Total War - TUTAJ WSZYSTKO

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ

Lubisz gry strategiczne?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 listopada 2004, 00:39

Yari pisze:
Medi pisze:poleccie mi cos, bo chora jestem i nudzi mi sie Very Happy
Medi w świecie strategii zdominowanym przez samców jesteś perełką :twisted: . Szok:).
Ja polecam nieśmiertelnego heros 3:) , albo settlersów.
A może sim city 4 :).
Albo Anno 1503.
Sam nie wiem , sporo by tego sie znalazło:).
Yari, jakbys mi podal angielskie nazwy bylabym Ci wdzieczna :-D
Sim City 4 to rozumiem, ze oryginalna nazwa ale innych nie wiem jak szukac :roll:


Yari

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2003
Posty: 1601
Rejestracja: 13 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 07 listopada 2004, 08:13

W sumie to wszystkie są angielsko-polskawe :D
A więc pokolei:
Settlers 4 ( albo 3 )
Heros of might and magic 3
Anno 1503
Polecam jeszcze gre Worms . Tutaj jest wiele części , łatwo znajdziesz. Co prawda ze strategiami mało wspólnego , ale zabawa przednia , najlepiej w kilka osób rpzy jednym kompie:).

PS: Zagrałby ktoś w Rome przez sieć?


Juvetomek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 stycznia 2004
Posty: 62
Rejestracja: 03 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 07 listopada 2004, 08:15

To wszystko są angielskie nazwy- The Settlers , Heroes of Might and Magic IV(to ja proponuje), Anno 1513 i jeszcze coś od siebie- Stronghold Cruseader- mnie ta gra baaardzo wciągła :)

Sorry Yari za offtopica ale akurat musielismy razem pisac jak ja zobaczylem to nie bylo Twojego posta.


Pozdrawiam
ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 07 listopada 2004, 12:42

wciągneła : } a nie wciagla

a co do gry to udało mi się całą ukonczyc :D ale ostatnia misja mordercza :D


Dawniej Virus[Mauro].
Pavciooo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 grudnia 2003
Posty: 315
Rejestracja: 12 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 07 listopada 2004, 21:52

Yari pisze:
PS: Zagrałby ktoś w Rome przez sieć?
Ja chętnie ale pomóż mi go odpalić :P Napisz mi na gadu-gadu jeżeli odpalałeś tego z torrent.org bo nie za bardzo wiem jak to zrobić :/ Nr gg mam pod spodem....


Ampartumpur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 lipca 2004
Posty: 59
Rejestracja: 06 lipca 2004

Nieprzeczytany post 07 listopada 2004, 22:49

Yari pisze: PS: Zagrałby ktoś w Rome przez sieć?
Ja bym pewnie zagrał, tyle że krucho u mnie z czasem:/
(no ale dla tej gry zawsze można znaleźć czas :wink: ) Jeszcze nie grałem w Rome przez sieć, ale z chęcią bym sobie zagral


ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 08 listopada 2004, 08:28

Panowie mam dylemat .... bo chce kupic orginałą Rome , ale się boję bo mam taki problem z kompem :
A więc tak , pewnego dnia przyszedł do mnie kumpel z nowym Call of Duty , zainstalowaliśmy go gra chodziła idealnie płynnie , aż nagle gra zawiesiła się ;o , resetuje kompa może jakiś błąd gry a tu tak za każdym razem ;( , niedawno brat mi powiedział ze dzieje mu się tak w Warcrafcie 3 , a mi ostatnio w Need for Speed underground 2 - co to może byc ? Call of duty nie jest problemem bo u tego kumpla wszystko chodzi idealnie na tej samej płycie


Dawniej Virus[Mauro].
Yari

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2003
Posty: 1601
Rejestracja: 13 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 08 listopada 2004, 13:33

Za duże obciążenie dla karty graficznej chyba. Podkrecałeś ją może? Jesli tak to obniż troche parametry. Czasami komp się może zrestartowac po długim graniu non stop ., gdyż karta nie wyrabia:).


ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 08 listopada 2004, 18:34

dzięki Yari :} już działa niedługo kupie Rome i cie pokaram :p


Dawniej Virus[Mauro].
Ampartumpur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 lipca 2004
Posty: 59
Rejestracja: 06 lipca 2004

Nieprzeczytany post 13 listopada 2004, 18:36

Dobra, ja znowu pisze odnośnie Rome : TW :D Wie ktoś może gdzie można znaleźć dobry poradnik do tej gry?? Bo na razie szukałem ale nic nie ma (acha, lepiej żeby był po polsku ten poradnik:) , no ale w ewentualności ppo angielsku też może być). A jak nie to niech mi ktoś odpowie na pytanie : rola senatu w tej grze? Co mi daje to że mam po kliku przedstawicieli na "wyższych stołkach"? Co daje i jak zrobić, żeby mieć popularnośc u plebsu? Albo jaki jest najlepszy sposób żeby miasta zarabiały na siebie(dużo:))? Ile woja miec w mieście żeby było w miare bezpiecznie? ITD, mógłbym tak jeszce pytać długo :?: dlatego wole żeby mi ktoś podał linka do jakiegos poradnika :)


Yari

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2003
Posty: 1601
Rejestracja: 13 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 13 listopada 2004, 20:01

Art86 pisze: rola senatu w tej grze? Co mi daje to że mam po kliku przedstawicieli na "wyższych stołkach"?
Bonusy dla Twojej frakcji, np 20 % skuteczniejszy handel , czy 20 % większe przychodzy z podatków. Wszystko zalezy od stanowiska.
Art86 pisze:Co daje i jak zrobić, żeby mieć popularnośc u plebsu?
Chodzi o senat i ludność? Spełniaj ich życzenia. Jak najczęściej.
Art86 pisze: Albo jaki jest najlepszy sposób żeby miasta zarabiały na siebie(dużo:))?
Handel !! Handel to podstawa. Zawieraj umowy handlowe z kim popadnie. Buduj agory kupieckie i drogi. I szkól mało wojska;). Utrzymanie każdego oddziału jest dzielone poprzez każdego mieszkańca Twojego imperium. Im więcej armmi , tym mniej denarów:).
Art86 pisze: Ile woja miec w mieście żeby było w miare bezpiecznie?
Wszystko zależy od miasta. Czy je dopiero podbiłeś , czy jest różnica kulturowa , czy jest bieda. Ja np w stolicy trzymam malutki garnizon , a na obrzeżach imperium musze wystawiac duże armie , aby zapobiegać buntom. Natomiast jeśli chodzi Ci o ilośc woja do ochrony przed innymi nacjami , to zależy jak zręczny jesteś na polu nitwy:).
Art86 pisze:ITD, mógłbym tak jeszce pytać długo :?:
Wal śmiało , ja z chęcią odpowiem:)
Art86 pisze: dlatego wole żeby mi ktoś podał linka do jakiegos poradnika :)
Klops w tym że ejszcze nigdzie nie ma poradnika. Za niedługo prawdopodobnie pojawi się na totalwar.org , ale ejszcze nie teraz.


Pavciooo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 grudnia 2003
Posty: 315
Rejestracja: 12 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 13 listopada 2004, 21:01

Hehe nie wiem jak u was, ale mnie biedota ubustwia, w przeciwieństwie do senatu 8) PS: Pytanko Yari: Jak podbiję te 50 regionów, to co mam zrobić z tym senatem?


Yari

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2003
Posty: 1601
Rejestracja: 13 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 13 listopada 2004, 23:59

Pavciooo pisze: Pytanko Yari: Jak podbiję te 50 regionów, to co mam zrobić z tym senatem?
Nic. Skończy się gra :D
Lepiej wcześniej zajmij się senatem. W końcu największa przyjemnośc jest z zajęcia Rzymu i ogłoszenia się imperatorem :D


Pavciooo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 grudnia 2003
Posty: 315
Rejestracja: 12 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 14 listopada 2004, 12:03

hehe ale wtedy pozostałe dwa domy mi wypowiedzą wojnę a je ciężej pokonać niż inne osłabione nacje :twisted: :wink: :roll:


Yari

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2003
Posty: 1601
Rejestracja: 13 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 15 listopada 2004, 20:27

Jeżeli ktoś ma problemy z grą to polecam poradnik który właśnie sie ukazał :
http://www.totalwar.org.pl/?ArtId=215


PS: Jeśli ktoś chce wziąśc udział w mistrzostwach polski w rome total war to zapraszam do zapisywania się tutaj:) :
http://totalwar.org.pl/board/viewtopic.php?t=1718
Podstawowym warunkiem wzięcia udziału w turnieju jest posiadanie ORYGINALNEGO rome total war.
:wink:


ODPOWIEDZ