Problem ze spamem

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
MoreLL_FTL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 244
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 27 maja 2014, 07:46

Witam! Mam od wielu lat konto na o2.pl. Od ok tygodnia otrzymuję regularnie (kilka maili dziennie) spam w postaci wiadomości:

Kod: Zaznacz cały

Witamy serdecznie!

Rozglądaliśmy Wasze CV i jesteśmy bardzo optymistycznie nastawioni do współpracy z Państwem.
Specjalizujemy się na doradztwie w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem.
Prowadzimy działalność w wielu krajach, mamy dużo klientów w Polsce.

W związku z tym chcemy zwiększyć liczbę menadzerów regionalnych.
Zakres działania – cały etat oraz niepełny wymiar czasu.
Wynagrodzenie od 400 do 2000 euro miesięcznie.

Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą,
prosimy o kontakt mejlowy przez center@job-poland.org wtedy podamy w ciągu następnych dni bardziej szczegółowe informacje.

Z najlepszymi życzeniami
Asystent d.s. kadr
Problem z zablokowaniem niechcianych maili wynika z faktu, że są one wysyłane z przeróżnych domen z całego świata.
Jestem laikiem w tym temacie. Wiem, że można blokować określone domeny, ale tu każdy mail jest z innej poczty, ma inny tytuł, jedynie treść jest taka sama. Raczej rzadko korzystam z Outlooka, zazwyczaj pocztę odbieram w przeglądarce na komputerze. Czy może w Outlooku jest opcja blokowania maili po określonej treści wiadomości?

Czy ktoś z Was miał z tym problem, albo wie jak z tym walczyć?

Pozdrawiam i dzięki za wszystkie odp.


grande amore

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 października 2012
Posty: 615
Rejestracja: 05 października 2012

Nieprzeczytany post 27 maja 2014, 14:56

Asystent d.s. kadr. LOL, a to ciekawe. Przedstawilby sie gosciu chociaz, napisal kogo dokladnie reprezentuje, a nie takie umizgi i bawienie sie w tajemniczego lowce glow (no chyba ze celowo nazwisko usunales, MoreLL) ;-) Filtrowalabym po tresci, skoro jest zawsze identyczna - o ile Outlook oferuje taka mozliwosc (na co dzien uzywam innego programu).

Nie odpowiadaj, nawet nie otwieraj, bo nie daj panie - jeszcze zaplacisz.

P.S. "Kontakt mejlowy" :prochno:


Juve, storia di un grande amore :)
------
Jaka jest roznica miedzy zwyciezca a przegranym? Upasc moze kazdy, zwyciezca wstaje i idzie dalej.
------
Mowcie mi Magda
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 27 maja 2014, 17:26

Mam od około 10 lat mail na tej poczcie i to co ostatnio się dzieje to jakaś istna katorga.

Dziennie przychodzi około 5-10 maili od "doktorów", "doradców", "specjalistów" itp., a najgorsze jest to, że mam strasznie dużo ważnych rzeczy przypisanych do tego konta i nie mogę go w tej chwili zmienić.

Jeśli ktoś wie jak rozwiązać problem ze spamem to będę bardzo wdzięczny za wskazówki.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 27 maja 2014, 18:21

Też korzystałem ze skrzynki na o2, ale od jakiegoś czasu po prostu się poddałem i korzystam z innej. To co tam się wyprawia to jakaś masakra, nad tym spamem nie da się zapanować :doh:


#AllegriOut
Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 27 maja 2014, 18:37

Przepuśćcie pocztę przez kolejną skrzynkę. Nie wiem jak w innych serwisach, ale na gmailu można podpiąć inne konto; wtedy poczta z np. o2 zaciągana jest przez Gmail'a (przechodzi przez ich filtr).


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 27 maja 2014, 19:25

A nie ma na tym o2 zwykłej opcji - dodania danego kolesia do nadawców spamu? Bo ja ostatnio miałem, chyba z 10 maili z UŁ (monitorowanie karier absolwentów :prochno: ) , mimo, iż wyraźnie dałem wcześniej im do zrozumienia na piśmie, że nie wyrażam na to zgody...I lądują pięknie w skrzyneczce na spam i nie ma problemu.


Mate.G

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 września 2011
Posty: 1252
Rejestracja: 10 września 2011

Nieprzeczytany post 27 maja 2014, 20:15

Sila Spokoju pisze:Mam od około 10 lat mail na tej poczcie i to co ostatnio się dzieje to jakaś istna katorga.

Dziennie przychodzi około 5-10 maili od "doktorów", "doradców", "specjalistów" itp., a najgorsze jest to, że mam strasznie dużo ważnych rzeczy przypisanych do tego konta i nie mogę go w tej chwili zmienić.

Jeśli ktoś wie jak rozwiązać problem ze spamem to będę bardzo wdzięczny za wskazówki.
Zmień konto mailowe i tyle. Wystarczy poświęcić trochę czasu i poprzestawiać wszystkie konta na nowy mail. Sam miałem na o2 i też nie chciałem zmieniać... Od 2 lat mam gmaila, żadnego spamu. Społecznościowe wiadomości trafiają do folderu społecznościowego oferty do ofertowego itd ( nigdy tego nie sprawdzam ) Nie ma absolutnego problemu ze spamem do folderu głównego trafiają tylko te znaczące maile.

Polecam zmianę na gmaila.


MoreLL_FTL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 244
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 27 maja 2014, 21:34

Wiking pisze:Przepuśćcie pocztę przez kolejną skrzynkę. Nie wiem jak w innych serwisach, ale na gmailu można podpiąć inne konto; wtedy poczta z np. o2 zaciągana jest przez Gmail'a (przechodzi przez ich filtr).
Hej, założyłem właśnie konto na gmailu i teraz pytanko gdzie się to ustawia? Próbowałem Ustawienia>Konta i importowanie>Sprawdź pocztę na innych kontach (używając POP3): Dodaj posiadane konto pocztowe POP3>Nie można utworzyć konta pocztowego dla adresu blablabla@o2.pl. :angry:
Teraz nie mam czasu tego dokładnie przeglądnąć, ale jutro to zrobię. Dzięki za pomoc! Pozdrawiam


edit: na o2.pl ustawiłem przekierowanie na podany adres gmailowski i tak powinno hulać?


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 27 maja 2014, 22:05

Ustawiasz przekierowanie/filtry na pierwszej skrzynce, a następnie na gmailu:

Konta -> Wyślij pocztę jako: -> Dodaj inny adres e-mail, którego jesteś właścicielem

Tam wpisujesz nazwę i adres konta, zaznaczasz "traktuj jako alias" i "wyślij przez gmail (poczta)" i "weryfikuj".

Po tych czynnościach na pierwszą skrzynkę dostaniesz maila z instrukcjami aktywacji przekierowania, a konkretnie kod aktywacyjny, który wpisujesz na stronie gmaila i link do potwierdzenia.

Od tego momentu wszystkie maile wysyłane na pierwszy adres będą lecieć na gmaila, a tam sprawnie sortowane. Nawet jeśli jakiś spam dostaniesz to klikasz, że to spam i w przyszłości problem z głowy.

W opcjach (konta) polecam zaznaczyć jeszcze "Odpowiadaj z tego samego adresu, na który została wysłana wiadomość".

Jeśli używasz POP3, to po takim przekierowaniu lepiej skonfigurować gmaila niż inne konta.


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 27 maja 2014, 22:10

Ja na o2 nie ustawiałem żadnego przekierowania;
za to na gmail'u:
Konta i importowanie ->
Sprawdź pocztę na innych kontach (używając POP3):->
Serwer pop3:
poczta.o2.pl
port:
110

Nie wiem skąd problem. U mnie hula :)
Można to też rozwiązać, tak jak Siewier tłumaczy, wrzucić na o2 przekierowanie.


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 27 maja 2014, 22:43

Ja od siebie polecę: https://protonmail.ch/

Całkowita nowość, utworzona w zeszłym roku, są na etapie rozsyłania zaproszeń do bety.
Serwery ProtonMail znajdują się w Szwajcarii. Jest to bardzo ważna wiadomość, bo oznacza, że cała poczta jest niezależna od prawa USA i Unii Europejskiej - organy ścigania nie będą miały łatwej możliwości uzyskania dostępu do skrzynki danej osoby.
Każdy użytkownik oprócz loginu i hasła, musi podać klucz algorytmu AES, którym są szyfrowane wszystkie wiadomości. No i najlepsze - można ustawić autodestrukcję wiadomości, która po określonym czasie zostanie usunięta ze skrzynki zarówno nadawcy jak i odbiorcy.


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 27 maja 2014, 22:46

Kimi pisze: No i najlepsze - można ustawić autodestrukcję wiadomości, która po określonym czasie zostanie usunięta ze skrzynki zarówno nadawcy jak i odbiorcy.
Ciekaw jestem jak niby coś takiego miało zostać zrealizowane

:think:


MoreLL_FTL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 244
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 30 maja 2014, 21:35

Od kilku dni działam tak:
-mam starego maila na o2
-założyłem konto na gmailu
-ustawiłem na o2 przekierowanie na adres gmailowski

i teraz loguję się na gmailu i tam przeglądam pocztę, ale dla sprawdzenia wchodzę również na o2. Rozumiem, że jeśli ustawiłem takie przekierowanie to poczta idzie tak: "filtr" o2.pl>o2.pl>filtr gmaila>gmail.com. Zatem nasuwa się pytanie czy oby na pewno taka jest droga wiadomości? Ponieważ odkąd ustawiłem to przekierowanie nie dostaje już tego uciążliwego spamu, ani na o2 ani na gmail. Wcześniej kilka dni z rzędu po ok. 7 wiadomości dziennie.

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie rady!


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 30 maja 2014, 22:06

MoreLL_FTL pisze:Od kilku dni działam tak:
-mam starego maila na o2
-założyłem konto na gmailu
-ustawiłem na o2 przekierowanie na adres gmailowski

i teraz loguję się na gmailu i tam przeglądam pocztę, ale dla sprawdzenia wchodzę również na o2. Rozumiem, że jeśli ustawiłem takie przekierowanie to poczta idzie tak: "filtr" o2.pl>o2.pl>filtr gmaila>gmail.com. Zatem nasuwa się pytanie czy oby na pewno taka jest droga wiadomości? Ponieważ odkąd ustawiłem to przekierowanie nie dostaje już tego uciążliwego spamu, ani na o2 ani na gmail. Wcześniej kilka dni z rzędu po ok. 7 wiadomości dziennie.

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie rady!
A zaglądałeś do folderu ze spamem na Gmailu?


MoreLL_FTL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 244
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 31 maja 2014, 14:51

@up
jeden mail, ale to nie z serii tego uciążliwego spamu :)


ODPOWIEDZ