Muzyka - tutaj wszystko.

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 21 lutego 2013, 16:04

bramek pisze:Będąc ostatnio na Rocket Festival na Torwarze, wpadł mi w ucho nowy(stary?) zespół. Łąki Łan.
Staaaary, z sześć lat już mają :D Ale są świetni, ich koncert na Woodstocku 2011 - wymiot kompletny! Świetny szoł, kapitalna muzyka.
bramek pisze:Ciężko ich zaklasyfikować
Sami o sobie mówią, że są "łąki funkiem" ;)


pauigi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 lutego 2013
Posty: 3
Rejestracja: 23 lutego 2013

Nieprzeczytany post 23 lutego 2013, 22:48

Właśnie słucham R.E.M. - It's The Rnd Of The World :)


Mistrzem jest ktoś kto wstaje kiedy nie może :) producent palet
Kogut W.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2007
Posty: 555
Rejestracja: 03 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 27 lutego 2013, 15:48

A o takim klasyku ktoś tu jeszcze pamięta?


Świetna rzecz. :ok:


igazwro

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 marca 2013
Posty: 3
Rejestracja: 02 marca 2013

Nieprzeczytany post 02 marca 2013, 21:07

Polecam :)


Idę wolno ale nie cofam się nigdy. remonty warszawa
Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 02 marca 2013, 21:24

Tak mi się dzisiaj przypomniało:

Moc...


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 05 marca 2013, 09:31

Post pod postem, proszę wybaczyć, inaczej nikt nie zauważy pytania:

Pytanie około-muzyczne:

Jakie byście proponowali alternatywy dla Yamaha PianoCraft MCR-840?
Rozważam zakup poważnej miniwieży i zastanawiam się, czym poza Yamahami powinienem się zainteresować? Ew. czy są istotne różnice w brzmieniu pomiędzy MCR-840, a np. MCR-640?

Budżet w granicach rozsądku tak do 2.5k.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 05 marca 2013, 11:39



Cos innego od Tankiana.



Poza tym podobno pod koniec 2013 roku na sie ukazac nowy album System of a down. w 2011 roku reaktywowali grupe, z czym ze w 2012 Serj zgodzil sie na projekt i dolaczyl do pozostalej trojki.


Obrazek
Kogut W.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2007
Posty: 555
Rejestracja: 03 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 05 marca 2013, 16:48

Wiking pisze: Jakie byście proponowali alternatywy dla Yamaha PianoCraft MCR-840?
Rozważam zakup poważnej miniwieży i zastanawiam się, czym poza Yamahami powinienem się zainteresować? Ew. czy są istotne różnice w brzmieniu pomiędzy MCR-840, a np. MCR-640?

Budżet w granicach rozsądku tak do 2.5k.
2500zł to pieniądze, za które można kupić zestaw grający 10 razy lepiej niż wszystkie Pianocrafty i reszta tych wieżyczek. Mówię tu o trochę większych, najlepiej używanych klockach. Czy interesujesz się coś sprzętem audio, wiesz czego szukasz, masz konkretne preferencje brzmieniowe, czy chcesz sobie tylko postawić drogą wieżyczkę i niech "plumka"? Poza tym, na wybór sprzętu bardzo duży wpływ ma pomieszczenie, w którym go postawisz - wymiary, umeblowanie, możliwości rozmieszczenia kolumn itd. W Ciemnogrodzie może nie być salonów audio i sklepów RTV, ale mam nadzieję, że jednak tam nie mieszkasz i mógłbyś wybrać się na odsłuchy. Jeśli nie przekonuje Cię wizja mądrzejszego spożytkowania tych pieniędzy niż mini-wieża, to zainteresuj się Denonem DM-39, bo jest sporo tańszy od wymienionych przez Ciebie Pianocraftów, a wcale nie musisz odczuć różnicy na minus. Szczerze odradzam kupowanie takiego sprzętu w ciemno, bez odsłuchu. Kiedyś miałem okazję posłuchać jednego z Pianocraftów (nie pamiętam już modelu) i moim zdaniem zagrał bardzo słabo, cena była zupełnie nieadekwatna do tej półki brzmieniowej. Zwróć też uwagę na rzeczy, o których się nie pisze, a mogą zabrać jakąkolwiek przyjemność ze słuchania, np. praca napędu. Pamiętam, że Denon DM-38 potrafił naprawdę irytująco głośno kręcić płytami, w nowszym modelu jest już podobno OK.
Aha, jakie zastosowanie miałby mieć ten sprzęt? Tylko muzyka, czy jeszcze filmy, telewizja?


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 05 marca 2013, 18:03

Zapomniałem tu wrzucić szczegółów:

- cena najchętniej poniżej 2.5 kzł
- do pokoju 2.7 x 4.0 lub 3.5 x 5.0; nie wiem gdzie ostatecznie wyląduje
- do muzyki Rockowej (Kansas), Metalu (raczej w stylu Dream Theater lub Nevermore niż Burzum) i klasycznej
- do muzyki z płyt CD oraz MP3

- możliwość podłączenia pod wieżę TV/PC byłaby dodatkowym atutem; podobnie możliwość oglądania koncertów po podłączeniu wieży do TV.

Sprzęt dedykowany do muzyki, ew. koncerty/TV byłyby dodatkiem.

Miałem po prostu przyjemność posłuchania PianoCrafta jakiegoś starszego i stwierdziłem, że moje brzęczydełko należy odesłać w niebyt i zakupić coś co bardziej gra niż buczy.

Większe klocki to więcej miejsca, o kolumnach już nie wspominając. Nie wiem czy miałbym to wszystko gdzie upchnąć. Głośniki najpewniej poszłyby na krótszy bok w pokoju 2.7x4.0, miejsce do słuchania byłoby na przeciwległej ścianie.

Sprzęt planuję odsłuchać, tylko zastanawiam się jakim modelom bliżej się przyjrzeć.
Nie wiem czy Denon DM-39 będzie miał dość mocy gdybym potrzebował nagłośnić większe pomieszczenie.

PS. W Warszawskim ciemnogrodzie na pewno miejsce do odsłuchania sprzętu się znajdzie :D


Kogut W.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2007
Posty: 555
Rejestracja: 03 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 05 marca 2013, 18:35

Wiking pisze: Miałem po prostu przyjemność posłuchania PianoCrafta jakiegoś starszego i stwierdziłem, że moje brzęczydełko należy odesłać w niebyt i zakupić coś co bardziej gra niż buczy.
A z czego obecnie słuchasz?
Wiking pisze: Większe klocki to więcej miejsca, o kolumnach już nie wspominając.
Nie znalazłbyś miejsca na taki wzmacniacz, np. 43x30cm i kolumny podstawkowe, powiedzmy, 25 głębokość, 18 szerokość, 30 wysokość? Takie przykładowe wymiary podałem, +- kilka centymetrów wszędzie, głośniki wcale nie muszą być większe niż te od Pianocrafta, tak teraz patrzę na jego wymiary...
Wiking pisze: Nie wiem czy Denon DM-39 będzie miał dość mocy gdybym potrzebował nagłośnić większe pomieszczenie.
Z tą mocą na papierze bywa różnie, wszystko wychodzi w praniu. Stanowczo odradzam mini-wieże do nagłaśniania pomieszczeń większych niż te, które podałeś. Pisząc "większe pomieszczenie" masz na myśli te 3,5x5m?

A na kolumny masz standy? Na czym planujesz postawić? Weź też pod uwagę, że jeśli bass-reflex umieszczony będzie z tyłu, to trzeba je odsunąć z pół metra od ściany.


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 05 marca 2013, 19:49

Kogut W. pisze: A z czego obecnie słuchasz?
Jakieś nędzne Mini Thomsona.
Kogut W. pisze: Nie znalazłbyś miejsca na taki wzmacniacz, np. 43x30cm i kolumny podstawkowe, powiedzmy, 25 głębokość, 18 szerokość, 30 wysokość? Takie przykładowe wymiary podałem, +- kilka centymetrów wszędzie, głośniki wcale nie muszą być większe niż te od Pianocrafta, tak teraz patrzę na jego wymiary...
W głębokości jestem ograniczony do 37cm. W szerokości ogranicza mnie 113cm, aczkolwiek jakbym kupował podstawki do kolumn to można by szerzej, ale wtedy jedna kolumna ląduje praktycznie na ścianie.
Kogut W. pisze: Z tą mocą na papierze bywa różnie, wszystko wychodzi w praniu. Stanowczo odradzam mini-wieże do nagłaśniania pomieszczeń większych niż te, które podałeś. Pisząc "większe pomieszczenie" masz na myśli te 3,5x5m?
Mam na myśli takie 6.5x4, ale to tylko od święta -> kolędy itp.
Kogut W. pisze: A na kolumny masz standy? Na czym planujesz postawić? Weź też pod uwagę, że jeśli bass-reflex umieszczony będzie z tyłu, to trzeba je odsunąć z pół metra od ściany.
Sprzęt poszedłby albo na ciężką szafkę, albo na podstawki tylko wtedy jeden ląduje jak wspominałem praktycznie w rogu pokoju. Podstawki byłyby do kupienia. Jeżeli odsuwanie na 0.5m od ściany, to w grę wchodzą tylko podstawki.

Edit:
Trafiłem na stronę http://www.whathifi.com/reviews/all-in- ... le-systems
która też skłania do cieplejszego spojrzenia na Denona D-M39..
Chociaż dalej obawiam się, że praktycznie dwukrotna różnica mocy na kolumnach da o sobie znać.


Kogut W.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2007
Posty: 555
Rejestracja: 03 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 05 marca 2013, 20:23

Szczerze powiedziawszy, to nie kojarzę żadnej mini-wieży, która miałaby głośniki z przednim bass-reflexem, a wydaje mi się, że masz tam troszkę ciasnotę, więc lepiej byłoby poszukać oddzielnych komponentów, osobno elektronikę i osobno jakieś głośniki z bass-reflexem umiejscowionym z przodu. W tym przypadku miałbyś więcej możliwości ustawienia kolumn, nie byłbyś tak skrępowany koniecznością odsuwania od ściany. Podstawki polecam tak czy siak, bo to lepsze rozwiązanie niż szafki itp. Tylko, że przy ustawieniu ważna jest symetria, żeby dookoła głośników było podobnie, a nie jeden "luzem", a drugi gdzieś wciśnięty. No i żeby w ich świetle nic nie stało, a Ty tworzysz z nimi trójkąt równoboczny/równoramienny, z głośnikiem wysokotonowym mniej więcej na wysokości ucha. W takiej konfiguracji wyciśniesz najlepsze brzmienie.
Druga sprawa, w przypadku osobnych komponentów. Słuchasz radia i potrzebujesz tuner, czy tylko wzmacniacz i CD/DVD wystarczyłyby?


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 05 marca 2013, 21:05

Kogut W. pisze:Szczerze powiedziawszy, to nie kojarzę żadnej mini-wieży, która miałaby głośniki z przednim bass-reflexem, a wydaje mi się, że masz tam troszkę ciasnotę, więc lepiej byłoby poszukać oddzielnych komponentów, osobno elektronikę i osobno jakieś głośniki z bass-reflexem umiejscowionym z przodu. W tym przypadku miałbyś więcej możliwości ustawienia kolumn, nie byłbyś tak skrępowany koniecznością odsuwania od ściany. Podstawki polecam tak czy siak, bo to lepsze rozwiązanie niż szafki itp. Tylko, że przy ustawieniu ważna jest symetria, żeby dookoła głośników było podobnie, a nie jeden "luzem", a drugi gdzieś wciśnięty. No i żeby w ich świetle nic nie stało, a Ty tworzysz z nimi trójkąt równoboczny/równoramienny, z głośnikiem wysokotonowym mniej więcej na wysokości ucha. W takiej konfiguracji wyciśniesz najlepsze brzmienie.
Druga sprawa, w przypadku osobnych komponentów. Słuchasz radia i potrzebujesz tuner, czy tylko wzmacniacz i CD/DVD wystarczyłyby?
Ciasno może nie jest ponieważ pośrodku pokoju jest jedna wielka pustka o wymiarach 2.0x2.7. Potencjalne ściany na sprzęt są po prostu nieco już zagospodarowane. Symetrię jestem w stanie głośnikom zapewnić, aczkolwiek prawdopodobnie tylko na szafce. W świetle między mną a głośnikami nie byłoby praktycznie przeszkód.

Tuner jest dla mnie zdecydowanym wymogiem; lubię czasem RMF Classic czy Trójki posłuchać.

Już powoli zacząłem się nastawiać na Denona, a tu widzę nic z tego :wink:

Edit:
@ Kogut W.
Powiem tak, nie jestem zapalonym audiofilem, raczej początkującym; może ten Denon (o ile mi na żywo podpasuje) byłby dobry na początek?


Kogut W.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2007
Posty: 555
Rejestracja: 03 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 06 marca 2013, 11:51

Chodzi mniej więcej o to, że gdybyś zagłębił się mocniej w temat audio, to na popularnym portalu aukcyjnym znalazłbyś w tej cenie używane klocki, które zagrają dużo lepiej niż wspomniane mini-wieże. Z drugiej strony, skoro teraz słuchasz na zupełnie kiepskim sprzęcie, to pewnie wieże w tym przedziale cenowym Ci się spodobają. Jeśli nie chcesz bawić się w staranne kompletowanie zestawu godnego wydanych pieniędzy (w tym celu musiałbyś posiedzieć sporo na Allegro, forach tematycznych audio itp.), to po prostu przejdź się po salonach, odsłuchaj gotowe zestawy i sprawdź, który podoba Ci się najbardziej. Nie sugerując się zbytnio ceną, porównuj nawet zestawy z zupełnie różnych przedziałów, np. wspomniany Denon - tysiąc złotych tańszy niż ta Yamaha. Poważnie. :)
Pamiętaj też, żeby dobrze przemyśleć ustawienie głośników w pokoju, bo tylny bass-reflex może sprawić problemy. No i nie wiem, jak wygląda ta twoja ciężka szafka, ale pomyśl jeszcze nad podstawkami.


Aha, teraz doczytałem, że jeśli odsuwanie, to tylko standy. No i to jest dobry kierunek. Tylko jeszcze trzeba będzie powalczyć z tym rogiem pokoju. :P


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 06 marca 2013, 12:36

Na zabawę w szukanie i komponowanie jeszcze przyjdzie czas.
Na razie ograniczę się do Mikro. W weekend może skoczę na początek do jakiegoś Media, i zobaczę czym dysponują.


ODPOWIEDZ