Dlaczego w Polsce tak jest?

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
bartus

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2004
Posty: 535
Rejestracja: 13 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 04 maja 2005, 15:41

no wiec wrocilem do domu ze szkoly, odpalilem kompa i winampa jak codzien zaczolem sluchac WWO "Bo to Polska". moze paru osobom sie o uszy obila.. ale mniejsza. Czy w Polsce musi byc tak jak jest ? korupcja, bezrobocie, bandytyzm. to jest juz na pozadku dziennych, coraz wiecej sie o tym slyszy, wladze mowia ze bedzie lepiej, ale te ich obiecanki to slowa rzucone na wiatr, zmieniaja sie w Polsce partie rzadace a poprawy jak nie byla tak nie ma do teraz. nie dawno minal rok odkad wstapilismy do uni europejskiej. ja jestem osobiscie przeciwny, ale niewazne. moze rok to malo zeby oceniac ale chyba nic sie nie ruszylo, ja nie sluszalem o jakichs masowych doplat dla rolnictwa czy pieniadzom danym przez unie na autostrady czy na modernizacje drog (tylko o jakiejs aferze ze pieniadze unijne na drogi wyladowaly w kieszeniach politykow ) , bo jakie drogi u nas sa to nie trzeba mowic. nie mozna sie oklamywac i mowic ze jest dobrze i jak prezydent kwasniewski ze ten rok w ue posunal nas do przodu, bo jakos sie zycie rolnikow i wogole ludzi nie polepszyla specjalnie. polityce zasiadajacy w lawach poselskich mysla tylko o napelnianiu wlasnych kieszeni, glosno sie mowi o obnizeniu zarobkow politykow do czego nawet gdzieniegdzie doszlo, ale podniesli sobie diety. i gdzie tu sens. dlaczego w Polsce tak jest ? czy to tylko wina politykow i rzadzacych? co mozna zrobic zeby bylo lepiej ? nie jestesmy teraz najstarsi i mozemy sobie pogadac ale i tak nic z tego nie bedzie ale kto wie, moze za kilka lat kiedy to niektorzy beda zadzili to moze sie cos zmieni? :doh: :think:


ADAMJUVENTUSPL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 czerwca 2003
Posty: 1328
Rejestracja: 05 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 04 maja 2005, 16:08

Krupcja, bandytyzm, bezrobocie - to nie występuje tylkow Polsce, to jest problem chyba każdego kraju na świecie. A co do wejścia naszego do uni, to pamiętam jakbył temat na forum JP o unii i przekonałem się jak wielu (lekko mówiąc) ludzi jest naiwnych. Wielu ludzi wierzyło w to że unia nam pomoże w bezrobociu bo przecież w Niemczech jest to jeden z głónych problemów, podobnie we Włoszech, a w Portugali UE przyczynił się do tego że jest tam więcej bezrobotnych rybaków, bo zaczęto tam eksportować ryby co wydaje mi się bezsensem bo po co jak POrtugalia leży na wybrzeżu Pół Ibreyjskiego. Ostatnie poczynania Unii nie podobały mi się, przyznam że mi to było w sumie obojętne czy wstąpimy do Unii czu nie wstąpimy bo wydawało mi się że ani oni nam pomogą ani zaszkodzą. Dość o Unii bo cały czas się słyszy o nowych przekrętach w UE, o których cały czas napewno każdy z was słyszy. Co do naszego kraju to sytuacja jest bardzo cieżka, prawie codziennie słyszy się o kolejnych aferach, ciągle rośnie bezrobocie, wszyscy obiecują że cos z tym zrobią, ale większość Polaków wie że to kolejna zagrywka żeby zdobyć poparcie. A co do bandytyzmu to będzie on coraz gorszy jeżeli nasze prawo bedzie takie jak jest. Pamiętam jedną histroię o której przeczytałem chyba w gazecie: Pewien facet stanął w obronie inwalidy którego zaatakował jakiś dresik, potem ten dresik podał tego faceta do sądu za pobicie, oczywiście sprawę wygrał...


Są trzy rzeczy które kocham Rodzina,Bóg oraz Juventus

"Łatwej jest wygrać drużynie zgranej, choć bez gwiazd, niż jedenastu niezgranym z sobą megapiłkarzom"
Alessandro Del Piero
SimoN89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 kwietnia 2005
Posty: 3
Rejestracja: 09 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 04 maja 2005, 16:10

Po pierwsze to co napisałeś odnośnie braku widocznych Dopłat unijnych to troche bzdura spytaj się pierwszego lepszego w miarę obrotnego rolnika i powie Ci, że jednak pomoc jest widoczna. Wiadomo, że UE to nie jakiś bank, który daje każdemu państwu za członkostwo kase, bo gdyby tak było to świat był piękny i każdy by w tej uni był, ale to bardzo rozległy temat a ja nie jestem politykiem.
A po drugie jeśli jesteś chrześćjaninem i czytasz trochę biblie to chyba wiesz do czego ten świat dąży.


AleX forever, ten gośc nawet jak nie strzela powinien grać bo wywiera pozytywny wpływ na pozostałych graczy.
vojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 stycznia 2004
Posty: 59
Rejestracja: 21 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 04 maja 2005, 16:20

Jest duzo racji w tym co piszesz.Faktycznie w Polsce jest duze bezrobocie,korupcja na kazdym kroku,politycy patrza tylko na siebie itd.. Ale w pewnych sprawach sie z Toba nie zgadzam. Bo juz np. bardzo dziwne wydaje mi sie to,ze nie slyszales o doplatach dla rolnikow.Z tego co ja wiem to takowe doplaty sa tylko ze nikt nie dostanie ich za darmo :!: Zeby dostac to najpierw trzeba dac cos od siebie.I wielu rolnikow z tego skorzystalo.Po drugie DROGI.Kazdy wie jaki jest ich stan w Polsce. Ja jednak zauwzylem ze cos sie w tej kwestii ruszylo.Trudno mi z Toba polemizowac tutaj gdyz nie wiem gdzie mieszkasz.Ja natomiast zauwzylem ze w moim regionie jakosc drog znacznie sie poprawila.Polozono sporo nowych nawierzchni co znacznie wplynelo na komfort podrozy.Oczywiscie tego wszystkiego jest wciaz malo,ale "nie odrazu Rzym zbudowano" .
Być może zycie w Polsce rozami uslane nie jest,ale pocieszajmy sie tym ze zawsze moze byc gorzej.W wielu panstwach ludzie maja duzo wieksze powody do narzekan.Pozatym kazdy z nas powinien sobie odpowiedziec na pytanie,czy sam robi wszystko zeby zylo mu sie lepiej. Niestety,w sytuacji gdy nie bardzo mozna liczyc na rzadzących na szym Krajem , najbardziej powinnismy liczyc na siebie.


Jan Paweł II - na zawsze w naszych sercach
bartus

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2004
Posty: 535
Rejestracja: 13 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 04 maja 2005, 16:24

SimoN89 pisze:Po pierwsze to co napisałeś odnośnie braku widocznych Dopłat unijnych to troche bzdura spytaj się pierwszego lepszego w miarę obrotnego rolnika i powie Ci, że jednak pomoc jest widoczna.
czy ja wiem czy az tak :think: moze rolnicy dostaja te doplaty, produkuja, ale pozniej te cfaniaki z tej calej uni uniemozliwiaja im eksport na zachod :x bo niby nasze produkty nie spelniaja wymogow unijnych :lol: albo ostatnio sprawa podowy dorszy (? nie jestem pewny czy tych ryb :wink: ) o wprowadzeniu zakazu łowienia przez rybakow z krajow ktore dolaczyly do ue w2004 roku, wydluzenie do 4,5 miesiaca zakazu o polowie, ryb z ktorych jak mowia rybacy najwieksze dostaja pieniadze, podczas gdy rybacy ze starej pietnastki moga lowic przez 10 miesiecy to juz jest po prostu smiech na sali :|


Ja-JUVE-nek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 22 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 04 maja 2005, 16:29

bartus pisze:sluchac WWO "Bo to Polska". moze paru osobom sie o uszy obila
A obiło się :) Bardzo fajna piosenka, ale zarazem troche stara i troche od czasu nagrania tego utworu się zmieniło.
bartus pisze: Czy w Polsce musi byc tak jak jest ? korupcja, bezrobocie, bandytyzm.
Niestety tak... Dlatego w najbliższych wyborach trzeba wybrać partie ktora najmniej nakradnie :)

bartus pisze: zmieniaja sie w Polsce partie rzadace a poprawy jak nie byla tak nie ma do teraz.
Ja do tej pory pamiętam tylko jedną zmianę... o ile pamiętam jesteś w moim wieku... Z góry było porażką oddanie władzy "neo-komunistom"
bartus pisze: nie dawno minal rok odkad wstapilismy do uni europejskiej. ja jestem osobiscie przeciwny, ale niewazne.
Dlaczego??? Wolałbyś, żeby Polska była prowincją Europy na którą wszyscy srają???
Nie uważam, że UE to jakiś super pomysł, ale lepsze jest wstąpienie teraz niż stanie na uboczu....
bartus pisze: moze rok to malo zeby oceniac ale chyba nic sie nie ruszylo, ja nie sluszalem o jakichs masowych doplat dla rolnictwa
Faktycznie rok to za mało... A o dopłatach dla rolników nie słyszałeś bo najprawdopodobneij nie oglądasz Wiadomości :)


Obrazek
DHL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2004
Posty: 80
Rejestracja: 24 września 2004

Nieprzeczytany post 04 maja 2005, 16:43

Mnie wydaje się że jakie społeczeństwo taka władza. Oczywiście nie można porównywać Rywina z człowiekiem który np. wręcza lekarzowi koniak za "załatwienie" czegoś tam bo to całkiem inna skala. Ale czy ten człowiek mając większą władzę nie postępowałby tak samo? Najpierw sami zastanówmy się co robimy a dopiero potem popatrzmy na rządzących - nie widzicie żadnego podobieństwa? Polacy narzekają że władze kradną i biorą łapówki - to ja się pytam kto ich wybrał? O ile dobrze pamiętam ten całkowicie skompromitowany SLD w roku 2001 cieszyl sie poparciem ponad 40% wyborców! Nie myślmy także że to tylko problem Polski. Afery były i są na całym świecie. Jako przykład można podać choćby Włochy gdzie prezydent Berlusconi (hehe) ma już za sobą kilka procesów sądowych i jest w trakcie następnego a mimo to nie chce "oderwać" się od władzy. Różnicą jest to że Włochy to kraj bogaty a Polska biedny. Ale za to winę już (przynajmniej wg mnie) ponosza komuniści - rządzący już nami od 50 lat. I nie ma dla mnie różnicy między Kwaśniewskim ministrem sportu (hahaha) w PRL a Kwaśniewskim prezydentem. To że on z komunisty stał się socjaldemokratą mało mnie obchodzi...
PS. Jak widać mam poglądy dość prawicowe ale zapewniam że nie należę do Młodzieży Wszechpolskiej :D


"Na ręce nam patrzą a nie widzą swoich..." - O.S.T.R.
BOOM

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 października 2004
Posty: 347
Rejestracja: 20 października 2004

Nieprzeczytany post 04 maja 2005, 16:50

ADAMJUVENTUSPL pisze: Pewien facet stanął w obronie inwalidy którego zaatakował jakiś dresik, potem ten dresik podał tego faceta do sądu za pobicie, oczywiście sprawę wygrał...
Nom nad polskim sadownictwem mozna sie zalamac :evil: te prawo coraz bardziej chroni bandytow a coraz mniej porzadnych obywateli!!! ja znam taka historie: W domu mieszkala jakas babka starsza. Pewnej nocy jacys kolesie wylaczyli jej prad, wparowali do domu we 3 i ja zaatakowali. To bylo ok. 12 w nocy wiec babka bez namyslu wziela noz i zaczela si e bronic, poranila 2 z nich. Goscie uciekli, ale policja ich przyskrzynila. W sadzie na rozprawie obronca tych kolesi powiedzial, ze jego klienci nie mieli zlych zamiarow, ze chieli tylko porozmawiac z babka. Oczywiscie babka przegrala sprawe i jeszcze odpowiadala za zranienie 2 z napastnikow.
Jak ja uslyszalem ta historie to stracilem wszelka wiare w istnienie sprawiedliwego polskiego wymiaru sprawiedliwosci!!!


Obrazek
stazzorZ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lipca 2004
Posty: 199
Rejestracja: 07 lipca 2004

Nieprzeczytany post 04 maja 2005, 17:29

nie gadaj glupot stary bo widocznie nie wiesz co sie dzieje.

tak sie akurat sklada ze ponad 85% rolnikow dostalo doplate od unii. zazwczyaj dostawali po pare tysiecy zlotych i to za nic. jedynie dlatego ze są posiadaczami gruntow rolnych a o taka doplate moga sie starac co rok.
do tego moga jeszcze dostac hajsy na inne cele np. rozwiniecie agroturystyki.

a z drogami tez nie jest tak jak mowisz bo juz wiele drog np. na mazurach zostalo gruntownie wyremontowanych za pieniadze unii. autostrady to troche wieksze przedsiewziecie wiec trzeba troche poczekac

wwo to swietny zespol ale jak 10 razy sobie puscisz np. 'polskie realia' to dochodzisz to wniosku ze wszyscy to scierwa i zlodzieje... a tak na pewno nie jest. mimo wszystko nie jest w polsce tak tragicznie


Obrazek
leniup

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2003
Posty: 1829
Rejestracja: 07 listopada 2003

Nieprzeczytany post 04 maja 2005, 17:37

Sytuaja w Polsce... zaraz na myśli mam piosenke Kultu pt. "Polska"

Tu link do słów tej piosenki: http://www.kazikstaszewski.art.pl/tekst ... ?id=polska

To co wymieniłeś korupcja, bandytyzm, bezrobocie to tylko 3 z wielu wielu problemów dzisiejszego naszego kraju. korupcja była, jest i bedzie. Tego nie zatrzymymamy i wszelkie prawa, zasady i kary nic tu nie dadzą. Pieniądz teraz rządzi światem, a zwłaszcza w polityce jest to najbardziej widoczne. Bandytyzm to zjawisko która mnie najbardziej denerwuje, ponieważ uważam wszelkich chuliganów za zwierzęta. Nie tylko chuligani na meczach ale także zwykli wandale. Nie pojmuje ich toku myślenia, nie pojmuje jak mogą tak żyć, jak może liczyć się tylko browar, ćpanie, i chuliganka. Ostatnio zszokowała mnie taka sprawa. W Krośnie na rynku powstała nowa fontanna, miasto zapłaciło za nią dużo pieniędzy. Tymczasem postała ona dwa tygodnie przyszli wandale i powykręcali niektóre cześći, teraz woda wylewa się poza fontanne, wygląda to fatalnie. A najgorsze że było to popołudniu.... Brak słów, ktoś nie potrafi uszanować czyjejś pracy. Niestety bandytyzm ciągle będzie. Z bezrobociem trzeba napewno coś zrobić. Tylko to rząd musi się tym zająć, sytuacja w Polsce jest fatalna, a najgorzerj jest w Warmińsko Mazurskim, Zachodnio pomorskimi lubuskim, gdzie stopa bezrobocia to od 25-30%. Teraz będziemy słyszeli coraz to nowe obietnice polityków jak to oni naprawią sytuacje w Polsce i jak to zlikwidują bezrobocie- przecież zbliżają się wybory. Walka o stołki ruszy na dobre. ehhhh

Wszyscy mówią jak jest w Polsce źle, ja też tak twierdze, ale z tym zdaniem:
stazzorZ pisze:mimo wszystko nie jest w polsce tak tragicznie
zgadzam się.


Obrazek
Franci

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 48
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 04 maja 2005, 18:03

Wystarczy spojrzeć na to co dzieje się w służbie zdrowia. To w jakim wymiarze godzinowym pracują pielęgniarki i lekarze i jak są opłacani... to jaki jest "porządek" w tym wszystkim... nie chce mi się tego komentować. Powiem tylko, że po skończeniu studiów bardzo bym chciała się zaczepić w jakimś zagranicznym szpitalu, bo jeśli chodzi o Polskę, to nie widzę dla siebie szans.

Przykre.


Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem :D
2MAN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2003
Posty: 344
Rejestracja: 14 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 04 maja 2005, 18:11

Wszyscy narzekają że w Polsce jest tak żle - niestetety to prawda ,ale z drugiej strony popatrzcie ile rzeczy sie zmieniło od czasów "Komuny" .Polska dokonała chyba "najwiekszego" boom`u gospodarczego,handlowego,przemysłowego itd. Chodzi mi tutaj konkretnie o zmiany - niestety , wszyscy chcieliby odrazu , żeby w Polsce było tak jak na Zachodzie ,w krajach do których naparwde wiele "lat" nam brakuje ... Dzieje się coraz lepiej - mimo wszytkich "afer" które dzieją sie w tym Kraju , nie jest żle ,w pseudo-Demokracji, prawach Unii`jnych,da się żyć ... tylko ktoś powie : "co to za życie?!" ...w innych krajach ludzie nie zastanawiaja się nad tym ile to znowu poluitycy wzieli do kieszeni :angry: ,tylko czy jak wyjde , to przeżyje :cry: coś starsznego ... więc nienarzekajcie .Jeśli nam się nie bedzie żyło "lepiej" , to chociaż naszym dzieciom :wink:


"Dla wszytkich fanow Nintendo DS . Zapraszamy ! http://www.dsinfo.yoyo.pl/news.php
bartus

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2004
Posty: 535
Rejestracja: 13 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 04 maja 2005, 18:58

bartus pisze: moze rok to malo zeby oceniac ale chyba nic sie nie ruszylo, ja nie sluszalem o jakichs masowych doplat dla rolnictwa
Faktycznie rok to za mało... A o dopłatach dla rolników nie słyszałeś bo najprawdopodobneij nie oglądasz Wiadomości :)
ano nie ogladam, no moze sporadycznie. ale mieszkam na podmiejsckiej wsi. to nie jest taka typowa wies tylko pomiejskie osiedle i kilka km dalej sa ludzie ktorzy wypowiadali sie u nas w gazetach ze mimo zlozonych podan pieniedzy nie dostali :x
tak sie akurat sklada ze ponad 85% rolnikow dostalo doplate od unii. zazwczyaj dostawali po pare tysiecy zlotych i to za nic. jedynie dlatego ze są posiadaczami gruntow rolnych a o taka doplate moga sie starac co rok.
do tego moga jeszcze dostac hajsy na inne cele np. rozwiniecie agroturystyki.
moze to wlasnie te 15 % :think: to Ci wookolo mnie. oczywiscie nie wszyscy nie nie dostali . np siostra mojej cioci dostala hajs na budowe jakiegos gospodarczego budynku co tam swinie trzymaja.

a z drogami tez nie jest tak jak mowisz bo juz wiele drog np. na mazurach zostalo gruntownie wyremontowanych za pieniadze unii. autostrady to troche wieksze przedsiewziecie wiec trzeba troche poczekac


ja czytal co nieco o autostradach i do 2013 maja powstac 3 pelne linie autostad w Polsce :shock: A2(Swiecko- Brzesc), A4 (Zgorzelec - Medyka), A1 (Gdansk - Cieszyn). tak czytalem na http://www.autostrady.com/
co do drog mazurach, czy ja wiem czy jest tak dobrze :think: u nas w miescie to juz 4 rok obwodnice buduja, oczywiscie nie chodzi o to ze nie dostalismy pieniedzy od UE, ale to wina bardziej radnych niz ue.
wwo to swietny zespol ale jak 10 razy sobie puscisz np. 'polskie realia' to dochodzisz to wniosku ze wszyscy to scierwa i zlodzieje... a tak na pewno nie jest. mimo wszystko nie jest w polsce tak tragicznie
Polskie realia, Bo to Polska czy Pozorna Harmonia opisuja to doskonale ale to nie oznacza ze slucham tego wkółko :wink:


ADAMJUVENTUSPL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 czerwca 2003
Posty: 1328
Rejestracja: 05 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 04 maja 2005, 19:36

Wydaje mi się że wy nie wiecie do końca w jakim celu daje się dopłaty. Ktoś napisał że niektórzy dostaje dopłaty za nic, a to nie jest prawda, dostaje dopłaty za to że są rolnikami. Oni dostają te dopłaty żeby mogli się rozwinąć, bo jak wiadomo obecnie jest to bardzo trudne. Rolnicy ledwo wiążą koniec z końcem, gdy chcą zainwestować w rozwój swojego gospodarstwa to muszą zaciągać pożyczki bo to co zarabiają idzie na podatki, jedzenie itd. A wiadomo że u nas jest bardzo wyskie oprocenotwanie co jest kolejną chorobą naszego państwa.
A jeszcze by sotać dopłty rolnicy muszą określić w jakim celu chcš je dostać i takie tam, więc to nie jest takie łatwe że daję świstek papieru do urzędu i dostaje dopłty.

PS. Wiem to bo mam wójka na wsi no i mniej więcej wiem jak to jest. Od unii dostał 5 tys zł dopłaty.


Są trzy rzeczy które kocham Rodzina,Bóg oraz Juventus

"Łatwej jest wygrać drużynie zgranej, choć bez gwiazd, niż jedenastu niezgranym z sobą megapiłkarzom"
Alessandro Del Piero
stazzorZ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lipca 2004
Posty: 199
Rejestracja: 07 lipca 2004

Nieprzeczytany post 05 maja 2005, 12:55

ADAMJUVENTUSPL pisze:Wydaje mi się że wy nie wiecie do końca w jakim celu daje się dopłaty. Ktoś napisał że niektórzy dostaje dopłaty za nic, a to nie jest prawda, dostaje dopłaty za to że są rolnikami..
napisalem tak zeby podkreslic jak ogromny plus ma wstapienie polski do unii. rolnik dostaje kase za to ze ma ziemie czyli kazdy z nich moze sie o to starac. za nic w sensie kazdy rolnik ma do tego prawo z samego faktu bycia rolnikiem
ADAMJUVENTUSPL pisze:PS. Wiem to bo mam wójka na wsi no i mniej więcej wiem jak to jest. Od unii dostał 5 tys zł dopłaty.
tylko za to ze ma ziemie prawda?


Obrazek
ODPOWIEDZ