Mam problem. Wyłącza mi sie internet. Co robić? Pomóżcie..

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
El Nino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2005
Posty: 307
Rejestracja: 02 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2005, 21:03

Sluchajcie, mam problem z komputerem, a dokładnie z internetem. Mianowicie gdy nikt nic nie robi przy komputerze przez jakiś czas (30-60 min), to internet mi się wyłącza. GG staje się niedostepne, oulook nie odbiera poczty, internet explorer nie pokazuje stron internetowych. Po uruchomieniu ponownym komputera internet działa poprawnie. Co robić ?Pomóżcie. Mam Windows Milenium.. (Wiem że lepiej inny mam zainstalować) :D

P.S Moi znajmoi mówili mi że trzeba zrobić coś w ustawieniach, ale ja nie mogę znaleźć ustawień tego. Z resztą oni znają się na komputerach jak.. :( (Są to ci wielcy znawcy komputerów, ale jak przyjdzie co do czego to nic nie wiedzą..

Aha i proponuje moderatorom założyć jakiś jeden, ogólny temat o problemach z komputerem.

EDIT : Sorry że tego nie napisałem.. Mam stałe łącze (przez telewizje kablową). Szybkość: 128 kb/s.


Jaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 października 2002
Posty: 621
Rejestracja: 11 października 2002

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2005, 21:14

Po pierwsze proponuje podać TYP ŁĄCZA INTERNETOWEGO-czy jest to seć jeśli tak to ew czy radiowa czy lan,jeśli nie to czy zwykły modem czy też neostrada np...


olli

Bawarczyk
Bawarczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2004
Posty: 54
Rejestracja: 05 października 2004

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2005, 23:48

Zlatan Ibrahimovic pisze:Sluchajcie, mam problem z komputerem, a dokładnie z internetem. Mianowicie gdy nikt nic nie robi przy komputerze przez jakiś czas (30-60 min), to internet mi się wyłącza. GG staje się niedostepne, oulook nie odbiera poczty, internet explorer nie pokazuje stron internetowych. Po uruchomieniu ponownym komputera internet działa poprawnie. Co robić ?Pomóżcie. Mam Windows Milenium.. (Wiem że lepiej inny mam zainstalować) :D

P.S Moi znajmoi mówili mi że trzeba zrobić coś w ustawieniach, ale ja nie mogę znaleźć ustawień tego. Z resztą oni znają się na komputerach jak.. :( (Są to ci wielcy znawcy komputerów, ale jak przyjdzie co do czego to nic nie wiedzą..

Aha i proponuje moderatorom założyć jakiś jeden, ogólny temat o problemach z komputerem.

EDIT : Sorry że tego nie napisałem.. Mam stałe łącze (przez telewizje kablową). Szybkość: 128 kb/s.
Mam dokladnie ten sam problem , takze media player nie dziala itd.
moim wyjsciem na to bylo po prostu zainstalowanie innej przegladarki ale chetnie bym wiedzial jak zwalycz ctne problem :angry:


Obrazek
BOOM

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 października 2004
Posty: 347
Rejestracja: 20 października 2004

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2005, 00:06

hmm nie mam pojecia co to moze byc.... mialem cos podobnego, ale mi wszystkie te objawy z netem byly odrazu... znaczy laczylem sie z netem i tyle :D ani ie. stron nie wyswietlal, ani gg nie dzialalo. Trudzilem sie z tym przez 2 dni i wiecie co... okazalo sie, ze choc 2 dni temu wykasowalem nortona (ktory mial rowniez firewalla), to jakies pliczki z frewalla zostaly i wszystko blokowaly! wiem, ze to dosc dziwne - przeciez go wykasowalem :think: no ale tak bylo. Trzeba bylo zlokalizowac wlaczone "podejrzane" programy (niezwawodne alt+ctrl+delete :D ) wylaczyc je i DELETE :D
Moze sie to wam na cos zda :D podpowiem, ze wszystkie te podejrzane pliki zaczynaly sie na "cc" (tyle ze tak jest jesli rozpatrujemy firewalla z nortona)


Obrazek
Jaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 października 2002
Posty: 621
Rejestracja: 11 października 2002

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2005, 10:32

BOOM pisze:hmm nie mam pojecia co to moze byc.... mialem cos podobnego, ale mi wszystkie te objawy z netem byly odrazu... znaczy laczylem sie z netem i tyle :D ani ie. stron nie wyswietlal, ani gg nie dzialalo. Trudzilem sie z tym przez 2 dni i wiecie co... okazalo sie, ze choc 2 dni temu wykasowalem nortona (ktory mial rowniez firewalla), to jakies pliczki z frewalla zostaly i wszystko blokowaly! wiem, ze to dosc dziwne - przeciez go wykasowalem :think: no ale tak bylo. Trzeba bylo zlokalizowac wlaczone "podejrzane" programy (niezwawodne alt+ctrl+delete :D ) wylaczyc je i DELETE :D
Moze sie to wam na cos zda :D podpowiem, ze wszystkie te podejrzane pliki zaczynaly sie na "cc" (tyle ze tak jest jesli rozpatrujemy firewalla z nortona)
Co do wyłączenia jakiś progsów-najlepiej tuż po uruchomieniu systemu zobaczyć jakie procesy są uruchomione są uruchomione.Kiedy pojawi się problem braku internetu to znów zobaczyć procesy uruchomione na komputerze i porównać je z tymi które były odczytane zaraz po uruchomieniu systemu.Można jeszcze przeskaować dysk no i napisz ew jakiego masz firewalla.Moze małymi krozkami dojdziemy do sedna sprawy.


El Nino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2005
Posty: 307
Rejestracja: 02 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2005, 11:28

Na początku też myślałem że to jakiś firewall mi blokuje, ale nic na to nie wskazuje. Moje zapory ogniowe to: Outpost Firewall i Panda Antivirus (w niej też jest firewall). Do głowy przyszłą mi myśl że to może być spowodowane dwoma zainstalowanymi firewallami, ale to chyba nie to.


Kombinat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 grudnia 2004
Posty: 96
Rejestracja: 10 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2005, 11:35

Więc Ci rozłącza... No ale jak się łączysz z netem w tej kablówce? Masz jakiś program do tego? Czy moze przez sieciówkę?
Jeśli łączysz się programem jakimś (przy każdym uruchomieniu kompa musisz się połączyć) to zacznij używać programu AutoConnect, on sam połącza i w razie rozłączenia wznawia połączenie.
Sam go używam przy neo, która potrafi się po paru godzinach intensywnego ściągania rozłączyć.......


kornknot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2003
Posty: 929
Rejestracja: 12 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2005, 12:08

A nie chodzi po prsotu o to ze masz ustawione zeby po 30 minutach wyłaczały sie dyski twarde itp? To sie w ustawieniach zmienia - zarzadzanie energia czy jakos tak. Powinno pomoc bo innego sposobu nie widze


Jaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 października 2002
Posty: 621
Rejestracja: 11 października 2002

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2005, 12:33

Po pierwsze używa się jednej zapory nie dwóch-działanie dwóch tego typu progsów może powodować problemy,podobnie jest z antywirusami.Zlikwiduj jednego z firewall.
Spróbuj "naprawić" połaczenie-Moje miejsce sieciowe->połączenie sieciowe->prawy przycisk myszy->napraw


El Nino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2005
Posty: 307
Rejestracja: 02 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2005, 23:07

1.Nie mam zadnego programu do włączania internetu, ani nic w tym stylu :?
2.Próbowałem już z tym wyłączaniem dysków twardych, ale to niestety nie to.
3.Nie ma u mnie takiego czegoś jak "połączenie sieciowe" w "moich miejscach sieciowych"
4..Dzięki że odpowiadacie na moje pytanie


Coolfi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2005
Posty: 400
Rejestracja: 12 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2005, 23:20

Zlatan Ibrahimovic pisze: 3.Nie ma u mnie takiego czegoś jak "połączenie sieciowe" w "moich miejscach sieciowych"
Powinieneś wejść wtedy w :
Panel Sterowania --> połączenia sieciowe --> połączenie lokalne (powinno być jesli masz neta z kablówki) --> prawy przycisk myszy --> napraw

Masz Windows Millenium, a ja XP więc nie wiem dokładnie czy to ten sam adres ale powinieneś zoorientować się o co chodzi.

pozdro


Podobno w chwili śmierci...
tracimy 21 gramów naszej wagi.
Każdy.
ODPOWIEDZ