FIFA 14

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 21 września 2013, 21:24

- twarze zawodników to jakaś kpina i gigantyczna porażka EA
Twarze w FIFIE są w porównaniu do PESA genialne, bo w tym PESIE 90% zawodników ma jakieś randomowe twarze. Vucinić albo Asamoah np. są kompletnie nie podobni. Nie wspominając o mniej znaczących piłkarzach jak Storari itd. W polskiej repr. żaden, absolutnie żaden piłkarz nie ma prawdziwiej twarzy. FIFA akurat jeśli chodzi o twarze gniecie PES.
- brak LM
Jest LM.
- statsy gorzej rozłożone niż w PESie
Nie wierze w to co czytam. W PESie staty są tragicznie złe, bo nawet w polskiej kadrze większość ma ponad 80 overall. Spójrz na staty Giovinco, Bonucciego albo Chielliniego. Konami te staty brało z kosmosu.

Zagrałem w tego PESA jakieś 10 meczów i ta gra to jest porażka. Lepiej mi się gra w demo FIFY 14.
Bramkarze wyciągają każdą petardę z dystansu - każdą!. Z kolei puszczają szmaty lecące z prędkością 15 km/h dziwnie często.
Jak oddaje strzał i pójdzie rykoszet to bramkarz stoi na linii jak idiota i czeka aż jego obrońca wybije piłkę. Poza tym zawodnicy w PESIE nawet ci najlepsi mają zwrotność i balans ciała gorszą od Grzegorza R.
Dziś zamówiłem preorder FIFY i jest to pierwszy oryginał z tej serii, który kupiłem i wiem, że się nie zawiodę po tym jak przeanalizowałem jak ciekawe tryby online ma FIFA w porównaniu do produkcji Konami.


Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 21 września 2013, 21:38

Pograłem w PESa wczoraj. Nie wiem czy to problem czy gracze sami się rozłączają, ale problemy z online są ogromne. Zawsze jak wygrywaliśmy z kolegą to <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> - koniec. Twarze wzięte z pupy choć niektóre są nieźle zrobione. Llorente wygląda jak nie wiem kto, ale to szczegół.
Firma nie wyciąga wniosków i robi kolejny raz gniota licząc chyba na to, że gracze się przyzwyczają. W FIFE jeszcze nie grałem. Może spróbuje.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 21 września 2013, 23:38

PES 2014 to tragedia, wczoraj zainstalowałem, zagrałem z 2-3 mecze i odinstalowałem. Zenada.

FIFA 14 demko tez nie na najwyzszym poziomie :/ Ale licze że pełna wersja FIFY pokaże na co stać EA! ;)


Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 22 września 2013, 16:04

Wojtek pisze:PES 2014 to tragedia, wczoraj zainstalowałem, zagrałem z 2-3 mecze i odinstalowałem. Zenada.

FIFA 14 demko tez nie na najwyzszym poziomie :/ Ale licze że pełna wersja FIFY pokaże na co stać EA! ;)
Pograłem dłużej w PES 14 i doszedłem do wniosku, żeby czerpać jakąś rozrywkę trzeba grać na najwyższym poziomie, na niższych przeciwnicy nie potrafią przejąć piłki lecącej od nich 10 cm i robią błędy jak totalni idioci. Nie podoba mi się w tej grze masa rzeczy, zaczynając od strzałów, kończąc na obronie. Nie wiem jak można się jarać tą grą,

Ps. FIfa zawsze ma beznadziejne demka, pełne bugów i pokazujące dokładnie nic.

przetestowałem Fife 14 na xbox360 i powiem, że póki co mocno mnie zawodzi. Dawno już nie byłem rozczarowany nową fifą;/

Ps. strzelając gola Asamoahem ( pierwszy gol w grze) odblokowałem osiągnięcie bananowa moc :x wtf?


"The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
Mark Twain
Paulo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 613
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 26 września 2013, 15:21

Też mam mieszane uczucia co do Fify w tym roku po pierwszych, paru meczach...niektóre ruchy rzeczywiście jak paralitycy. Chyba spece z EA kopiowali bieg i przyjęcia a'la De Ceglie :D w dodatku polski komentarz który jest istną żenadą w wykonaniu pary, naszych narodowych pijusów Włodka Sz. i Darka Sz. ciągłe gadanie o aferze Calciopolo (wtf ?) Banukki, Banucci, wszystko ale nie o naszym zawodniku. Juventus sobie przypina 3 gwiazdki ale dwa tytuły zabrano, ale na pewno odrobią. Polski oddział EA naprawdę powinien się wstydzić, że tyle lat po tej niesłusznej degradacji jak wiemy, oni wstawiają te farmazony. Zmieniam od razu język bo nóż w kieszeni się otwiera na tych dwóch cepów.


Dydux666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2013
Posty: 136
Rejestracja: 27 czerwca 2013

Nieprzeczytany post 26 września 2013, 17:36

Paulo pisze:Też mam mieszane uczucia co do Fify w tym roku po pierwszych, paru meczach...niektóre ruchy rzeczywiście jak paralitycy. Chyba spece z EA kopiowali bieg i przyjęcia a'la De Ceglie :D w dodatku polski komentarz który jest istną żenadą w wykonaniu pary, naszych narodowych pijusów Włodka Sz. i Darka Sz. ciągłe gadanie o aferze Calciopolo (wtf ?) Banukki, Banucci, wszystko ale nie o naszym zawodniku. Juventus sobie przypina 3 gwiazdki ale dwa tytuły zabrano, ale na pewno odrobią. Polski oddział EA naprawdę powinien się wstydzić, że tyle lat po tej niesłusznej degradacji jak wiemy, oni wstawiają te farmazony. Zmieniam od razu język bo nóż w kieszeni się otwiera na tych dwóch cepów.
Ja już od 11 gram z angielskim komentarzem, jest znacznie lepszy.


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 26 września 2013, 18:50

Eric6666 pisze: Ps. strzelając gola Asamoahem ( pierwszy gol w grze) odblokowałem osiągnięcie bananowa moc
:lol:
Dydux666 pisze: Ja już od 11 gram z angielskim komentarzem, jest znacznie lepszy.
Ja od siebie polecam hiszpański, zwłaszcza na grę ze znajomymi przy piwie, gdzie nikt i tak nie słucha przez większość czasu. Golaso-aso-aso!

PES w tym roku bardzo nierówny - momentami genialny, a momentami tragiczny. Na pewno ma jakiś potencjał, liczę że zostanie odpowiednio spaczowany i będzie się dało w niego grać z przyjemnością. FIFA dość przeciętna - niczym nie razi po oczach, ale i niczym raczej nie oczarowuje.


Obrazek
Jvri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 lipca 2004
Posty: 192
Rejestracja: 07 lipca 2004

Nieprzeczytany post 26 września 2013, 18:59

bendzamin pisze: PES w tym roku bardzo nierówny - momentami genialny, a momentami tragiczny. Na pewno ma jakiś potencjał, liczę że zostanie odpowiednio spaczowany i będzie się dało w niego grać z przyjemnością. FIFA dość przeciętna - niczym nie razi po oczach, ale i niczym raczej nie oczarowuje.
PES dostał już jednego patcha. Zapowiedziany jest kolejny. To może uratować tą grę bo ewidentnie kitajce nie poradziły sobie z nowym silnikiem, ale mimo wszystko zrobili krok w dobrą stronę. PES wraca na tory symulacji piłki. FIFA jest bardziej casual, a 14 to odgrzewana 13, którą można mieć przynajmniej 2xtaniej (jesli nie widać różnicy to po co przepłacać? :prochno: ). Prawdziwa 14 pojawi się na nowe generacje.


Marian.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2009
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lutego 2009

Nieprzeczytany post 27 września 2013, 00:11

Ja dzisiaj zakupiłem nową Fife na Ps3. Dla mnie jest lekki przeskok, ponieważ ostatnia Fifa w jaką grałem to była Fifa 12. Najbardziej rzucającym się w oczy minusem jest...grafika. Nie wiem jak oni to zrobili, ale na moim 40 calowym telewizorze nie mogę dojrzeć jaki numer ma dany piłkarz na koszulce. Vidal gra z 23, a jego numer wygląda jakby to była 11. Nie wiem czy to jeszcze zmienią, jeśli nie to płakał nie będę gdyż i tak się za niedługo przyzwyczaję, ale na początku razi w oczy. W Fifie 12tce wyglądało to dużo lepiej. Grałem dosłownie 3 mecze z kumplem, więc nie potrafię ocenić jak wygląda gra online czy tryb kariery.

Jeśli chce ktoś zagrać jakiś meczyk to zapraszam: PSN id - mariusz1897


Obrazek
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 27 września 2013, 21:13

Marian. pisze:Najbardziej rzucającym się w oczy minusem jest...grafika.
Wiesz stary, tak to na konsolach już jest...EA Sports skupiło się na wersji nextgenowej a tą na currentgenach olali. Biznes, hajs się musi zgadzać.

Moim zdaniem FIFA 14 można kupić na wyprzedaży za 50 zł a nie 120. Ta gra to odgrzewany kotlet. Szczytem głupoty natomiast jest kupowanie wersji na konsole za prawie 200 zł. Ta gra powinna się nazywać FIFA 13.5.


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 28 września 2013, 02:00

Też myślałem, że odgrzewany kotlet, ale tu się na prawdę dużo zmieniło i dopiero przy bliższym poznaniu gry można się o tym przekonać. Jak dla mnie gra się zdecydowanie przyjemniej i lepiej niż w 13. Rzekłbym, że FIFA 14 to ulepszona i podrasowana 13, ale nie do końca odgrzewany kotlet, bo trochę zmian jest.

Co do grafiki to na PC wygląda lepiej niż na konsolach.


yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 28 września 2013, 11:01

Fifka zakupiona ;)

ID na PSN: Yanquez

Całkiem fajna, tylko ten cholerny Banukki ;)


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 28 września 2013, 11:15

Gotti pisze:
- brak LM
Jest LM.
Masz na myśli turniej szumnie zwany w każdej fifie "klubowe mistrzostwa europy" czy EA faktycznie w końcu kupiło licencję i mamy w grze Ligę Mistrzów ze słyszalnym hymnem?


Co do komentarzu? Da się zrobić tak żeby interfejs był po Polsku natomiast komentarz w jakimkolwiek innym języku (preferuję włoski).


Dydux666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2013
Posty: 136
Rejestracja: 27 czerwca 2013

Nieprzeczytany post 28 września 2013, 13:44

Kimi pisze:
Gotti pisze:
- brak LM
Jest LM.
Masz na myśli turniej szumnie zwany w każdej fifie "klubowe mistrzostwa europy" czy EA faktycznie w końcu kupiło licencję i mamy w grze Ligę Mistrzów ze słyszalnym hymnem?
Nie ma.
Kimi pisze:Co do komentarzu? Da się zrobić tak żeby interfejs był po Polsku natomiast komentarz w jakimkolwiek innym języku (preferuję włoski).
Tak, po prostu uruchamiasz grę w języku polskim (klikasz polską flagę na starcie) a potem w ustawieniach gry zmieniasz język komentarza na włoski czy jakikolwiek inny.
Ostatnio zmieniony 28 września 2013, 13:46 przez Dydux666, łącznie zmieniany 1 raz.


Dydux666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2013
Posty: 136
Rejestracja: 27 czerwca 2013

Nieprzeczytany post 28 września 2013, 13:44

post do usunięcia, zdublowałem
Ostatnio zmieniony 28 września 2013, 13:45 przez Dydux666, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ