Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 0
Podziękowano: 1 razy

15 listopada 2019, 14:03

mateo, byłeś na marszu? Jeżeli nie, to posłuchaj jak było:
Marsz rozwiązano za dwie rzeczy:
"hasła antysemickie", których nie podano. Jedyny dowód jaki występuje w sieci, to ponoć przywołanie życiorysu Mosdorfa okraszone komentarzem: 'zginął za pomoc w ratowaniu tchórzliwych i zakładanych Żydów". Po tych słowach wysłannik ratusza, którym nomen omen są lewicowi działacze i aktywiści miejscy, zaczęli udawać się do policji o rozwiązanie marszu. Czy to są słowa nieprzychylne jedynej słusznej opinii? Na pewno w nie mocno bije. Czy to są zdania prawdziwe? nie wiem. Czy to są hasła antysemickie? na pewno nie.
Druga sprawa to nieszczęsne race... ja wiem, że jest zapis o nieużywaniu pirotechniki na zgromadzeniach, ale to jest litera prawa która powinna zniknąć. Być może dysponujesz liczbami, ile osób zginęły od rac, albo chociaż utraciły zdrowie, to się z nami podzielisz. Ja twierdzę, że to zapis prawny żeby wyeliminować 'niewygodne sobie' jednostki, aparat prawny który nie ma uzasadnienia w życiu realnym. Coś jak 'mowa nienawiści'.
Ratusz zamówił tabun policji GOTOWYCH na zadymę. Najwięcej jednostek od lat.

Nie chcę bronić ONRu, nie chcę ich rozgrzeszać, ani stawać po ich stronie. W demokracji normalnym zjawiskiem i zachowaniem jest, że 'jedni nie lubią drugich'. Jeżeli na marszach LGBT transparenty 'Kościół = pedofilia' nie są powodem przerywania marszu, dlaczego za niepoprawne politycznie hasła druga strona ma być tak surowo rozprawiana? 'Wykopmy nacjonalizm' jest sloganem już powszechnie akceptowalnym w ustach polityków i działaczy lewicowych. Czaisz tę zadymę, gdyby ktoś z przedstawicieli MN posłużył się określeniem 'wykopmy homoseksualistów'? Umiesz wytłumaczyć różnicę?
W Warszawie race są cichym przyzwoleniem (nie wiem, na ile tu 'dobrej woli' Trzaskowskiego, a na ile strach przed zatrzymaniem 100ys. tłumu), ale widać że nic się z nimi nie dzieje. Wiadomo, że na takich marszach race będą. Jeżeli ktoś chce od razu rozwiązać marsz, to tak zrobi.

MN to przede wszystkim inicjatywa oddolna, głównym kołem zamachowym były pewne środowiska powiązane z grupami kibicowskimi. Chcą pokrzyczeć, chcą się identyfikować z kimś, maszerować i wyć 'przeciwko czemuś' co w ich odczuciu im zagraża. Nie jestem tego fanem, ale nie jestem fanem środowisk LGBT i trzeba umieć żyć w różnorodnym środowisku.

Wrocław idzie śladem Warszawy sprzed kilku lat, moim zdaniem Sutryk zmobilizował ludzi na nastepne MN i skutecznie dzieli Polaków kolejną wojenką ideologiczną. A ostatnio przeszedł samego siebie i próbuje wcisnąć w naszą historię kryształowe noce i skutecznie zbijać na tym kapitał społeczno-polityczny. 9 listopada straszenie polakami faszystami, 11 listopada skuteczna 'walka' z chochołem. Obrzydliwe.
Ci użytkownicy podziękowali autorowi pan Zambrotta za post:
jarmel (19 listopada 2019, 12:00)

jackop pisze: Sorry, ale kupiłem dostęp do całej zawartości internetu
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Kontakt:

30 listopada 2019, 06:02

Ponieważ zagraniczna prasa już zdążyła ogłosić, że repatriacja polskiego złota to kolejna obsesja nacjonalistycznego rządu, to polecić trzeba bardzo interesujący tekst z tzw. "perspektywą porównawczą":

https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... ii/npw8t3v
"Dybala nie może odnaleźć się w taktyce 4-3-3, a do tego dochodzą problemy z psychiką, która nie jest na najwyższym poziomie".

"Zauważyłem, że ci, którzy są za aborcją, zdążyli się już urodzić" - Ronald Reagan
ODPOWIEDZ