Footbal Manager - TUTAJ WSZYSTKO

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Mortal Wombat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 maja 2007
Posty: 167
Rejestracja: 03 maja 2007

Nieprzeczytany post 19 marca 2008, 19:36

Witam,

Po ściągnięciu patcha 8.0.2 zacząłem grać Juventusem (zaskoczeni nie :wink: ), wg mnie dzięki niemu FM stał sie bardziej normalny, tzn. nie ma spalonych 5000 na mecz, czerwonych kartek co 2 spotkania i spalonych bez liku. W 1 sezonie zdobyłem mistrzostwo Włoch i półfinał Pucharu Włoch, gdzie odpadłem w 2meczu 4:2. Mistrzostwo zdobyłem bez większych problemów, na koniec sezonu miałem 11 pkt przewagi nad 2 Udinese :shock: , które o 4 pkt wyprzedziło Milan. Inter rzutem na taśmę 4 miejsce kosztem Romy w ostatniej kolejce :smile: . Najlepszy strzelec to Iaquinta, cześto wchodził z ławki i sadził hat-tricki. Jak grał w 1 składzie to nic nie strzelał, więc jako joker jest najlepszy :) , najlepszy dowód na to, że przegrywałem u siebie z Milanem 0:2 on wszedł w 2 połowie i dał zwycięstwo 3:2 w 90' meczu :P

Sprzedani:

Legrottaglie 4mln euro -> Fiorentina

Kupieni:

Barzagli - 17,5 mln euro
van der Vaart - 15,5 mln euro

2 sezon zapowiada się bardziej interesująco ze względu na występy w LM, w grupie jestem z Chelsea, Standardem i Stuttgartem. Zdobyłem SPW z Milanem 3:1, w lidze na razie 2 mecze, 5:2 z Romą i 0:0 z Bologną.

Sprzedani:

Almiron 2,5 mln euro -> Deportivo + zwolnienia Birindelliego i kilku młodzików.

Kupieni:

Palombo - 20 mln euro
Quaresma - 31 mln euro
Taiwo - 16,5 mln euro

Z tych transferów jedynie Palombo był transferów, o którym juz dawno myślałem, reszta kupiona ze względu na wygórowane żądania Bayernu za Lahma i Ribery'ego, i Kaloudę mi Portsmunth sprzątnęło :| , dali mu z 3 razy więcej pensji niż ja :wink: , czas pokaże czy skąpstwo się opłaciło :)

A taktyka, mniej więcej 4-1-4-1, ofensywni boczni obrońcy, skrzydłowi schodzący do środka za Iaquintę, a defensywny pomocnik wspomaga środkową pomoc. Na razie gra się nią dobrze, choć szczerze powiedziawszy nie myślałem o innej :)

Ok, na razie kończę, po sezonie napiszę kolejne sprawozdanie :-D


Obrazek
..::JUVENTUS TURYN FOREVER::..
Il Storico

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 639
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 marca 2008, 10:23

Ja zacząłem już trzeci sezon meczem Superpucharu Włoch z Milanem i wygrałem 2:1.Jest to moje pierwsze trofeum.W moim ubiegłym sezonie zająłem drugie miejsce w Serie A za Milanem(strata 2 pkt),Doszedłem do Finału Coppa Italia gdzie prowadziłem z Milanem 2:0 do przerwy,ale przegrałem 2:3.Doszedłem również do finału LM lecz tam przegrałem 4:1 z Arsenalem.Dlatego ten Superpuchar Włoch znaczy tak wiele.Obecnie trwa u mnie Calcio Mercato,a dlatego,że chce w przyszłym sezonie osiągnąć coś więcej,musiałem kogoś kupić.Ściągnąłem:Rafaela Van Der Vaarta za
40 mln E,Ricardo Quaresme za 24 mln E,a sprzedałem:Claudio Marchisio(niestety za darmo,bo nie chciał już u mnie grać)do Milanu i Cristiana Pasquato do Sampdorii również za darmo(ten sam powód co Marchisio),natomiast wypożyczyłem:Salihamidzicia,Grygere,Mirante,Pisano,Molinaro,Novembre,Barragana i jeszcze kilku innych z Juventusu II.
Mój aktualny skład(taktyka 1-4-2-3-1):
-GIGI BUFFON
-Domenico Criscito,Vincent Kompany,Jorge Andrade,Giorgio Chiellini
-Andrea Luci,Tiago
-Sebastian Giovinco,Rafael Van Der Vaart,Ricardo Quaresma
-David Trezeguet
Rezerwa:
Manuel Da Costa,Diego Lugano,Ever Banega,Genero Zeefuik,Thomas Hitzlspergrer,Alessandro Del Piero,Pavel Nedved,Raffaele Palladino.
Juventus II:
Cristiano Zanetti,Michaele Paolucci i Marcelo Zalayeta.
Mam nadzieje,że z obecnym składem wywalczę jakiś poważny sukces
FORZA JUVE
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2009, 18:44 przez Il Storico, łącznie zmieniany 1 raz.


ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 20 marca 2008, 14:46

Koniec drugiego sezonu jako Valencia. Wzmocnienia w klubie dały oczekiwany efekt. I ten sezon obfitował w sukcesy.

Liga:
Liga jak co sezon jest dla mnie głównym celem, w tym sezonie walka o mistrzostwo trwała do ostatniej kolejki. Na 4 kolejki przed końcem miałem przewagę czterech punktów nad Barceloną mecze , które mi pozostały to Athletic (Dom) > R. Madryt (Wyjazd) > Barcelona (Wyjazd) > Deportivo (Wyjazd). Sytuacja stała się dosyć skomplikowana gdyż przegrałem z Athleticiem Bilbao na własnym boisku, Barca wykorzystała moje potknięcie i na 3 kolejki przed końcem miałem 1pkt przewagi co było bardzo nieciekawe przed czekającymi mnie meczami z czołówką. W meczu z Realem padł remis 1-1, który niezbyt mnie urządzał, na moje szczęście Barcelona również zremisowała i na Camp Nou jechałem z 1pkt przewagi. Mecz zaczął się po myśli piłkarzy z Kataloni bo już na początku spotkania po faulu w polu karnym Sunniego , Messi pewnie egzekwował rzut karny 1-0 dla Barcy. Mecz był zacięty szła akcja za akcje, ale dopiero w 82' padła kolejna bramka, Sunny zrehabilitował się za faul w polu karnym i uderzeniem z 20metrów zapewnił mi remis. Remis w tym przypadku był dla mnie jak zwycięstwo. Biorąc pod uwagę, że ostatni mecz w lidze zagram z Deportivo, które już miało pewny spadek. I tak się stało mecz w La Corunii był spacerkiem wygranym 4-0. Królem strzelców został ponownie David Villa, w tym sezonie strzelił 31 bramek w 30 spotkaniach. Ostatecznie tabela wyglądała w ten sposób:

1. Valencia 30W 6R 2P 98/24 +74 96pkt
2. Barcelona 30W 5R 3P 84/18 +66 95pkt
3. R.Madryt 25W 9R 4P 70/24 +46 84pkt
4. At.Madryt 22W 10R 6P 82/44 +38 76pkt

Liga Mistrzów:

W Lidze Mistrzów , w fazie grupowej zakończyłem na 2 miejscu za Manchesterem , z którym przegrałem stosunkiem bramek. W 1/8 finału wylosowałem ekipe z Emirates - Arsenal. Trudny rywal, którego udało mi się ograć na własnym boisku 3-1. W Londynie byłem w komfortowych warunkach, gra z kontry zaprocentowała zwycięstwem 5-3. W ćwierćfinale zmierzyłem się z inną angielską drużyną i moim rywalem grupowym Man Utd., co ciekawe w zeszłym sezonie również w tej fazie spotkałem się z Man Utd. W pierwszym meczu na własnym boisku padł remis 2-2. Co stawiało mnie w nienajlepszej pozycji przed rewanżem. Jednak na Old Trafford padł wynik 5-2 ! dla mnie. Angielskie drużyny dalej mnie prześladowały w półfinale zmierzyłem się z Chelsea. Ekipa z Londynu była zdecydowanie najłatwiejszym moim rywalem w drodze do finału na Mestalla pokonałem ich 4-1 a na Stamford 4-2. Pozostał tylko finał , w którym grałem z Milanem. Finał miał miejsce na Stadio Olimpico w Rzymie. Finał okazał się najłatwiejszym meczem po drodze Milan zmiażdzyłem 6-0 .... Tutaj screen:
Obrazek

Puchar Hiszpanii:
W tym roku rezerwy nie zaskoczyły, doszedłem do półfinału, po drodze pokonując Real, ale niestety drugoligowe Recreativo w 1/2 było zbyt wymagającym rywalem dla moich grajków.

Transfery:

Budżet na ten sezon wyniósł £28M, które mogłem rozszerzyć do £54M, jednak tego nie zrobiłem.

Do klubu:

* Taye Taiwo £14,5M z Olympique Marseille
* Lamey £7,5M z Nurenberg

Z klubu:

* Caneira £1M do Mallorki


Zobaczymy co przyniesie ten sezon mam nadzieję, że będzie tak dobry jak ten, chociaż sukces w lidze mistrzów będzie trudno powtórzyć.

Na koniec screen Villi , który rozegrał piekielny sezon 47 bramek w 43 spotkaniach.

Obrazek


PS: Sorry ze screeny w języku angielskim, ale pisze na angielskim forum i robiłem je na tamto forum.


BiancoNero89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 listopada 2007
Posty: 46
Rejestracja: 12 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 marca 2008, 01:38

Ciekawy sezon rezegrałeś tą Valencią gratuluje naprawde! Mam takie pytanie skąd bierzesz zdjęcia piłkarzy :) Do każde może byście podali jakieś linki do strojów ,herbów i zdjęć piłkarzy :) ? Tylko nie podawajcie strony www.fmpoland.com . Pozdrawiam :)


Kędzior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 stycznia 2007
Posty: 251
Rejestracja: 05 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 21 marca 2008, 09:56

Jesli chodzi o grafiki to ja wgralem do swojego FM troche tego. I tutaj pytanie. Czy jezeli wrzucilbym swoj plik graphics na jakis serwer, zeby mozna bylo sciagnac to czy mozna podmienic ten folder z innym, zeby na kogos FM dzialal ? Mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi...;)


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 21 marca 2008, 10:02

Wydaje mi się, że tak, ale pewny nie jestem. Spróbować nie zaszkodzi :wink:


CzarnyZkultury

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2006
Posty: 1011
Rejestracja: 28 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 21 marca 2008, 10:14

witam milosnikow FM'a :) wczoraj zacząłem grac w FM 2006, bo takiego tylko gdzies znalazlem w zasobach moich okrąglakow :P hmm i chce was zapytac czy lepiej sciagnac FM 08, czy jest lepszy w jakichs istotnych funkcjach itd. jestem nowicjuszem totalnym w tej grze (choc zaczalem sezon Juventusem i w 5 sparingach odnioslem wysokie wygrane :P) i za wszelka odpowiedz bede wdzieczny :-D


Samsung~~

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2007
Posty: 74
Rejestracja: 11 maja 2007

Nieprzeczytany post 21 marca 2008, 10:29

Ja osobiście poleciłbym ci FM 2006. Żadne późniejsze wersje czy to 07 i 08 nie przekonały mnie do siebie. Dużo osób z CMREV Forum również uważa 06 za najlepszego fma. Grałem w siódemkę i stwierdziłem, że jest trochę gorsza a 08 nawet nie zainstalowałem. :smile:


Kędzior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 stycznia 2007
Posty: 251
Rejestracja: 05 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 21 marca 2008, 10:31

stahoo pisze:Wydaje mi się, że tak, ale pewny nie jestem. Spróbować nie zaszkodzi :wink:
Ok moge wrzucic te 150 MB na sendspace, ale musze wiedziec kto sie decyduje na podmienienie swojego folderu, zebym nie wrzucal na darmo.


ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 21 marca 2008, 11:59

BiancoNero89 pisze:Ciekawy sezon rezegrałeś tą Valencią gratuluje naprawde! Mam takie pytanie skąd bierzesz zdjęcia piłkarzy :) Do każde może byście podali jakieś linki do strojów ,herbów i zdjęć piłkarzy :) ? Tylko nie podawajcie strony www.fmpoland.com . Pozdrawiam :)
Ja większość mam z fmglive - www.fmglive.com , a jak czegoś nie ma to sam to robie w photoshopie.


Kędzior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 stycznia 2007
Posty: 251
Rejestracja: 05 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 21 marca 2008, 12:59

Ok wrzucilem moj plik Graphics na serwer. Kto by sciagnal podmienil i sprawdzil czy dziala na jego FM ?

Graphics


BiancoNero89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 listopada 2007
Posty: 46
Rejestracja: 12 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 marca 2008, 13:09

Kędzior już zasysam ;] Zobaczymy ile masz tych zdjęć :) Moje zasoby to 318 mega samych zdjęć grajków nie wliczam holandi i hiszpani :) Mam jeszcze zestawy herbów i strojów do ligi anglieskiej,niemieckiej,włoskiej,i 2 niemieckiej ^^ Wszystko dziś w nocy wyszperałem :D A zaczołem grę Stade Rennes który nigdy nei zdobyło ani 1 ani 2 ani 3 miejsca w Ligue1. Gdybymy wiedział jak się robi config do zdjęć to sam bym tworzył :)


Kędzior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 stycznia 2007
Posty: 251
Rejestracja: 05 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 21 marca 2008, 13:17

BiancoNero89 pisze:Kędzior już zasysam ;] Zobaczymy ile masz tych zdjęć :) Moje zasoby to 318 mega samych zdjęć grajków nie wliczam holandi i hiszpani :) Mam jeszcze zestawy herbów i strojów do ligi anglieskiej,niemieckiej,włoskiej,i 2 niemieckiej ^^ Wszystko dziś w nocy wyszperałem :D A zaczołem grę Stade Rennes który nigdy nei zdobyło ani 1 ani 2 ani 3 miejsca w Ligue1. Gdybymy wiedział jak się robi config do zdjęć to sam bym tworzył :)
Jakby sie okazalo, ze podmienianie plikow dziala to moglbys sie podzielic :prochno:.


BiancoNero89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 listopada 2007
Posty: 46
Rejestracja: 12 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 marca 2008, 13:47

Szkoda :D Używamy tych samych face packów ^^ Mam tylko inne drużyny SerieA . Z SerieA mamy Juve,Rome a reszte mam inną ;] :D

www.cmfrenzy.com narazie jest niedostępna bo coś robią na stronie masz tam megafacepack który waży o ile sie nie myle 280 mega ;] Są ciekawe drużyny typu Galata ,Fener,Kopenhaga :D
Ostatnio zmieniony 21 marca 2008, 13:49 przez BiancoNero89, łącznie zmieniany 1 raz.


CzarnyZkultury

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2006
Posty: 1011
Rejestracja: 28 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 21 marca 2008, 13:49

screen co prawda z FM'a 06, ale mecz ktory przedstawia mial przedramatyczny przebieg :P
http://img296.imageshack.us/img296/9695/fmajaxhc2.jpg


ODPOWIEDZ