Instalacja PSNews! Pomocy!

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Seiru

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 czerwca 2003
Posty: 554
Rejestracja: 05 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 02 września 2004, 21:52

Eh, nie wiedziałem jaki pokój wybrać :?
Męcze się z tą instalacją juz kilka dni i do niczego nie mogę dojść, nie znam sie na php, ale psnews jest mi dość potrzebny, więc jakby ktoś mógłby mi wytłumaczyć dokładnie jak to się robi to byłbym bardzo wdzięczny. Pisać w temacie, a ewentualnie na gg: 2278520 Seiru


non mollare mai
MaTe-

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 listopada 2003
Posty: 130
Rejestracja: 06 listopada 2003

Nieprzeczytany post 03 września 2004, 10:33

ja osattnio zaczolem sie bawic w php i dosc dobrze mi wychodzi, jakbys mogl to wklej tutaj "readme" dolonczone do skryptu....


ballack13

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 lipca 2003
Posty: 508
Rejestracja: 03 lipca 2003

Nieprzeczytany post 03 września 2004, 13:41

a zna ktos moze skrypt taki co wyswietla nowe tamty na forum ?
taki jak jest na JP :]


Seiru

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 czerwca 2003
Posty: 554
Rejestracja: 05 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 03 września 2004, 15:37

MaTe- pisze:ja osattnio zaczolem sie bawic w php i dosc dobrze mi wychodzi, jakbys mogl to wklej tutaj "readme" dolonczone do skryptu....
========================================
== INSTALACJA ==
========================================
Na serwer należy wgrać katalog "news" wraz z wszystkimi plikami w nim zawartymi. Nie powinno się
zmieniać jego nazwy. Katalogom powinno się nadać chmod 777, a plikom 666 (systemy unixowe). Aby
umieœcić skrypt na stronie, należy wkleić na niej poniższy fragment kodu:

<?
$newspath = "news";
include("$newspath/show.php");
?>

gdzie $newspath to katalog w którym umieszczono skrypt (bez slasha na końcu).
UWAGA! Strona, na której wklejamy powyższy, czyli na którš wstawiamy PsNews MUSI mieć rozszerzenie
.php, ew. .php3, .phtml lub inne, dla którego na serwerze ustawiona jest interpretacja skryotów php
na serwerze.

========================================
== KONFIGURACJA I ADMINISTRACJA ==
========================================
Panel administracji to plik admin.php w katalogu news. Domyœlny login to "admin", a hasło - "pass",
można je póŸniej zmienić poprzez panel administracyjny. Gdy zalogujemy się, możemy dodawać, usuwać,
edytować newsy, usuwać i edytować komentarze, a także zmieniać konfigurację, oraz zarzšdzać
użytkownikami, banwoać niechciane IP i edytować wyglšd (szablony).


non mollare mai
ODPOWIEDZ