GTA V

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
TheWitcher

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2011
Posty: 112
Rejestracja: 06 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 16 września 2013, 22:36

Czy trzeba pisać coś więcej ? Czeka ktoś dzisiaj na premierę, aby rozpocząć przygodę w Los Santos ?
Pierwsze recenzję pokazują, że może jesteśmy świadkiem powstania najlepszej gry w historii tej branży. A na pewno jednej z najlepszych gier xD
Polygon - 9.5/10
Eurogamer – 9/10
CVG – 10/10
IGN – 10/10
Joystiq – 4.5/5
OXM – 10/10
OPM -10/10
Edge – 10/10
Kotaku – Yes
DigitalSpy – 5/5
Eurogamer.de – 10/10
GameInformer – 9.75/10
GamesVillage.it – 9.8/10
Destructoid – 9/10
GiantBomb – 5/5
Gamereactor – 10/10
Gamespot – 9/10
GodisaGeek – 10/10
Videogamer – 10/10
Akihabarablues – 100/100
Xbox 360 Achievements – 100/100
LaPS3.com – 100/100
Eurogamer.cz – 10/10
NowGamer – 9.5/10
USGamer – 4.5/5
Gamesurf.it – 9.5/10
Games.it – 10/10

W serwisie metacritic po pierwszych recenzjach, jest w rankingu najlepiej ocenianych gier w historii na 2 miejscu :D http://www.metacritic.com/browse/games/ ... &sort=desc


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 16 września 2013, 22:45

TheWitcher pisze:Czeka ktoś dzisiaj na premierę, aby rozpocząć przygodę w Los Santos ?
Przed premierą lepiej nie było odpalać :P Microsoft blokuje konsole Xbox 360 za przedpremierowe granie w GTA V :wink:


TheWitcher

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2011
Posty: 112
Rejestracja: 06 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 16 września 2013, 22:51

No masz rację:D Dzisiejsza to chodziło mi o dzisiejszą noc :) Ja posiadam wersję cyfrową to muszę grzecznie czekać do 1 w nocy :/ Planuję jednak wytrzymac i pocisnąć :D Nie wiem jak to będzie jutro w pracy, ale dla takiej gry to warto zarwać premierową nockę xD


Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 16 września 2013, 23:50

Kompletnie nie rozumiem czym tu się jarać i dlaczego tak ludziom przewraca się w głowach na punkcie tego GTA.
Jak dla mnie to jedna z durniejszych serii jakie powstała, ale co zrobić - gusta.


Franek205

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2010
Posty: 85
Rejestracja: 14 września 2010

Nieprzeczytany post 17 września 2013, 01:26

Castiel pisze:Jak dla mnie to jedna z durniejszych serii jakie powstała, ale co zrobić - gusta.
:shock: Niby dlaczego? Seria GTA od zawsze była czymś wyjątkowym pod względem technologicznym. Każda kolejna część serii wprowadzała szereg innowacji. Ja rozumiem, że nie każdy lubi to co inni, ale żeby nie docenić tej serii...

Osobiście czekam na wersję PC. Mam nadzieję, że przed wakacjami zrobią :prochno:
Ostatnio zmieniony 17 września 2013, 14:26 przez Franek205, łącznie zmieniany 1 raz.


Alexis93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 171
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 17 września 2013, 06:49

Nie ma co gadać w to trzeba zagrać, mam już swoją kopię na Xbox 360, po przegraniu 4h uważam że jest lepsza od IV a to samo w sobie jest dużym wyczynem. Najbardziej mnie jednak ciekawi GTA Online które będzie dostępne od października. Ponoć będzie 500 misji, zacieram rączki po prostu. Już teraz ludzie rekrutują się w gangi.

Edytuję żeby wstawić screen: Obrazek


Juventus na zawsze!
yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 17 września 2013, 07:47

Ja odbieram swój egzemplarz na ps3 po pracy... I coś czuję, że jutro urlop będzie wykorzystany okolicznościowy (po ślubie dostałem dwa dni) ;)

Napisz jak wrażenia... Jest skok jakościowy? Obietnice spełnione?


Alexis93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 171
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 17 września 2013, 11:55

Co do wrażeń stricte wizualnych no to jest dobrze, detale są dopracowane, animacja wydaje się być lepsza niż w poprzednim GTA, natomiast niesamowite wrażenie sprawia żyjący świat, w czwórce imponowało mi zachowanie środowiska, tu wydaje się być jeszcze lepiej. Gra świateł stoi na bardzo wysokim poziomie, Los Santos z San Andreas powraca dopakowane niczym na rosyjskich sterydach i te obietnice wydają się być spełnione.Na dodatek jest wiele smaczków jak chociażby otwierane dachy w samochodach czy przełączanie radia i piękna animacja gdy bohater sięga do konsoli centralnej i reguluje gałką stację. Bardzo podoba mi się możliwość zmieniania postaci, czasami w czasie misji, jest to bardzo dobrze wyważone i póki co pierwsze zadania są wybornie wyreżyserowane ale to jest to do czego przywykliśmy grając w tą serię. Klimat San Andreas wraca kiedy idę do fryzjera i robią mi afro z krótkich włosów albo spartańską brodę z wygolonej facjaty. Jedyne co mi się średnio podoba to model jazdy samochodami gdyż wydaje się łatwiejszy niż GTA IV a podobało mi się kiedy musiałem uciekać przed policją muscle carem RWD i miałem ciągłą nadsterowność.


Juventus na zawsze!
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 17 września 2013, 13:12

Ja nie posiadam konsoli i nie zamierzam, więc pozostaje mi czekać na wersję PC, a z tego co widać to sobie jeszcze trochę poczekam :P


#AllegriOut
Hoffman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2006
Posty: 945
Rejestracja: 05 października 2006

Nieprzeczytany post 17 września 2013, 13:31

Domyślam się, że w raz z grą przyda się nowy komputer? Mam jakiś 3-5 letni (nawet nie pamiętam), Intel Quad Core 2,5ghz, GeForce 250 gts, 4gb ramu, z tych najważniejszych rzeczy.


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 17 września 2013, 14:06

Hoffman pisze:Domyślam się, że w raz z grą przyda się nowy komputer? Mam jakiś 3-5 letni (nawet nie pamiętam), Intel Quad Core 2,5ghz, GeForce 250 gts, 4gb ramu, z tych najważniejszych rzeczy.
No niestety tego nie unikniesz. Taki duży świat na pewno będzie straszliwie wymagający. Kiedy wychodziło GTA IV czytałem, że cięzko w ogóle znaleźć było sprzęt, który uciągnąłby tę grę na high detalach :P
Ja u siebie będę musiał wymienić procesor, ale zrobię to pod kątem Wiedźmina 3, mam nadzieje, że i tutaj starczy :wink:


#AllegriOut
Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 17 września 2013, 14:36

Grałem wczoraj u kumpla na Xboxie i mi to GTA jaj nie urwało z kilku powodów, dokładniej:

-nie trawie klimatu Kalifornii, Los Angeles i tych Latynosów. Po prostu nie lubię tego klimatu. Przechodziłem wszystkie GTA jak napalony dzikus do czasu aż wyszło San Andreas, które tak mnie odstraszyło klimatem, że przeszedłem tą grę może do połowy i skończyłem grać, bo "hi nigger" i te sprawy to kompletnie nie był mój gust.

GTA IV to z kole był mój klimat, ale gra też mi jaj nie urwała i jej nie przeszedłem. Jednak fikcyjny Nowy Jork to dla mnie nieporównywalnie lepszy motyw niż Los Angeles. Jeszcze jak by to było fikcyjne Miami albo nawet Chicago to zupełnie inna sprawa. Niby taki duperel, ale mnie zniechęcił do tej gry grubo przed premierą.

Ludzie się jarają tym nowym GTA, bo są jakieś bzdety jak skoki ze spadochronem czi triatlon, ale to się po jednym razie już nudzi. Wszystko super wygląda na Youtubie, ale mi to po prostu jak pisałem jaj nie urwało. Zapewne jakbym miał teraz 14 lat, anie 24 to ciekła by mi ślina na widok tej gry, a tak to się po prostu chyba zestarzałem, bo mało która gra w obecnych czasach jest w stanie przykuć moją uwagę.
No niestety tego nie unikniesz. Taki duży świat na pewno będzie straszliwie wymagający. Kiedy wychodziło GTA IV czytałem, że cięzko w ogóle znaleźć było sprzęt, który uciągnąłby tę grę na high detalach Razz
GTA IV było/jest najgorzej zoptymalizowaną grą w historii Pecetów. To była konwersja z konsoli i oni w ogóle tego nie zoptymalizowali - po prostu napluli użytkownikom PC w twarz.

GTA V na PC nie wiadomo czy w ogóle wyjdzie, a jak wyjdzie to za rok.


Franek205

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2010
Posty: 85
Rejestracja: 14 września 2010

Nieprzeczytany post 17 września 2013, 14:38

Patrząc na daty wydania ostatnich części wersja na blaszaki będzie za 6-8 miesięcy :wink: Oby nie był to zwykły port z konsolowych wersji jak zrobili z IV.

@Alexis93, bardzo zmienił się model jazdy? W IV niestety to najbardziej kulało.


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 17 września 2013, 14:54

Gotti pisze: GTA IV było/jest najgorzej zoptymalizowaną grą w historii Pecetów. To była konwersja z konsoli i oni w ogóle tego nie zoptymalizowali - po prostu napluli użytkownikom PC w twarz.
No Rockstar zawsze miał głęboko użytkowników PC. Zdaję sobie sprawę, że ta gra wyjdzie na komputery jedynie jeśli stwierdzą, że naprawdę sporo stracą nie wydając GTA na tę platformę.
Jeśli wyjdzie to stawiam, że będzie to najwcześniej za pół roku i tak samo sztywnie przekonwertowana jak IV. No ale i tak chętnię sięgnałbym wtedy po tę grę, ponieważ przy każdej poprzedniej odsłonie znakomicie bawiłem się przez długie godziny.


#AllegriOut
Hoffman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2006
Posty: 945
Rejestracja: 05 października 2006

Nieprzeczytany post 17 września 2013, 15:27

Mi się wydaje, że na PC wychodzi najpóźniej żeby jak najdłużej odciągnąć w czasie piractwo, najpierw zarobią na graczach konsolowych gdzie wiadomo o piractwo trudno, a później już wydadzą na PC żeby wpłynęły ostatnie dolary ;d


ODPOWIEDZ