Total War - TUTAJ WSZYSTKO

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ

Lubisz gry strategiczne?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 28 lutego 2008, 21:11

Ultimate AI kapitalnie podnosi grywalnośc na mapie kampanii.
Natomiast Darth Formation - jedna z części moda DarthMod - podnosi grywalność podczas bitew!!
Spójrzcie na to:
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=103323

Jeszcze nie wiem jak, ale dowiem się jak zainstalować sam DarthFormations i czy można go połączyć z Ultimate AI. Wtedy ta gra stanie się po prostu cudna 8)


Regulus

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2007
Posty: 145
Rejestracja: 04 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 marca 2008, 16:51

Polecam Broken Crescent - zdecydowanie najlepszy mod w historii totalwarów, a jak ktoś do tego lubi wschodnie klimaty to już w ogóle bajka.

A i polecam tryb hot seat, zwłaszcza na Wielkiej Kampanii - tutaj dopiero czuje się całą magie totalwara :wink: Chętnych zapraszam na http://www.totalwar.org.pl/board/index.php do działu kampanie :wink:


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 05 października 2012, 12:21

Pora na odświeżenie tematu 8)

Rome II Total War nadchodzi



Trochę pojechali szeregowcem Ryanem w jednej scenie :prochno:

Screeny:

http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic. ... 71&t=10808

Na pierwszy rzut oka zapowiada się epicko, obiecują wiele dobrego... ja na razie podchodzę sceptycznie, od Empire mało co im wychodzi ( choć Shogun z dodatkiem jest ponoć dosyć grywalny ).


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2013, 08:55

Marat87 pisze:Pora na odświeżenie tematu 8)

Rome II Total War nadchodzi
Dlatego warto odświeżyć temat, naprawdę - gdzie podziali się wszyscy miłośnicy Total War?

Osobiście mam nadzieję, że twórcy odejdą od Empire, Napoleona i Shoguna 2 i stworzą nowy silnik bitewny, zarządzanie prowincjami niech wróci do poziomu sprzed Empire. Filmem narobili smaka, bo nowa seria ma potencjał być najlepszą w historii serii. Co mnie razi to tylko 8 grywalnych frakcji...

Marat87, czy inne ziomki z tw.org.pl tutaj zaglądają? Czytam od czasu do czasu wasze forum i widziałem dużo ludzi kibicuje Juve. Chyba Regulus tutaj często pisze, kiedyś Yari dużo się udzielał na obu forach, ciekawe czy jest ich wiecej, czas wyjść z ukrycia :prochno:


Nicolas

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 kwietnia 2008
Posty: 303
Rejestracja: 13 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2013, 14:46

Jestem wielkim fanem serii Total War, niestety moja przygoda na dłuższą metę skończyła się wraz z Medievalem II, gdyż nowsze części niestety przewyższają wymaganiami mój komputer, ale z kilkuminutowych gier u znajomych w Napoleon, Shogun II czy choćby Empire Total War to naprawdę wspaniałe gry. Rome II to będzie coś genialnego!


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2013, 16:08

Nowego silnika bitewnego nie będzie, tylko podrasują ten obecny, co akurat nie wróży nic dobrego. Dla totalwarowych januszy to i tak wszystko jedno, a starych wyg, fanów serii jest tak na prawdę stosunkowo mało. Wiadomo, na zachodzie ludzie kupią, pograją kilka godzin i odłożą na półkę... to po co się starać, skoro nie ma nawet konkurencji.
W dodatku od Empire drastycznie ograniczyli możliwości modowania, bo przecież można sprzedawać DLC i dorobić dodatkową kasę.
A kto grał w mod Europa Barbarorum doskonale wie, jakie możliwości drzemały w starych tytułach. A tak pograłem trochę w Empire, znudziło mnie, wgrałem jakieś mody, ale z grubsza to samo, brak możliwości modowania mapy zaowocował nudnymi, przewidywalnymi modyfikacjami ( pod Medievala 2 powstało i wciąż powstaje wiele modów regionalnych, które oddają dokładną specyfikę mniejszego regionu np. Last Kingdoms - Brytania czasów anglosaskich, czy obecnie cieszący się dużą popularnością, dopiero tworzony The Great Conflict http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=31&t=8428 )
Trochę to się mgliste zaczyna robić, dają jakąś <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> mapę w zapowiedziach, mało historyczną, a jak fani się o to sapią, to odwracają kota ogonem i twierdzą, że to tylko wersja artystyczna + dwa screeny jednostek ( w ostatniej zapowiedzi Macedonii już tylko jeden... ) i to cały preview nacji... licha promocja.
Na razie podchodzę do tego wszystkiego z umiarkowanym entuzjazmem, bo bardzo mało wiemy.
Tutaj trzy preview nacji - Rzym, Kartagina, Macedonia ( będzie jeszcze pięć grywalnych państw na początku ).
http://wiki.totalwar.com/w/Factions

PS: Chyba tylko Regulus tutaj pisuje, kiedyś jeszcze Wilhelm le Marechal, ale obaj mieli "zastrzeżenia" (łagodnie powiedziane ) do tutejszej moderacji i polityki wstawiania ostrzeżeń ( akurat sam mam również:prochno: ). Było na orgu więcej fanów Juve, ale to raczej wśród starszej "wiary", która dziś mało pisuje. Staram się szerzyć jedyną słuszną wiarę tam, ale często bez odzewu :|
A masz tam konto Zambro? Dałbym ci bana jakbyś mnie na koniec jednak wyprzedził w Fantasy SA :naughty: Tak w ramach frustracji niedzielnego kibica. Ach to by było coś, popijając Helene ze słoika po Nutelli, wlepić bana misiowi Zambrotcie, przeglądając forum na monitorze CRT :prochno:
Rozmarzyłem się...


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2013, 17:11

Nie mam konta, choć czytam pół-wybiórczo to forum. Choć pamiętam czasy sprzed awarii, tam było kilku fajnych elementów, jak jeden rusofil, troll nad trolle :prochno:
Trochę mnie odpycha przed rejestracją przekrój forum - gimbusy i fanatycy historyczni, którzy robią oficjalne skargi z powodu niehistorycznego orła Rzymu i "niehistorycznego zakłamania" w postaci lampardziej skóry na butach. Średnia wieku tego forum to chyba 15-18 lat.

Dla mnie najlepsze tytuły to Romek i Medek 2, ze względu na mody. Third Age, Broke Crescent, czy Europa barbarorum przebijają grywalnością oryginalne pozycje, niestety twórcy poszli w kierunku steama, dlc, ograniczania kampanii, ostatnie trzy tytuły dla mnie kompletnie nie mają ducha serii.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2013, 17:32

Jest grupa fanów, która czepia się wzorka na skarpetach żołnierza piechoty linowej ( maskotka forum KLA w tym przoduje, choć były kiedyś z nim lepsze jazdy :prochno: ), ale ogólnie CA sobie samo strzela w stopę, skoro gadają coś o najbardziej historycznej grze, a potem dają wspomnianego przez ciebie orła legionowego ( oczywiście jest to mało istotne ), ale z czasów napoleońskich... ja tego nie rozumiem, skoro tego samego orła czy inną pierdółkę można zrobić poprawnie, nawet posiłkując się głupią wikipedią i to w tym samym czasie? Głupota? Dlatego należy też na to spojrzeć z tej strony.
Tak czy siak, jeżeli nie będzie grywalności, to gra będzie klapą, a nad mega historycznym wąsem kirasjera będą się jedynie onanizować ultrafani, znawcy militariów poszczególnych epok, których jest wśród potencjalnych kupców ułamek.
Co do przedziału wiekowego, to niestety masz 100% racji, wielu fajnych ludzi już nie pisze, brak czasu, dorosłe życie itp, nie ma tej atmosfery co kiedyś. Czasami się zatanawiam, co ja tam robię?
Rusofil pisywał w Agorze, były niezłe jaja, może Lord by się zalogował u nas, mogłoby być epicko :smile:


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2013, 09:12

http://www.twcenter.net/forums/showthre ... st12524906

MA-SA-KRA

Ten King Luis Assurbanipal to jakiś niewyżyty no-life? :shock:


meca

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2005
Posty: 385
Rejestracja: 01 lutego 2005

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2013, 10:43

Wie ktoś może czy naprawili już błąd z synchronizcją w trybie multi co-op i można już pograć bez wywalania gry co kilka tur?

EDIT Mowa oczywiście o Shogunie II.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2013, 10:50

Massturbanipal to artysta i wrażliwy, niedoceniony przez plebs człowiek. To trochę twórczości tego pana tak dla zabawy ( wygrzebane z Łapu-Capu w Tawernie ).
Dajcie mi znać w ciagu 20 minut czy chcecie ten zakaz czy nie, bo się spieszą. Brak odpowiedzi będzie zanczył TAK :)

Wtedy się rozstaniemy, zapomnimy a ja tu przestanę zagladać. Ale ostzregam. jak zoabcze ze ktoś zamieszcza linki do mojej pracy, albo w jakikolwiek tu ja rozpowszechnia to załatwię sobie dokumenty, zabraniajace wam tego z prawnego pkt widzenia :)
Z 20 minutami trochę przesadziłem.
Do środy przemyślcie, czy chcecie bym dalej był na forum i czy się dogadamy.
Dzięki Ci Abu... jakiś tam. Mam nadzieję ze honor nie pozwoli ci grac w moje mody. jeśli nei byłeś nigdy ich fanem, to nawet lepiej problem z głowy. A tak to lepiej już je kasuj z twardziela.
pytam tak: czy chcecie mieć zakaz prawny pisania w jakikolwiek sposób o moich modach, o mnie i rozpowszechniania mojej własności intelektualnej? Mogę to opatenowac i org raz na zawsze się pożega z moja osobą. Pytam, chcecie tego? Przemyślcie to. pytam serio, nie chcę się z wami użerać. Najlepiej nie chciałbym mieć nic wspólnego z tym forum.
Nawet jeśli był tu offtop to nie offtop samoistny lecz offtop w poście na temat
I słynne skarpetki :wink:
Zostawcie już tego KLA, no bo co wy niby wiecie o haftowanym wzorze na skarpetach Pruskiego grenadiera walczącego pod Kunowicami hę? A KLA wie i nie wysilając się na specjalną skromność tworzy modele posiadające odpowiednie skarpety co więcej daje z siebie wszystko żeby każdy spragniony gry w której może wysyłać Prusaków w HISTORYCZNYCH skarpetach na pole bitwy miał 100% pewność zobaczenia, dowiedzenia się o tym projekcie. A wasze niemiłe komentarze, zresztą nie tylko wasze (podobno szef szefów z Biedronki odmówił umieszczenia reklamy moda na reklamówkach :shock: ) mu tej pracy nie ułatwiają.

Gość, jak na maskotkę forum przystało, doczekał się nawet komiksów na swój temat :smile:

Obrazek
Obrazek :wink:


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 01 lutego 2013, 14:21

Zaprezentowano nową frakcje - "Iceni" (wtf? chyba brytowie)

Obrazek

3/8 frakcji mamy, pozostałe 5 moim zdaniem będą:
-galowie (trudno żeby pominięto historycznych przeciwników, głównych wrogów Rzymu obok kartaginy)
-seleucydzi
-egipt
-miasta greckie (ew. jedno)
-scytowie ?

reszta płatna w DLC :prochno:


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 01 lutego 2013, 17:14

Już tylko po jednym screenie widzę dają...
Zostały 4 miejsca ( mamy już Rzym, Kartaginę, Macedonie oraz Brytów ) - to co, zostają Selecydzi, Ptolemeusze, jakies plemię galijskie. i tu zagadka. Partia? Plemię germańskie? Jedno z państw greckich?
Twórcy zapowiadają, że mniejszych nacji ma być dużo. Pewnie tak jak mówisz, dadzą jakieś pakiety DLC z kilkoma nacjami do wykupienia ( ale na mapie powinny być od początku wszystkie ). Tylko ciekawe czy da się je odblokować przez modderów, bo np. jednostki DLC do Empire miał każdy i modderzy pokazywali jak je odblokować :prochno:


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 01 lutego 2013, 17:30

Sorry za jakość, ale w robocie siedzę do późna, jedyne narzędzie to paint :prochno:

Obrazek

na czerwono potwierdzone frakcje, na żółto moje propozycje. Kierowałem się przede wszystkim tym, żeby na mapie kampanii nie było białych plam wśród grywalnych frakcji. Egipt, Galia to pewniaki. Seleucydzi to tak na 80%, a Scytowie - jedyne uzasadnienie jest takie, że na górze od seleucydów i na wschód od galów by była za duża dziura, tam musi byc jakaś frakcja, jedyny wybór to Scytowie.
8 frakcji, w starym Romku było ich chyba 14 :roll:


meca

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2005
Posty: 385
Rejestracja: 01 lutego 2005

Nieprzeczytany post 01 lutego 2013, 18:34

pan Zambrotta pisze:w starym Romku było ich chyba 14 :roll:
Grywalnych było dokładnie 10 :ok:


ODPOWIEDZ