Total War - TUTAJ WSZYSTKO

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ

Lubisz gry strategiczne?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 02 września 2013, 20:55

Trochę rozmawiam sam z sobą, ale trudno.
Już jutro o 9:00 premiera na steamie. Dziś dostałem płytkę z pre-orderem, niestety nie mogę nawet wgrać, by jutro oszczędzić czas. Jedynie można ściągnąć całą grę w pre-loadzie.
Dziś o 15:00 zniesiono "embargo" na informacje o grze, więc pojawiło się wiele nowych rzeczy. Polecam na orgu:
http://forum.totalwar.org.pl/viewforum.php?f=580
I obszerna recenzja:
http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic. ... 80&t=13836


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 27 marca 2014, 15:41

Znowu post pod postem. Dziś premiera drugiego dużego DLC "Hannibal u bram". Tym razem się skusiłem ( choć w podstawkę grałem bardzo mało ) bo Kartagina to moja ulubiona nacja starożytna, a Hannibal ulubiony wódź :wink:


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 27 marca 2014, 15:48

Nowy total warek na mocnym propsie. Wg mnie najlepsza odsłona serii. W końcu usprawniono AI do poziomu umożliwiającego sensowną politykę zagraniczną. Sojusze, PONy, wojny - wszystko jest trwałe, komputer sam z siebie bezmyślnie nie wypowiada wojny. Gram na poziomie legendarnym i jest to spore wyzwanie. Seleucydami dotrwałem do 40 tury, Baktrią obecnie podbiłem już 3/4 świata.

Inne DLCki mam gdzieś, wystarcza mi główna kampania. Może niedługo przerzucę się na multi, Polacy są dosyć mocni 8)


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2014, 23:09

Od grudnia nie gram w Rome 2, ale widzę, że wyszło sporo patchy. Powiedzcie mi może czy naprawili w końcu problem z czarnymi kwadratami na mapie bitwy? I czy w końcu AI bitewne prezentuje jakiś poziom? Bo z tego co pamiętam, często działo się tak, że komputer biegał w kółko oddziałami łuczników, które w tym czasie nie strzelały.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2014, 08:59

W najnowszego Rome'a jeszcze nie grałem, ale zamierzam się zabrać.
pan Zambrotta pisze:(...) ciekawe czy jest ich wiecej, czas wyjść z ukrycia :prochno:
Ja swego czasu zarejestrowałem się na totalu, ale ogólnie to forum przeglądam żeby się pośmiać. A skoro rzucono kilkoma cytatami tamtejszych użytkowników to muszę obwieścić, iż wczoraj np. padł tekst stulecia w dziale Agora, cytuję:

Fakt, że ktoś NIGDY nie zmienił poglądów w dowolnej sprawie świadczy, że dana osoba jest intelektualnym betonem i prymitywem.

Link:
http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic. ... 64#p352964

Z innych genialnych treści tego samego autora rozbroił mnie tekst: Kościół faktycznie przez wieki zajmował się jedynie mordem i terrorem, przy którym wybryki wujka Stalina to w zasadzie gra wstępna :lol:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2014, 04:51

Było o najnowszej części, a teraz powrót do prehistorii serii ( no prawie ) czyli do Medievala II, pod którego wyszła w końcu długo oczekiwana Europa Barbarorum II. Kto grał w jedynkę, ten na pewno się skusi. Dla mnie osobiście najgenialniejszy mod pod jakiekolwiek TW. Panowie tylko pokazali na pierwszym Romku, ile da się wycisnąć z tego silnika. Na razie to wersja beta, ale na pewno bardzo grywalna, bo twórcy EB to poważni ludzie i poważna ekipa. Link do moda:
http://forums.totalwar.org/vb/showthrea ... eleased%21
Torrentem mi poszło w 30 minut.


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 11 września 2014, 21:04

Za 5 dni wychodzi darmowa modyfikacja do Rome 2, pt. 'Emperor Edition'. Zapewni nam zabawę w ostatnich dniach republiki, gdy o walkę o władze nad Rzymem toczą Oktawian z Antoniuszem. Dodatkowo wlepili w całość jeszcze trzeciego triumwira - Marka Lepidusa, oraz niedobitki Pompejańczyków (nimi zagram koniecznie :) ) znajdujące się na Sycylii, Sardynii i Korsyce. Ponadto Terytorium Parthii zostało znacznie powiększone i na mapie pojawiła się Dacia, mam nadzieję, że pełna złota do prowadzenia wojny.

świętnie wygląda mapka:
Obrazek

https://www.facebook.com/TotalWar/photo ... =1&theater


Oktawian zapewne zaczyna od walki z Galami, Lepidus jednoczy Iberię i Północną Afrykę, a Antoniusz walczy na Bałkanach i Bliskim Wschodzie. Tylko Republikanie od początku rzucają się na innych triumwirów :o


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2015, 06:23



Argonessar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2009
Posty: 188
Rejestracja: 03 lipca 2009

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2015, 09:46

Cóż, pewnie takie rozwiązanie znajdzie swoich zwolenników, ale ja z pewnością do nich się nie zaliczam. Wolałbym odświeżonego, rozbudowanego Medievala, ewentualnie inną epokę historyczną, ale to tylko moje zdanie.

Swoją drogą parę dni temu powróciłem właśnie do Medievala II, moja ulubiona część, chociaż ma swoje mankamenty.


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2015, 14:17

Ostatnio niestety cierpie na nadmiar wolnego czasu i postanowiłem jakąś grę dorwać. Miałem kupić najnowszą TW Attila, ale po lekturze i głębszym zastanowieniu, stwierdziłe, że nie wywale ponad 100pln, na grę która może mi nie podejść i postanowiłem kupić TW Shogun 2 w złotej edycji za jedyne 29,99 :D
gra oczywiście mi podeszła :) poza paroma zastrzeżeniami co do polityki i realm divide.
A czy grał ktoś z Was w Attila? Jak wrażenia?


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2015, 04:12

Argonessar pisze:Cóż, pewnie takie rozwiązanie znajdzie swoich zwolenników, ale ja z pewnością do nich się nie zaliczam. Wolałbym odświeżonego, rozbudowanego Medievala, ewentualnie inną epokę historyczną, ale to tylko moje zdanie.

Swoją drogą parę dni temu powróciłem właśnie do Medievala II, moja ulubiona część, chociaż ma swoje mankamenty.
Tylko, że seria ostatnio polegała na odświeżaniu kotletów i nie wiem, czy Medieval 3 albo Empire 2 to odpowiedni kierunek.
Natomiast świat fantasy... dla mnie ta gra zawsze kojarzyła się z historycznymi okresami, realnymi jednostkami.
Jest jeszcze przecież arcyciekawy okres XVII wieku, gdzie na prawdę działo się wiele, od wojny 30-letniej i Francji króla słońce, po wyzwolenie Niderlandów, przez wojny RoN ze Szwedami, Moskwą, Imperium Osmańskim, powstania kozackie, rokosze. Do tego Austria broniąca Wiednia, ale też ciekawe wydarzenia w Anglii, gdzie Cromwell przejmował władzę.
Nawet coś w stylu Renesans TW by mnie zadowoliło, że nie wspomnę o latach 800-1000, gdzie mamy podział Cesarstwa Karola Wielkiego, najazdy koczowniczych wtedy Węgrów, chrystianizację plemion słowiańskich, których siedziby znajdowały się choćby na terenach dzisiejszych Niemiec wschodnich. Dodać można do tego najazdy wikingów i arabów w Iberii czy na Sycylii.
A tu taki klops...

A jeżeli wróciłeś do Medka, to polecam mod EB 2 o którym wspominałem w jednym z powyższych postów ( choć jest to powrót do starożytności ).
gregor_g4 pisze:Ostatnio niestety cierpie na nadmiar wolnego czasu i postanowiłem jakąś grę dorwać. Miałem kupić najnowszą TW Attila, ale po lekturze i głębszym zastanowieniu, stwierdziłe, że nie wywale ponad 100pln, na grę która może mi nie podejść i postanowiłem kupić TW Shogun 2 w złotej edycji za jedyne 29,99 :D
gra oczywiście mi podeszła :) poza paroma zastrzeżeniami co do polityki i realm divide.
A czy grał ktoś z Was w Attila? Jak wrażenia?
Zakupiłem ostatnio Atille, ale na razie nie mam czasu grać. Od ludzi z orga słyszałem, że lepsze od Rome 2 ( tak często było w tej serii, bo dodatki po prostu poprawiały większość błędów i dodawały nowe możliwości ).
Pogram to napiszę coś więcej.


Argonessar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2009
Posty: 188
Rejestracja: 03 lipca 2009

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2015, 07:29

Marat87 pisze: Tylko, że seria ostatnio polegała na odświeżaniu kotletów i nie wiem, czy Medieval 3 albo Empire 2 to odpowiedni kierunek.
Natomiast świat fantasy... dla mnie ta gra zawsze kojarzyła się z historycznymi okresami, realnymi jednostkami.
Jest jeszcze przecież arcyciekawy okres XVII wieku, gdzie na prawdę działo się wiele, od wojny 30-letniej i Francji króla słońce, po wyzwolenie Niderlandów, przez wojny RoN ze Szwedami, Moskwą, Imperium Osmańskim, powstania kozackie, rokosze. Do tego Austria broniąca Wiednia, ale też ciekawe wydarzenia w Anglii, gdzie Cromwell przejmował władzę.
Nawet coś w stylu Renesans TW by mnie zadowoliło, że nie wspomnę o latach 800-1000, gdzie mamy podział Cesarstwa Karola Wielkiego, najazdy koczowniczych wtedy Węgrów, chrystianizację plemion słowiańskich, których siedziby znajdowały się choćby na terenach dzisiejszych Niemiec wschodnich. Dodać można do tego najazdy wikingów i arabów w Iberii czy na Sycylii.
A tu taki klops...
:ok:
Właśnie o to mi chodziło, trochę nie precyzyjnie się wyraziłem. Wolałbym nawet odświeżonego kotleta niż fantastykę w stylu Warhammera. Ale tak jak wspomniałeś, jest jeszcze dużo bardzo ciekawych okresów w dziejach świata, które idealnie pasowałyby do serii TW.

Co do fantastyki, muszę przyznać, że podobał mi się jedynie mod w klimatach Władcy Pierścieni, ale mody to inna bajka.


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 04 maja 2015, 12:15

Argonessar
Czy Attila to dodatek do Rome 2? Wydawało mi się, że to nowa gra. Jeśli tak, by pograć w Attile musze kupić też Rome?

A wracając do Shoguna 2. Czytałem na forum dość obszerny wątek na temat tej gry i jedyną opcją na obejście Realm Divide było pobranie moda. Gra wg mnie jest fajna, ale zbyt mało rozbudowana politycznie. Po osiągnięciu poziomu "Legendarny" handel, pakty i ogólnie rozumiana polityka schodzą na dalszy plan i liczy się tylko podbijanie kolejnych prowincji. O ile do momentu zdobycia tytułu Shoguna jeszcze można to zrozumieć (Zagrożenie dla obecnie panującego władcy) to uważam, że po objęciu przeze mnie Kioto, powinna być opcja która dodaje nam punkty do relacji z innymi klanami, tak by w dalszej grze możliwe było politykowanie.

Jednak wczoraj, grając klanem Takeda, wpadłem na pewien pomysł. Od początku miałem dobre relacje z 2 innymi klanami - Imagawa i Hojo - sojusz wojskowy, a także handlowałem praktycznie z wszystkimi innymi.
Miałem ok 13 prowincji i spróbowałem zaatakować Shogunat przed RD. Jednym atakiem podbiłem Kioto, utrzymałem dobre relacje z sojusznikami i ciągle mogłem handlować. W miarę jednak rozwoju sytuacja się zmieniała, odchodziło mi partnerów handlowych a także Hojo wypowiedziało wojne (nie mieli wyjścia, bo okrążałem ich z 3 stron i zablokowałem ekspansje). Do ok 25 prowincji miałem kilku partnerów handlowych, jednak w miare kolejnych podbojów one ubywały, aż zostałem sam, wraz z wierną od początku Imagawa, która dopiero po ok 30-32 prowincjach na moim koncie wypowiedziała wojnę.
Także uważam, że gra ze strategią podbicia Shogunatu przed podziałem jest troche ciekawsza i mniej szablonowa.

Uważam też, że twórcy powinni bardziej skupić się na rozbudowie opcji politykowania. Niby menu "dyplomacja" zawiera sporo opcji, ale praktycznie rzecz biorąc, sojusz wojskowy nie daje nic poza nieatakowaniem się i nieograniczonym wstępem na teren sojusznika.
Brakuje mi czegoś takiego jak poproszenie o pomoc, wspólny atak/zasadzka.

Czy w następnych częściach coś zostało zmienione w tym kierunku?[/b]


Argonessar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2009
Posty: 188
Rejestracja: 03 lipca 2009

Nieprzeczytany post 04 maja 2015, 13:34

gregor_g4 pisze:Argonessar
Czy Attila to dodatek do Rome 2? Wydawało mi się, że to nowa gra. Jeśli tak, by pograć w Attile musze kupić też Rome?
Attila to samodzielna gra i nie musisz kupować Rome 2 aby w nią zagrać.


Wojtek1207

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 230
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 12 maja 2015, 00:28

To ja powiem, że jest już oficjalna zapowiedź TW: Warhammer.
Jak dla mnie bomba. Total War to niesamowity silnik, zaś Młot Wojenny to świetne, wciągające uniwersum. Ja już się nie mogę doczekać. :whistle:


ODPOWIEDZ