Forumowa Mafia

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

ODPOWIEDZ
Crashu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 grudnia 2014
Posty: 1
Rejestracja: 20 grudnia 2014
Podziękował: 0
Podziękowano: 0

20 grudnia 2014, 20:45

Chciałby ktoś spróbować? :)

Gra odbędzie się na: http://mafiapfcom.phorum.pl/index.php

Regulamin
1. Gra w mafię opiera się na podziale graczy na 2 grupy - mafię, która chce przejąć kontrolę nad "miastem" i niewinnych mieszkańców, którzy to miasto chcą oczyścić z mafii. Niewinni mieszkańcy mają przewagę liczebną, ale nie wiedzą, kto jest członkiem mafii, a kto nie. Z kolei członkowie mafii starają się zachować tożsamość w tajemnicy przed niewinnymi mieszkańcami, wiedząc o sobie nawzajem i współpracując. Niewinni mieszkańcy wygrywają uśmiercając wszystkich mafiozów, zaś członkowie mafii zdobywając przewagę liczebną nad miastem.

2. Gracze w grze tracą życie w następujący sposób:
- dostają największą ilość głosów w głosowaniu do Linczu
- zabija ich mafia w swoim Morderstwie
- odpadają za brak aktywności
- są wykluczani za rażące naruszenie zasad itp.

3. Po uzyskaniu 5 punktów karnych gracz odpada z gry. Obowiązkiem jest głosowanie(za brak 2 punkty karne) oraz wpisanie się na temat gry w odpowiednim temacie między jednym, a kolejnym głosowaniem (za brak wpisu również 2 punkty karne). Dotyczy także dnia pomiędzy pierwszym mordem a pierwszym linczem.
Dodatkowo, zabronione jest przedstawianie innym graczom korespondencji z Mistrzem Gry w czasie rozgrywki, a także ujawnianie kontaktów odbywających się poza odpowiednim tematem na forum, dotyczących rozgrywki. Takie praktyki karane będą wykluczeniem. MG może przyznawać punkty karne także za inne działania, kiedy uzna to za stosowne.

4. Role - dzielą się na role zarezerwowane dla zwykłych mieszkańców i mafijne. Role nie mogą być przekazywane, czy dziedziczone, przepadają wraz ze śmiercią ich "nosiciela". Role nie mogą się kumulować.

Miasto:

Detektyw - w dniu, w którym nie morduje mafia może sprawdzić, czy wybrany mieszkaniec miasta jest członkiem mafii. Swoje sprawdzenie wysyła wraz z głosem w Linczu. By było ono skuteczne, musi przeżyć ten Lincz.

Ksiądz - w dniu, w którym morduje mafia, może pomodlić się za wybranego gracza. Osoba za którą się pomodli jest odporna na Mord Mafii; tego konkretnego dnia, jeśli to ją wskaże mafia - mord przepada(miasto nie jest informowane o tym, dlaczego mord się nie pojawił). Swoje działanie wysyła wraz z głosem w Linczu - jedynie przed pierwszym mordem mafii Ksiądz wysyła na PW wyłącznie swoją modlitwę. By było ono skuteczne, musi przeżyć ten Lincz. Nie może modlić się 2 razy z rzędu za tę samą osobę.

Opryszek - przy jego sprawdzeniu Detektyw dostaje informację, że jest on w mafii. Opryszek nie jest informowany o swojej roli.

Mafia(decyduje przy remisach):

Ojciec Chrzestny - przy jego sprawdzeniu, Detektyw dostaje informację, że jest on niewinny. Dostaje informację, że został sprawdzony przez Detektywa, ale nie dostaje jego tożsamości.

Diler - 3 razy w ciągu rozgrywki może odurzyć wybranego gracza. Odurzony nie może skorzystać tego dnia ze swojej roli, wszystkie "rolne" działania, jakie próbował tego dnia wykorzystać, przepadają(o czym jest informowany). Swoje odurzenie wysyła wraz z głosem w Linczu. By było ono skuteczne, musi przeżyć ten Lincz.

5. Testament - każdemu graczowi po śmierci przysługuje prawo do napisania jednego postu - tzw. testamentu. Gracz ma na napisanie Testamentu 2 godziny od momentu zgonu. Gdyby np. nie mógł być w tym czasie (lub uważał, że nie zdąży/jeszcze inna przyczyna), to może wysłać swój Testament do mnie na PW jeszcze przed linczem/mordem, a ja opublikuję go w czasie jego zgonu.


Poza tym:

- Głosując tytułujecie PW do mnie g[numer_głosowania], a więc w pierwszym głosowaniu: g1.

- Zmieniając głos dopisujecie do powyższego słowo zmiana, a więc w pierwszym głosowaniu: g1 - zmiana. Każda kolejna zmiana to analogiczne g1- zmiana2; g1 - zmiana3 itd. Nie jest zalecane jednak zbyt częste zmienianie głosów.

- Głosowanie na siebie, trupa, czy inną postać nie uczestniczącą formalnie w grze, traktowane jest jak brak głosu.

- Posiadanie awatara jest obowiązkowe. Za jego brak każdego dnia bez awatara gracz otrzymuje 2 punkty karne.
Gramy na kreacje. Podczas rejestracji trzeba podać dwuczłonowy nick (np. Mario Puzo). Po założeniu konta należy napisać do prowadzącego (Mario Puzo) i podać z jakiego forum się wywodzicie (podając przy tym także swój nick używany na tym forum).


ODPOWIEDZ