Język włoski - pytania i odpowiedzi

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Szwarou

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2005
Posty: 212
Rejestracja: 12 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2005, 03:01

W obecnej sytuacji warto wiedziec co Fabio chce nam przekazac - dlatego prosze przetlumaczyc jesli ktos potrafi
29 aprile 2005

Ciao a tutti,
prima di ogni altra cosa grazie di cuore alle tante, tantissime persone che via mail mi hanno dimostrato la loro solidarietà e manifestato il loro affetto: grazie!

Nella puntata di domani di Dribbling potrete vedere una mia intervista, mentre a seguire vi anticipo le dichiarazioni che ho rilasciato oggi ai microfoni di Striscia la Notizia e che andranno in onda stasera.

"Non è doping, perchè è una flebo di un farmaco che fortunatamente non risulta nella lista del doping, quindi si è alzato tutto questo polverone per una flebo. E' un ricostituente che si fa ogni tanto quando arriva la stanchezza, ma è una cosa normale.

Forse la gente si è spaventata un po' della flebo in se stessa, però in quella camera c'era allegria, un clima disteso, e quindi nessuno può pensare che si siano fatte delle cose strane, anche perché a riprendermi ero io stesso .

Ripeto, il farmaco in questione è un ricostituente che si fa ogni tanto quando arriva la stanchezza , ma è una cosa normale e quindi non vedo perchè sia stata fatta una trasmissione sul doping e fatto vedere un filmato di una flebo che non è doping.

Ho le due cassette qui con me: le ho portare oggi perché le dovevo far vedere ed analizzare. In pratica si vede dal primo giorno che siamo arrivati a Mosca, fino ai festeggiamenti del dopo partita, e si capisce l'allegria e le battute che si fanno con i dottori e i massaggiatori. Questo è lo spirito di una squadra e non quello che hanno voluto far vedere ieri sera.

Io ho le cassett e, il filmato è qui, e non riesco a capire come sia andato a finire in mano alla Rai. E' quello che mi dispiace, anche perchè dicono che hanno cercato d'invitarmi alla Rai, ma a me l'invito è arrivato alle 13.00. Era un pò tardi per arrivare, anche perchè avevano il filmato da un mese...

Però non riesco proprio a capire come si sia alzato questo polverone. Comunque si vede che stavo prendendo in giro il dottore , che c'era un'atmosfera serena, lo spirito di quella cassetta che purtroppo hanno cercato di strumentalizzare ; penso che fortunatamente chi ha visto le immagini si sia reso conto.

Il doping non si deve fare assolutamente, perchè porta a gravissime conseguenze, ma al di là di questo l'esempio che bisogna dare è soprattutto per i giovani e noi dobbiamo essere un esempio positivo per i giovani, perchè sono quelli che ci guardano".

A presto, e ancora grazie per il vostro appoggio.
Un abbraccio a tutti.

Fabio


Obrazek
farmer16

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2004
Posty: 369
Rejestracja: 12 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 08 maja 2005, 08:41

Mógłby mi ktoś przetłumaczyć to slowo bo nie wiem co ono znaczy :? Kiedyś gralismy w piłkę na boisku a obok sa tory kolejowe i jeżdżą pociągi noi zobaczyłem pewnego razu że na wagonach pisze Italiano no to chyba jechal do Wloch i na kiazdym wagonie widniał napis : ,,Cuccietta'' czy moglibyście mi powiedzieć co on znaczy :?:


Alessandro Del Piero 202 gole! i wszystko jasne !
Alexa Del Piero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 października 2003
Posty: 608
Rejestracja: 30 października 2003

Nieprzeczytany post 08 maja 2005, 11:47

farmer16 pisze:na kiazdym wagonie widniał napis : ,,Cuccietta'' czy moglibyście mi powiedzieć co on znaczy :?:

Raczej 'cuccetta' czyli 'kuszetka'


Fieri dopo la vittoria, fedeli dopo la sconfitta

FORZA JUVE !
Dionizos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 marca 2003
Posty: 2230
Rejestracja: 30 marca 2003

Nieprzeczytany post 08 maja 2005, 11:55

Szwarou pisze:W obecnej sytuacji warto wiedziec co Fabio chce nam przekazac - dlatego prosze przetlumaczyc jesli ktos potrafi
Moja znajomosc wloskiego jest nie wieksza niz umiejetnosci pilkarskie Gattuso, wiec moge Ci powiedziec, ze chodzi o ta sprawe z neotonem i Fabio dziekuje za wsparcie :lol: .


farmer16

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2004
Posty: 369
Rejestracja: 12 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 08 maja 2005, 12:57

A co by miała związanego Kuszetka z napisem na wagonie :| :roll: :?:


Alessandro Del Piero 202 gole! i wszystko jasne !
bociu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 grudnia 2003
Posty: 604
Rejestracja: 07 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 08 maja 2005, 13:05

farmer16 pisze:A co by miała związanego Kuszetka z napisem na wagonie :| :roll: :?:
O ja cie... ludzie. Kuszetka to cos w rodzaju łozka. Jesli jedziesz nocnym pociagiem, to sobie ja wykupujesz, zeby polezec :D


NOI VOGLIAMO LA VERA JUVE!
Pietrol_Juventus

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2004
Posty: 22
Rejestracja: 17 października 2004

Nieprzeczytany post 12 maja 2005, 18:46

Witam serdecznie ja równiez zglaszam sie z podobna prosba do kogos kto zna niezle jezyk Wloski ( ja sie dopiero ucze ).

Niedawno grzebalem w moich pamiatkach z klubow i znalazlem cos pieknego list z Turynu i prosilbym abyscie mi go przetlumaczyli :think:

Caro Amici

Ci fa sempre molto piacere che i nostri tifosi manifestino il loro affetto per la con le loro lettere. Percio ti ringraziamo per averci scritto e speriamo di acconentarti inviandoti la foto qui allegata.

Ti ricordiamo inoltre che potrai trovare tante foto , notizie ed articoli sui giocatori bianconeri anche sulle nostre pubblicazioni : Hurra Juventus - Juventus Immagini storie - Video e Forza Juve.

Cogliamo l'occasione per invitardi ad essere sempre vicino , con il cuore e con la testa alla nostra amatissima "Veccho Signora" . FORZA JUVE

I na dole podpisik Roberto Bettega

Jeszcze raz prosze o pomoc bo mi to tlumaczenie wyszlo srednio :naughty:


Juventus Turyn - Probably the best footbal club in the world

Ivan Basso - Probably the best rider in the world .. :)
Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 maja 2005, 00:28

Pietrol_Juventus pisze:Witam serdecznie ja równiez zglaszam sie z podobna prosba do kogos kto zna niezle jezyk Wloski ( ja sie dopiero ucze ).

Niedawno grzebalem w moich pamiatkach z klubow i znalazlem cos pieknego list z Turynu i prosilbym abyscie mi go przetlumaczyli :think:

Caro Amici

Ci fa sempre molto piacere che i nostri tifosi manifestino il loro affetto per la con le loro lettere. Percio ti ringraziamo per averci scritto e speriamo di acconentarti inviandoti la foto qui allegata.

Ti ricordiamo inoltre che potrai trovare tante foto , notizie ed articoli sui giocatori bianconeri anche sulle nostre pubblicazioni : Hurra Juventus - Juventus Immagini storie - Video e Forza Juve.

Cogliamo l'occasione per invitardi ad essere sempre vicino , con il cuore e con la testa alla nostra amatissima "Veccho Signora" . FORZA JUVE

I na dole podpisik Roberto Bettega

Jeszcze raz prosze o pomoc bo mi to tlumaczenie wyszlo srednio :naughty:
Mam nadzieje, ze przepisales ten list a nie skopiowales i wkleiles bo jest tu masa bledow :wink:

Drogi przyjacielu,

Jest nam zawsze bardzo milo gdy nasi kibice okazuja swoje zamilowanie do ..(brakuje nazwy klubu) poprzez listy. Dziekujemy Ci za list i mamy nadzieje, ze spodoba Ci sie fotka ktora Ci wyslalismy.

Chcemy rowniez przypomniec, ze duzo zdjec, newsow i artykulow o bianconerich mozesz znalezc w Hurra Juventus, Juventus Immagini storie, Video i Forza Juve.

Przy okazji prosimy abys byl zawsze blisko sercem i glowa naszej ukochanej "Starej Damy".


juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 13 maja 2005, 07:47

Masa bledów, bo pewno koles sobie ten list sam wymislil. Juz to widze jak w oficialnej korespondencji klubu pojawiaja sie bledy :rotfl: poracha. Pozatym brak nazwy klubu i fajnie, ze Bettega by sie takim czyms zajmowal :rotfl: Dla mnie koles sobie sam wymyslil ten list i chcac zacwaniakowac wrzucil go na forum. Nie mam słow zalosne :?


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
3d_man

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2003
Posty: 248
Rejestracja: 25 maja 2003

Nieprzeczytany post 13 maja 2005, 10:17

a moze po prostu przepisywal go na szybko ?

hehe i tak nic nie przebije tego posta gdzie koles (juz nie pamietam kto - troche juz minelo) dostal od Juve pol szafy ubran :D

ps
Medi co Ty taka pracowita sie zrobilas ? :o
I'm impressed :ok: :wink:


la Lazio é il rifugio di noi sognatori...
di noi innamorati, poeti, cantori...
di noi che incendiamo e spegnamo la sete...
per quell'esplosione all'ennesima rete...
Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 maja 2005, 12:04

3d_man pisze: ps
Medi co Ty taka pracowita sie zrobilas ? :o
I'm impressed :ok: :wink:
Pomoglbys w tlumaczeniach zamiast sie nabijac :prochno:
:wink:


Infob

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 marca 2005
Posty: 23
Rejestracja: 01 marca 2005

Nieprzeczytany post 13 maja 2005, 12:41

ja tez mam do ciebie proŹbę - wróc do szkoły i poucz się troszkę polskiego.

Również mam proŻbę - tego typu mądrości zachowaj dla siebie
/Siewier


juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 13 maja 2005, 13:24

3d_man pisze:a moze po prostu przepisywal go na szybko ?

hehe i tak nic nie przebije tego posta gdzie koles (juz nie pamietam kto - troche juz minelo) dostal od Juve pol szafy ubran :D

ps
Medi co Ty taka pracowita sie zrobilas ? :o
I'm impressed :ok: :wink:
Hehe pamietam oj pamietam :rotfl: :lol: A co do tego kolesia to nawet jezeli pisal na szybko i dlatego sa bledy to szczerze watpie, zeby to Bettega sie pod takim listem podpisywal. Jedna z najwazniejszych osob w klubie wiceprezes ma chyba ciekawsze zajecia :P :wink:


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
Ja-JUVE-nek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 22 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 13 maja 2005, 14:09

juveluck pisze:A co do tego kolesia to nawet jezeli pisal na szybko i dlatego sa bledy to szczerze watpie, zeby to Bettega sie pod takim listem podpisywal. Jedna z najwazniejszych osob w klubie wiceprezes ma chyba ciekawsze zajecia :P :wink:
Ale może list był pisany na komputerze, drukowany i wysyłany a jego autor podpisywał się jako Bettega :)

Jeszcze jedna by chyba była proŹba do autora(autorki) tematu, jeśli może to niech poprawi błąd (prośba się pisze), bo to wygląda na JP jakby było pisane przez analfabetę :D


Obrazek
Asta#8

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 lutego 2004
Posty: 789
Rejestracja: 29 lutego 2004

Nieprzeczytany post 13 maja 2005, 14:21

juveluck pisze:Masa bledów, bo pewno koles sobie ten list sam wymislil. Juz to widze jak w oficialnej korespondencji klubu pojawiaja sie bledy :rotfl: poracha. Pozatym brak nazwy klubu i fajnie, ze Bettega by sie takim czyms zajmowal :rotfl: Dla mnie koles sobie sam wymyslil ten list i chcac zacwaniakowac wrzucil go na forum. Nie mam słow zalosne :?
:? Weź sobie lepiej JUVELUCK obejrzyj temat KLUBY i FEFERACJE WYSYŁAJĄ..., zamiast się śmiać. :? Wystarczy, napisać list do Juve, że jesteś ich fanem, a oni Ci jak masz szczeście wyślą list i zdjęcie. Niestety Juve robi to bardzo rzadko. :/ Może i są błędy, ale to wina autora. Mogę zapewnić, że ten list nie jest przez niego wymyślony. Dużo osób na JP też taki dostało.


ODPOWIEDZ