Footbal Manager - TUTAJ WSZYSTKO

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 listopada 2011, 22:43

Panowie (i Panie?) umówmy się, że Juventusem to nawet moja babcia potrafiłaby coś zdziałać i to w FM2011 8) Kieruję to do narzekaczy. Każdy gra jak chce i nie mam z tym problemu. Jeśli komuś sprawia frajdę światowa dominacja i cieszy się grą, + dla niego.

Nie od dziś wiadomo, że ta seria robi się coraz bardziej casualowa, aby przyciągnąć młodych graczy i zarobić trochę więcej $$$. Sama piłka nożna też poszła do przodu. Coraz więcej świetnych zawodników, duża konkurencja i szeroki wybór piłkarzy dostępnych na rynku. Więcej nieprzyzwoicie bogatych klubów. To wszystko przekłada się na łatwość wirtualnej rozgrywki. Czasy, choćby, CM4 już nie wrócą i musimy się z tym pogodzić.

Jako, że w FMie ma poziomów trudności (jeszcze :roll:), trzeba pogłówkować samemu i ustawić parametry tak, by rozgrywka była wymagająca.

Osobiście polecam spróbować z którąś z tych opcji (albo i wszystkimi):

- ustawcie managerowi najniższe doświadczenie
- zaczynajcie jako bezrobotni (lub w bardzo, bardzo słabym klubie: reputacja lokalna, 1 asystent, 1 trener, bez szkółki juniorów z tragiczną bazą szkoleniową i stadionem na 1000 widzów)
- ustawcie grywalne słabsze ligi (powodzenia w budowaniu dream teamu w malezyjskiej 2giej lidze - po 5 sezonach znacznie zmniejszyła się ilość moich włosów na głowie)
- spory hardcore: ukryjcie atrybuty zawodników (zaręczam, że będziecie całowali po piętach klubowych scoutów, gdy wynajdą Wam jakąś 'perełkę')
- na dokładkę prawdziwy hardcore: nie kupujcie 'genów' do czasu, aż stanie się to konieczne

Jeśli za rok pokażecie mi screena, z Pucharem Mistrzów przy waszym zespole, to będę mógł Wam bić :bravo: (oczywiście save&load to nie gra)


@Bruce, w takim razie pomachaj mu chusteczką i wyślij na bezrobocie :D


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
gosciu_Muranista

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2003
Posty: 1008
Rejestracja: 27 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 10:19

Co zrobić by Chiellini przestał rzucać piłki (z autu)w obręb pola karnego bo to nic dobrego nie przynosi - nie ma tam moich zawodników a on kilka razy w meczu wykonuje ten sam rzut w to samo miejsce. Próbowałem różnych ustawień typu krótki wyrzut, do tego kilku zawodników miało się wystawiać a tymczasem nic.

ps. Gram już 3 sezon i jest nieźle. W pierwszym bez problemów zdobyłem mistrzostwo na 3 kolejki przed końcem sezonu, w drugim już tak łatwo nie było ale udało się wygrać ligę.
Nedved kupił Juventus a potem mi oświadczył, że mamy spore zadłużenie i super transfery poszły w diabły - a conajmniej połowa zawodników powiedziała, że chętnie odejdzie by pomóc w oddłużeniu klubu - jak miło.
Iaquinta i Amauri za nic w świecie nie chcieli odejść z klubu mimo, że próbowałem ich sprzedać za grosze. Koniec końców skończyły im się kontrakty i po 2-3 miechach Amauri wylądował w Atalancie (dla której w 25 meczach zdobył 3 bramki ! ) z kontraktem 9 tys. m-cznie :)


Tata

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 czerwca 2006
Posty: 155
Rejestracja: 08 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 10:47

U mnie Chiellini sporo asyst w ten sposób zalicza w jednym meczu to mialem dwie identyczne bramki Bonucciego. Aktualnie kończe 2 sezon z Juve z LM odpadłem juz w 1/8 z MU w Serie A za to mam miażdzącą przewagę (za słabi na europe za mocni na ligę) po zakończeniu sezonu pobawie się jakimś słabszym klubem z niższej ligi, pewnie zacznę jako bezrobotny już od kilku lat tak nie grałem.


Del

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2003
Posty: 572
Rejestracja: 13 marca 2003

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 12:45

gosciu_Muranista pisze:Co zrobić by Chiellini przestał rzucać piłki (z autu)w obręb pola karnego bo to nic dobrego nie przynosi - nie ma tam moich zawodników a on kilka razy w meczu wykonuje ten sam rzut w to samo miejsce. Próbowałem różnych ustawień typu krótki wyrzut, do tego kilku zawodników miało się wystawiać a tymczasem nic.
Mam to samo co Ty. Kompletnie nic to nie wnosi.
Porozmawiaj z nim o tym i powiedz, żeby nie wrzucał długich piłek z autu w pole karne. Było to chyba w opcjach treningu technicznego jak dobrze pamiętam a przynajmniej w FM11.

Ja gram dalej w poprzednią część... jeszcze nigdy nie wygrałem Pucharu Ligi Mistrzów i mam zamiar tego w końcu dopiąć bo mi spokoju to nie da;P
Jak to się mówi - trening czyni mistrza. Z roku na rok wzmacniana drużyna musi przynieść jakiś sukces. Serie A to nie wyzwanie bo tam nawet Novara rozwala Inter, więc przewagi bywają ogromne.
Póki co po wyjściu z grupy w LM mam Benficę, więc teoretycznie słabszy rywal.. ale trafią się pewnie znowu Barcelony i inne Reale z wymaksowanymi klientami.

Edit: właśnie przed chwilą grałem z Interem.
Obrazek


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 15:07

Niska frekwencja na nowym stadionie jest spowodowana zapewne tym, że twórcy po prostu przepisali maksymalną frekwencję z poprzedniego obiektu.

Gra ktoś Lille? Moussa Sow jest dobry?


Tata

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 czerwca 2006
Posty: 155
Rejestracja: 08 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 17:53

Obrazek[/quote]

Ładny wynik ja się mogę pochwalić tylko wygranymi z Milanem na jego terenie 5-2 i 5-0 z Napoli tez ładnie pojechałeś u mnie za cholere moi nie potrafią strzelać im bramek w czterech meczach tylko 3 gole


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 18:37

Ouh_yeah pisze:Niska frekwencja na nowym stadionie jest spowodowana zapewne tym, że twórcy po prostu przepisali maksymalną frekwencję z poprzedniego obiektu.
Po to między innymi jest edytor ;)


bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 22:24

Nie wiem chłopaki czemu u was tak jest, ale u mnie Inter przegral jeden mecz bodajże w pierwszej rundzie jak dotąd (wygrał ze mną 2-0 na Juve arena). ma nade mną już 14 pkt przewagi :prochno: Masakra jakas, ale dobrze bo nie jest łatwo.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 09 listopada 2011, 08:54

Powinni to zmienić w patchu :prochno:

Ja gram 4-1-2-3 (płynny, kontrola, krótkie podania, wysoki pressing) z pomocą:

--------marchisio (ŚP) ----------- vidal (P Długodyst)
-----------------------pirlo (Cof rozgr)-----------------

Vidal po Matrim najlepszy strzelec drużyny, ale martwi mnie, ze zalicza mało odbiorów - 2,3 na mecz. Ma odbiór nastawiony na agresywny i grę przy przeciwniku na całej długości boiska. Jakieś pomysły?

No i muszę się rozglądać powoli za następcą Pirlo... A z tym za małą kasę może być ciężko.


gosciu_Muranista

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2003
Posty: 1008
Rejestracja: 27 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 09 listopada 2011, 11:42

stahoo pisze:Powinni to zmienić w patchu :prochno:

Ja gram 4-1-2-3 (płynny, kontrola, krótkie podania, wysoki pressing) z pomocą:

--------marchisio (ŚP) ----------- vidal (P Długodyst)
-----------------------pirlo (Cof rozgr)-----------------

Vidal po Matrim najlepszy strzelec drużyny, ale martwi mnie, ze zalicza mało odbiorów - 2,3 na mecz. Ma odbiór nastawiony na agresywny i grę przy przeciwniku na całej długości boiska. Jakieś pomysły?

No i muszę się rozglądać powoli za następcą Pirlo... A z tym za małą kasę może być ciężko.
Jeśli chodzi o następce dla Pirlo to zainteresuj się Cigarinim lub Nigelem de Jongem, którego w Man.City nie chcą.


Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 09 listopada 2011, 12:11

gosciu_Muranista pisze:Nigelem de Jongem
Ten rzeźnik za Pirlo? :roll: Przecież on prosto piłki kopnąć nie potrafi.
Jak kupiłem Marvina Matin(ą, ach ta odmiana :smile:), tani nie był niestety, ale cieżko mi było coś innego wykombinować. Za Montolivo Viola chciała 40mln. :rotfl:
@Stahoo U mnie Vidal ma ustawione "pomocnik odbierający piłkę", czy jakoś tak. Bramek nie strzela, ale ma dużo odbiorów. :D


Obrazek
gosciu_Muranista

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2003
Posty: 1008
Rejestracja: 27 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 09 listopada 2011, 12:55

Juras_Senat pisze:
gosciu_Muranista pisze:Nigelem de Jongem
Ten rzeźnik za Pirlo? :roll: Przecież on prosto piłki kopnąć nie potrafi.
Jak kupiłem Marvina Matin(ą, ach ta odmiana :smile:), tani nie był niestety, ale cieżko mi było coś innego wykombinować. Za Montolivo Viola chciała 40mln. :rotfl:
@Stahoo U mnie Vidal ma ustawione "pomocnik odbierający piłkę", czy jakoś tak. Bramek nie strzela, ale ma dużo odbiorów. :D
Bez przesady de Jong był dobry - przynajmniej u mnie - dobry w odbiorze, asystował i wysokie noty zbierał.
Fakt za Montolivo sporo chcieli kasy.
Można jeszcze Ekdala ściągnąć z Cagliari - bo tam to wymiatał - miał średnio 10 bramek na sezon. Z primavery Luka Marrone ładnie się rozwija więc na niego można patrzeć.


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 09 listopada 2011, 13:19

U mnie, jak u wielu, te same problemy... Toni, Amauri, Iaquinta nie chcą odejść (do tego dochodzi Motta - na rezerwie wolę mieć młodego Duńczyka), Nedved chciał przejąć klub, ale się nie udało. Na transfery dostałem coś ok. 10mln E - kupiłem Dossenę na lewą obronę i... tyle w zasadzie.

Póki co, po 10 kolejkach jestem na pierwszym miejscu, jedna porażka i jeden remis. Gram 4-2-4 (tak jakby chciał Conte ;)) i Esti ma najlepszą średnią w zespole (żadnej bramki, ale już 12 asyst!) Del Piero najlepszym strzelcem, Matri też dziabie ładnie. Pirlo mi słabo gra (muszę jeszcze z nim pokombinować), Vidal bardzo dobrze. Do tego Bonucci parę razy kończył mecz ze średnią powyżej 8. Strzelam sporo, ale też sporo tracę (ubawiłem się przy meczu z Bologną - wygrałem 7:4), po za tym wyniki w miarę dobre. Frekwencja też słabo (pamiętam, że karnetów mam 23tys. sprzedanych)


drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 09 listopada 2011, 20:21

Kończę drugi sezon. Mam przed sobą finał LM z Arsenalem (po drodze 5:0 i 3:0 z Anderlechtem, 3:1 oraz 0:1 z Realem, 3:1 i 2:2 z Lyonem) i dwa mecze ligowe. Obroniłem mistrzostwo, dostałem nowy kontrakt. W pucharze włoch odpadłem w półfinale z Milanem (u siebie 3:1 na wyjeździe 1:4). Z Nedvedem ciężko się dogadać - moim zdaniem w grze ma marne pojęcie o swojej robocie. Ogólnie zastanawiam się nad odejściem z zespołu po finale... Jak długo gram nigdy nie miałem takiego "niechcemisienia" po 2 sezonach :roll: przydałaby się w grze opcja: "załóż nowy klub" i możliwość inwestycji własnej kasy...


Bartek88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 09 listopada 2011, 21:19

Mam takie pytanie...jak w tej grze sprzedac Motte, Amauriego i Iklinte? :D





KLIK ==>www
ODPOWIEDZ