Total War - TUTAJ WSZYSTKO

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ

Lubisz gry strategiczne?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
bartusek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2004
Posty: 216
Rejestracja: 30 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 02 listopada 2004, 19:39

A graliscie w Lords of Realm albo Twierdzę... ? Bo ja nie poswieciłem im zbyt wiele uwagi....
Pierwsza gra od której zaczeła sie moja przygoda ze strategiami była Cywilizacja 2..... Ehhh gdy sobie to dzis przypomne...
Najbardziej mi się podobało to grono doradców, które komentowało sytuacje w twoim państwie :D No i to przechodzenie i zdobywanie kolejnych technologi !!! Szkoda tylko, ze nie dało grac sie Polska...


Yari

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2003
Posty: 1601
Rejestracja: 13 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 02 listopada 2004, 20:04

Virus[Mauro] pisze:
- Isu 155 (to nie jest działo :D)
Jak już coś to JSU 152 :wink:
Potocznie przez rosjan nazywany ,,zwieroboj" ( pogromca zwierząt ) a to dlatego że niezwykle skutecznie radził sobie z ,,tygrysami" i ,,panterami" czy ,,elefantami" ( lub inna nazwa - ,,ferdinandami"). Ale były kiepsko używane ( JSU :)) i nie pokazały swojej prawdziwej siły:).
Dobra nie bede nudził , bo mógłbym tak psiać bez końca :D
bartusek pisze: Pierwsza gra od której zaczeła sie moja przygoda ze strategiami była Cywilizacja 2..... Ehhh gdy sobie to dzis przypomne..
Moja peirwsza strategia to centurion na amige. :D

PS: dodam króciutki cytac z recenzji w gamestarze Rome ( dla zachety:)). :
"Rome total war rzuca na kolana. Potrafi zauroczyć nawet osoby nie przepadające za grami komputerowymi i zmienić ich punkt widzenia radykalnie. To tytuł którego wstyd nie posiadać."


bartusek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2004
Posty: 216
Rejestracja: 30 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 03 listopada 2004, 17:03

Yari pisze: Moja peirwsza strategia to centurion na amige. :D.
Ehh ze tez nigdy nie miałem Amigi, za młode dziecie ze mnie :D hehehe
Yari pisze: PS: dodam króciutki cytac z recenzji w gamestarze Rome ( dla zachety:)). :
"Rome total war rzuca na kolana. Potrafi zauroczyć nawet osoby nie przepadające za grami komputerowymi i zmienić ich punkt widzenia radykalnie. To tytuł którego wstyd nie posiadać."
No jeszcze nie mam... :( Ale skoro takie recenzje to bede sie musiał zainteresować.... Tylko dlaczego te gry sa tak wciagajace, ze qrcze nigdy nie ma czasu pograc, bo jak juz sie siądzie to...........


Yari

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2003
Posty: 1601
Rejestracja: 13 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 03 listopada 2004, 19:24



bartusek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2004
Posty: 216
Rejestracja: 30 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 04 listopada 2004, 19:20

Yari pisze: 9 lat i taki postęp :shock: .
Heh no a co to Yari bedzie za 9 lat... Nie potrafię sobie tego wyobrazić....
PC-ty to będą czołgi, a gry to juz mi wyobraźni brakuje.... ( podobno mam bujna :D ) Ciekawe czy dozyje czasu co bee sam mogł wziąść na wirtualnego konia i pognać do walki......hehehe


Mario_166

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2003
Posty: 244
Rejestracja: 24 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 04 listopada 2004, 19:48

Ja uwielbiam strategie poniewaz bardzo lubie historie i juz niemoge sie doczkac total war rome :-D choc pewnie mi nie pojdzie :(


ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 05 listopada 2004, 10:59

ja tam nie widze róznicy :D

Total War mi tak wolno leci : ( az szkoda gadac , Yari mam pytanie :

czy Rome ma online ?


Dawniej Virus[Mauro].
Yari

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2003
Posty: 1601
Rejestracja: 13 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 05 listopada 2004, 11:01

Virus[Mauro] pisze:Yari mam pytanie :

czy Rome ma online ?
Chodzi Ci o tryb multiplayer ?
Jeśli tak , to Rome ma mutli , ale trzeba mieć oryginalną wersje gry w której jest specjalny kod do multi. Bez tego nie pograsz. Ja właśnie czekam na przesyłke z timsoftu z oryginalnym rome PL :D


ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 05 listopada 2004, 11:26

no ja sie pytam bo nie chce mi sie sciągac 1.8 gb o_O , i bym kupił oryginała ;d ale nie wiem czy mi sie ta gierka spodoba , bo w Szoguna troche grałem i nawet nawet :]


Dawniej Virus[Mauro].
Pavciooo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 grudnia 2003
Posty: 315
Rejestracja: 12 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 05 listopada 2004, 20:41

bartusek pisze:A graliscie w Lords of Realm albo Twierdzę... ? Bo ja nie poswieciłem im zbyt wiele uwagi....
Pierwsza gra od której zaczeła sie moja przygoda ze strategiami była Cywilizacja 2..... Ehhh gdy sobie to dzis przypomne...
Najbardziej mi się podobało to grono doradców, które komentowało sytuacje w twoim państwie :D No i to przechodzenie i zdobywanie kolejnych technologi !!! Szkoda tylko, ze nie dało grac sie Polska...
Jeśli lubisz Civ2, to polecam stronę www.civ.org.pl. Jest na niej dużo fajnych rzeczy, oraz sposób na ge multiplayer przez internet! Jest tam dużo ludzi i można grać na różne sposoby. Polecam i pozdrawiam!

PS: Polską grać się dało :wink: Tylko trzeba było wziąść np. Rzym bo on nie daje nazw miast, i zmienić imię władcy, nazwę nacjii no i styl architektoniczny sobie inny wybrać i jużgramy Polską :D :twisted: A nazwy- Bierzesz mapę Polski z miastami i jedziemy :D :twisted: Zaczynając od większych a kończąc na mniejszych :wink:


Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 06 listopada 2004, 12:20

Ja tez uwielbiam strategie, pogrywalam sobie kiedys w Age of Empires i Age of Mithology, a wczesniej w Dune2000, poleccie mi cos, bo chora jestem i nudzi mi sie :D


Ampartumpur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 lipca 2004
Posty: 59
Rejestracja: 06 lipca 2004

Nieprzeczytany post 06 listopada 2004, 14:32

WOW , ale tu postów przybyło odkąd byłem tu ostatnio :shock: :-D To przez wciągjacego Rome'a . No i właśnie mam pytanie związne z tą grą, bo tak lekko wkurza mnie to, że w róznych miastach ludzie są prawie zawsze delikatnie mówiąc wkurzeni.(heh jaika zależnośc, ja jestem wkurzony że oni są wkurzeni :D ) Buduje ima tam rózne budynki(własnie większośc z tych budynków dodających hapinnes, mam dużo woja w mieście, często zarządza nim dobry koleś, a oni i tak są nie happy.HELP. Co wpływa na to że oni są szczęsliwi lub nie?(gdzie można wogóle znaleźc jakiś poradnik do tej gry?)


Yari

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2003
Posty: 1601
Rejestracja: 13 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 06 listopada 2004, 16:47

Art86 pisze:WOW , ale tu postów przybyło odkąd byłem tu ostatnio :shock: :-D To przez wciągjacego Rome'a . No i właśnie mam pytanie związne z tą grą, bo tak lekko wkurza mnie to, że w róznych miastach ludzie są prawie zawsze delikatnie mówiąc wkurzeni.(heh jaika zależnośc, ja jestem wkurzony że oni są wkurzeni :D ) Buduje ima tam rózne budynki(własnie większośc z tych budynków dodających hapinnes, mam dużo woja w mieście, często zarządza nim dobry koleś, a oni i tak są nie happy.HELP. Co wpływa na to że oni są szczęsliwi lub nie?(gdzie można wogóle znaleźc jakiś poradnik do tej gry?)
Widze że Twoja republika jest mocno rozwinięta:) skoro nie pomagają budynki na poprawe zadowolenia mieszkańców. Cóż , czasy były brutalne , więc i Ty musisz być brutalnym. Prawdopodbnie jedynym ale za to skutecznym sposobem, jest zmniejszenie liczby ludności w mieście. Jak to zrobić? :twisted: Wychodzisz całym wojskiem z miasta, czekasz ture aż wybuchnie bunt, który nastepnie tłumisz. Po bitwie musisz wyrżnąć prawie wszysktich mieszkańców:). Sa dwa plusy :
1. Zadowolenie na długo bedzie wysokie.
2. Dochód z grabierzy ... swojego miasta :-D
Medi pisze:poleccie mi cos, bo chora jestem i nudzi mi sie Very Happy
Medi w świecie strategii zdominowanym przez samców jesteś perełką :twisted: . Szok:).
Ja polecam nieśmiertelnego heros 3:) , albo settlersów.
A może sim city 4 :).
Albo Anno 1503.
Sam nie wiem , sporo by tego sie znalazło:).


bartusek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2004
Posty: 216
Rejestracja: 30 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 06 listopada 2004, 17:40

Pavciooo pisze: PS: Polską grać się dało :wink: Tylko trzeba było wziąść np. Rzym bo on nie daje nazw miast, i zmienić imię władcy, nazwę nacjii no i styl architektoniczny sobie inny wybrać i jużgramy Polską :D :twisted: A nazwy- Bierzesz mapę Polski z miastami i jedziemy :D :twisted: Zaczynając od większych a kończąc na mniejszych :wink:
Heh robiłem prawie identycznie jak piszesz.... Brałem Rzym ( bo mial kolor biały ) zmieniałem władce i miasta tez polskie miałem (dopóki mi pomysłow starczało). Tylko stylu architektonicznego ine zmienialem bo ten co byl to mi siem bardzo podobał! No a Wieruszów to zawsze stolica kultury, nauki i sztuki :D Wszystkie drogi prowadziły do Wieruszowa..... heheh
Dzieki za stronke naprawdę fajowa !!!
Tylko gdzie ja mam płyte z Civ 2.........


Pavciooo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 grudnia 2003
Posty: 315
Rejestracja: 12 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 06 listopada 2004, 18:06

bartusek pisze:
Pavciooo pisze: PS: Polską grać się dało :wink: Tylko trzeba było wziąść np. Rzym bo on nie daje nazw miast, i zmienić imię władcy, nazwę nacjii no i styl architektoniczny sobie inny wybrać i jużgramy Polską :D :twisted: A nazwy- Bierzesz mapę Polski z miastami i jedziemy :D :twisted: Zaczynając od większych a kończąc na mniejszych :wink:
Heh robiłem prawie identycznie jak piszesz.... Brałem Rzym ( bo mial kolor biały ) zmieniałem władce i miasta tez polskie miałem (dopóki mi pomysłow starczało). Tylko stylu architektonicznego ine zmienialem bo ten co byl to mi siem bardzo podobał! No a Wieruszów to zawsze stolica kultury, nauki i sztuki :D Wszystkie drogi prowadziły do Wieruszowa..... heheh
Dzieki za stronke naprawdę fajowa !!!
Tylko gdzie ja mam płyte z Civ 2.........
Hehe jeśli nie znajdziesz płytki, to napisz do mnie na gg 2494778 to wykombinujemy że będziesz miał civkę odrazu w najnowszej wersji do gry przez neta, tylko niestety bez filmików :cry: :roll: :-D


ODPOWIEDZ