Muzyka - tutaj wszystko.

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2012, 13:59

preclix pisze:Interpretacja muzyczna wierszy Wojaczka. Uwiodła mnie.

http://www.youtube.com/watch?v=qUF3waKDmFc
Nie mówię, że to słabe, bo rozumiem, że taka indie koncepcja może się podobać, no ale... Jak dla mnie, to zgwałcili Wojaczka, odarli go zupełnie z charakteru i pazura. Kontrowersyjnego i ostrego poetę zaśpiewali jakby był jakąś Pawlikowską-Jasnorzewską. Natomiast w pełni akceptuję, że ludzie to słuchają. Nawet chociażby z tego powodu, że Fonetyka przybliża wiersze Rafała. A to spory plus.

Skoro jesteśmy przy poezji - gorzej lub lepiej - śpiewanej, to niedawno Budyń z Bajzelem (znani z formacji Pogodno) jako BaBu Król nagrali album z utworami Stachury. Edwarda chyba ciężko dobrze zaśpiewać. To generalnie dobry poeta, choć najbardziej znane są chyba jego najsłabsze wiersze. Dużo szczeniąt i bezkoncepcyjnych zespołów zabierało się za nie i tworzyło jakieś potwornie bezkształtne piosenki.

Dlaczego Budyniowi i Bajzelowi - moim zdaniem - się udało?
- świetny dobór wierszy. Kilka bardziej, kilka mniej znanych. No i w pełni je rozumieją, potrafią dobrze dobrać klimat do słów.
- nie zrezygnowali ze swojej ulubionej stylistyki, która w sumie znamy z ich solowych albumów i dokonań w Pogodnie. No i to wszystko poza tym, że świetne, to jeszcze bardzo melodyjne, w ucho wpada. Plus naturalny i nieudawany luz.
- bardzo to eklektyczny pod względem muzycznym krążek.

Macie linka do "Białej Lokomotywy":

Nie wiem, czy się spodoba czy nie, ale pewien jestem, że jak ktoś przesłucha, to prędko mu z głowy nie wyjdzie wers "bia-ła-lo-ko-mo-ty-wa-biała-lo-ko-mo-ty-wa". Dałbym coś więcej, ale komp mi strasznie muli :prochno:

+ bonusem, odkrycie z Woodstocku - Klezmafour, czyli nowoczesne aranżacje klezmerowe (dla nieogarniętych klezmer jest żydowskim folkiem) z soczystymi ciągotami w stronę jazzu - me gusta.


Na Woodzie dali świetny koncert na Małej Scenie, aż szkoda, że tak mało ludzi się pojawiło.

Jeśli komuś się podoba, to szczerze polecam przy okazji Amsterdam Klezmer Band ;)


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 01:17

Forumowicze czy słyszeliście może zespół Kingston Wall? Ktoś całkiem niedawno powiedział mi, że to jest najmniej znany zespół spośród grających tak dobrą muzykę.



Próbka.


Obrazek
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 19:42

Alfa i Omega pisze: + bonusem, odkrycie z Woodstocku - Klezmafour, czyli nowoczesne aranżacje klezmerowe (dla nieogarniętych klezmer jest żydowskim folkiem) z soczystymi ciągotami w stronę jazzu - me gusta.
No muszę Ci przyznać, że słucha się tego nad wyraz dobrze! Aż poszukam płytki tego zespołu bo brzmi zacnie.

Też mam coś dla was. FOREST SWORDS - całkiem fajny dark ambient/psychodelic. Na zachętę: Miraches.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 20:41

Panowie,

Słuchacie może Type O Negative? Chciałbym zapytać o kawałki/płyty, które warto przesłuchać. Niedawno odkryłem ten band, ale nie mam czasu przeskanować całej dyskografii...


przemal

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2007
Posty: 89
Rejestracja: 01 października 2007

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 21:21

LordJuve pisze:Panowie,

Słuchacie może Type O Negative? Chciałbym zapytać o kawałki/płyty, które warto przesłuchać. Niedawno odkryłem ten band, ale nie mam czasu przeskanować całej dyskografii...
Zdecydowanie Bloody Kisses i October Rust, moim zdaniem dwa najlepsze albumy tej kapeli.


piotrinho1234...

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 maja 2009
Posty: 480
Rejestracja: 04 maja 2009

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2012, 11:27

LordJuve pisze:
Słuchacie może Type O Negative?
Zanim przeczytałem Twego posta, przez odtwarzacz przewinęło mi się Black No.1 :prochno:


juveman7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2005
Posty: 643
Rejestracja: 13 października 2005

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2012, 13:35

A teraz do wszystkich fanow muzyki elektronicznej. Dzisiaj o godzinie 20 00 na wloskiej stacji radiowej m2o swoj dwugodzinny program vonyc sessions odegra legendarny dj Paul van Dyk. Nikt sie nie zawiedzie. Wszystkie jego programy i godziny nadawania znajdziecie na paulvandyk.com
Odnosnie dzisiejszego vonyc macie linka
http://www.m2o.it/m2o/player
pa


...kiedyś przyjdzie prawdziwy deszcz i zmyje cały ten gnój...
Juveslaw

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 listopada 2008
Posty: 28
Rejestracja: 17 listopada 2008

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2012, 18:35



Mój klip, kawałek kumpla : ) Miłego słuchania/oglądania


FORZA JUVE!
bianconeristy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 października 2007
Posty: 138
Rejestracja: 23 października 2007

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2012, 11:16

Alfa i Omega pisze:
+ bonusem, odkrycie z Woodstocku - Klezmafour, czyli nowoczesne aranżacje klezmerowe (dla nieogarniętych klezmer jest żydowskim folkiem) z soczystymi ciągotami w stronę jazzu - me gusta.


Na Woodzie dali świetny koncert na Małej Scenie, aż szkoda, że tak mało ludzi się pojawiło.

Jeśli komuś się podoba, to szczerze polecam przy okazji Amsterdam Klezmer Band ;)
Dzięki za link do nich :) Aż żałuje, że ominąłem ich koncert na woodstocku... Za rok muszę się zdecydowanie lepiej przygotować z repertuarem :think:


Z mojej strony mogę za to polecić niedawne odkrycie (też z polecenia :ok: ) - francuska grupa Caravan Palace, grająca coś w stylu Parov Stelar, jeśli kojarzycie.

To najbardziej chyba znany ich kawałek, ale warto przesłuchać więcej :)
Ostatnio zmieniony 29 sierpnia 2012, 00:26 przez bianconeristy, łącznie zmieniany 1 raz.


Kogut W.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2007
Posty: 555
Rejestracja: 03 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2012, 12:06

Jest tu jakiś fan Kropek?


(uwaga na jutjubowską "jakość")


Nicolas

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 kwietnia 2008
Posty: 303
Rejestracja: 13 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 28 września 2012, 20:44

Cześć. Mam ogromny problem. Poszukuję piosenki. Pamiętam tylko teledysk. Muzyka sama w sobie lipa, ale strasznie mnie to gryzie...
Muzyka raczej elektroniczna(dj itp), w teledysku ludzie wykonują dwuznaczne ruchy(biodra w przód - tył ...), na samym początku wchodzi jakby reżyser z megafonem. Ogólnie sceneria jakby jakieś studio, plan zdjęciowy Tyle pamiętam ...

Z góry dzięki.


Nicolas

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 kwietnia 2008
Posty: 303
Rejestracja: 13 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 29 września 2012, 15:05

Wiem, że podałem PRAKTYCZNIE 0 informacji, ale niestety tylko tyle pamiętam. Piosenka leciała na 4Fun TV. Od wczoraj tak mnie to gryzie, a sama w sobie piosenka słaba -.-
Informacje:
Teledysk, DJ, praktycznie sama muzyka, artyście wykonują ruchy biodrami w przód - tył. Może coś komuś zaświta.

Dzięki


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 11 października 2012, 18:32

Mam do Was pytanie związane pośrednio z muzyką, otóż chciałbym sobie sprawić koszulkę z nadrukiem/motywem Pink Floyd jednak nie wiem gdzie uderzyć. W Sieci jest masa firm, które oferują tego typu produkty (niekoniecznie z tym właśnie zespołem), może macie jakieś doświadczenia i możecie z czystym sercem polecić jakiegoś sprzedawcę na Allegro czy miejsce w Internecie?

Z góry dzięki za pomoc! :)


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 11 października 2012, 18:50

http://www.rockmetalshop.pl/search.php? ... ct=filtruj - z czystym sumieniem polecam, mam kilka koszulek z tej strony i chodzę w nich już kilka ładnych lat


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2356
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 11 października 2012, 19:31

Panowie może będziecie wiedzieli co to za nuta, bo szukałem dzisiaj i znaleźć nie mogłem.


Track jest bodajże z gry o tron tylko w dubstepowej wersji (takiej lekkiej chillout'owej). Na teledysku panna gra na skrzypcach i co pewien odstęp czasu zmienia się miejsce grania. Na początku o ile się nie mylę gra w deszczu.

Za każdą podpowiedź z góry dziękuje :)


ODPOWIEDZ