Footbal Manager - TUTAJ WSZYSTKO

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 09 listopada 2011, 22:02

Iaquinte sprzedałem Regginie za 500 tys€, ale zawsze pozbyłem się wysokiego kontraktu :> Po prostu sie po niego zgłosiła. Amauriego nie udało się...
Motta ma całkiem spoko, jak na zmiennika, atrybuty!

@Juras
U mnie Vidal, Marchisio i Pirlo maja "wsparcie" i gram bez typowego DMa. Vidal w zeszłym sezonie miał kilkanaście bramek ;) Przeboleję mało odbiorów.

Marvinem mnie zainteresowałeś :D Trzeba zbierać kasę :>


gosciu_Muranista

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2003
Posty: 1008
Rejestracja: 27 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 10 listopada 2011, 09:27

Bartek88 pisze:Mam takie pytanie...jak w tej grze sprzedac Motte, Amauriego i Iklinte? :D
jest bardzo ciężkie przez ich wysokie pensje - żałowałem, że w tym momencie nie było edytora to bym im obniżył znacząco pensje w diabły sprzedał.
Możesz spróbować się z nimi dogadywać typu rozwiązanie kontraktu, kłócić się z nimi by sami chcieli odejść i tym samym byli gotowi na obniżenie swoich oczekiwań kontraktowych, możesz też wypozyczyć ich do klubu partnerskiego i mieć nadzieje że ich dobra gra pozwoli na ich sprzedaż.
Motta może być dobry jako zmiennik choć gdy ja kupiłem Cassani'ego to się go bez problemu pozbyłem.


xam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 czerwca 2006
Posty: 124
Rejestracja: 17 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 10 listopada 2011, 11:54

A u mnie kurde Lewandowski wymiata na ataku. Najwiecej bramek i asyst ma.


Bartek88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 10 listopada 2011, 16:19

Możesz spróbować się z nimi dogadywać typu rozwiązanie kontraktu, kłócić się z nimi by sami chcieli odejść i tym samym byli gotowi na obniżenie swoich oczekiwań kontraktowych, możesz też wypozyczyć ich do klubu partnerskiego i mieć nadzieje że ich dobra gra pozwoli na ich sprzedaż.
Z tym wypozyczeniem probowalem w poprzedniej wersji i nie pyklo.
Jak sie poklocic z nimi? w tych rozmowach?

Mi jako zmiennik sorensen wystarczy, Motty-tego krzywego ryja i nazwiska nie chce u siebie na boisku widziec ;p

Btw. moze mi ktos powiedziec jak przypisac taktyke do poszczegolnych zawodnikow, np jesli chce aby czesciej strzelali z dystansu? Pamietam, ze byla taka opcja tylko nie moge tego znalesc :?





KLIK ==>www
kosciu88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2009
Posty: 1405
Rejestracja: 24 września 2009

Nieprzeczytany post 10 listopada 2011, 16:24

W taktyce masz polecenia dla pilkarzy


"Juve to wiara, którą noszę w sobie. Współczuję tym, którzy kibicują innym barwom, ponieważ wybrali cierpienie." - Giampiero Boniperti
Bartek88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 10 listopada 2011, 17:51

Znalazlem. thx. A teraz mam pytanie jak kupowac takich zawodnikow jak Clichy? Przeplacilem dwa razy i dalej nie chca sprzedac ;/





KLIK ==>www
Dzium

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2010
Posty: 631
Rejestracja: 22 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 10 listopada 2011, 20:50

Bartek88 pisze:Znalazlem. thx. A teraz mam pytanie jak kupowac takich zawodnikow jak Clichy? Przeplacilem dwa razy i dalej nie chca sprzedac ;/
Po pierwsze, poproś scouta, żeby zrobił raport o nim. Jak bd inf. że wgl nie bd chciał przejść do Juve(?) to sie nie fatyguj z jego kupnem.


Bartek88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 10 listopada 2011, 22:24

C_Marchisio pisze:
Bartek88 pisze:Znalazlem. thx. A teraz mam pytanie jak kupowac takich zawodnikow jak Clichy? Przeplacilem dwa razy i dalej nie chca sprzedac ;/
Po pierwsze, poproś scouta, żeby zrobił raport o nim. Jak bd inf. że wgl nie bd chciał przejść do Juve(?) to sie nie fatyguj z jego kupnem.
Takich graczy jest duzo... ;/
Nie da sie ich jakos przeplacic, zrobic nagonki w mediach ?





KLIK ==>www
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 10 listopada 2011, 23:04

Mozna teoretycznie dac 200tys € tygodniówki, czasami to działa. Pytanie czy ma sens?

W realnym życiu taki Aguero też patrzy na aspekty sportowe (LM, lepsza drużyna) plus wybiera klub z wyższą pensją :C


Dzium

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2010
Posty: 631
Rejestracja: 22 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 10 listopada 2011, 23:29

Bartek88 pisze: Takich graczy jest duzo... ;/
Nie da sie ich jakos przeplacic, zrobic nagonki w mediach ?
Ja kiedyś próbowałem do Juve ściągnąć Balotelliego, a że nie chciał przejść to bez przerwy w mediach mówiłem jaki to on jest świetny i się nim interesuje, ale z miernym skutkiem. Może z Clichym będzie inaczej.


Bartek88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 10 listopada 2011, 23:58

Ale moje pertraktacje koncza sie na odmowie przez klub, do etapu pensji zawodnika, jeszcze nie doszedlem ;/





KLIK ==>www
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 00:28

To ja, w takim razie, skomentuję rady kolegów.

Raport dobrego scouta to podstawa. Jeśli oświadczy, że zawodnik nie jest zainteresowany grą w Twoim klubie to na jakieś 85% nie uda Ci się pozyskać.

Jeśli chodzi o komplementowanie zawodnika w mediach, to wpływ na to mają 2 podstawowe czynnik: reputacja managera i osobowość zawodnika.

Ważna jest też reputacja Twojego klubu. Jeśli chcesz pozyskać gracza z klubu o reputacji światowej do zespołu o reputacji krajowej, będziesz musiał skusić go bardzo wysokim kontraktem.

Jeśli chodzi o samego Clichy'ego to widzę 3 dodatkowe trudności.

W FM11 (i wcześniejszych) gra on nadal dla Arsenalu, który jest jego ulubionym klubem. Ciężko pozyskać takiego zawodnika.

W przypadku FM12 Clichy podpisał niedawno (w zależności od sezonu, w którym chcesz go pozyskać) kontrakt z nowym klubem. Tacy gracze są praktycznie nie do wyciągnięcia.

Ostatni problem wiąże się z kwotą transferu. Jeżeli bardzo bogaty klub (np. 'szejki' z City), mający praktycznie nieograniczony budżet, nie ma zamiaru pozbywać się zawodnika, to (prawdopodobnie) nie przekona ich do tego oferowana przez Ciebie bardzo duża suma pieniędzy. Jeśli wartość zawodnika to powiedzmy 20 mln €, to często trzeba wybulić na niego nawet 60-80 mln € (opieram się na wcześniejszych wersjach FMa).

Moja rada? Olej (średniego) Gaela i spróbuj znaleźć kogoś innego na LO. Na myśl przychodzą mi nazwiska: Criscito, Bocchetti, Ansaldi, Vanden Borre. Chociaż przesunięcie Kielona na LO i znalezienie nowego ŚO jest najłatwiejszym możliwym rozwiązaniem (jeśli grasz Juve).

Jeżeli masz globalny(?) zasięg scoutingu, to warto zatrudnić gościa z Ameryki Płd. (Brazylii lub Argentyny) i wysłać go, by zbadał teren. Wiedza scouta o danym kraju jest niezbędna, by na Twojej liście życzeń pojawiały się nazwiska mniej znanych zawodników. Dzięki temu będzie Ci łatwiej zgarniać prawdziwe perełki (czyt. piłkarzy generowanych losowo).


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 11:22

jackop pisze:Jeżeli masz globalny(?) zasięg scoutingu, to warto zatrudnić gościa z Ameryki Płd. (Brazylii lub Argentyny) i wysłać go, by zbadał teren. Wiedza scouta o danym kraju jest niezbędna, by na Twojej liście życzeń pojawiały się nazwiska mniej znanych zawodników. Dzięki temu będzie Ci łatwiej zgarniać prawdziwe perełki (czyt. piłkarzy generowanych losowo).
Niekoniecznie musi być to Brazylijczyk czy Argentyńczyk. Wyśle Polaka kilka razy do Brazylii i po roku jest już fachowcem od tego kraju.
Mam nietypowe pytanie. Czy ktoś wie jak sprawić by fm schowany do paska kontynuowal grę? Tzn jeśli rozgrywam mecz i chowam do paska to automatycznie włącza się pauza, gra rozpoczyna się na nowo kiedy znowu zmaksymalizuje managera. W poprzednich częściach tak nie było. Wie ktoś czy da się to zmienić?


srilanka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 sierpnia 2010
Posty: 54
Rejestracja: 05 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 15:03

Szikit pisze: Mam nietypowe pytanie. Czy ktoś wie jak sprawić by fm schowany do paska kontynuowal grę? Tzn jeśli rozgrywam mecz i chowam do paska to automatycznie włącza się pauza, gra rozpoczyna się na nowo kiedy znowu zmaksymalizuje managera. W poprzednich częściach tak nie było. Wie ktoś czy da się to zmienić?
Jedyne wyjście to gra w oknie.


Netiux

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2010
Posty: 52
Rejestracja: 27 listopada 2010

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 17:46

Potrzeba mi partnera dla Kielona. Bonu i Barzagli grają w kartkę a Sorensen to niewiadoma. Polecacie kogoś w miarę taniego?


ODPOWIEDZ