Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 22 listopada 2010, 18:56

Vimes pisze:
deszczowy pisze:Ależ tam musieli zatrudnić agentów, żeby dosypywali głosy i zmieniali, co, Vimesie? To SB-ckie metody, rodem z najgorszego socjalizmu :rotfl:
Mówisz, że dosypywali komuś głosy :think:? Być może masz rację, ale w takim razie, dlaczego zapomnieli trochę dosypać Tobie i Twoim partyjnym towarzyszom :lol::

Obrazek

Źródło: http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/200 ... 1&wyniki=1

Deszczowy, jak widać za dużo czasu spędzałeś na forum, a za mało na spotkaniach z wyborcami.
Ano nie udało się. Trudno. Rozpaczać nie zamierzam ;) Nie chcę tu prać publicznie brudów, ale... suwalskie SLD nie wystawiło najlepszych kandydatów, jakich wystawić mogło. W każdym razie, prezydentem miasta będzie człowiek z SLD, co mimo wszystko cieszy. A poza tym te tereny są zwyczajowo prawicowe... co nie zmienia faktu, że to porażka Sojuszu. Szkoda. Przez najbliższe 4 lata czeka nas sporo pracy.

A poza mną ponoć jeszcze dwie osoby z forum kandydowały? I co? Udało im się?


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 22 listopada 2010, 19:03

Mi się nie udało :D, ale nie kandydowałem by się dostać, tylko zebrać doświadczenie :). Mam 18 lat, w następnych wyborach mocniej uderzę :). I jeszcze startowałem jako nie partyjny, to miałem trochę ciężej :D


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 22 listopada 2010, 19:25

deszczowy pisze:Przez najbliższe 4 lata czeka nas sporo pracy.
Widzę, że się na poważnie zaagnażowałeś. Jesteś członkiem SLD czy tylko kandydowałeś z jego listy?
deszczowy pisze:A poza mną ponoć jeszcze dwie osoby z forum kandydowały? I co? Udało im się?
Leń z Ciebie. Jeżeli poczytasz posty Smok-a i skojarzysz pewien prosty fakt, to nawet dowiesz się jaki miał wynik :wink:. Trzeci z forumowiczów startujących w tych wyborach nie wypowiada się w tym temacie, ale posiada już na swoim koncie wyborczy sukces osiągnięty cztery lata temu. Na forum było o tym dość głośno. Więcej nie napiszę, dopóki nie zamieszczę podpowiedzi w quizie, bo nie wszyscy muszą akurat tutaj zaglądać. Zresztą i tak już macie fory, bo wiecie o sobie nawzajem.


Obrazek
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 22 listopada 2010, 19:36

Vimes pisze:
deszczowy pisze:Przez najbliższe 4 lata czeka nas sporo pracy.
Widzę, że się na poważnie zaagnażowałeś. Jesteś członkiem SLD czy tylko kandydowałeś z jego listy?
Formalnie nie jestem członkiem żadnej partii. Ale chyba pora to zmienić w końcu :wink: Przypuszczam, że gdybym startował do rady gminy zebrałbym większe poparcie. Ale to takie tam gdybanie... Nie udało się. I nie będę szukał winy dookoła siebie, jak.... niektórzy prominentni polscy politycy ;)

Co skądinąd nie zmienia zdania, wypowiedzianego przeze mnie post wcześniej.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 24 listopada 2010, 00:31

"Jaruzelski będzie na posiedzeniu RBN" :shock:. Prezydent Komorowski poszedł na całość. Po odznaczeniu Michnika, zaprosił do RBN Wojciecha Jaruzelskiego :doh:. Po raz pierwszy nie wiem co powiedzieć, po prostu mnie zatkało. Rozumiem zaproszenie dla Wałęsy i Kwaśniewskiego, oni przynajmniej zostali wybrani przez ogół narodu w demokratycznych wyborach. Tylko po co prezydentowi Komorowskiemu potrzebny jest ten człowiek? W czym ma mu doradzać? Od czego być "ekspertem"? Czyżby prezydent Komorowski potrzebował rady jak wprowadzić stan wojenny czy gnębić opozycję? Czy to może ma być totalna afirmacja "Okrągłego Stołu"?


Obrazek
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 24 listopada 2010, 01:09

Vimes pisze:"Jaruzelski będzie na posiedzeniu RBN" :shock:. Prezydent Komorowski poszedł na całość. Po odznaczeniu Michnika, zaprosił do RBN Wojciecha Jaruzelskiego :doh:. Po raz pierwszy nie wiem co powiedzieć, po prostu mnie zatkało. Rozumiem zaproszenie dla Wałęsy i Kwaśniewskiego, oni przynajmniej zostali wybrani przez ogół narodu w demokratycznych wyborach. Tylko po co prezydentowi Komorowskiemu potrzebny jest ten człowiek? W czym ma mu doradzać? Od czego być "ekspertem"? Czyżby prezydent Komorowski potrzebował rady jak wprowadzić stan wojenny czy gnębić opozycję? Czy to może ma być totalna afirmacja "Okrągłego Stołu"?
Myślę, że to zaproszenie dla człowieka, który zna Rosjan, jako stronę w negocjacji lepiej, niż znakomita większość ludzi z aktualnego składu tej "Rady Tego i Owego", Vimesie. Jakoś nie widzę nic niestosownego w jego tam obecności.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 24 listopada 2010, 01:15

deszczowy pisze: Myślę, że to zaproszenie dla człowieka, który zna Rosjan, jako stronę w negocjacji lepiej, niż znakomita większość ludzi z aktualnego składu tej "Rady Tego i Owego", Vimesie. Jakoś nie widzę nic niestosownego w jego tam obecności.
:lol: ...Jaruzelski to zna może Rosjan, ale od strony seniora i wasala...a o takiej Rosji wszyscy wiedzą wystarczająco dużo.
Obecność tego pana, z powodów oczywistych, jest wielkim nieporozumieniem, gdyż, można stwierdzić, ostatni dyktator RP wraca do łask i to jeszcze na takim stanowisku.

Co myślicie o konflikcie w Azji? Będzie wojna, czy nie będzie?


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 24 listopada 2010, 01:30

LordJuve pisze:
deszczowy pisze: Myślę, że to zaproszenie dla człowieka, który zna Rosjan, jako stronę w negocjacji lepiej, niż znakomita większość ludzi z aktualnego składu tej "Rady Tego i Owego", Vimesie. Jakoś nie widzę nic niestosownego w jego tam obecności.
:lol: ...Jaruzelski to zna może Rosjan, ale od strony seniora i wasala...a o takiej Rosji wszyscy wiedzą wystarczająco dużo.
Obecność tego pana, z powodów oczywistych, jest wielkim nieporozumieniem, gdyż, można stwierdzić, ostatni dyktator RP wraca do łask i to jeszcze na takim stanowisku.
Gruuuba przesada. Nie pałam miłością do Generała, ale też nie uważam go za zdrajcę narodu.
LordJuve pisze:Co myślicie o konflikcie w Azji? Będzie wojna, czy nie będzie?
Gdzieeee tam. Postrzelają do siebie trochę, kilku (-nastu?, -dziesięciu?) cywilów i żołnierzy zginie i się rozejdzie po kościach. Kim musi spuścić nadmiar pary. Nihil novi sub sole.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
hazet

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 czerwca 2010
Posty: 23
Rejestracja: 12 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 24 listopada 2010, 11:48

Jeżeli chodzi o Korę to myślę, że nic się ni wydarzy bo dzisiejsi poprawnie politycznie politycy będą się bali zakończyć problemy z Koreą Północną

Co do Jaruzelskiego to uważam, że powinien dziś siedzieć w pierdlu jak każdy czerwony pająk a nie być aktywnym w życiu politycznym kraju. Ale lud zdecydował, że będzie inaczej...
Ostatnio zmieniony 24 listopada 2010, 17:11 przez hazet, łącznie zmieniany 1 raz.


ArtHur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2007
Posty: 541
Rejestracja: 10 marca 2007

Nieprzeczytany post 24 listopada 2010, 16:01

Słowa Wałęsy "mamy durnia za prezydenta" w końcu się sprawdzają.
Swoją drogą, doborowe towarzystwo się tam znajdzie, m.in.: Aleksander Kwaśniewski, Lech Wałęsa, Jan Krzysztof Bielecki, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller i Józef Oleksy.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 24 listopada 2010, 18:29

ArtHur pisze:Słowa Wałęsy "mamy durnia za prezydenta" w końcu się sprawdzają.
Swoją drogą, doborowe towarzystwo się tam znajdzie, m.in.: Aleksander Kwaśniewski, Lech Wałęsa, Jan Krzysztof Bielecki, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller i Józef Oleksy.
Pomijając Bieleckiego, Oleksego i Millera... akurat Olo, Cimoszewicz i gen. Jaruzelski to wytrawni politycy. Można się sprzeczać o kwestie etyczne, ale wszyscy trzej mają doświadczenie dyplomatyczne w kontaktach z Rosją. I tyle. A z resztą... nie będą przecież oni kształtować naszej polityki rosyjskiej. To zaproszenie kurtuazyjne, doradcze. Nie róbmy wideł z igły.

Podkreślam - nie pałam miłością do Generała, ale jest to postać.... znacząca w historii Polskiej. Tylko błagam, proszę i zaklinam - nie zaczynajmy rozkminki na temat stanu wojennego!!


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 24 listopada 2010, 18:38

LordJuve pisze:Co myślicie o konflikcie w Azji? Będzie wojna, czy nie będzie?
Moim zdaniem USA, tym bardziej Korei Południowej ta wojna byłaby wybitnie nie na rękę. Militarnie KRLD jest dalej na etapie wojny koreańskiej, więc w otwartym konflikcie nie mieliby większych szans, nie oszukujmy się. Problem byłby z ludnością cywilną. Pomijając fakt przystosowania się tych ludzi do innych realiów, to już wyobrażam sobie tą masową migrację do bogatszych sąsiadów. No i przeogromnym problemem byłoby wykarmienie kilkunastu milionów ludzi. Nie zmienia to faktu, że kiedyś przyjdzie się światu zmierzyć z tym problemem.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 24 listopada 2010, 18:44

Cóż, są ludzie, którzy do tej pory marzą o utworzeniu Międzynarodówki Socjalistycznej i państwa proletariatu (rozbudowa UE). Jak się interesujecie, to na pewno słyszeliście o dzisiejszym wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. suwerenności Polski. Wydaje mi się, że to, o co walczyli nasi przodkowie, wylewali krew i ginęli, dziś jest uważane za archaizm a wszystko jest podporządkowane...polityce międzynarodowej, w której nie liczymy się jako państwo, ale jako pachołek większych i potężniejszych krajów.

Nie dziwię się więc, że są i ludzie, którzy nie widzą nic złego, lub co gorsza popierają, decyzję o włączeniu w przewód polityczny ostatniego dyktatora RP. Jak słuchałem wywiadu Napieralskiego, który odnosił się do pustych hasełek (prezydent RP, wybrany itp. itd.) to robiło mi się niedobrze. Każdy wie - albo nie każdy, ale cóż, podobno polscy politycy nie zdaliby matury z WOSu - jak ten "prezydent" został wybrany na swoje stanowisko i na jakie ustępstwa, do samego końca! - musieliśmy przystawać aby uwolnić Polskę od tych ruskich świń.

deszczowy, dziadek ma prawie 90 lat, wysoką, SBcką emeryturę wynoszącą kilka tyś. zł i cholerną odpowiedzialność moralną przed narodem i historią, a Ty twierdzisz, że zaproszenie jegomościa może mieć jakieś korzyści i jest, najwyżej, nieetyczne.

Otóż, weź sobie wbij do głowy, że ten facet był tylko podłą marionetką ZSRR, która nie potrafiła powiedzieć "nie" ani oficjalnie, ani nawet poprzez jakąkolwiek ochronę własnego kraju. Przez tego człowieka przeszły rozkazu, które przelewały polską krew, krew polskich patriotów, którzy teraz są wyśmiewani przez takich sługusów pewnej ideologii jak Ty.

Jeśli uważasz, że rola tego człowieka w budowaniu AKTUALNEJ polityki zagranicznej z Rosją jest dla nas w jakikolwiek sposób istotna, to wiedz, że można by było od razu zaprosić Putina do RBN, wszechwładca Rosyji miał więcej do powiedzenia niż ten nasz cały "prezydent".

Aha, skoro facet merytorycznie jest nieprzydatny, to po co go zapraszać? Żeby sobie jeszcze pooglądał przed śmiercią mury, które nie tak dawno trzymał pod kluczem dla druzja? Komorowski z tą swoją otwartością przesadza bo łamie pewne historyczne prawdy.

Teraz przekonuje się, że lewica musi mieć naturalnego wroga, że jej sens istnienia jest uzależniony od walki z innym podejściem do rzeczywistości, jeśli nie ma wroga to tracicie sens istnienia.


Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 24 listopada 2010, 18:53


o wojtku!


Obrazek
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 24 listopada 2010, 19:16

LordJuve pisze:

deszczowy, dziadek ma prawie 90 lat, wysoką, SBcką emeryturę wynoszącą kilka tyś. zł i cholerną odpowiedzialność moralną przed narodem i historią, a Ty twierdzisz, że zaproszenie jegomościa może mieć jakieś korzyści i jest, najwyżej, nieetyczne.
Owszem, tak właśnie twierdzę :)
LordJuve pisze: Otóż, weź sobie wbij do głowy, że ten facet był tylko podłą marionetką ZSRR, która nie potrafiła powiedzieć "nie" ani oficjalnie, ani nawet poprzez jakąkolwiek ochronę własnego kraju. Przez tego człowieka przeszły rozkazu, które przelewały polską krew, krew polskich patriotów, którzy teraz są wyśmiewani przez takich sługusów pewnej ideologii jak Ty.
Ile masz wiedzy o tamtych realiach i czasach, by go osądzać? Hominem memento te, chłopie.
LordJuve pisze: Jeśli uważasz, że rola tego człowieka w budowaniu AKTUALNEJ polityki zagranicznej z Rosją jest dla nas w jakikolwiek sposób istotna, to wiedz, że można by było od razu zaprosić Putina do RBN, wszechwładca Rosyji miał więcej do powiedzenia niż ten nasz cały "prezydent".
Tak tak, byliśmy "prowincją" radziecką, potem amerykańską, jesteśmy unijną, a będziemy unijno-rosyjską. Nuuuudzisz, chłopaku.
LordJuve pisze: Teraz przekonuje się, że lewica musi mieć naturalnego wroga, że jej sens istnienia jest uzależniony od walki z innym podejściem do rzeczywistości, jeśli nie ma wroga to tracicie sens istnienia.
To zupełnie tak, jak Jarek, nie sądzisz? :wink:


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
ODPOWIEDZ