GTA V

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 18 września 2013, 13:04

Ostanie GTA w które grałem to było, któreś z pierwszych w 3D, więc żadnym fanatykiem serii nie jestem. Jednak fakty są takie, że jeśli kupować jakąś grę na konsolę za ~200 PLN to właśnie tego typu, gdzie nie przejdziesz jej po 10 godzinach grania.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 18 września 2013, 13:15

@Up, i to jest argumet. Rzeczywiście, w GTA można całkiem sporo, dlatego gra wystarcza na dłużej. Ważne tylko, żeby sama gra dawała frajdę a nie nudziła, czasem nie wystarczy dać graczom ogromny teren i kilka prostych rozwiązań gameplayowych, przekonałem się o tym przy okazji Just Cause 2.


Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 18 września 2013, 13:53

Moglibyśmy tak debatować. W nieskończoność. Co dla jednego jest wadą, dla drugiego może być zaletą, ale uznać gta za gniot to spore nadużycie.

Główne plusy tej serii to brak liniowości i otwarty świat. Moim zdaniem to pierwsze definiuje nowoczesny gaming, dlatego absolutnie nie mogę zrozumieć sukcesu gier typu BF 3, czy Modern Warfare.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 18 września 2013, 14:07

Bruce Badura pisze:Główne plusy tej serii to brak liniowości i otwarty świat. Moim zdaniem to pierwsze definiuje nowoczesny gaming, dlatego absolutnie nie mogę zrozumieć sukcesu gier typu BF 3, czy Modern Warfare.
A ja zauważyłem że ten nowoczesny gaming właśnie sprowadza się do upraszczania gier i wprowadzania liniowości. Tylko 2 przykłady z ostatniego czasu:
1. Tomb Raider - w starych częściach były jakieś łamigłówki i szarady do rozwiązania, żeby przejść dalej, najnowsza seria to w zasadzie ciągła akcja bez konieczności wysilania szarych komórek.
2. Bioshock - w pierwszej części rozwój postaci był bardziej rozbudowany, najnowszej odsłonie jedyny rozwój to vigory (ewentualnie zdrowie i mana).
A to tylko 2 przykłady z brzegu. Chociaż w obie wymienione gry fajnie mi się grało i zauważyłem że ostatnio podchodzą mi właśnie takie gry gdzie nie trzeba za dużo myśleć :doh: . Egzemplarze były na PC i pożyczone, ale gdybym miał wybulić na takie krótkie gry to trochę szkoda by mi było.
Więc ten nowoczesny gaming to raczej klimat interaktywnego filmu, w którym jesteś aktorem, suberbohaterem (liczne cut scenki), ale tak czy inaczej jesteś ograniczony liniowością swoich poczynań.


Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 18 września 2013, 19:05

I to jest wlasnie zle, bo czuje sie tak jakby mnie ktos prowadzil za raczke przez cala kampanie. Dlatego teraz pogrywam w stalkera - to jest gra, ktora uderza w me gusta.


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 19 września 2013, 15:40

joy pisze:Ostanie GTA w które grałem to było, któreś z pierwszych w 3D, więc żadnym fanatykiem serii nie jestem. Jednak fakty są takie, że jeśli kupować jakąś grę na konsolę za ~200 PLN to właśnie tego typu, gdzie nie przejdziesz jej po 10 godzinach grania.
Na Twitchu gość założył streama "200 hour GTA marathon". Sam się chyba zdziwił jak skończył grę po bodajże 28 godzinach, więc w cale to GTA jakieś specjalnie długie nie jest, bo gdyby nie eksplorował dodatkowo miasta to skończyłby pewnie i w 20 godzin.


Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 19 września 2013, 16:00

Dla grających:

udało się komuś wytresować Chopa? podobno można, ale czy koniecznie za prawdziwe pieniądze, czy jakoś tak?
udało się komuś dorwać Hydrę/Fightera? jest w bazie wojskowej, ale ostrzał z czołgów nie pozwala na podejście do niej...
latał ktoś sterowcem? widziałem w jakimś "poradniku", że jest jako "samochód" , ale nie wiem gdzie go znaleźć...


mi fabuła zajęła koło 30 godzin w tym jakieś 1-2 h zabawy. I kolejne pytanie podobno można napadać na konwoje po przejściu gry, udało się komuś coś takiego ?


"The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
Mark Twain
Alexis93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 171
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 19 września 2013, 22:13

Dla Chopa musisz mieć Iphona, nie masz Iphona nie masz aplikacji "iFruit" na tej aplikacji tresujesz Chopa, wkurza mnie to niezmiernie bo nie mam ochoty wydawać 500 złotych na iPhone'a 3gs mając już jeden dobry smartfon ale niestety nie Apple, no ale cóż, prawo rynku, duży procent graczy ma GTA V ma Iphone'a bo są z USA więc nie opłacało im się wypuszczać tej aplikacji na Androida. Jeśli chodzi o napady na konwoje, dostałem to pytanie od kumpla z Xbox Live, ale nie umiałem na nie odpowiedzieć gdyż sam nie próbowałem napadać. A sterowcem się bawiłem, dostałem go jako dodatek w postaci kodu do Xbox Live Marketplace i dzwonię z gry do firmy która mi go podstawia gdzieś gdzie jest na tyle miejsca, full serwis a dowolnej godzinie, widoki są absolutnie wyborne z góry. A co do tego, że na PC nie ma GTA V to jako konsolowiec bardzo się cieszę, mam nadzieję, że Rockstar będzie olewał Pecety jak najdłużej.


Juventus na zawsze!
Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 19 września 2013, 23:50

Wiadomo kiedy wychodzi gra na PC? nie posiadam konsoli PS3 więc pograć w GTA też nie mogę, hajs jest na koncie, ale czy opłaca się kupować PS3 gdy wychodzi lada chwila PS4? Na ps 3 jest wiele ciekawych gierek, ktore na pc są nie dostepne m.in. Red Dead Redemption czy Heavy Rain, hmm...sam niewiem


yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 20 września 2013, 09:39

Mam Ajofna ale ta aplikacja działa mi na nerwy... Takie tamaguczi z Chopem w roli głównej. Można się z nim bawić i go karmić. Za cholerę nie wiem jak sprzątać kupy i mam cały ekran zasrany ;)

Olałem to.

Gracie na giełdzie (w GTA ofkors)?


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 20 września 2013, 12:11

Alexis93 pisze:A co do tego, że na PC nie ma GTA V to jako konsolowiec bardzo się cieszę, mam nadzieję, że Rockstar będzie olewał Pecety jak najdłużej.
A jaki jest powód tego, że tak bardzo czerpiesz z tej kwestii radość? :shock:


#AllegriOut
Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 20 września 2013, 12:38

Na PC ma być w przyszłym roku (2014), ponieważ Rockstar pracowało nad wersją PC i wątpię by nagle przestali.

Czyli sterowiec tylko jak się kupi przez xboxlive? A próbował ktoś zdobyć hydrę? trochę przesada, że nad bazą wojskową ostrzał z wszystkiego co mają;d

N giełdzie jeżeli nie przeszedłeś w całej fabuły to Lester podpowie na co postawić, a na co nie w jednej misji. Tak to trzeba postrzelać;d mi w sumie dobrze idzie, na 10 tylko 1 mam ujemną.


Napad raz mi wypadł przypadkowo jak zobaczyłem opancerzoną furgonetkę i ochroniarzy. Za zabicie i kradzież dostałem 3000$ :angry:


"The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
Mark Twain
Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 20 września 2013, 13:30

A co do tego, że na PC nie ma GTA V to jako konsolowiec bardzo się cieszę, mam nadzieję, że Rockstar będzie olewał Pecety jak najdłużej.
Lol jaki nazi :lol:
GTA to seria wywodząca się z PC i takie olewanie nie jest w porządku.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 20 września 2013, 20:39

Czy was też doprowadza do szału sterowanie samolotem, czy tylko ja jestem w tej kwestii jakiś lewy? Nie wiem czemu, ale dla mnie manewrowanie nim jest trudniejsze niż jakikolwiek inny element gry - strzelaniny, pościgi, bijatyki itd.


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 20 września 2013, 21:04

jarmel pisze:
Alexis93 pisze:A co do tego, że na PC nie ma GTA V to jako konsolowiec bardzo się cieszę, mam nadzieję, że Rockstar będzie olewał Pecety jak najdłużej.
A jaki jest powód tego, że tak bardzo czerpiesz z tej kwestii radość? :shock:
Kompleks małego... dysku zapewne.

Być może również brak wiedzy i głupota. To moje typy.

W GTA V chętnie zagram, pamiętam ile czasu spędziłem przy 1 i 2, San Andreas w sumie też było niezłe, natomiast 4 jakoś mnie ominęła.


ODPOWIEDZ