Jak uniknąć służby wojskowej?

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
del kasa

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 sierpnia 2005
Posty: 203
Rejestracja: 10 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2005, 17:29

DamKam pisze:A co do najlepszego sposobu na ominiecie sluzby wojskowej :think: Wydaje mi sie ze po prostu nauka... jak najdluzej sie uczyc, az minie termin, bodajze do 24 lat, tak :?:
Ten wiek o którym mówisz wynosi 28 lat :lol: wówczas przenoszą do rezerw...
DamKam pisze: A jeszcze lepiej jakby w Polsce zrobili calkowicie zawodowa armie. Choc w sumie juz sie do tego przymierzaja, tylko to jeszcze troche potrwa.
Tez tak myśle, może w końcu to wojsko zaczęło by wychodzic na prostą.


kosiorekk

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 233
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2005, 17:54

DO USUNIĘCIA.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2018, 16:20 przez kosiorekk, łącznie zmieniany 1 raz.


Gianni_Marciano

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2004
Posty: 121
Rejestracja: 14 lutego 2004

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2005, 18:20

Kolega wziął ślub cywilny.... ale teraz tego żałuje bo dziewczyna nie chce mu dać rozwodu , on jej nie kocha . Zrobił to tylko po to , aby uniknąć służby wojskowej , ale teraz ma niezłą lipe....


del kasa

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 sierpnia 2005
Posty: 203
Rejestracja: 10 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 09 lutego 2006, 22:38

Mam pytanko do warszawiaków i nie tylko :wink: Co możecie powiedzieć o jednostce wojskowej znajdującej się na ulicy Żwirki i Wigury w Warszawie? Czy jest to może jednostka reprezentacyjna? Czy jest zadbana i jak się przedstawia opinia o tej jednostce. Piszcie wszystko co wiecie na ten temat bo może tam zawitam a chciałbym wiedziec gdzie spędze kolejne 9 miesięcy swego życia :prochno:

EDIT:
Informacja dla przyszłych poborowych:
Wiek w którym możecie zostać wezwani do wojska został wydłużony do 32 lat! Nie będzie juz takiej sytuacji, że osoba po studiach bedzie miała od razu wbitą rezerwe do ksiązeczki. Wszystkich zdolnych do służby pochłonie wojsko :smile:


Huciak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 46
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 12:27

Moj dobry kolega który teraz ma 30 lat za swoich lat młodości pełnił tam słóżbę wojskową. Pamięta dobrze ten okres i bardzo miło go wspomina. Moge się dowiedzieć coś więcej na ten temat, ale dopiero za tydzien dam Ci odpowiedź. A jak to się stało że dostałeś powołanie do wojska? Przcież chciałeś studiować i miałeś zaświadczenie o studiowaniu ważne rok czasu. POpełniłeś jakiś błąd w "wymigiwaniu" się od wojska, czy może los tak chciał :) ?


Jestem fanem Juve od 1996 roku. Wtedy byłem zafascynowany Ravanellim. A terez jestem zakochany w Juve!
JUVE ALE!!!
KOPEĆ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2003
Posty: 251
Rejestracja: 12 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 12:30

W Gazecie Wyborczej była ostatnio lista chorób i przypadłości, z którymi do wojska już nie biorą.

Między innymi jest tam płaskostopie... Nie ide do wojska :dance:


mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 12:38

Snoop pisze:Kolega wziął ślub cywilny.... ale teraz tego żałuje bo dziewczyna nie chce mu dać rozwodu , on jej nie kocha . Zrobił to tylko po to , aby uniknąć służby wojskowej , ale teraz ma niezłą lipe....
Właśnie.. co prawda wcześniej ktoś o tym napomknął, ale chcę się upewnić. To bez kitu prawda, że jeśli ktoś jest "jedynym żywicielem rodziny" to nie idzie do wojska?...
No i rzecz jasna co rozumie się przez "rodzinę"? Żonę czy żonę i dziecko/dzieci?...

Jeśli jakiś poczciwy człek się orientuje, dajcie znać... :)


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 12:39

Własnie. Od dawna się zastanawiałem - dlaczego mając płaskostopie nie można iść do wojska?
To chyba nie jest zaraźliwe ;)


Dirty mind
białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 12:50

venomik pisze:Własnie. Od dawna się zastanawiałem - dlaczego mając płaskostopie nie można iść do wojska?
To chyba nie jest zaraźliwe ;)
jest taki dowcip, że jak ktoś ma płaskostopie to biorą do marynarki, bo wtedy jest większa przyczepność do okrętu :prochno:


KOPEĆ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2003
Posty: 251
Rejestracja: 12 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 12:59

venomik pisze:Własnie. Od dawna się zastanawiałem - dlaczego mając płaskostopie nie można iść do wojska?
To chyba nie jest zaraźliwe ;)
Człowiek z płaskostopiem nie może długo maszerować, ćwiczyć, krótko mówiąc uprawiać sportu. Ma inny nacisk na kolana, po godzinie ruchu, zaczynają Cie boleć całenogi od kolan w dół.

To pewnie dlatego nie biorą ;)


Kali

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2004
Posty: 84
Rejestracja: 17 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 13:07



Ti Amo Juve!
Capitan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2004
Posty: 181
Rejestracja: 26 lutego 2004

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 13:21

Ja tez kiedys uciekałem przed armią i mi się udało.
Wydaje mi się, ze masz małe szanse załapania się do woja, bo do nowego semestru zostalo juz niewiele czasu. Ja sie kryłem przez cały rok. Postanowiłem jeździć za granice do pracy. Niestety babcia odebrała polecony :angry:
Na szczescie wtedy byłem w Anglii wiec ojciec tam zadzowil i wytlumaczyl.
Polecony przyszedl znow po powrocie i znow babcia odebrala :angry: :angry:
Wtedy byl maj. Zadzwonilem do WKU i powiedzialem ze za miesiac chce na studia zdawac. Odpuscili, tylko poprosili, zebym poszedl na jakies badania. I na tym skonczyla sie przygoda z wojem :wink:


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 13:59

KOPEĆ pisze:
venomik pisze:Własnie. Od dawna się zastanawiałem - dlaczego mając płaskostopie nie można iść do wojska?
To chyba nie jest zaraźliwe ;)
Człowiek z płaskostopiem nie może długo maszerować, ćwiczyć, krótko mówiąc uprawiać sportu. Ma inny nacisk na kolana, po godzinie ruchu, zaczynają Cie boleć całenogi od kolan w dół.

To pewnie dlatego nie biorą ;)
No nie byłbym taki pewien mnie na komisji wpisano płaskostopie w które zresztą ja osobiście nie wierze i nie jestem do tego przekonany a mimo to dostałem kategorie A :wink:


juvus16

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 stycznia 2005
Posty: 32
Rejestracja: 05 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 14:04

A ja wam powiem co wymyslili kolesie w Krakowie zeby uniknac sluzbby wojskowej. Opowiadal mi to chlopak mojej siostry. No wiec aby uniknac sluzby wojskowej dwaj kolesie zrobili sobie poprosu niezle jaja:P Mianowice jeden z nich przyszedl z malutkim kurczaczkiem :rotfl: na smyczy i caly czas do niego mowil jak ojciec do dziecka- czy mu sie udalo nie wiem:) Drugi zas powiedzial ze umie mowic w wielu jezykach ( a umial chyba tylko polsku :D) no i powiedzial kilka prostych zdan po angielsku, niemiecku, wlosku, francusku, hiszpansku. I ci ktorzy dokonywlai poboru stwierdzili, ze nie moga wsadzic do czolgu takiego madrego chlopaka i jedzil samochodem wojskowym:) Mowie to jako ciekawostke bo mi tez sie nie pisze wojsko...a jest to powazna sprawa


Obrazek
KOPEĆ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2003
Posty: 251
Rejestracja: 12 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 14:05

Heh a masz to płaskostopie czy nie masz? :-D

No i trzeba mieć jakieś tam śmieszne papiery od lekarza.
Ty byłeś rok, albo dwa lata temu na komisji. Teraz przepisy się zmieniły ;)
Oby...


ODPOWIEDZ