Total War - TUTAJ WSZYSTKO

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ

Lubisz gry strategiczne?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Ampartumpur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 lipca 2004
Posty: 59
Rejestracja: 06 lipca 2004

Nieprzeczytany post 21 listopada 2004, 11:12

Dobra z poradnika już dużo wiem , ale zastanawia mnie jedna rzecz. Na przykład Urban Cohort liczy sobie 42 wojaków, a na niektórych screenach z gry widać,że jednostki te mają po np 70 ludzi. Da połączyć np dwa odziały po 42 osoby, żeby był jeden po więcej osób i nie zajmował jedno miejsce w armii a nie dwa :?:


Yari

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2003
Posty: 1601
Rejestracja: 13 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 21 listopada 2004, 11:54

Tyle juz grasz i ani razu nie byłeś w ,,opcjach gry" ?:):).
W ,,video" można oprócz detali i roździelczości ustawić wielkość wojaków. Jak dasz na fulla to urban cohort bedą liczyć 160 ludzi :wink:


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 09 lipca 2007, 18:18

Ale ja dawno tematu nie zakładałem.

Do rzeczy.
Zastanawiam się, czy Juventini grają w gry z serii Total War. Ja osobiście jestem urzeczony tą grą. Nigdy za grami szczególnie nie przepadałem, nie pociągało mnie walenie z karabinu ani inne CSy. W FIFE grałem kiedyś, ale było - minęło.
Natomiast seria gier Total War wciąga bez reszty. Bo ma klimat i - przede wszystkim - wymaga myślenia. Przyciąga uwagę coraz szerszej liczby fanów na całym świecie.

O co w tej grze chodzi ? To przede wszystkim symulacja bitew połączona z mapą kampanii. Dzięki grze możemy się wcielić we władce starożytnych (Rome) lub średniowiecznych (Medieval) państw lub japońskich klanów z czasów Sengoku. Więcej info tutaj.

Osobiście przygodę z Total Warem zacząłem rok temu od Rome. Gra mnie wciągnęła do reszty, zdarzało się grać po 12 h na dobę. Ale uzależniony to ja nie jestem :prochno: . Potem przeszedłem na Medievala 2 i , wbrew opinii wielu fanów, uważam tę grę za najlepsze dzieło gier strategicznych.
Symulator bitwy jest bardzo realistycznie odwzorowany. tutaj liczy się każdy szczegół (pogoda, wzniesienia, a przede wszystkim morale). Jedynym minusem gry są wysokie wymagania sprzętowe. Bez 1 Giga RAMu karty graficznej z wyższej półki i procku 1,7 nie ma co próbować w to grać.

Ostatnio zacząłem grać na multiplayerze w MTW2. Niektórzy gracze klanowi ściągneli mnie na ziemie i doszedłem do wniosku że taktykiem wojennym zbyt wielkim to ja nie jestem. Ale już mam kilka sukcesów :prochno: .
Może ktoś byłby chętny na sparing ?

Wypowiadajcie się, co sądzicie o tej grze. Mam nadzieję, że jedyny na forum tutaj nie jestem.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 09 lipca 2007, 18:26

pan Zambrotta pisze:Gra mnie wciągnęła do reszty, zdarzało się grać po 12 h na dobę. Ale uzależniony to ja nie jestem :prochno:
Nie wcale, skąd że znowu. 12 godzin na dobę ? To przecież nic :prochno: Niektórzy moi kumple są od Ciebie lepsi :wink: A mówiąc na serio, to moim zdaniem tyle godzin spędzonych przed grą, to jest już uzależnienie :!:
A co do gry, to kiedyś grałem w Total War'a (w różne części chyba) i muszę przyznać, że mi się podobała :ok:


damianeq

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2007
Posty: 144
Rejestracja: 01 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 09 lipca 2007, 18:30

ta gra jest poprostu SWIETNA .... i masz racje ze trzeba przy niej duzo myslec :) ale za to wlasnie ja lubie bo nie biegasz jak idiota z karabienm i napieprzasz do czego popadnie :D ma klimat i to jest spory + ale nadal pogrywam w Shoguna ... pierwsza gra tego typu w ktora gralem .... i nie moge przestac grac :D jest poprostu mistrzowska


mala rumuneczko :D <hahaha>
DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 09 lipca 2007, 18:38

damianeq pisze:ale za to wlasnie ja lubie bo nie biegasz jak idiota z karabienm i napieprzasz do czego popadnie :D
Dokładnie :idea: Ja również nigdy nie lubiłem (moim zdaniem) bezsensownych nawalanek typu Quake. Ale i tak to już przeszłość, bo w gry nie gram już od bardzo dawna. Jak ja to mówię- wyrosłem z tego :P Choć z drugiej strony, każdy robi to co lubi, niezależnie od wieku :ok:


Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 09 lipca 2007, 18:47

Świetna gra szczególnie Medival 8) . Wciągająca, interesująca no i trzeba trochę przy tej grze pomyśleć. Ach te cudowne bitwy :smile:

Gra :ok:
Jednak mimo wszystko wolę Europe Universalis ponieważ bardziej mnie wciągnęła no i czas gry jest dłuższy :wink:


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 09 lipca 2007, 19:31

DamKam pisze:
pan Zambrotta pisze:Gra mnie wciągnęła do reszty, zdarzało się grać po 12 h na dobę. Ale uzależniony to ja nie jestem :prochno:
Nie wcale, skąd że znowu. 12 godzin na dobę ? To przecież nic :prochno: Niektórzy moi kumple są od Ciebie lepsi :wink: A mówiąc na serio, to moim zdaniem tyle godzin spędzonych przed grą, to jest już uzależnienie :!:
Powoli wychodze z dołka i gram średnio po 4 h na wakacje. W roku akademickim tylko 3,5 h :D
Ein pisze:Jednak mimo wszystko wolę Europe Universalis ponieważ bardziej mnie wciągnęła no i czas gry jest dłuższy :wink:
Mnie Europe Universalis nie urzekło, gdyż tam nie ma bitew - tylko przesuwanie żołnierzy na papierze. Ale co kto lubi.
Chociaż trzeba przyznać że w EU jest lepiej rozwinięta dyplomacja. W Medievalu nie da rady nie wejśc w konflikt. A co dopiero w Rome. Tam już po kilku turach zrywano sojusze z błahych powodów.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 09 lipca 2007, 19:44

pan Zambrotta pisze:
Ein pisze:Jednak mimo wszystko wolę Europe Universalis ponieważ bardziej mnie wciągnęła no i czas gry jest dłuższy :wink:
Mnie Europe Universalis nie urzekło, gdyż tam nie ma bitew - tylko przesuwanie żołnierzy na papierze. Ale co kto lubi.
Chociaż trzeba przyznać że w EU jest lepiej rozwinięta dyplomacja. W Medievalu nie da rady nie wejśc w konflikt. A co dopiero w Rome. Tam już po kilku turach zrywano sojusze z błahych powodów.
Tak, masz rację. Wielką wadą EU jest brak rozgrywania bitew :cry: gdzie w Total War-ze można dzięki takim bitwą dokonywać cudów ! Ale niedługo wyjdzie (czy już wyszła :prochno: ) EU III więc zapowiada się ciekawie

A ja mam takie pytanie bo nie pamiętam :smile: . Czy w Medival Total War da się grać z innymi przez internet ? Jeżeli tak to można by spróbować kiedyś pograć :wink:


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 09 lipca 2007, 19:52

Ein pisze:A ja mam takie pytanie bo nie pamiętam :smile: . Czy w Medival Total War da się grać z innymi przez internet ? Jeżeli tak to można by spróbować kiedyś pograć :wink:
Nie wiem jak jest w Medieval 1 bo nigdy nie grałem, ale w Medieval 2 mozna grac przez Internet. Niestety tylo w same bitwy. Brak kampanii na multi to nieliczny minus serii Total War.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
CzarnyZkultury

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2006
Posty: 1011
Rejestracja: 28 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 09 lipca 2007, 20:36

gralem w Medivala: Total War. przeszedlem ta gre Polską, Italią i Bizancjum. wciaga jak odkurzacz. jest po prostu zaje... :smile: gralem takze w Rome: Total War, ale jakos juz mnie tak nie wciagnela ta gierka. jednak jestem zwolennikim sredniowiecza. na multiplayer nigdy w to nie gralem, ani w Medieval II(szkoda, bo zaden kumpel tego nie ma, a jest duzo do sciagania i mi sie nie chce :prochno: ).

co do Europy Uniwersalis to rowniez wspaniala gierka! nie ma to jak rozjechac ruskich :smile: albo przez 100lat okupowac Francje Polską :D


Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 10 lipca 2007, 00:41

Ech, korzystając z chwili obecności na kompie...

Sam miałem zakładać takowy temat. Otóż z grami "Total War" przygodę zacząłem już od Shoguna. Nie był on jeszcze tak rozwinięty. Bitwy ciągle były niedopracowane. Jednak wstawki filmowe wywierały na mnie duże wrażenie. Prawdziwą przygodę rozpocząłem dopiero z grą Rome Total War. Kampanię na przedostatnim poziomie przeszedłem 2 razy. Tak naprawdę rumieńców gra w kampanii podstawowej nabiera dopiero wtedy, kiedy Senat wypowiada ci wojnę. Kampanię z Barbarzyńcami i Alexandrem (dodatki) przeszedłem po razie. Teraz gram w moda "Total Realism". Tam dopiero się gra. Uwielbiam gry, gdzie dyscyplina taktyczna odnosi wielki skutek. Denerwowały mnie już strategie, gdzie żołnierzy ładowało się na kupę i na wroga. Świetne ustawienie i taktyka potrafią tam zdziałać cuda. Przy wykorzystaniu odpowiednich sił i słabości zdarzało mi się wychodzić z bitew z wspaniałymi wynikami. Przy porównywalnych siłach (ich było nieco więcej) zdołałem skończyć bitwę tylko z 30 poległymi. Przypominam, że starły się 2 armie liczące ok 2000 tys żołnierzy. Obydwie były zbudowane z elitarnych jednostek. Nie czułem jednak, aby to była jakaś wada boota. Ta gra jest wg mnie magiczna. Zawsze fascynowały mnie ogromne batalie. Ta gra potrafi zaspokoić moje fascynacje w 100 procentach. Niestety komputer nie pozwala ustawić skali armii na najwyższą, a co dopiero zagrać w Medievala 2. Teraz pracuje na nowy sprzęt, dzięki któremu będę mógł się w pełni tymi gierkami rozkoszować. :smile:


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 10 lipca 2007, 10:53

Railis pisze: Świetne ustawienie i taktyka potrafią tam zdziałać cuda. Przy wykorzystaniu odpowiednich sił i słabości zdarzało mi się wychodzić z bitew z wspaniałymi wynikami. Przy porównywalnych siłach (ich było nieco więcej) zdołałem skończyć bitwę tylko z 30 poległymi. Przypominam, że starły się 2 armie liczące ok 2000 tys żołnierzy. Obydwie były zbudowane z elitarnych jednostek.
Sam doszedłem do podobnego poziomu w Medievalu 2. Atakowałem ok. 1400 żołnierzami przeciwko 2000 żołnierzy wroga na trudności bitwy very hard. Rozbijałem armię wroga ze stratami własnymi ok. 10-15%
Myślałem, że będę rządzić na multiplayerze :lol:. A dopiero dzisiaj zaliczyłem trzecią wygraną :whistle: . A grałem już z 20 bitew.

Za modami jakoś nie przepadam. A do Rome raczej już nie wrócę. Gra piękna i wciągająca do czasu wyjścia Medievala 2. Potem Rome dla mnie stał się pustą gierką z armiami klonów. świetnie wyglądają np. barbarzyńscy najmenicy. Wszyscy 1,8 m i blondyni z tą samą tarczą :P . Choć ostatnio widziałem mod Europa Barbarorum i mnie lekko zaciekawiło. Ktoś miał może stycznośc z tym modem ?


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
artoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 września 2005
Posty: 312
Rejestracja: 30 września 2005

Nieprzeczytany post 10 lipca 2007, 17:27

Obok Football Managera moja ulubiona gra.
Zacząłem od Medievala I, potem Shogun (tylko kilka dni) następnie Rome, a teraz non stop Medieval II Total War. Nie poprawili zbytnio zarządzania państwem i jak w pierwszej części jest to bardzo proste, ale jak dochodzi do bitwy to zapominam o wszystkich przywarach i zaniedbaniach gry. Jest to po prostu genialny i nieodłączny element gry.


Yari

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2003
Posty: 1601
Rejestracja: 13 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 16 lutego 2008, 23:23

No no , sporo mnie ominęło tego c owidze na forum pod moją nieobecność. o ile pamiętam zakładałem na jp jakiś czas temu wątek o grach z serii total war :D.
Dla mnie to najlepsze gry pod słońcem , darzę autorów tak wielkim szacunkiem że kupuje zawsze oryginały z tej serii co naprawdę rzadko mi się zdarza. Zaczynałem od shoguna i to jego uważam za najbardziej klimatycznego , ale to może dlatego że to była w sumie pierwsza gra tego typu. Były co prawda podobne wcześniej ale jednak nie to samo.
Medieval mimo że umiejscowiony w znacznie bardziej interesującym mnie okresie i teatrze działań nie miał już tej samej ,,mocy przebijającej" co shogun , co nie zmieniło faktu że spędziłem przy nim mase czasu.

Na Rome przyszło trochę poczekać , pamiętam jak niesamowite wrażenie robiły na mnie screeny i filmiki przedpremierowe , specjalnie nawet kupiłem sobie dla tej gry nową kartę graficzną :). Nie zawiodłem się na kolejnym total war , jednostki w pełni trójwymiarowe a nie zlepek kilku pikseli , nowe możliwości taktyczne szczególnie podczas oblężeń. Sama istota działania falangi , coś pięknego , słonie bojowe , szarża kawalerii wyglądająca naprawdę imponująco po zderzeniu z szeregam i wroga. Nowy system na mapie kampanii , podobny do tego z cywilizacji. Jednym słowem rewolucja :).
Medieval II , kontynuacja założeń przyjętych w rome , oczywiście z bardzo dobrym skutkiem. We wrześniu wyszedł rewelacyjny dodatek kingdoms.
Zagrywam się z w wolnych chwilach z te serie , dziś np powoli kończyłem kampanię wypraw krzyżowych z dodatku kingdoms. Przyszło mi bronic stolicy Antiochii przed najazdem 3 pełnych mongolskich armii każda z trzema 10 gwiazdkowymi generałemi ( ! ). Co za desperacka obrona , dobrze spisały się bombardy , kartacze siały popłoch :D. Co prawda przegrana ale wyrżnięcie 70% z 5 000 mongołów włącznie z 3 dowódcami przez moją 2000 armie bez dowódcy ( ! ) uratowało kraj przed inwazją :).
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2008, 10:05 przez Yari, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ