Footbal Manager - TUTAJ WSZYSTKO

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Bezimienny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 maja 2007
Posty: 65
Rejestracja: 19 maja 2007

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2008, 01:15

http://files.filefront.com/Fm+Logos+i+S ... einfo.html
link do logosów i skina jak chciałeś.


Kamil_on

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 838
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 03 września 2008, 22:29

Czy kupił ktoś do swojego zespołu Alessandro Potenzę w Fm 2008 :?: Jak sie spisywał ten piłkarz w waszych drużynach i na jakiej pozycji grał najlepiej :?:


"Przejście do Juventusu, klubu, w którym pracuje się najciężej na świecie, to był wielki postęp. Wspiąłem się na poziom, którego nie osiągnąłbym nigdzie indziej" - Zinedine Zidane
Bezimienny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 maja 2007
Posty: 65
Rejestracja: 19 maja 2007

Nieprzeczytany post 03 września 2008, 22:43

nie kupowałem go, ale gdyby był szybszy zrobiłbym to i przeszkolił na lewego skrzydłowego.


Kamil_on

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 838
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 04 września 2008, 17:26

W dniu wczorajszym odpaliłem Fm 2008 na najnowszym uaktualnieniu. Dostałem się od LM wygrywajac w 2-meczu z belgijskim Standardem, przeszłem także 3 rundę Pucharu Włoch pokonując Bolonię na ich stadionie (2:3) i terz zagram z Interem... i na 75% odpadnę. Jeśli chodzi o Serie A, to jestem po 6 kolejkach, wygrałem 5 spotkań i zremisowałem jedno (z AS Romą na wyjeździe; wyrównali w 90 minucie). Obecnie jestem na 2 miejscu w tabeli z 2 pkt. straty do piekielnie mocnej Violi. Moim największym sukcesem jest zwycięstwo nad Milanem na San Siro - bramkę na wagę 3 pkt. zdobył Camoranesi, po indywidualnej akcji w 85 minucie meczu. Oto mój obecny skład (ustawienie zmieniam pod rywala) oraz dokonane transfery:

Obrazek

Obrazek


Co sądzicie o mojej kadrze i dokonanych transferach :?:


"Przejście do Juventusu, klubu, w którym pracuje się najciężej na świecie, to był wielki postęp. Wspiąłem się na poziom, którego nie osiągnąłbym nigdzie indziej" - Zinedine Zidane
m-a-t-t-e-o

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2005
Posty: 532
Rejestracja: 22 marca 2005

Nieprzeczytany post 04 września 2008, 18:32

Kamil_on pisze:Co sądzicie o mojej kadrze i dokonanych transferach?:
Gdzie zaginął Momo?


Kamil_on

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 838
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 04 września 2008, 19:15

m-a-t-t-e-o pisze:
Kamil_on pisze:Co sądzicie o mojej kadrze i dokonanych transferach?:
Gdzie zaginął Momo?
Momo buduje morale w drużynie U-20. Twierdzi, że jest za duza walka o miejsce w pierwszym składzie, a poza tym w oficjalnych meczach nie błyszczał formą (oceny na poziomie 6, czasem 7)


"Przejście do Juventusu, klubu, w którym pracuje się najciężej na świecie, to był wielki postęp. Wspiąłem się na poziom, którego nie osiągnąłbym nigdzie indziej" - Zinedine Zidane
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 05 września 2008, 17:04

Po moich ostatnich wojażach w Udinese odechciało mi się trochę grać mimo tego iż zespół spisywał się kapitalnie. Niby miałem czekać na FMa 09, ale nie mogę wytrzymać i niedługo prawdopodobnie pobawię się trochę. Stawiam sobie wygórowane cele :) Odmłodzenie kadry Milanu, sprowadzenie samych Włochów do Interu itd :P. Tak na poważnie to w FMa wolę grać średnimi drużynami z potencjałem, nie potrafię grać np. Juventusem, nie mam serca aby sprzedawać zawodników z tego klubu.
Dobra dosyć biadolenia, czekam na FMa 09 jak już wyżej zaznaczyłem, jednak nie orientuję się kiedy premiera, tak jak rok temu?


Bezimienny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 maja 2007
Posty: 65
Rejestracja: 19 maja 2007

Nieprzeczytany post 05 września 2008, 17:23

Kamil_on : Poulsen zamiast Zanettiego ?? Diego Buonanotte dobry zakup na przyszłość, ściągnij sobie ten plik co zamieściłem, będziesz miał Herby.
Ile bramek strzelił Treze i podaj datę która masz aktualnie??

PS. zamienił bym w tej taktyce co masz na screenie Defoura z Sebą miejscami(pierwszy ma wyższe dośrodkowanie(przynajmniej u mnie)


ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 05 września 2008, 17:37

Pelson pisze:Dobra dosyć biadolenia, czekam na FMa 09 jak już wyżej zaznaczyłem, jednak nie orientuję się kiedy premiera, tak jak rok temu?
14 Listopada. Wiele zmian się szykuje m.in. znikną kropeczki a naszym oczom ukaże się mecz w 3D. Zachęcam do lektury:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=42769

No i troche lepsze info:
http://www.cmrev.com/newsroom/wiadomosc ... izej_.html


Bezimienny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 maja 2007
Posty: 65
Rejestracja: 19 maja 2007

Nieprzeczytany post 05 września 2008, 17:55

Zostałem selekcjonerem Polski.

Mój skład.
Obrazek
co o nim sądzicie i kogo radzicie powołać.
PS . wywaliłem 3/4 składu który dostałem.


Wojt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2006
Posty: 439
Rejestracja: 02 lipca 2006

Nieprzeczytany post 05 września 2008, 21:24

Bezimienny pisze:Zostałem selekcjonerem Polski.

Mój skład.
Obrazek
co o nim sądzicie i kogo radzicie powołać.
PS . wywaliłem 3/4 składu który dostałem.
Przetestuj Michała Janotę i Pawła Kozuba, na pewno wzmocnią ofensywę.


From rivers of sorrow, to oceans deep with hope, I have travelled them.
Now, there is no turning back, the limit, the sky. I ask my questions:
Why? What today? When tomorrow?
Won't you join me on the perennial quest?
drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 12 września 2008, 14:18

Testuje ktoś z was Football Manager Live? testowałem pare miesięcy temu ale miałem formata i nie wiedziałem jak odzyskać FML... teraz znów zostałem zaproszony do testów i sporo się zmieniło od tamtego czasu. Mam nadzieję że w FM09 nie będziemy musieli uczyć sie skilli tak jak w FML (mało prawdopodobne ale odpukać). Ciekawym rozwiązaniem są bandy reklamowe poza boiskiem :) jako beta tester będe miał 50% zniżki przy wykupie abonamentu na FML :dance: czyli jakieś 160zł zapłace za rok abonamentu :/ wkrótce w FML pojawi się tryb 3D który jest swego rodzaju zagadką...

Czy np nie zastanawialiście się kiedyś nad sytuacją że w walce o górną piłke mamy 2 zawodników... obrońca załóżmy wzrost 195cm gra głową 17 skoczność 16 i napastnik wzrost 164cm gra głową 19 skoczność 20... jak myślicie kto wygra? ludzie z SI twierdzą że obcencie w grze wzrost nie ma wpływu na grę w powietrzu... śmieszna sprawa :roll:

EDIT:
„Kiedy mówisz, że skoczność determinuje maksymalną wysokość skoku, użyję skrajnego przykładu: czy zawodnik, który ma wzrost 1,68 metra i skoczność 17, wygra z rywalem o wzroście 2,04 metra i skocznością 16?”. Odpowiedź jednego z programistów była dosyć zaskakująca bowiem w tej rywalizacji o wygranej w powietrzu decyduje… skoczność (!). Pracownik SI tłumaczy ten fakt tym, że taki przypadek jest bardzo trudno odwzorować w grze.
Venomik tutaj jest to o czym pisałem. Z tego co tutaj można wyczytać jasno wynika że wzrost nie ma wpływu na grę w powietrzu w Football Managerze :roll: co z rzeczywistością nie jest zbyt zgodne... może w FM09 zostanie to poprawione? jeśli tego nie poprawią to w trybie 3D w 09 będzie to aż za bardzo widoczne...
Ostatnio zmieniony 12 września 2008, 17:19 przez drozdi, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 12 września 2008, 14:52

IMO - podchodzisz do tego zupełnie od tyłu. Pamiętaj, że to gra stara się odwzorować rzeczywistość, nie odwrotnie.
Wyobraź sobie dwóch obrońców grających w rzeczywistości.
Jeden ma 190 cm wzrostu i wygrywa 85% piłek w powietrzu, drugi ma 175 cm i wygrywa 85% piłek w powietrzu.
I jakie teraz im statystyki przydzielić?
Gra głową 18, skoczność 18? Obu graczom? Jeśli wzrost miałby znaczenie, to wtedy wyższy obrońca byłby dużo lepszym zawodnikiem w grze w powietrzu. A tak nie jest, skoro obaj wygrywają tyle samo pojedynków główkowych.
Można oczywiście próbować tak dobrać współczynniki:
niższy obrońca: gra głową 18, skoczność 18
wyższy: gra głową 17, skoczność 16
tak by koniec końców różnica wzrostu akurat niwelowała tę różnicę, a obie powyższe kombinacje dawały dwóch równorzędnych graczy w powietrzu.
Ale po co?
Obecnie wzrost jest już wpisany w parametry przydatne do gry w powietrzu. Dwaj zawodnicy, którzy mają ten sam talent do gry w powietrzu, ale jeden jest większy więc może to lepiej wykorzystać - grze będzie miał wyższą cechę gry głową, która uwidoczni tę różnicę.
I to jest zdecydowanie prostsze, czytelniejsze i sensowniejsze rozwiązanie.


Dirty mind
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 14 września 2008, 12:05

http://files.filefront.com/Fm+Logos+i+S ... einfo.html
link do logosów i skina jak chciałeś.
Gdzie należy wrzucić te foldery żeby działały? Tylko do folderu z grą czy do bardziej konkretnego?


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
bartus

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2004
Posty: 535
Rejestracja: 13 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 15 września 2008, 19:03

macie link do bazy danych aktualnej po letnim mercato?


Obrazek
ODPOWIEDZ