Minister zdelegalizował modę militarną

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Jędruś

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lipca 2004
Posty: 226
Rejestracja: 21 lipca 2004

Nieprzeczytany post 26 listopada 2005, 15:05

Wkrótce wprowadzony zostanie zakaz noszenia mundurów i elementów umundurowania wojskowego przez cywilów. Rozporządzenie ministra obrony w tej kwestii dotarło do jednostek wojskowych - dowiedziało się nieoficjalnie Polskie Radio.

Zakaz obejmuje noszenie przez cywilów wojskowych butów i pasów, także hełmów, jak również drobnych detali oraz emblematów formacji wojskowych. Nie wiadomo tylko kto ma pilnować przestrzegania tego zakazu. Na pewno nie będzie to łatwe, bo wojskowa odzież jest lubiana nie tylko przez młodzież, także przez dorosłych i dzieci. Spodnie moro i to w wersji pustynnej, kurtkę pancerniaka, glany o wojskowym fasonie można przecież kupić na każdym bazarze. Nawet działające najzupełniej legalnie sklepy z militarną modą oferują niemal wszystko co w wojsku dostępne.

Wiadomo, że myśliwi i wędkarze ubierają się na zielono i wiadomo, że korzystają z elementów wojskowego umundurowania lub takich, które je do złudzenia przypominają. Jak zatem odróżnić co wojskowe a co cywilne? Najłatwiej podobno - po odgłosie darcia. Jednak dopóki ciuch będzie cały, nie będzie wiadomo czy jest legalny.

Źródło

Nie są nam obce wojskowe plecaki, kurtki, czy też wymienione wyżej spodnie i buty.Styl wojskowy, jest napewno jednym z najpowszechniejszym stylem ubioru stosowanym przez młodzież i nie tylko.

Nie mam pojęcia co poprzez tą zmiane chce wnieść pan Sikorski, nie mniej jednak dla mnie jest to szukanie dziury w całym.

Kazdy z nas na co dzien spotyka kolege, znajomego, który jest podobnie ubrany.Bardzo dobre pytanie zawarte jest w tym newsie.Kto ma pilnować tego "cyrku", a raczej jak to będzie wyglądało?.

Osobiście nie jestem zwolennikiem stylu wojskowego, ale wiem, że ten ubiór jest wielką siłą i pomysł pana Radosława Sikorskiego raczej nie przyjmie się w skutku.
Reggie pisze:Ponoć Marcinkiewicz wypowiadał się w Radio Maryja o zakazaniu antykoncepcji jako sposobie na zwiększenie przyrostu naturalnego
Może na naszego premiera to nie podziałało?:lol:
Ostatnio zmieniony 26 listopada 2005, 20:12 przez Jędruś, łącznie zmieniany 2 razy.


m4Tiex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2005
Posty: 90
Rejestracja: 06 listopada 2005

Nieprzeczytany post 26 listopada 2005, 15:24

Prawda glupi zakaz ale cóż taka jest Polska .Osobiscie nie nosze takich ubran ale moji koledzy owszem ;)


Aaaa...aaaaa mocniej
herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 26 listopada 2005, 15:25

hmm, troche nie rozumieim tej decyzji, mam nadzieje że z czasem odejdą od tego pomysłu. No ale coż. Dura lex, sed lex, więc narka moracze


Slim

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1198
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 26 listopada 2005, 16:00

Jak na moje to jest zwyczajne ograniczenie wolnosci czlowieka. Dlaczego ludzie nie moga ubierac sie tak jak chca? Przeciez to bez sensu, jesli komus sie taki styl podoba to czemu nie moze sie tak ubierac? Bo Sikorski wprowadzil glupi zakaz - a komu to przeszkadzalo!? To jest dla mnie bez sensu. Osobiscie nie ubieram sie tak, ale znam ludzi ktorzy cos takiego lubia poza tym postawmy sie w roli takich ludzi - co by bylo jakbysmy to my takie ciuchy nosili - nie zbuntowalibysmy sie? To moze wywolac albo bunt albo nie wiem co... Dla mnie to totalna glupota... POLSKA i wszystko jasne :angry:


mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 26 listopada 2005, 16:28

:angry: Przecież to jest bez sensu. A może utworzyć nowy Urząd do Zwalczania Noszących Wojskowe Ubrania. Głupota... Kiedyś chciałem kupić sobie spodnie moro. Z pomysłu nic nie wyszło, ale już widzę np. oburzenie ZHP. Należąc do tej organizacji nie wyobrażam sobie niektórych drużyn, gdzie spodnie moro i glany są podstawowym elementem umundurowania :/


Wojtom

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2003
Posty: 1369
Rejestracja: 14 września 2003

Nieprzeczytany post 26 listopada 2005, 16:38

Jakoś do tej pory im to nie przeszkadzało... Obudzili się.
Myśle, że zakaz noszenia, czy też dostępu do munduru narodowego Polski jest jak najbardziej na miejscu. Natomiast spodnie typu moro, czy też różnego rodzaju katany, pleacki, które nie jak są wojskowe, ale nie odpowiadają bezpośrednio polskiemu wojsku, nie wiem dlaczego nie możnaby ich nosić? Rozumie, że ktos moze kupic mundur i zbesztać go, osikać, spalić, przynieść hańbę przez to (w jakis sposob), ale noszenie "nieoryginalnych" wojskowych ubrań i akcesoriów wydaje mi się nieuniknione. Co zrobią sklepy i wszystkie hurtownie? Przecież wiadomo, że taka odzież jest bardzo popularna w niektórych kręgach młodzieży i popyt na nią jest i będzie spory. Dlaczego? Bo zwykle są to rzeczy wygodne i modne. Sam posiadam buty wojskowe, które używają amerykanie w Iraku. Mam je oddać do muzeum, bo pan minister czy ktoś w szkole zakazał mi w nich chodzić? :lol: Dla mnie kpina.


Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere.
DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 26 listopada 2005, 16:42

Tak jakby nie bylo powazniejszych problemow w tym kraju :angry: A ciekawe co bedzie np. z Harcerzami :think: Ja sam bylem kiedys jednym z nich i do munduru nosilo sie spodnie moro :!: I niby co w tym zlego :roll: Przy okazji moge powiedziec iz bardzo milo wspominam harcerstwo i przygody z tym zwiazane :wink:


Cube - fan Juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2004
Posty: 191
Rejestracja: 22 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 26 listopada 2005, 16:50

Skomentuję to krótko i dość stanowczo, ale inaczej się nie da: to jest kompletny <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>! Jak państwo może nakazywać obywatelom jak mają się ubierać? Niedługo wydadzą rozporządzenie, które nakazuje chodzić w różowych rajtuzach po mieście albo coś w tym stylu :doh:


Moonk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2005
Posty: 861
Rejestracja: 01 listopada 2005

Nieprzeczytany post 26 listopada 2005, 18:59

Paranoja, a wlasnie mialem se kupic spodnie moro, czego to ludzie nie wymysla to nie wiadomo czy sie smiac czy plakac, ale jedno jest pewne
Sikorski Musi odejsc...... :P :P


Ja-JUVE-nek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 22 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 26 listopada 2005, 19:18

Ha ha... nieźle się uśmiałem :lol:

Niby, że jak chodze w mojej kurtce (tzw. kangurce) w kolorze moro, to policjant może się do tego przyczepić? i co może jeszcze mi ją zabrać ? Haha!

Kolor moro, nie jest narodowym kolorem naszego kraju. A to, że nasze wojsko ma mundury w tym samym kolorze to co?


Państwo policyjne 8)


Obrazek
Reggie

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 sierpnia 2003
Posty: 621
Rejestracja: 21 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 26 listopada 2005, 19:50

PiS się dorwał do władzy i już widać skutki. Oj biedna ta nasza Polska pod ich rządami :roll: Dla mnie to jest ograniczanie prywatności i wolności obywatela. Bo czy nie każdy ma prawo do bycia jakim chce? Za niedługo mogą zakazać noszenia koszulek w stylu "5uck my d1ck" bo są wulgarne i namiawiają biedna polską młodzież do deprawacji i wogóle zchodzenia na złą drogę.
Ale to nie jedyny "wspaniały" pomysł najsłynniejszych polskich bliźniaków. Ponoć Marcinkiewicz wypowiadał się w Radio Maryja o zakazaniu antykoncepcji jako sposobie na zwiększenie przyrostu naturalnego :angry:
Ale Polska ma co wybrała. Mam tylko nadzieję, że w naszym parlamencie oprócz PO znajdą się jacyś mądrzy ludzie, którzy zablokują ustawy tego typu


"Ludzie wybierają najczęściej rozwiązania pośrednie, które są najgorsze ze wszystkich, a to dlatego, że nie potrafią być ani całkiem źli, ani całkiem dobrzy." Niccolò Machiavelli
MerRy_Juve_Fanka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 listopada 2005
Posty: 31
Rejestracja: 25 listopada 2005

Nieprzeczytany post 26 listopada 2005, 20:12

Ojojoj, to nie będzie proste ;> Ja lubie takie rzeczy nosić ;D A jak bede to dalej robic to co? Policja mnie zgarnie ;D?


"Empty Your mind...Be formless, shapeless...Like water!
If You put water into a cup, it becomes a cup, then You put water into a teapot it becomes a teapot!
"Be water, my friend" :-)
blk01

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 502
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 26 listopada 2005, 20:42

O kurde patrzcie już ide do ciupy :twisted: :twisted:

http://www.remabt.republika.pl/blinki-solider.jpg


Ja-JUVE-nek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 22 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 26 listopada 2005, 21:34

lukasz01 pisze:O kurde patrzcie już ide do ciupy :twisted: :twisted:

http://www.remabt.republika.pl/blinki-solider.jpg
to twoje zdjęcie czy twojej siostry?
Przepraszam, jeśli nietaktowne pytanie :D


Obrazek
blk01

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 502
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 26 listopada 2005, 21:35

Ja-JUVE-nek pisze:
lukasz01 pisze:O kurde patrzcie już ide do ciupy :twisted: :twisted:

http://www.remabt.republika.pl/blinki-solider.jpg
to twoje zdjęcie czy twojej siostry?
Przepraszam, jeśli nietaktowne pytanie :D
No super :twisted: :angry: :angry: . to chociaz powiedz czy jako dziewczyna jestem ładna :lol: :lol:

ma człowiek długie włosy i juz baba :angry: :angry: . Siostry nie mam. I bym miał chłopaka w Avatarze jakbym był kobietą :P :angry: :angry:

Ja tylko tak głupio wyszłem na zdjęciu. Na przedstawienie sie przebierałem za zołmieza :P


ODPOWIEDZ