Odtwarzacze mp3

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
mil015

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 stycznia 2004
Posty: 155
Rejestracja: 25 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2005, 22:02

Ostatno noszę sie z zamiarem kupna odtwarzacza mp3. Chciałbym się was spytać czy ktoś z was ma już takie cacko. Jeśli tak to jaki to model, jaka jest jakość dzwięku, no i jakia jest wasza ocena danego odtwarzacza. Prosiłbym o wypowiedzi rzeczowe, czyli takie które pomogą mi w wyborze odpowiedniego odtwarzacza.
Interesują mnie odtwarzacze z 256mb pamięci lub więcej. Cena niech będzie rozsądna (do 300 góra 400zł)


Obrazek
Bosiontko

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 czerwca 2003
Posty: 264
Rejestracja: 12 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2005, 22:17

ja jestem posiadaczem odtwarzacza Creative Muvo TX 256mb

ot taki:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11503

Bardzo fajne cacko, obudowa solidna, zgrabna i dosc ladna :P sluchawki moglyby byc lepsze, slabe basy, ale moze byc. Ogolnie rzecz biorac - Creative to Creative ;] cena - niecale 300zl


Axel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2005
Posty: 411
Rejestracja: 30 maja 2005

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2005, 22:20

Proponuje wejść na www.skapiec.pl , wejść w "Odtwarzacze MP3" ustawić cene, pamięć, ewentualnie firme, znaleść jakiś tani sklep, napisać do jego pracownika maila o rade np. "Chciałbym kupić odtwarzacz mp3, z jak najlepszą jakością dźwięku, 256 mb, od 300zł do 400zł" Napewno Ci odpowiedzą.
W Skąpcu kupiłem drukarke za 200zł + 13zł kurier, a w mojej miejscowości kosztowała 299zł. Może Ci się poszczęści i dany sklep będzie w waszej miejscowości i odpadną Ci koszty przesyłki.
Ostatnio zmieniony 28 czerwca 2005, 13:30 przez Axel, łącznie zmieniany 3 razy.


matt16

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 stycznia 2005
Posty: 184
Rejestracja: 27 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2005, 22:23

Mi stronka nie działa, ale z tego, co mówisz to dosyc ciekawe rzeczy tam mozna znaleś/źć


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2005, 22:29

mil015 pisze:Ostatno noszę sie z zamiarem kupna odtwarzacza mp3.
Moj kumpel ostanio nosil sie z podobonym zamiarem, ale ostatecznie zamiast odtwarzacza mp3 zakupil palmtopa. Tobie rowniez polecam takie rozwiazanie, gdyz palmtop rowniez odtwarza pliki mp3 a ponadto ma wiele innych funkcji, wlasciwie jest to kieszonkowy pecet. Kolega nabyl takiego uzywanego plamtopa za ok 250 zl z karta pamieci 1GB, wiec mysle ze lepiej miec urzadzenie ktore daje nam wiecej mozliwosci, a cenowo sie wlasciwie nie rozni.
P.S. udanych zakupow :D :D


Axel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2005
Posty: 411
Rejestracja: 30 maja 2005

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2005, 22:32

Jak chcesz kupić jakiś sprzęt, to tylko przez Skąpca. Można zaoszczędzić kupe szmalu. Jak będziecie coś kupować to patrzcie na koszt przesyłki. Są sklepy ktore mają przesyłke nawet za 50zł!!!


marul

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 grudnia 2003
Posty: 13
Rejestracja: 10 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2005, 22:49

Jeżeli chcesz kupić odtwarzacz to szczerze polecam Iriviera IFP790 (ja sam po dlugich poszukiwaniach posiadam taki sprzęcik +słuchawki KOSS PORTA PRO bo te pchiełki mimo iż są dość dobre nie oddają w pełni możliwości tego odtwarzacza)
http://www.iriver.pl/spec.php?prodname=ifp790 który posiada właśnie 256 mb lub inne produkty tej firmy Jeśli chodzi o możliwości i jakośc dźwięku to jest sporo lepszy od innych dostępnych na naszym rynku!
A jeśli chodzi o Skąpca to sobie daruj tylko wejdź na www.pdp.pl tam są najtańsze odtwarzacze! Gdy ja kupowałem swego Irivera był o 100 złotych (!!!) tańszy niż w ofertach sklepów jakie pojawiły się w Skąpcu.

Znalazłem linki do stron do stron które mogą cię zaciekawić
http://pclab.pl/art14741-29.html
http://pclab.pl/art14741-14.html - taki jak IFP790 tylko z 1Gb pamięci
https://webmail.toya.net.pl/skaner/inde ... c9&rid=357 - test IFP seri 7xx
http://mp3.dva.pl/index.php?dzial=testy&nr=25 - test IFP seri 7xx

Mogę polecić forum na www.iriver.pl oraz serwis www.mediatune.pl
tworzony przez dość ciekawych ludzi
Ostatnio zmieniony 27 czerwca 2005, 23:09 przez marul, łącznie zmieniany 1 raz.


Deithwen Addan yn Carn aep Morvudd
gorczas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 listopada 2003
Posty: 326
Rejestracja: 30 listopada 2003

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2005, 23:08

matt16 pisze:Mi stronka nie działa, ale z tego, co mówisz to dosyc ciekawe rzeczy tam mozna znaleś/źć
Link nie działa, bo trzeba usunąć przecinek na końcu adresu :wink: .
I forma poprawna to "znaleźć" (Word rulez :wink: )

A co do tematu to ja także miałęm styczność z odtwarzaczem mp3 Creative MuVo TX 256 MB (mojego kumpla). Jak dla mnie to jakość bardzo dobra zarówno wykonania grajdełka jak i dźwięku. Jednak mojemu kumplowi zdażyło się coś dziwnego z tym odtwarzaczem. SZczegóły problemy opisane są w tym poście . Dobrze by było jakby ktoś pomógł w naprawie, bo w końcu odtwarzacz ma kilka tygodni...

Jeśli ktoś by chciał to mogę także wysłąć na gg albo priva skany z marcowego wydania CD-ACTION, gdzie porównane są jakości 7 odtwarzaczy w cenach od ok 350 zł do ok 1000 zł. Według mnie są to bardzo ciekawie i rzetelnie napisane opisy.

I jeszcze jakby ktoś mógł przybliżyć bliżej opisy tych tanich palmtopów (do czego mogą m.in. służyc itp), bo ja także noszę się z zamiarem kupna odtwarzacza, a sprawa palmtopa mnie bardzo zainteresowała. 8)

PozdrQ
Ostatnio zmieniony 27 czerwca 2005, 23:28 przez gorczas, łącznie zmieniany 1 raz.


mil015

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 stycznia 2004
Posty: 155
Rejestracja: 25 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2005, 23:18

Bosiontko pisze:slabe basy, ale moze byc. Ogolnie rzecz biorac - Creative to Creative ;] cena - niecale 300zl
no ja tez jak juz mam kupić to wolałbym creative :D, a co do basów to na nich mi akurat az tak nie zależy. Szukam odtwarzacza głownie do rocka i metalu.
Wszystkim dzięki za linki, już się biorę za przeglądanie tych stronek :)


Obrazek
marul

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 grudnia 2003
Posty: 13
Rejestracja: 10 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2005, 23:24

Miałem jeszcze jakieś linki
http://www.benchmark.pl/ są tam recenzje najpopularniejszych w odtwarzaczy
http://www.mediatune.pl/content.php?article.42 recenzja Irivera 7xx napisana w ciekawy


Deithwen Addan yn Carn aep Morvudd
Jaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 października 2002
Posty: 621
Rejestracja: 11 października 2002

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2005, 23:32

Ja zakupiłem odtwarzacz na allegro-2 letnia gwarancja,pamięć Samsunga 256 MB

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54719767
-naprawde odtwarzacz sprawuje się dobrze,poleciłem go znajomemu i też nie sprawia problemu.Cena-164 pln

Można się skusić takze na 512 MB

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54719881 240 pln

Można miec wątpliwości co do tego sprzętu-po pierwsze "nie-firmówka"-tylko pamięć jest marki Samsung.Ale chyba to najwazniejszy komponent w odtwarzaczu mp3-z reguły odtwarzacze wersji oem mają właśnie problem z pamięcią która jest nie-firmowa i sprawia wiele kłopotów.Tutaj mamy do czynienia z pamięcia Samsunga-to coś oznacza.
Ktoś moze zapytać o cene,która w istocie jest rzeczywiście niska.To "zasługa " tego iż odtwarzacze są kupowane....w Niemczech gdzie sprzet elektroniczny jest tańszy niż u Nas.Paczka przychodzi w ciągu góra 2 dni,ma gwarancje niemiecką.W razie problemów wysyłamy ja do Niemiec, wczesniej powiadamiając "polskiego" sprzedawce.Mysle że taki odtwarzacz jest rozsądnym rozwiązaniem-mamy markową pamięc która gwarantuje wysoką jakośc dźwięku za stosunkowo niewielkie,jak na ceny odtwarzaczy,pieniądze.Nie kupiłbym odtwarzacza "firmowego".Z jakiego powodu ? Ponad 300 pln za 256MB ?No i za znaczek np "creativa".Ja zosytaje przy swoim wyborze-znam kilka osób które również dokonały podobnego wyboru kupując takie lub podobne odtwarzacze w polskich sklepach-i wiem że są oni z tego wyboru zadowoleni.Myśle że jest to opcja dla kogoś kto chce cieszyć się dobrą jakością za małe pieniądze.Znaczek na odtwarzaczu-w dużej mierze kwestia szpanu-jest na pewno różnica w jakości ale po pierwsze nie rozpoznawalna przez ludzkie ucho tylko przez różnego rodzajutesty dźwiękowe odzwierciedlowe w różnego typu wykresach,po drugie ta różnica nie jest adekwatna do ceny.

Jeśli ktoś nie jest przekonany do allegro-polecam sklepy z akcesoriami muzycznymi-tam też znajdzemy takiego typu odtwarzacze mp3.


koksu_klb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2004
Posty: 404
Rejestracja: 26 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2005, 00:03

ja tez mam creative muvo tx 256mb i dla mnie to bardzo dobry sprzet
wyglad i dzwiek bez zarzutu, a jak masz malo basu to moze nie ustawiales w tym equalizerze w opcjach
stereo swietne i w ogole
dalem za niego 279 zł w mediamarkt


marul

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 grudnia 2003
Posty: 13
Rejestracja: 10 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2005, 00:17

Jaro pisze:Ja zakupiłem odtwarzacz na allegro-2 letnia gwarancja,pamięć Samsunga 256 MB

Znaczek na odtwarzaczu-w dużej mierze kwestia szpanu-jest na pewno różnica w jakości ale po pierwsze nie rozpoznawalna przez ludzkie ucho tylko przez różnego rodzaju testy dźwiękowe odzwierciedlowe w różnego typu wykresach,po drugie ta różnica nie jest adekwatna do ceny.
Zapytam jedynie czy miałeś okazje wypróbować jakiś "szpanerski" odtwarzacz i porównać jakość dźwięku? Oczywiście jeśli używa się takiego sprzętu jedynie w autobusie czy tramwaju to nie gra to może i wielkiej roli
ale mogę cię zapewnić, że różnica w dźwięku jest i to dość duża (szczególnie jeśli podepniemy jakieś lepsze słuchawki). Ja przykładowo często słucham muzy z irivera w domu bo jakość dzwięku jest niesamowita (szczególnie na sluchawkach kossa) znakomicie słychac każdy pojedyńczy dźwięk i tą opinie podzielają wszyscy znajomi, więc nie mogę sie zgodzić z twoim stwierdzeniem, że róznica polega na znaczku o nie tu do tego znaczka dochodzi także jakość wykonania,mnogość funkcji(o ktorych sam myślałem, że bedą mi zbędne a jednak okazały się przydatne) no i oczywiście wspaniały dźwięk.


Deithwen Addan yn Carn aep Morvudd
Infob

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 marca 2005
Posty: 23
Rejestracja: 01 marca 2005

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2005, 00:50

<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>! jak ja go teraz wyciągnę stąd?


mil015

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 stycznia 2004
Posty: 155
Rejestracja: 25 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2005, 09:48

Jaro pisze:Nie kupiłbym odtwarzacza "firmowego".Z jakiego powodu ? Ponad 300 pln za 256MB ?No i za znaczek np "creativa". Znaczek na odtwarzaczu-w dużej mierze kwestia szpanu
tutaj się z tobą nie zgodzę, ponieważ w 99% towary na allegro sprzedawane po zadziwiająco niskiej cenie są poprostu słabe, a podszywają się za bardzo dobre. Wolę kupić lepszy, markowy niż słabszy "nie markowy", który raz spadnie mi na ziemię i sie popsuje. Te produkty z allegro mozna porównać do Biedronki, tam też są towary np. Kino Domowe za 600zł. Fakt cena tego "KD" jest niska ale wiąże się to z tym że również jakość obrazu, dzwięku itp. jest słaba, a sam odtwarzacz jest 1 krotnego użytku bo zaraz się psuje.
Chciałbym to podsumować tym, że nikt mnie nie przekona do kupna hmmmm.... niemarkowego odtwarzacza, ja tego ryzyka nie podejmę :D


Obrazek
ODPOWIEDZ