Jaka rozdzielczość ?

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ

Moja rozdzielczość to:

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Booker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 maja 2004
Posty: 75
Rejestracja: 01 maja 2004

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2004, 19:20

Ja mam 17 i mam ustawiona1024*768


uszaty

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2004
Posty: 111
Rejestracja: 18 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2004, 19:45

ja mam monitor 15 calowy więc najlepiej mi pasuje jak ma mrozdzielczość 800 x 600 bo w większych rozdzielczościach dziwnie sie ogląda stronki. :)


Ulisses

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 października 2002
Posty: 673
Rejestracja: 11 października 2002

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2004, 11:03

Ja korzystam z 1280 x 1024... Mam panel LCD 17'' Philipsa, i nie mogłem sie przyzwyczić na początku do tej rozdzielczosci, a jest ona zalecana przez producenta... Poprawiłem sobie troszke wielkośc czcionki i jest super... Nie chce już innej :)
Oczy się nie męczą, bo wiadomo, że LCD nie promieniuje i nie migota, poza tym 17'' LCD odpowiada 19'' CRT, więc ta rozdzielczosc wygląda bardzo dobrze. Wczesniej miałem 15'' CRT i uzywałem 800 x 600 lub 1024 x 768. Jakbym miał wielkościowo 17'' CRT to na pewno uzywałbym 1024 x 768. To tyle z mojej strony, mam nadzieję, że nie zamiesząłem zbytnio :D:D:D


Shadow_Alex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2003
Posty: 373
Rejestracja: 30 maja 2003

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2004, 12:51

Ja mam 15" Samsunga i uzywam najwyzszej jakiej moge, czyli 1280x960... Co prawda moglbym wziac 1600x900, ale smiesznie wszystko wyglada. Ja juz nie moge pracowac na mniejszych bo dla mnie wszystko wyglada jak stodola i mnie to wkurza, no i jeszcze chyba by mi nie starczylo miejsca na ikony na pulpicie :D
Ulisses, mozesz mi wytlumaczyc, jak to jest ze 17" LCD= 19"CRT, masz na to jakis artykol, bo ja jeszcze o tym nie slyszalem, a chetnie sie z tym zapoznam :P


OskarG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 2190
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2004, 13:01

Shadow_Alex pisze: Ulisses, mozesz mi wytlumaczyc, jak to jest ze 17" LCD= 19"CRT, masz na to jakis artykol, bo ja jeszcze o tym nie slyszalem, a chetnie sie z tym zapoznam :P

Chodzi o to że 19 CRT to 19 cali ma Cały monitor(z obudową) a nie sam ekran około 17"

A w 17" LCD obódowa jest minimalna - Ekran ma 17"

chyba mnie zrozumiecie :P


Obrazek
BVB

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 września 2003
Posty: 295
Rejestracja: 05 września 2003

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2004, 23:50

wg mnie ten temat jest glupi

tzn sam temat jest ok, ja rozumiem zaglosowac, podyskutowac tez rozumiem np o tym która jest najlepsza itp ale np taka wypowiedz..
Booker pisze:Ja mam 17 i mam ustawiona1024*768
jest dla mnie po prostu nabiciem posta...

bez urazy

Pozdrawiam


Ulisses

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 października 2002
Posty: 673
Rejestracja: 11 października 2002

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2004, 00:14

Oskar8 pisze:
Shadow_Alex pisze: Ulisses, mozesz mi wytlumaczyc, jak to jest ze 17" LCD= 19"CRT, masz na to jakis artykol, bo ja jeszcze o tym nie slyszalem, a chetnie sie z tym zapoznam :P

Chodzi o to że 19 CRT to 19 cali ma Cały monitor(z obudową) a nie sam ekran około 17"

A w 17" LCD obudowa jest minimalna - Ekran ma 17"

chyba mnie zrozumiecie :P
Ehhhh... To nie tak...

CRT (zwykły monitor) ma kineskop, a kineskop nie wyswietla obrazu na całej swojej powierzchni (nie do samego konca). NP. CRT 19 ma kineskop o powierchni widzialnej (wyswietlanej) 17,2''. Reszta kineskopu na której nie jest wyświetlany obraz jest schowana pod obudową. I tak jest z kazdym CRT:

19'' = 17,2'' widocznej
17'' = 15,1'' widocznej
15'' = 14'' widocznej

LCD (panel ciekłokrystaliczny) ma matryce, na której wyswietlany jest obraz od krawedzi do krawędzi... Np. LCD 17'' ma widzialnej powierzchni dokładne 17'', a obudowa nie ma no to żadnego wpływu (jak tłumaczył Oskar8 :D).
Przy LCD to wyglada nastepująco:
19'' = 19'' widocznej
17'' = 17'' widocznej
15'' = 15'' widocznej

Teraz juz chyba każdy wie dlaczego np LCD 17'' odpowiada 19'' CRT

Poza tym:
- CRT ma inny system wyswietlania - obraz powstaje za pomoca "działa elektronowego", które "wystrzeliwywuje" na ekran z pewna częstotliwościa - przez to widac migotanie (odswieżanie - im wyzsze tym lepiej) i CRT dlatego jest taki wydłuzony (ma tube z tyłu za ekranem).
- LCD ma matryce zbudowaną z dwóch cienkich płytek oddalonych od siebie o 1,3 mikrona :shock: węwnątrz których jest specjalny płyn który odpowiednio spolaryzowany zapala i gasi żądane pixele (podzielone na subpixele :D - czerwony, zielony i niebieski). Nie wystepuje żadne "działo elektronowe" i nie ma migotania... Odświeżanie ekranu nie gra roli przy jakiejkolwiek rozdizelczosci bo wynosi 60 Hz.

Myślę, że zaspokoiłem ciekawskich, a jesli cos nie tak napisałem to prosze o poprawke :D:D:D


OskarG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 2190
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2004, 01:04

Ulisses pisze:
Oskar8 pisze:
Shadow_Alex pisze: Ulisses, mozesz mi wytlumaczyc, jak to jest ze 17" LCD= 19"CRT, masz na to jakis artykol, bo ja jeszcze o tym nie slyszalem, a chetnie sie z tym zapoznam :P

Chodzi o to że 19 CRT to 19 cali ma Cały monitor(z obudową) a nie sam ekran około 17"

A w 17" LCD obudowa jest minimalna - Ekran ma 17"

chyba mnie zrozumiecie :P
Ehhhh... To nie tak...
... a mówisz to samo tylko dokłądniej. A ja powiedziałem ogólnikowo i wzrokowo(obudowa).
Ulisses pisze: CRT (zwykły monitor) ma kineskop, a kineskop nie wyswietla obrazu na całej swojej powierzchni (nie do samego konca).
PO to własnie jest ta MOJA obudowa
Ulisses pisze: NP. CRT 19 ma kineskop o powierchni widzialnej (wyswietlanej) 17,2''. Reszta kineskopu na której nie jest wyświetlany obraz jest schowana pod obudową. I tak jest z kazdym CRT:
19 CRT to 19 cali ma Cały monitor( przepraszam kineskop :D ) a nie sam ekran około 17" (powierzchnia którą widzisz)
Ulisses pisze: 19'' = 17,2'' widocznej
17'' = 15,1'' widocznej
15'' = 14'' widocznej

LCD (panel ciekłokrystaliczny) ma matryce, na której wyswietlany jest obraz od krawedzi do krawędzi... Np. LCD 17'' ma widzialnej powierzchni dokładne 17'', a obudowa nie ma no to żadnego wpływu (jak tłumaczył Oskar8 :D).
BO jaj tam prawie nie ma i (cały ekran jest aktywny- jak powiedziales) - i tak wychodzi na to samo, ja sie poprostu nie zagłebiam

Ulisses pisze: Teraz juz chyba każdy wie dlaczego np LCD 17'' odpowiada 19'' CRT
TO nie tak ...
A ja patrząc na swój monitor dalej widze 19"= 17(ekran) + 2(obudowa) .

Biore kompa mamusi - widze 17" poprostu 17 + minimalna obódowa -bo raczej być musi :P

i 17" = 17" :P


Obrazek
ODPOWIEDZ