Co myśluicie o niepełnosprawnych ??

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Łuki z Brzegu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 lipca 2003
Posty: 87
Rejestracja: 11 lipca 2003

Nieprzeczytany post 17 lipca 2005, 17:57

Długo zastanawiałem się czy załozyc ten temat ale zalożyłem

Chciałbym się dowiedzieć co myślicie o niepełnosprawności ?? Co budzi Wam się w głowie kiedy widzicie niepełnosprawnego na ulicy ??

Jak wiekszośc z Was pewnie już teraz sie domyśla ja jestem niepełnosprawny (poruszqam sie na wózk) ale zaznaczam że to nie znaczy że oczekuje samych pozytywnych odpowiedzi piszcie szczerze ale moja rada taka zeby było to pisane tak zeby sie mod nie mial czego czepic bo pozniej bedziecie mieli pretensje do mnie za (ewentualne) sankcje zamiast do moda

Zapraszam do pisania

P.S. Mae wyjaśnienie : Zapewne niektórzy z Was widzieli tego posta na innym forum stronu Juventusu (nie podam adresu żeby kryptoreklamy nie robić:D) zapewnia ze post jest w 100% mój poprostu jestem użytkownikiem i na forum JP i na tym drugim. A zamieszczam ten post równierz tu bo jestem ciekaw co Wy o tym wyślicie


Juve e' mio
Io sono Juve
Zlatan18

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 maja 2005
Posty: 62
Rejestracja: 09 maja 2005

Nieprzeczytany post 17 lipca 2005, 18:05

Ja tez jestm niepelnosprawny ,mam "dzieciece porażenie mózgowe"
na szczescie w lekkim stopniu :) Utykam na lewą noge

Pozdrowienia


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 17 lipca 2005, 18:15

Przykro mi jest strasznie jak przeczytałem wasze posty.Los jest niesprawiedliwy.Umierają młode dzieci, a bandyci i terrorysci żyją ile chcą.
Takie coś może spotać każdego.Kiedyś jak widziałem jak jakieś dzieciaki śmiały się z kolesia bez rąk to też było mi bardzo smutno.


filippo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2004
Posty: 1028
Rejestracja: 29 listopada 2004

Nieprzeczytany post 17 lipca 2005, 18:17

Ja jestem tolerancyjny, ale jak widze taką osobę to mi troche smutno i żal tej osoby :cry:


forumowy ujadacz
Łuki z Brzegu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 lipca 2003
Posty: 87
Rejestracja: 11 lipca 2003

Nieprzeczytany post 17 lipca 2005, 18:28

Zlatan18 pisze:Ja tez jestm niepelnosprawny ,mam "dzieciece porażenie mózgowe"
na szczescie w lekkim stopniu :) Utykam na lewą noge

Pozdrowienia
Mam to samo tylko że w dość ciężkiej formie

marq_---> zwe mnie też się dzieciaki nie raz smiały zwłaszcza kiedyś bo teraz juz troche mniej


Juve e' mio
Io sono Juve
Jędruś

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lipca 2004
Posty: 226
Rejestracja: 21 lipca 2004

Nieprzeczytany post 17 lipca 2005, 18:29

Co możemy sądzić?.Są to ludzie, którzy mieli pecha w życiu, lub po prostu są tworem głupoty.Należy im współczuć, bo nie każdy ma takie szczęście jak my.Irytuje mine naśmiewanie się z nich, lub udawanie owych nieszczęśników.Przykładów jest wiele.Sam znam jednego.Szczerze mówiąc nie wiem, jaki był przed tragedią, bo było to naprawde bardzo dawno.Otóż mój znajomy został dwa razy potrącony przez ciężarówke i raz przez samochód osobowy."Śmieszne" prawda? :roll: .Szczęście w nieszczęściu.Cud, że żyje.Niestety do dzisiaj jest On niepełnosprawny umysłowo, nie jeździ na wózku, ale wiecie sami...wymowa itp.Mimo wszystko jest lubiany na placu, gra w gałe, lecz zawsze znajdzie się <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, który udaje Go.Tacy ludzie często wyzywają niepełnosprawnych po przez słowa"down, głupek", tak naprawde osoba ta ma dużo mniej w głowie od poszkodowanego :roll:.Kolejny przykład to chłopak, młody chłopak na oko 21 lat.Jezioro, wakacje, skok na główke do wody, gdzie wysoki człowiek ma po piersi.Finału można się domyślić.Niepełnosprawność fizyczna i wózek.Tak więc drodzy forumowicze uważajcie.Nie jeden był taki odważny i nie jeden był taki głupi.


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 17 lipca 2005, 18:34

Jezioro, wakacje, skok na główke do wody, gdzie wysoki człowiek ma po piersi.Finału można się domyślić.
Dokładnie to miało miejsce w mojej miejscowości.
Koleś nie sprawdzając wody rozbiegł się i skoczył na główke, ktoś go wyciągnoł z wody, przyjechała karetka i więcej nic nie wiem, ale pewnie już jest kaleką. :think:


Juve The Best

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 lipca 2003
Posty: 360
Rejestracja: 29 lipca 2003

Nieprzeczytany post 17 lipca 2005, 18:35

Co do ludzi niepełnosprawnych to powiem tak bardzo ich szanuje bo nie jeden by sie załamał i skończył z sobą. Jak widze na ulicy to jakoś takie mam daremne uczucie tak jakoś głupio mi czy coś. Pare razy zdarzyło się pomuć takim ludziom jak np. ktoś ich wyśmiewał albo cos to było klepańsko albo wsiąść do busa człowiekowi na wózku. Niektórzy z tego forum już zauważyli że nie jestem tolerancyjny za bardzo ale niepełnosprawnych szanuje i w żaden sposób ich nie dyskryminuje.Moim zdaniem nie jeden "niepełnosprawny" jest mądżejszy i normalniejszy od "pełnosprawnego"
Pozdrawiam


Obrazek
Zlatan18

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 maja 2005
Posty: 62
Rejestracja: 09 maja 2005

Nieprzeczytany post 17 lipca 2005, 18:45

Łuki z Brzegu pisze:
Zlatan18 pisze:Ja tez jestm niepelnosprawny ,mam "dzieciece porażenie mózgowe"
na szczescie w lekkim stopniu :) Utykam na lewą noge

Pozdrowienia
Mam to samo tylko że w dość ciężkiej formie

marq_---> zwe mnie też się dzieciaki nie raz smiały zwłaszcza kiedyś bo teraz juz troche mniej
Ze mnie tez sie jeden raz śmiał :cry: ,ale juz drugi raz to nie :twisted:

Dziekuje Bogu ,ze mimo niepełnosprawnosci moge grac w piłkę :ball: 8) nie najlepiej mi to wychodzi ,ale zawsze sie troche pobawie 8) :ball: :ball: :ball:


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 17 lipca 2005, 18:53

No ja też jestem w pewnym stopniu niepelnosprawny, słabo widze na lewe oko, skutek wypadku, niestety są tacy którzy potrafią to wykorzystać w przykry sposób :płaczę: . Jeśli widzę osobe niepełnosprawną to staram się ją traktować jak osobę w pełni sprawną, jednak niekiedy uczucia dają góre i robi mi się ich żal...









Byłem, jestem i będe z Juventusem do końca...


Łuki z Brzegu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 lipca 2003
Posty: 87
Rejestracja: 11 lipca 2003

Nieprzeczytany post 17 lipca 2005, 19:20

Lord_ Juve pisze:No ja też jestem w pewnym stopniu niepelnosprawny, słabo widze na lewe oko, skutek wypadku, niestety są tacy którzy potrafią to wykorzystać w przykry sposób :płaczę: . Jeśli widzę osobe niepełnosprawną to staram się ją traktować jak osobę w pełni sprawną, jednak niekiedy uczucia dają góre i robi mi się ich żal...








Byłem, jestem i będe z Juventusem do końca...

Ale czasem niektórzy ludzie w ramach "normalnego" traktowania lnp. udają że nie widza ze osoba niepelnosprawna potrzebuje pomocy i to jest wku****


Juve e' mio
Io sono Juve
Dagmara

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 stycznia 2005
Posty: 290
Rejestracja: 25 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 17 lipca 2005, 19:45

nie wiem sama co mysle o takich ludziach!! jak widze kogoś takiego to wtedy bardziej doceniam to co mam np. że widze(choc w okularach) slysze, chodze, mowie i wogole !! nie myśle o tym że to jest nie tak a to w wyglądzie bym to zmieniła a tu bym sie poprawiła.... sa ludzie którzy mają jeszcze gorzej ode mnie !!!!!!


Obrazek
Obrazek
SonGopik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2003
Posty: 88
Rejestracja: 29 listopada 2003

Nieprzeczytany post 17 lipca 2005, 20:05

Z bolem serca musze przyznac, ze kiedys sam bylem jednym z tych co nasmiewali sie z niepelnosprawnosci :( Teraz juz, kiedy probuje postawic sie na ich miejscu, jest mi strasznie przykro za to co wczesniej robilem... Los ich pokaral, a w wiekszosci sa to ludzie, ktorzy zasluguja na normalne zycie bardziej niz my :( :(


Łuki z Brzegu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 lipca 2003
Posty: 87
Rejestracja: 11 lipca 2003

Nieprzeczytany post 17 lipca 2005, 20:11

SonGopik pisze:Z bolem serca musze przyznac, ze kiedys sam bylem jednym z tych co nasmiewali sie z niepelnosprawnosci :( Teraz juz, kiedy probuje postawic sie na ich miejscu, jest mi strasznie przykro za to co wczesniej robilem... Los ich pokaral, a w wiekszosci sa to ludzie, ktorzy zasluguja na normalne zycie bardziej niz my :( :(
Pokarał :shock: ciekawe za co ja na przyklad urodsdzilem sie niepełnosprawny i nie bardzo w takiej sytacji wiem czym zdąrzyłem zawinic

ja swojej niepełnosprawności nie odbieram jako kary


Juve e' mio
Io sono Juve
forza bianco-neri

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2004
Posty: 297
Rejestracja: 07 listopada 2004

Nieprzeczytany post 17 lipca 2005, 20:25

Łuki z Brzegu pisze:Ale czasem niektórzy ludzie w ramach "normalnego" traktowania lnp. udają że nie widza ze osoba niepelnosprawna potrzebuje pomocy i to jest wku****
wiesz co? moze to wynika z tego ze "normalni" boja sie odtracenia np. osoba niepelnosprawna potrzebuje pomocy, ktos bedzie chcial pomoc a tu niepelnosprawna go splawi (choc tak naprawde potrzebowala pomocy).
inna sprawa ze "normalni" poprostu czuja wstret i obrzudzenie do niektorych osob niepelnosprawnych, a u innych wywoluje to smiech. malo jest ludzi ktorzy tak naprawde nie zwracaja uwagi na wyglad, a po prostu patrza na niepelnosprawnego jako na czlowieka. ludzie boja sie zawierac znajomosci z niepelnosprawnymi bo boja sie reakcji otoczenia, wola oszczedzic sobie glupich komentarzy. szkoda, ze "problem" niepelnosprawnych w ogole jest. jednak wg mnie aby go rozwiazac trzeba czasu i zmiany mentalnosci ludzi.
przyznaje ze zdarzylo mi sie smiac z niepelnosprawnych, ale to jest tak ze nie z tego np. ze ktos "krzywo" chodzi, albo wyglada toche inaczej "zespol Downa" albo co innego, ale to byly takie sytuacje, ze "osoba niepelnosprawna umyslowo" ( z tego co sie orientowalem byla w lekkim stopniu) zaczela sie smiesznie zachowywac i tylko z tego sie smialem, ale parawde mowiac ciezko wtedy sie nie smiac. to tyle.
P.S. mam nadzieje ze nie dostaniesz kartki za ostatnie slowo :)
P.S.2 mam pytanie do Zlatan18 co jet z tym utykaniem? w jaki sposob mozna sie tego "nabawic" ?


Juve per Sempre
ODPOWIEDZ