sobie sprawę , że takie działanie wywoła rozruchy społeczne. To co posiadam ja, Wy, nasze rodziny, należą nam się "jak psu buda". Również ciekawy jest przypadek RP, który dostał do ręki Komisje ds. edukacji, nauki i młodzieży. :think: Chciałbym zobaczyć przekrój wiekowy osób, które oddały głos na to ugrupowanie. Coś czuje, że 90 % stanowiłyby dzieci w wieku 18-19 lat. Za ich głupotę będziemy płacić wszyscy :doh: Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że opozycja jest żałośnie słaba i skłócona. Koncentruje się jedynie na destruktywnej krytyce. Btw. Orientuje się ktoś, czy przyjaciel Jacusia wyjechał już z rodzinką do USA ? Swoją drogą dziwna decyzja. Uciekać przed zbliżającą się wojną, do kraju, który uzależniony jest od energii atomowej ? Doradzam, z tego co mi wiadomo to Australia nie posiada na swoim terenie, ani jednej elektrowni atomowej. W dodatku, wątpię, aby była potencjalnym uczestnikiem działań wojennych w Europie. USA w takim przypadku uznałbym za nieprzewidywalne


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 18 listopada 2011, 13:06

LordJuve pisze: Co wiecej, uważam, że jego wykształcenie może mu tylko pomagać w prowadzeniu ministerstwa sprawiedliwości.
Możesz to rozwinąć (lub ktoś z podobnie uważających)? Nie mam zamiaru się tutaj wykłócać czy to dobrze, czy źle - chciałbym poznać argumenty po prostu przemawiające na korzyść Gowina w ministerstwie sprawiedliwości. ;)


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 18 listopada 2011, 16:46

Skibil pisze:
LordJuve pisze: Co wiecej, uważam, że jego wykształcenie może mu tylko pomagać w prowadzeniu ministerstwa sprawiedliwości.
Możesz to rozwinąć (lub ktoś z podobnie uważających)? Nie mam zamiaru się tutaj wykłócać czy to dobrze, czy źle - chciałbym poznać argumenty po prostu przemawiające na korzyść Gowina w ministerstwie sprawiedliwości. ;)
Chociażby fakt iż filozofia jako taka zajmuje się terminem sprawiedliwości a idea prawa jest nieodłącznie związana z nazwiskami wielkich filozofów.
Tak czy siak: minister to tylko "glowa", "szyja" to horda ekspertów.

Z drugiej strony, tak jak pisałem: być może Tusk chce się pozbyć prawicowego Gowina. Zauważyliście, ze expose Tuska było raczej nie po drodze z linią światopoglądową tego drugiego?


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 18 listopada 2011, 21:33

LordJuve pisze: Z drugiej strony, tak jak pisałem: być może Tusk chce się pozbyć prawicowego Gowina. Zauważyliście, ze expose Tuska było raczej nie po drodze z linią światopoglądową tego drugiego?
A Palikociarnia ma już swojego ulubionego "ministra do bicia"... Też szanuję Gowina (jak mało kogo w platformie), stąd moje zaniepokojenie całą sytuacją.


ODPOWIEDZ