FIFA 15

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Filip

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 10 września 2014, 11:01

Zdecydowany pozytyw jeśli chodzi o nową FIFE. Oprawa, przyśpiewki - poprawione, dużo urozmaiceń w tej kwestii. Bramkarze bronią o wiele lepiej niż w 14, nie jest już tak łatwo trafić nawet będąc sam na sam z bramkarzem. Świetnie są zrobione moim zdaniem powtórki - bardzo dobrze rozwiązane ujęcia kamer.


evilboy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2006
Posty: 1005
Rejestracja: 30 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 10 września 2014, 12:54

O ile z pierwszą czwórką fifowego rankingu można się jeszcze zgodzić (choć dałbym CR przed Messiego), to resztę można rozbić o kant dupy. Z rankingiem klubów jest pewnie podobnie ;) Tak naprawdę, to nie pokazuje jak jesteśmy słabi, ale jak słaby mamy marketing (jako liga i jako Juventus). Na boisku nie ustępowaliśmy dużo Realowi czy Bayernowi, kiedy te wygrywały Ligę Mistrzów, a na krajowym podwórku zaliczyliśmy rekordowy sezon. Problem stanowi popularność Juventusu i jego piłkarzy. Nasz najlepszy (wg FIFY) piłkarz wyrobił sobie renomę w Anglii, Vidal trzyma się jakoś dzięki głośnym plotkom o transferach do Realu czy ManU, a Chiellini i Pirlo wypromowali się bardziej w reprezentacji niż w Juve.


Jeśli chodzi o samą FIFĘ 15 jako grę, to jak najbardziej pozytyw. Czekam aż jej silnik zostanie zaadaptowany do FIFY World, bo ostatnio gram tylko w tę drugą ;)


"Un cavaliere non lascia mai una signora."
Alex Del Piero
Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 11 września 2014, 20:36

Poprawili taktyczne ustawianie się zawodników. W tym pierwszym meczu (LFC-Man City) Liverpool gra 4312, i w momencie gdy moja obrona ustawiona była wąsko, a skrzydłowy przeciwnika grałszeroko, to jeden b2b indywidualnie go pokrywał :bravo: w końcu może się skończą Jesusy Navasy itp na wahadłach, może rola defensywna skrajnych zawodników będzie się coraz bardziej liczyła. Pod tym względem krok w stronę ideału.

Widać, że gra nastawiona przede wszystkim na BPL (z czego się chwalą).

http://www.futhead.com/15/players/. Aktualizacje na bierząco, wczoraj było 5 stron nazwisk, dzisiaj już 7. Pogba i Markiz mają po 83. Ciekaw jestem potencjału Pogby (w 14 miał jedynie 86) i Comana (co roku komuś z młodych dają zawrotne 90+, może tym razem dostanie Kingsley? :think: )


http://www.futhead.com/15/players/519/paul-pogba/

Pogba fizycznie niszczy. Pewnie w ciągu sezonu-dwóch może zostać najsilniejszym zawodnikiem świata :prochno:

Juve:
1. Tevez 85
2. Vidal 85
3. Chiellini 84
4. Pirlo 84
5. Barzagli 84
6. Pogba 83
7. Marchisio 83
8. Llorente 81
9. Evra 80
10. Caceres 79
11. Asamoah 79 (a cały czas OP player, chyba mój ulubiony zawodnik z 14stki)
12. Ogbonna 77
13. Lichy 77
14. Pepe 75

Pytanie czy będą teraz tylk ocoraz słabsi? Co w takim razie z Gio, który miał w 14 79? Mam nadzieję, że mu zostawią 90+ prędkości. :prochno:


KondzioJuveFans

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2009
Posty: 783
Rejestracja: 23 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 11 września 2014, 22:53

Z Buffonem to sobie jaja zrobili, overall 82 gdzie taki Casillas, który miał fatalny sezon ma 84 a już nie wspomnę o Claudio Bravo, który ma 83...


Fino Alla Fine Forza Juventus!
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 14 września 2014, 11:48

Wiecie z czego wynika obecnosc Higuaina na okladce Wlochow? Przecież to jakaś porażka :lol: Chociaż drugi taki przypadek to Hazard w UK, Holandii, Francji :prochno:


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 15 września 2014, 14:17

http://www.futhead.com/15/players/32154/kingsley-coman/

Ta prędkość :dance: dodatkowo 67 overall, mam nadzieję na te 90+ potencjału i z 4 gwiazdki sztuczek.

już cały Juventus zaktualizowany (ogółem 236 stron, więc sporo wiary)
Ostatnio zmieniony 15 września 2014, 16:15 przez Mehehehe, łącznie zmieniany 1 raz.


yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 15 września 2014, 14:49

Mehehehe pisze:http://www.futhead.com/15/players/32154/kingsley-coman/

Ta prędkość :dance: dodatkowo 69 overall, mam nadzieję na te 90+ potencjału i z 4 gwiazdki sztuczek.

już cały Juventus zaktualizowany (ogółem 236 stron, więc sporo wiary)
Uuuu... No to widzę, że w ataku Morata zamiast Llorente u mnie pogra...


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 15 września 2014, 19:27

AdiJuve pisze:Cech i Casillas lepsze staty d Buffona a z Xavim to już w ogóle przesadzili ostro, on nawet na 80 nie zasługuje w tej chwili. Poczekam na PESA, moze w końcu będzie coś dobrego:)
To się chyba nie doczekasz...


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 18 września 2014, 15:44

Jako, że doczekaliśmy się aktualizacji wszystkich zawodników w FIFA15, chciałbym zwrócić uwagęna jeden fakt: nasz Coman ma 18 lat i rating 67, a 'Wielki Talent' Barcelony, Munir El Haddadi ma lat 19 i rating 66 (nawet jego srebrna karta jest zwyczajna, w przeciwieństwie do błyszczącej karty Kingsleya).


Również znamy potencjał młodych zawodników. Największu potencjał z U21 ma Pogbuś, 89 :) Iturbe ma o 1 pkt niższy potencjał: 88, a Berardi i El Shaarawy po 87. Bardzo fajny potencjał włoskich bramkarzy: Scuffet 87, Perin 85. Kontynuując o zawodnikach włoskich, bądź z Serie A: Icardi, Kovacić, Veratti, De Sciglio potencjał 86, nasz Morata i Balde Keita z Lazio po 85 potencjału. Nie widzę pełnej listy, więc Coman dostał max 84 potencjału.


Widzę, że rozmawiam sam ze sobą, ale niech będzie: http://www.futhead.com/15/career-mode/clubs/juventus/. Podano statystyki zawodników z Trybu Kariery. Fajnie wygląda potencjał młodych Juventinich: Coman 83, Marzouk 82, Blanco i Buenecasa po 81.

Z ogólnego rankingu potencjał Pogba na 14 miejscu przed Robertem Lewandowskim, więc całkiem nieźle.


Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 24 września 2014, 19:50



Porównanie twarzy zawodników Juventusu w obu topowych kopankach.

PES świetny jeśli chodzi o Juventinich - wszyscy zrobieni i prócz Pepego, Giovinco i Chielliniego wyglądają świetnie (a przynajmniej lepiej niż w FIFA)

FIFA - zrobili Bonucciego, Ogbonnę chyba, Pogbę i Moratę, przerobili Marchisio (taki sobie), dodali Pirlo brodę na twarz z FIFA 11 (żenada trochę), poprawili Teveza (nareszcie), Asamoah musi się czuć jak kupa jak odpala gierkę EA i ogląda siebie w niej. Barzagli i Llorente dalej ze starym imidżem. Trochę żenada (szczególnie w perspektywie wszystkich twarzy z Premier League), ale i tak lepiej niż było.


Swider10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2005
Posty: 806
Rejestracja: 27 lipca 2005

Nieprzeczytany post 25 września 2014, 18:19

Alfa i Omega pisze:

Porównanie twarzy zawodników Juventusu w obu topowych kopankach.

PES świetny jeśli chodzi o Juventinich - wszyscy zrobieni i prócz Pepego, Giovinco i Chielliniego wyglądają świetnie (a przynajmniej lepiej niż w FIFA)

FIFA - zrobili Bonucciego, Ogbonnę chyba, Pogbę i Moratę, przerobili Marchisio (taki sobie), dodali Pirlo brodę na twarz z FIFA 11 (żenada trochę), poprawili Teveza (nareszcie), Asamoah musi się czuć jak kupa jak odpala gierkę EA i ogląda siebie w niej. Barzagli i Llorente dalej ze starym imidżem. Trochę żenada (szczególnie w perspektywie wszystkich twarzy z Premier League), ale i tak lepiej niż było.
To są twarze z konsol nowej generacji? Jeżeli to odzwierciedlenia z PS3 to ok, ale jeżeli tak nasi ulubieńcy wyglądają w nowej FIFIE na nowych konsolach (Xbox One, PES4) to jakaś porażka, aż nie chce mi się wierzyć. No i gołym okiem widać, że w PES dużo bardziej przyłożyli się do twarzy (Pogba jak ze zdjęcia wygląda) w FIFIE wygląda to żenująco...


"Pozytywne rezultaty to coś wspaniałego , ale istnieje coś większego: móc powiedzieć, że jest się kibicem Juventusu i być z tego dumnym."

"Dla tych barw niektórzy stracili swe życie"
Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 25 września 2014, 20:29

Swider10 pisze: To są twarze z konsol nowej generacji? Jeżeli to odzwierciedlenia z PS3 to ok, ale jeżeli tak nasi ulubieńcy wyglądają w nowej FIFIE na nowych konsolach (Xbox One, PES4) to jakaś porażka, aż nie chce mi się wierzyć.
Bankowo z PS3, na PC w 14 stare twarze wyglądały znacznie lepiej ;)


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 25 września 2014, 23:25

Swider10 pisze: To są twarze z konsol nowej generacji? Jeżeli to odzwierciedlenia z PS3 to ok, ale jeżeli tak nasi ulubieńcy wyglądają w nowej FIFIE na nowych konsolach (Xbox One, PES4) to jakaś porażka, aż nie chce mi się wierzyć. No i gołym okiem widać, że w PES dużo bardziej przyłożyli się do twarzy (Pogba jak ze zdjęcia wygląda) w FIFIE wygląda to żenująco...
Niektóre twarze w PES 2015 wyglądają równie kiepsko, co odpowiedniki w FIFIE.

Ja się tam "mordkami" nie martwię. Moderzy z pewnością poprawią to i owo... no chyba, że ktoś gra na konsoli, wtedy jest zdany na (nie)łaskę developerów.


Effe

Bawarczyk
Bawarczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2008
Posty: 367
Rejestracja: 17 lipca 2008

Nieprzeczytany post 26 września 2014, 09:00

Bardzo tendencyjnie to porównanie twarzy, bo Fifa 15 jest w wersji z PS3/X360, a PES z nowej generacji.

Nowa Fifa OK, ale co roku to samo: składy klubów nieaktualne (Kagawa, Torres, Chicharito, Blind dla przykładu), a dla Szpakowskiego Falcao dalej jest Garcią. Kiedy w końcu usłyszymy ludzi z C+? Całe szczęście angielski komentarz jak zawsze fajny.


grejt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2006
Posty: 129
Rejestracja: 28 września 2006

Nieprzeczytany post 26 września 2014, 12:07

Po paru meczach zagranych w FUT stwierdzam ,że graficznie jest oczywiście na plus wiadomo w końcu nowy silnik ... ale sam gameplay dużo się nie różni od tego z 14 ... łatwo się klepie i szybko przedostaje się na pole karne przeciwnika ... w demo grało mi się jakoś inaczej albo mam jakies schizy nie wiem ;) może już jestem za stary na gierki ale kiedyś jak wychodził np. PES 3,4,5,6 czy Fifa 10 na Xboxa to miałem to WOW ,teraz mi tego brakuje. Chciałbym ,żeby można było trochę poklepać ,przeczucić na drugą strone i tworzyć fajne akcje a nie ping-pong i pod bramką ... może marudze ale to moje zdanie i nic na to nie poradzę ;) Czekam na jakąś aktualizację od EA ^^ Pozdrawiam


ODPOWIEDZ