GTA V

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 25 września 2013, 21:44

LordJuve pisze:
Juras_Senat pisze: :ok:
Mnie osobiście strasznie wpienia oglądanie się na wymagania sprzętowe, niezbędne sterowniki i obsranego steama.
Steam jest jaki jest, ale jednego mu odmówić nie można...jego wyprzedaże zmiatają wszystko, można za małe pieniądze wyrywać stosunkowo świeże tytuły. Pokaż mi odpowiednika na konsoli?
Nie tylko Steam. Niedawno kupiłem świetny tytuł - Driver San Francisco w sklepie Ubisoftu. Zapłaciłem, aż 3 złote.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 25 września 2013, 21:46

Bruce Badura pisze:
Nie tylko Steam. Niedawno kupiłem świetny tytuł - Driver San Francisco w sklepie Ubisoftu. Zapłaciłem, aż 3 złote.
Dokładnie, Uplay i Origin też ma promocje. Do tego dochodzą chociażby polskie cdp.pl, muve.pl a zagranicznych nie jestem w stanie wymienić. Ostatnimi czasy Amazon robi furorę wśród "oszczędnych graczy".


Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 25 września 2013, 22:07

Lordzie
Ja biję w Steama bo (napiszę to po raz kolejny) wpienia mnie fakt, iż jestem zmuszony z niego korzystać chcąc w ogóle zagrać w grę którą kupię sobie na płycie w sklepie! Gdyby nie Fm, dla którego jestem w stanie iść na ustępstwa, nigdy nie zainstalowałbym go na komputerze.
Osobiście nigdzie nie sugerowałem, że granie na konsoli jest tańsze, uważam po prostu, że jest o niebo wygodniejsze niż granie na blaszaku.
LordJuve pisze: BTW.
Jakiś odpowiednik PlayStation+ na Xboxa?
Xbox Live Gold


Obrazek
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 25 września 2013, 22:10

Juras_Senat pisze:Lordzie
Ja biję w Steama bo (napiszę to po raz kolejny) wpienia mnie fakt, iż jestem zmuszony z niego korzystać chcąc w ogóle zagrać w grę którą kupię sobie na płycie w sklepie!
Cóż, takie prawa rynku, najwidoczniej wydawcom się to opłaca. Podobnie jak niektórym opłaca się wydawać daną grę tylko na jedną platformę (exy).


MaxFromJam_89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 21 grudnia 2011
Posty: 96
Rejestracja: 21 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 27 września 2013, 14:54

Juras_Senat pisze:Lordzie
LordJuve pisze: BTW.
Jakiś odpowiednik PlayStation+ na Xboxa?
Xbox Live Gold
Z tym że na PlayStation+ można wyrwać hitowe tytuły, a na Live Gold? Na premierę wystawili do ściągnięcia za darmo Magic'a The Gathering 2012 i 13. Kpina. Oczywiście jest to nowa usługa i zapewne w przyszłości będzie lepiej (z darmowymi grami dla abonentów co miesiąc) ale na start mogli dać coś ciekawszego (którychś Gearsów albo chociaż Fable'a - w końcu to przecież exclusive'y)


Tasak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 kwietnia 2005
Posty: 435
Rejestracja: 08 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 27 września 2013, 17:21

LordJuve pisze:Błagam Was, tylko nie próbujcie teraz ludziom wmawiać, że granie na jakiejkolwiek konsoli jest tańsze niż gra na PC. Na Zachodzie może ta różnica jest mniejsza, ale w warunkach polskich gry na PC są zdecydowanie tańsze.
A nie widzisz roznicy miedzy tym ze na PS3 az do wydania PS4 [ 8 LAT(!)] nie wydajesz kasy na nic tylko na gry, jak bardzo topowe by nie byly, do tego masz 'w cenie' odtwarzacz DVD w HD itp itd, natomiast zeby to samo powiedziec o PC, to musisz systematycznie co jakis czas pompowac kase w ulepszanie sprzetu, bo jeszcze rok temu miales 'topowego pieca' ktory ciagnal wszystko, ale po roku na pewno na tym samym sprzecie na satysfakcjonujacych detalach nie posmiga jakas ciekawa premiera...

Pomysl ile kasy trzeba wydac przez te 8 lat, zeby miec sprzet ktory ogarnia coraz to nowsze tytuly ...


Marian.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2009
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lutego 2009

Nieprzeczytany post 27 września 2013, 18:27

Ja również preferuję gre na konsoli. Głównie ze względu na wygodę. Wolę zapłacic za konsole 1500 złotych i mieć ją 7 lat, niż kupić kompa za 3k i ulepszać go za 2,3 lata, bo nie pójdzie mi płynnie gra. Odkąd kupiłem konsole na moim komputerze mam zainstalowane tylko 2 gry - Call of Duty 2 oraz starszego FM'a, którego odpalę raz na jakiś czas.

Co do ceny gier - to prawda na konsole gry są droższe, ale kupując ją wkładam ją do konsoli i mogę śmigać cały dzień, nie przejmując się, że mi sie będzie zacinać, bo konsola nie wydala. Dodatkowo na komputerze, niejednokrotnie występują jakieś problemy z instalacją, z jakimiś zabezpieczeniami itp.

Ostatnia sprawa, ale to już moja całkowicie subiektywna opinia - Exclusivy. Exclusivy na konsolę biją na głowe exclusivy na kompa. Takie tytuły jak Uncharted, Red Dead Redemption, The Last of Us, Heavy Rain, Metal Gear Solid, God of War, Gran Turismo, czy Xboxowe - Halo, Gears of War, Forza, Fable (do niedawna jeszcze Alan Wake). Takich tytułów na blaszaka szukać ze świecą.

Co do tematu - GTA jeszcze nie mam, ale myślę, że w najbliższym czasie nabędę i sam ocenię :)


Obrazek
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 27 września 2013, 21:03

Tasak pisze: A nie widzisz roznicy miedzy tym ze na PS3 az do wydania PS4 [ 8 LAT(!)] nie wydajesz kasy na nic tylko na gry, jak bardzo topowe by nie byly, do tego masz 'w cenie' odtwarzacz DVD w HD itp itd, natomiast zeby to samo powiedziec o PC, to musisz systematycznie co jakis czas pompowac kase w ulepszanie sprzetu, bo jeszcze rok temu miales 'topowego pieca' ktory ciagnal wszystko, ale po roku na pewno na tym samym sprzecie na satysfakcjonujacych detalach nie posmiga jakas ciekawa premiera...
Kolego, tak się składa, że w dzisiejszych czasach wystarczy na prawdę przeciętny PC do uzyskania grafiki na poziomie konsoli (czyli niska rozdzielczość + obcięte detale + brak AA).

Zauważ, że piszesz o "ciekawej premierze" i nieuprzejmie zapominasz, że chodzi Ci o premiery gier mocnych graficznie. Otóż takie są prawa rozwoju. Stać mnie to mogę modernizować kompa co 2 lata i być na topie jeżeli chodzi o wykorzystywane technologie i jakość oprawy graficznej. Na konsolach nie masz aż tak wielkich skoków w grafice (owszem, progres jest, devki uczą się platformy, ale sprzęt pozostaje ciągle niezmienny). Na PC co roku pojawia się gra, która wyznacza standardy dla całej branży.
Tasak pisze: Pomysl ile kasy trzeba wydac przez te 8 lat, zeby miec sprzet ktory ogarnia coraz to nowsze tytuly ...
A co Ty myślisz, że ładniejsza grafika jest odwrotnie proporcjonalna do wymagań sprzętowych? :prochno:

Poza tym, na PC można zjechać z detalami. Tak jak pisałem, w konsolowych standardach (niska rozdziałka i brak uber opcji graficznych) nawet przeciętny komp sobie poradzi.
Marian. pisze:wkładam ją do konsoli i mogę śmigać cały dzień, nie przejmując się, że mi sie będzie zacinać, bo konsola nie wydala.
Haha, framedropy i niski FPS to jeden z częściej dyskutowanych problemów na forach konsolowców. :rotfl:
Marian. pisze: Ostatnia sprawa, ale to już moja całkowicie subiektywna opinia - Exclusivy. Exclusivy na konsolę biją na głowe exclusivy na kompa. Takie tytuły jak Uncharted, Red Dead Redemption, The Last of Us, Heavy Rain, Metal Gear Solid, God of War, Gran Turismo, czy Xboxowe - Halo, Gears of War, Forza, Fable (do niedawna jeszcze Alan Wake). Takich tytułów na blaszaka szukać ze świecą.
Hm a jak ktoś lubi MMO, albo RTS czy inne rodzaje strategii? Albo lubi pograć z ludźmi w porządne multi (nie na 16 osób tylko 64)? A co z RPG?

A teraz moja całkowicie obiektywna ocena. Exy (nie ważne czy na PC, czy konsole) uderzają w nas, graczy. Przywiązanie gry komputerowej do konkretnej platformy to zwykłe wyłudzanie naszych pieniędzy. Owszem, bez exów konsole wiele by straciły, natomiast każdy, rozsądny GRACZ winien myśleć o całej społeczności a nie o swojej własnej konsoli/PC.

Dlatego jestem wielkim zwolennikiem cloud gamingu. Konsole znikną, blaszaki wrócą tam gdzie ich miejsce (do biur i ośrodków naukowych) a zwykli ludzie podłączą sobie tablet/smartfon do "plazmy" i będą grać w najnowsze gry.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 27 września 2013, 22:29

LordJuve pisze:Owszem, bez exów konsole wiele by straciły, natomiast każdy, rozsądny GRACZ winien myśleć o całej społeczności a nie o swojej własnej konsoli/PC.
Lord jak zwykle na temat, ale mniejsza o to. Bardzo mnie zaintrygowało zacytowane sformułowanie. Dajmy na to że bardzo ciekawa gra, na którą nastawiam się już od bardzo dawna wychodzi jedynie na PS3, którą posiadam. Opisz mi proszę co krok po kroku powinienem zrobić, aby w Twojej opinii móc uchodzić za "rozsądnego gracza".

Czy ktoś w GTA zdecydował się podjąć Franklinem inną niż "trzecia" decyzję? Jakie było wtedy zakończenie?


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 28 września 2013, 02:08

Exclusivy na konsolę biją na głowe exclusivy na kompa. Takie tytuły jak Uncharted, Red Dead Redemption, The Last of Us, Heavy Rain, Metal Gear Solid, God of War, Gran Turismo, czy Xboxowe - Halo, Gears of War, Forza, Fable (do niedawna jeszcze Alan Wake). Takich tytułów na blaszaka szukać ze świecą.
To jednak gry exc dla PC zdobyły największą popularność graczy. Nie zagrasz na konsolach w World of Warcraft, Starcrafta II albo starego dobrego Counter Strika czy obecnie w absolutny hit i największy e-sport w historii gier League of Legends.
Read Dead Redemption grałem na Xboxie i ta gra mi się nie podobała. Tzn. zanim zagrałem byłem tak tym zafascynowany, całym klimatem itd, ale jak poszedłem do kumpla to obczaić to się mega zawiodłem, zresztą on sam nigdy tej gry nie ukończył, ale w końcu to Rockstar, więc ich gry trzeba wielbić.


juveman7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2005
Posty: 643
Rejestracja: 13 października 2005

Nieprzeczytany post 10 października 2013, 22:44

Człowiek wchodzi żeby coś poczytać o gta v a dowiaduje się o zaletach ps3 czy kompa, czy celowanie myszką lepsze czy padem :bravo:


...kiedyś przyjdzie prawdziwy deszcz i zmyje cały ten gnój...
Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 11 października 2013, 03:11

A propos...
PS 3 Slim 12 GB w Saturnie za 599 zł
Warto?

I od razu chcialem wtracic swoje marne 3 grosze. Moim zdaniem nie warto juz teraz sie napalac na nowe konsole, gdyz
-pierwsze serie czesto maja jakies wady
-marna biblioteka gier i pewnie dopiero gdzies za 2 lata bedzie w miare znosnie

@down
No jest taka wersja.
Ostatnio zmieniony 11 października 2013, 18:21 przez Bruce Badura, łącznie zmieniany 1 raz.


Marian.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2009
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lutego 2009

Nieprzeczytany post 11 października 2013, 18:16

Bruce Badura pisze:A propos...
PS 3 Slim 12 GB w Saturnie za 599 zł
Warto?

I od razu chcialem wtracic swoje marne 3 grosze. Moim zdaniem nie warto juz teraz sie napalac na nowe konsole, gdyz
-pierwsze serie czesto maja jakies wady
-marna biblioteka gier i pewnie dopiero gdzies za 2 lata bedzie w miare znosnie
12 gb ? To są takie w ogóle :D? Nie czasami 120gb? Jeśli tak to się opłaca.


Obrazek
marzenaew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 stycznia 2014
Posty: 14
Rejestracja: 21 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2014, 12:09

ile czasu zajęło wam przejście calej fabuły z wątkami pobocznymi ?


Pozdrowienia, :)
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2015, 23:43

Za chwilkę premiera GTA 5 na PC. Już gra przed premiera przebiła wszystko co była wcześniej. Troszkę czekaliśmy na wersje PC ale dostaniemy dopieszczony produkt, na pewno gra będzie top3 wszech-czasów sądząc po recenzjach i pierwszych wrażeniach testerów. Do tego jest zoptymalizowana wzorowo, co jest rzadkością dzisiejszych gier na PC.


No nic trzeba czekać jeszcze półtora godziny i odpalamy.
Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 2015, 23:45 przez Cabrini_idol, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
ODPOWIEDZ