Footbal Manager - TUTAJ WSZYSTKO

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Marian

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 grudnia 2007
Posty: 64
Rejestracja: 18 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 10 września 2013, 18:59

Błędy w grze zostawiamy na bok :-D a chciałbym się spytać jak przebiega Twoja kariera w FM'ie :?:


Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 10 września 2013, 22:26

Niedługo tu powklejam kilka screenów z kariery - rekordy, najlepszych piłkarzy itd.
Ostatnio zmieniony 11 września 2013, 12:10 przez Bruce Badura, łącznie zmieniany 1 raz.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 11 września 2013, 10:31

Jak wy możecie tak długo grać 15 sezonów?
Podziwiam Was, ja to max 3-4, przerwa i od nowa, gram w 2012, teraz Valencią pierwszy sezon i wygrałem LM, aż się zdziwiłem. W sumie Costa u mnie miał w LM w 10 meczach prawie 20 asyst a w lidze w 30 ledwie kilka :)


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 15 września 2013, 15:11

Gram sobie w FM 2012 Juventusem (FM 2013 mi jakos nie podchodzi :whistle: ) i Roma spadła do Serie B mimo ze nie mieli tragiczne zespolu, tak po prostu przegrywali i remisowali wszystko jak szło :prochno: wlasnie sie okno otwarlo i kupilem sobie od nich De Rossiego po promocji bo zostal wystawiony na liste transferowa :P


bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 22 października 2013, 14:29

Football Manager 2014 beta już jest a tu taka cisza. Osobiście pierwszy raz od bardzo dawno kupiłem fm-a tak wczas i... cholernie żałuje tych 94 zł wydanych na moim zdaniem najgorszą jak narazie wersje. Zmieniona funkcja taktyki troszkę na lepsze głównie ze względu na przypisywanie opcji taktyki pod wybranego zawodnika, ale ogólnie tragedia. Znikło wile opcji konfiguracji taktyki pod względem zespołu, a zamieniono je poleceniami. Nie znalazłem m.in. opcji krycia 1 na 1, czy strefowego. Z tego co zauważyłem to nasze konfiguracje taktyczne nie mają sensu gdyż nie są wcielane w życie, a zespół i tak gra swoje. Ja kombinując nad zwiększeniem posiadania piłki tylko pogorszyłem sprawę i uzyskiwałem nawet 38%. Inna sprawa, że Juve miało mieć pełną licencje nawet ze zdjęciami, ale okazał się ich brak. Jedyny wielki plus to Vidal, gra bardzo dobrze i nie łapie kartek.


zebol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2005
Posty: 545
Rejestracja: 01 lipca 2005

Nieprzeczytany post 22 października 2013, 18:14

Pamietaj ,że to wersja beta i jeszcze wiele zostanie polepszone łatkami, co roku są jakieś zmiany jedne lepsze drugie gorsze. Konami w tym roku zepsuło PES'a tak, że łatka ma mieć około 2gb.
Podeslij screeny umiejętności naszych grajków Pogba,Vidal,Ogbonna, Llorente, Giovinco i Pepe. Będe bardzo wdzieczny.


Juve jesteś drużyną naszych serc na boisku jedenastu bohaterów wygraj niemożliwe i do przodu idz A my pójdziemy za tobą!!!
naros

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 1070
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 25 października 2013, 13:52

Poszukuję uaktualnienia składów i tym podobnych we wszystkich ligach na ten sezon do FM 2011. Ktoś pomoże?


Obrazek
Un capitano c'è solo un capitano!!!
Dzium

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2010
Posty: 631
Rejestracja: 22 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 03 listopada 2013, 10:28

schody_drewniane pisze:Grał ktoś w FM 2014? Ktoś pisał, że beta jest, działa Wam na windows 8?
Ja mam 14, na Win8 wszystko śmiga dobrze.


mibor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 października 2013
Posty: 551
Rejestracja: 23 października 2013

Nieprzeczytany post 06 listopada 2013, 09:05

Poki co dla mnie fm 2014 niegrywalny, błedy silnika koszmar.
gram od zawsze taksa 41212 srodkiem.
Po najnowszej aktualizacji gra srodkiem jest niemozliwa.
Szkoda bo widac ze ten manager ma potencjal, najwieksza zmiana to taktyka, juz nie ma sowakow.


Juve, storia di un grande amore
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 06 listopada 2013, 12:06

mibor pisze:gram od zawsze taksa 41212 srodkiem
To musisz mieć <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> boki obrony i jeszcze bardziej <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> tego pomocnika za napastnikami. To w ogóle w Serie A?


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 06 listopada 2013, 14:59

U mnie jakoś nie ma problemu z grą środkiem - gram 3-5-2 i wygląda to lepiej niż u Conte :prochno: Isla coś gra, za to Tevez się focha. Jedyny problem to ofensywne stałe fragmenty. Jakieś rady?


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 07 listopada 2013, 17:58

FM się skończył kilka lat temu. Teraz to co roku odgrzewany kotlet z kilkoma nowymi opcjami i masą nowych bugów. Nie pamiętam który, ale chyba 2005 był najlepszy. Rok temu kupiłem 2013 i nigdy więcej. O 2014 jak na razie wyczytałem same negatywne opinie. Jak będę w tym roku grał w jakiegoś Managera to zdecydowanie FIFA Manager do którego się przekonałem rok temu. Bardzo przyjemna gra.


bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 12 listopada 2013, 16:46

Skibil pisze:U mnie jakoś nie ma problemu z grą środkiem - gram 3-5-2 i wygląda to lepiej niż u Conte :prochno: Isla coś gra, za to Tevez się focha. Jedyny problem to ofensywne stałe fragmenty. Jakieś rady?
Hmm ciekawi mnie twoje ustawienie. Ja dopiero za którymś razem osiągnąłem coś w miarę. Mógłbyś streścić? 8) U mnie w skrócie 3-5-2, 4-5-1 i 4-4-2. Barza słabo, Bonu i Chiellini dobrze, Licht i Asa dużo kartek łapią, Vidal dobre noty, ale bez błysku (długodystansowiec) Pogba to samo (cof. rozg.) Ll w miare jako lis, a Tevez słabo i często gra Miras. Grałem trochę krótkimi podaniami i dużo remisów i mało przegranych miałem i zrezygnowałem z tego nie podobało mi się. Aha jeszcze stałe frag. w ataku dużo bramek i zagrożenia, za to w obronie katastrofa. Co rzut rożny to problemy albo stracone bramki. Już nie wiem jak to zmienić. Ewidentnie to mój najsłabszy punkt, a w poprzednich seriach to nigdy ne miałem z tym problemu.


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 12 listopada 2013, 20:05

Ustawienie to 3-5-2 (a żeby być drobiazgowym to 3-1-4-2)

Styl gry: bardzo płynny
Mentalność: ofensywa

Polecenia dla zespołu: atakuj środkiem pola, węższe pole gry, grajcie na spalonego, kryjcie krócej, rozegranie piłki po ziemi, skrócenie pola gry, utrzymanie piłki, krótsze podania, znacznie niższe tempo, nękanie rywali, więcej swobody.

Polecenia indywidualne:
Bramkarz: podawaj krócej, podawaj obrońcom.

Obrona: Lewy i prawy to "środkowy obrońca". W poleceniach "podawaj krócej". Centralny obrońca to "...grający piłką" bez poleceń.

Defensywny pomocnik to Pirlo jako Regista zadanie wsparcia. W poleceniach "więcej bezpośrednich podań". Na jego pozycji sprawdza się też jako-tako Pogba.

Skrzydłowi to Boczny pomocnik i zadanie automatyczne. W poleceniach "biegnij z piłką skrzydłem" i "więcej bezpośrednich podań. Lewy dodatkowo ma "więcej drybluj". Na tych pozycjach wyjściowo Coentrao kupiony z Realu i Lichy. Asa sprawdza się bez kombinowania. Co De Ceglie, Isli czy Caceresa lub Pepe trzeba kombinować z poleceniami.

Środek pola to Marchisio jako środkowy pomocnik i wsparcie. W poleceniach "więcej pressingu, kryj krócej, szukaj gry, ostrzejsze wślizgi, więcej bezpośrednich podań" Na jego pozycję sprawdze się też Asa i Pogba. Temu drugiemu warto dołożyć "częściej strzelaj". ;)

Drugim zawodnikiem w środku jest Vidal jako Pomocnik odbierający piłkę, zadnie to obrona, a w poleceniach ma więcej "bezpośrednich podań" i "częściej strzelaj". Zmiennikiem jest Nainggolan.

Z atakiem miałem problem i długo kombinowałem. Ostatecznie wygląda to tak: Wyjściowo gra Quagliarella jako "fałszywa 9" ze wsparciem i Tevez jako Klasyczna 10 i atak. Polecenia to "Utrzymuj pozycję, więcej bezpośrednich podań" dla Q i "częściej strzelaj, więcej bezpośrednich podań, kryj krócej, więcej drybluj i ostrzejsze wślizgi" dla Carlosa. Zmiennikami jest Vucinić i Gio. Nawet przy zmianach jestem dość zadowolony z postawy rezerwowych.

Jeśli chodzi o stałe fragmenty to nie strzelam, ale też nie tracę. Trening przedmeczowy zawsze ustawiam na defensywne stałe fragmenty. Sporo strzelam, mało tracę. Piłkarze są często przy piłce, nawet jeśli asystent płacze, że nie mamy przewagi w środku pola. Ok 60% posiadania i 20 strzałów na mecz to norma. Sporo kartek - także czerwonych, trzeba na to uważać, ewentualnie poprawić. Jest kilka aspektów które wypadałoby doszlifować, ale wyniki są póki co dobre, więc wolę nie grzebać.

Llorente pogoniłem zimą do Realu za 18mln. Sprzedałem Padoina. Motte i Rubinho zwolniłem, a kupiłem Coentrao i Nainggolana. Zimą zaklepałem Verratiego i Rossiego oraz Nicola Murru z Cagliari, bo w przeciągu jesiennej rundy dostałem prawie 50mln na transfery. Za darmo przyjdzie Candreva i Perin. Po zakończeniu sezonu będę musiał pogonić Vucinicia, Islę i Pepe. Prawdopodobnie odejdzie też De Ceglie i Peluso.

http://pokazywarka.pl/0vyev6/ a tutaj kilka zrzutów ekranu z cyferkami na potwierdzenie moich słów ;)


ODPOWIEDZ