Footbal Manager - TUTAJ WSZYSTKO

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Marian

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 grudnia 2007
Posty: 64
Rejestracja: 18 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2014, 11:46

Chodzi Ci o nowego Football Manager 15 :?:


Hoffman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2006
Posty: 945
Rejestracja: 05 października 2006

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2014, 12:30

Myślisz, że pisał by o FM 15 w marcu tego roku?


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 28 grudnia 2014, 22:15

I jak nadaje się już ten fm do gry?Czy tak jak ostatnio, gdzie normalnie grać dało się po kilku porządnych łątkach. To co zobaczyłem w demo lekko mnie przeraziło;/


Robert 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 stycznia 2006
Posty: 418
Rejestracja: 07 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 28 grudnia 2014, 23:29

W święta postanowiłem zagrać kilka sezonów Juventusem.. powiem szczerze że nie jest najgorzej moim zdaniem. Chociaż dużo mu brakuje do niektrych wcześniejszych. Jednak z jednej rzeczy jestem nadzwyczaj zadowolony. W 13 chyba, albo 14 (juz nie pamietam) było tak, że zawodnik po osiagnieciu 27 lat nie rozwijal się dalej, ba jego wartość i atrybuty leciały na łeb, na szyje.. więc trzeba bylo go jak najpredzej sprzedać. w 15 moge mieć gościa z 31-34 lat na karku i spokojnie daje rade ( np Tevez 33 lat 52 mecze - 51 goli ) z innymi mam podobnie. Buffon do 39/40 lat dawał nawet radę.
Wydaje mi się tez że łatwiej wygrywać mecze a na pewno przede wszystkim pada duzo więcej goli nie tylko w moich meczach. Wyniki po 3-1 , 4-1, 3-3, 4-2, 6-2 są w Serie A w fm15 zadną nowością co tydzien.
Zagrałem łącznie 4 sezony grając ustawieniem 4-1-2-1-2 czyli diament w środku. Polecam wykupić Pereyre po sezonie + powalczyc o takie talenty jak Balanta, Lucas Romero, Murru, Vrslajko, Barbosa, Tielemans, bo każdy z nich to potencjalny mistrz za niewielkie pieniądze. Mentalność u mnie ofensywna , najpierw styl płynny a po sezonie zmieniłem na sztywny i o wiele mnie bramek traciłem . Wiadomo, pressing, wyższe tempo, utrzymanie piłki, kąśliwe dośrodkowania, krótsze podania, wyższa defensywa, LLorente jako odgrywający znakomicie się sprawdza.
Ogolnie w 4 sezonach wygralem 4 razy Scudetto, 3 razy PW, 2 razy LM, 1 raz Klubowe MŚ, 4 Superpuchary. Bez żadnych "save".
Dzisiaj postanowiłem wszystko usunąc i nie wracać do tej gry aż do nastepnego roku w grudniu :P ponieważ zabrała mi z życia kilka całych dni i nocy :P :P a że oprocz FM tez istnieje życie więc lepiej było to zakończyć. (rekord to chyba FM 2009 i sezon 2028)

Gra ktoś z Was w ogóle jeszcze ? Kiedyś temat żył, ale od ostatniego czasu żadko ktoś się udzialal..


Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2015, 12:41

Ja dostałem FM15 na gwiazdkę od żony. Pochłaniacz czasu prze okrutny:) Zacząłem oczywiście Juventusem i na tą chwile zagrałem 3 sezony (3 razy scudetto). W LM nie jest już tak kolorowo. Dwa razy półfinał i raz 1/8. Cieszy to, że większość bardzo dobrych piłkarzy z chęcią przenosi się do Juve (oczywiście o ile nas na nich stać). Jedyny minus jest taki, że za piłkarzy trzeba mocno przepłacać. Kwoty jakich inne kluby oczekują za swoich kopaczy są wzięte z kosmosu.
Padoin w FM to geniusz. Śmiga na skrzydle tak, że miło popatrzeć:)
@Robert 10 mam przed sobą okno transferowe to poobserwuje te polecane przez Ciebie talenty.


Robert 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 stycznia 2006
Posty: 418
Rejestracja: 07 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2015, 15:25

Ultras pisze:Ja dostałem FM15 na gwiazdkę od żony. Pochłaniacz czasu prze okrutny:) Zacząłem oczywiście Juventusem i na tą chwile zagrałem 3 sezony (3 razy scudetto). W LM nie jest już tak kolorowo. Dwa razy półfinał i raz 1/8. Cieszy to, że większość bardzo dobrych piłkarzy z chęcią przenosi się do Juve (oczywiście o ile nas na nich stać). Jedyny minus jest taki, że za piłkarzy trzeba mocno przepłacać. Kwoty jakich inne kluby oczekują za swoich kopaczy są wzięte z kosmosu.
Padoin w FM to geniusz. Śmiga na skrzydle tak, że miło popatrzeć:)
@Robert 10 mam przed sobą okno transferowe to poobserwuje te polecane przez Ciebie talenty.
Mowię Ci, za nie tak duże pieniądze ci piłkarze o ktorych pisałem są bardzo dobrzy a rozwijają się świetnie :) Tylko że ja ich sprowadziłem zaraz w 1 albo 2 oknie i ceny były w porządku. Po Twoich rozegranych 3 sezonach pewnie już kosztują więcej niż z poczatku


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 28 lutego 2015, 21:38

Ja ostatnio sobie zacząłem pykać, miałem nie wracać do grania ale jakoś tak wyszło, drugi sezon i postawiłem na grę 4-3-3 pierwszy grałem 4-1-3-1, zmiana taktyki + próba postawienia na młodych kosztowała mnie chyba najgorszy start ligowy w grze, ale później tercet Berardi-Llorente-Tevez odpalił szczególnie Domenico mi wymiata:D
Taka ciekawostka Chiellini zaliczył w pierwszym sezonie 11 asyst z autów:D
Asamoaha sprzedałem za 79 baniek do City :C

Robert 10@
Romero i Murru też polecam, a Pereyra przyszedł za friko po zakończeniu wypożyczenia:)


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 28 lutego 2015, 23:48

To jest dobry FM, na pewno najlepszy od wersji 2012. Jakby ktoś się zastanawiał - warto.

Aby dodać sobie kilka punktów do alternatywności, nie zacząłem Juventusem, a Southamptonem. W pierwszym sezonie utrzymałem się w lidze, w drugim wywalczyłem awans do LE, w trzecim wskoczyłem na podium, a w obecnym, czwartym zarząd kazał mi się bić o mistrzostwo. Gram 4-5-1, a moje największe kocury to Balanta i Tielemans.

Po pierwszym sezonie za śmieszne pieniądze (klauzule) jest do wyjęcia dwóch fajnych Niemców - Hahn i Horn, zwykle na listę transferową za grosze trafia też Sergi Roberto z Barcy.


Marian.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2009
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lutego 2009

Nieprzeczytany post 01 marca 2015, 01:05

Ostatni FM w jakiego grałem to 2009. Wróciłem po 6 latach do gry. Musze powiedzieć, że seria FM zmieniła się w tym czasie kolosalnie. Teraz jest tyle tych opcji w grze, że zaczynam 5ty sezon Sassuolo i nie odkryłem jeszcze wszystkich funkcji gry.

W pierwszym sezonie 8 miejsce w SerieA, ale zostałem szybko wyeliminowamy przez Atalante z PW (gram juz 5 sezon i nie udało mi się wygrać z Atalantą jeszcze ani razu)
W drugim sezonie zająłem w lidze 11 miejsce, ale doszedłem do finału PW, w ktorym uległem Juventusowi.
W trzecim sezonie uległem w Superpucharze Juventusowi po karnych, zająłem 5 miejsce w lidze i przegrałem w finale Ligi Europy z Leverkusen po dogrywce. Po drodze eliminowałem takie ekipy jak Dynamo Kijów, Bilbao, Sevilla, czy PSG (na wyjezdzie przegrana 3:1, u siebie wygralem 4:0 :smile: ).
Czwarty sezon to porażka w 1/2 CI z Juventusem, 2 miejsce w lidze i odpadnięcie z Ligi Europejskiej w ćwierćfinale z interem.

Już w trzecim sezonie zarząd postawił mi jako cele na sezon : Albo walke o mistrzostwo, albo zwycięstwo w lidze :O

Generalnie wielu piłkarzy wypożyczam. Już 3 sezon na wypożyczeniu pyka u mnie Halilovic z Barcy (1 sezon to ponad 20 goli i 38 asyst z tego co pamiętam). Zaza natomiast w 3 sezonie we wszystkich rozgrywkach ponad 50 goli :D

Już na początku 2 sezonu straciłem Berardiego, trzeba było rozstrzygnąć współwłasność, byłem gotowy poświęcic caly budżet transferowy na Domenico, ale jakies "konsorcjum planowało przejęcie klubu" i dostałem embargo na transfery i nie mogłem składać ofert. W związku z tym Domenico powędrował do Juve za 3 bańki :/

Piłkarzy których moge polecić: Balanta (kocur, Juve w 4 sezonie oferowało za niego 50 mln). Gil Romero (środkowy pomocnik), Deulofeu (za darmo go łyknąłem), Masuaku, Luka Jovic (napastnik). Oraz oczywiście tych co są u mnie na wypożyczeniu, a jest ich troche: Halilovic, Rabiot, Fabrice Olinga, Filippo Romagna (młodzik z Juve, obrońca), Andrija Zivkovic (skrzydłowy).

Jak macie jakiś ciekawych piłkarzy do polecenia to piszcie. Chętnie przytuliłbym jakiegoś kocura na trequartiste, bo za rok Halilovicia już mi chyba Barca nie wypożyczy :D


Obrazek
Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 01 marca 2015, 19:39

Mnie bardzo pozytywnie zaskakują ofensywni pomocnicy z Valencii. Gil wzięty za 3.5 bańki w pierwszym okienku (w ostatniej grze), jako potencjalne wzmocnienie trequartisty, ale też De Paul jest świetnie zapowiadającym się grajkiem.

Co więcej, czasem staram się prowadzić medialną presję w kierunku zakupu danego piłkarza. Najczęściej dzieje się tak, że klub i tak żąda ceny z kosmosu i gracz do mnie nie trafia, ale w przypadku Ricardo Rodrigueza, chłopak bardzo lubi postać 'trenera' (co pojawia się u niego w informacjach), po wypuszczeniu kilku plotek do prasy i może być do wzięcia za kilkanaście milionów. W przeciwnym razie zawsze zwija mi go ManU/PSG (a kilka razy od nowa podchodziłem do kariery Juve) za nie więcej, niż 20 baniek.

Zauważyłem, że nie sprawdza się 4321, lepsze 4312 z wysuniętym Tevezem i odgrywającym Llorente - to jest gwarancja wielu goli i sukcesu w grze ofensywnej.


KondzioJuveFans

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2009
Posty: 783
Rejestracja: 23 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 30 marca 2015, 22:59

http://www.fotoszok.pl/show.php/2365547 ... 3.jpg.html

http://www.fotoszok.pl/show.php/2365548_sad.jpg.html

Gram 4-3-1-2
Buffon-Caceres,Bonucci,Chiellini,Evra-Vidal,Marchisio,Pogba-Pereyra-Tevez,Llorente

jak na razie w lidze komplet zwycięstw (5-0-0) 14-3 w bramkach.

Zobaczcie sobie co mi zrobili horror z Arsenalem i ile oddali strzałów z Anderlechtem :shock:


Fino Alla Fine Forza Juventus!
Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 31 marca 2015, 12:33

Grającym Juventusem podrzucam najlepszą taktykę jaką do Fm15 stworzono.
Nie jest ona niestety mojego autorstwa, ale sprawdza się wyśmienicie.
Nie notowałem takich wyników o edycji 01/02.
Sezon 2020/21
Sezon 2021/22
Przykładowy mecz, oczywiście wybrałem jeden z najlepszych.
Statsy Berardiego
Dopracowanie szczegółów zajęło mi jeden pełny sezon, gdzie używałem jej wyłącznie w meczach z dużo słabszymi drużynami jednocześnie przygotowując sobie do niej napastników. Sprowadziło się to do przekwalifikowania Sterlinga i Depaya. Kluczowe w niej są prefekcyjnie przygotowane stałe fragmenty po których pada większość bramek.
Ma nadzieję, że ktoś skorzysta i podzieli się wrażeniami. :)


beauty86

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 marca 2015
Posty: 2
Rejestracja: 16 marca 2015

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2015, 12:04

Ooo dzięki, na pewno się przyda :)


Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 16 maja 2015, 20:06

Juventus lepiej dominuję ligę, niż ja w FM!

Gracie jeszcze? Ja wróciłem i pyknąłem trochę na przestrzeni trzech dni po chyba rocznej przerwie, miło sobie poprzypominać stary zapis.

EDYTA:
W sumie to w tym sezonie w ogóle nie zdominowałem ligi swoim HSV i zająłem drugie miejsce za Borussią. Sezon 2027/28 bodaj, w FM10. Ale tę drużynę jeszcze układam i jest progres w stosunku do poprzedniego sezonu - pierwszego mojego w Niemczech.

PS A w 1/8 Ligi Mistrzów przegrałem dwumecz ze Starą Damą 2-6 (w pierwszym meczu 1-1)


Prokson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2008
Posty: 282
Rejestracja: 24 września 2008

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2015, 20:08

Po pierwsze od FM 2008 chyba nie grałem żadnym dużym klubem. Zazwyczaj Padova bądź jakieś 3ligowe polskie ustrojstwo. Zresztą FM kupuję co 2 lata średnio. Ale ten sezon wymusił na mnie powrót i objęcie Juve. FM 2014 ze zaktualizowanymi składami, dodanym Dybala oraz Ruganim. Niestety nie udało mi sie przenieść Giovinco ze względu na problemy z rte którego użyłem....wiec taki mały cheat.....ale to tylko gra :)
Kiedyś takie bzdury wklejałem na forum fm ale chyba przez brak aktywności skasowali mi konto więc tutaj będę wrzucał :P może Marotta zajrzy i czegoś sie nauczy 8)
mogą być literówki i inne takie.
pisane z perspektywy trzeciego sezonu

https://docs.google.com/file/d/0ByJgwi7 ... cxdTg/edit

za późno sie kapnąłem że można to przekonwertować do pdf i dorzucić screeny. następny sezon będzie jeszcze słitaśniejszy <3 cel, przebić Real w ilości tytułów tak szybko jak to możliwe - co nie będzie trudne niestety :/ i reprezentacja Włoch jak się tylko uda!

Llorente gwiazdą MŚ, Gabbiadini najlepszym snajperem w Europie. A to dopiero początek. W następnym sezonie dopiero działy sie jaja :P


ODPOWIEDZ