Gry - Planszowe, Towarzystkie, Fabularne

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 15 maja 2013, 12:11

Agrik pisze:Planszowe: tak jak było już wyżej Magia i Miecz wymiata
Tu sie zgodzę z Wikingiem, ta gra kiedyś była <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, teraz są ciekawsze gry.
Wiking pisze: Z innych pozycji, to np. Agricola jest rewelacyjna.
Sprawdziłem co to, będę forosował zakup tej pozycji na jesieni. :P


Obrazek
Orkos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 kwietnia 2013
Posty: 464
Rejestracja: 15 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 15 maja 2013, 16:37

Na chwilę obecną zakupiłem grę Nightfall, a potem kupię Race for The Galaxy. Mam nadzieje, że mojej wiedźmie się spodoba.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 15 maja 2013, 16:40

Orkos pisze:Na chwilę obecną zakupiłem grę Nightfall, a potem kupię Race for The Galaxy. Mam nadzieje, że mojej wiedźmie się spodoba.
Dobrze ze nasze kobiety nie czytaja forum na ktorych sie udzielamy ;p, procz Pana Z, bo je go kobieta sama wybija posty :smile: . Zarcik.


Ja przymierzam sie do Battlestar Galactica.


Obrazek
Orkos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 kwietnia 2013
Posty: 464
Rejestracja: 15 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 15 maja 2013, 16:57

Cabrini_idol pisze:
Orkos pisze:Na chwilę obecną zakupiłem grę Nightfall, a potem kupię Race for The Galaxy. Mam nadzieje, że mojej wiedźmie się spodoba.
Dobrze ze nasze kobiety nie czytaja forum na ktorych sie udzielamy ;p, procz Pana Z, bo je go kobieta sama wybija posty :smile: . Zarcik.


Ja przymierzam sie do Battlestar Galactica.
Prawa ręka to nie kobieta :happy:
A tak serio...to myślę jeszcze nad jakimiś grami. Cena w sumie nie gra roli i jak ogram te które będę miał to kolekcje będę starał się poszerzać. Podobno jest jakaś świetna gierka o samurajach, ale nazwy nie pamiętam.


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 15 maja 2013, 19:48

joy pisze:Jeśli chodzi o grę karcianą na 2 osoby to polecam Warhammer: Inwazja. Dość szybkie rozgrywki, mnóstwo rozszerzań gdyby gra się spodobała.
Dla mnie nudy, kupiłem, pograłem sprzedałem.
joy pisze: Ale to co wywróciło mój świat gier do góry nogami to 'Osadnicy z Catanu'. (...) Może i jest to gra dla Januszy ale żadna gra planszowa/karciana mnie tak nie wciągnęła.
Całkiem spoko na początek.Prosta i przyjemna.
joy pisze: Np. w Horror z Arkham nawet dwóch razy nie zagrałem bo nie miałem z kim, mimo że gra nóweczka.
Miałem podobny problem z tą grą, nie było z kim grać. Klimat bardzo fajny, ale braku graczy się nie przeskoczy.
pan Zambrotta pisze: jest recenzja "game of throne", polska nazwa to "Bitwy Westeros" :D
Nie wiem czy to był celowy wkręt czy wyraz głupoty własnej, ale Gra o tron i Bitwy Westeros to dwa zupełnie oddzielne byty.
pumex pisze:
Cabrini_idol pisze:Ja swojego czasu gralem w Magie i Miecz
A nie chodzi przypadkiem o "Magiczny Miecz"? Ja kiedyś, kiedyś tłukłem w to z kumplami. Dobra zabawa była ale po latach zorientowałem się, że nasza gra szła swoją drogą, a reguły swoją :D
Magia i Miecz była pierwsza, Magiczny Miecz był wariacją na temat zrzynającą wiele rzeczy (np. mapa jaskini byłą identyczna, o postaciach nie wspominając).

A domowe reguły ratowały tą grę przez długi czas.

Orkos pisze:Na chwilę obecną zakupiłem grę Nightfall, a potem kupię Race for The Galaxy. Mam nadzieje, że mojej wiedźmie się spodoba.
Jak lubisz karcianki to Cytadela jest całkiem fajna i nieźle się skaluje.


Ze swojej strony przestrzegę przed Small World , recenzje niezłe, ale nie pamiętam kiedy się tak przy grze wynudziłem... Dno, muł i wodorosty.

Z gier rewelacyjnych dodam jeszcze Puerto Rico, grafika już może trochę niedzisiejsza ale gra się w nią wciąż bardzo przyjemnie.


Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 15 maja 2013, 20:42

joy pisze:Ale to co wywróciło mój świat gier do góry nogami to 'Osadnicy z Catanu'. Kiedy pierwszy raz sięgnąłem po ta grę nie myślałem, że potrafi to wciągnąć. Grałem w to z kumplami gdzieś od października ze 3-4 razy w tygodniu, gorzej niż nerdy. Nigdy bym się nie spodziewał, że tak prosta mechanika gry potrafi tak wciągnąć. Myślę, że to co przyciąga do tej gry to że za każdym razem można ułożyć inną planszę, nowe rozstawienia itp. oraz nawet w nie swojej turze coś robisz (zbierasz surowce, handlujesz). Może i jest to gra dla Januszy ale żadna gra planszowa/karciana mnie tak nie wciągnęła.
Jeżeli podoba Ci się ten aspekt gry, to do gustu mogłoby Ci także przypaść "Carcassonne", gdzie wraz z rozwojem gry powstaje plansza. Gra jest dosyć prosta, można grać także w dwie osoby, choć rozgrywka jest bardziej dynamiczna wraz z większą ilością graczy (maksymalna liczba to sześć, ale czwórka już daję dużą satysfakcję :) ). Zaś czas gry jest optymalny - do półtorej godziny.

Sami "Osadnicy... " to już klasyk na rynku gier planszowych i nawet do rąk tych mniej zainteresowanych ta gra trafiła. Wśród moich znajomych także cieszy się dużą popularnością, a i na moje przychylne oko może ta gra liczyć.

Ale i tak moją ukochaną są "Scrabble" i basta!


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 15 maja 2013, 21:50

W scrabble jestem gotowy grac o każdej porze dnia i nocy :D naprawdę świetna rozrywka. Z tych popularniejszych nigdy nie lubiłem Jengi. Niezbyt dobrze sie bawie popijając piwo na imprezie i patrzeć jak innym trzęsą sie ręce i co chwila wieża sie przewraca. No, ale gusta i guściki.
Z dzieciństwa pamiętam Eurobiznes :prochno: każdy to miał w domu, bo monopoly było za drogie. Zawsze kupowałem Włochy, bo były dosyć tanie, a duży dochód przynosiły. No i wszystkie modyfikacje gier na szachownicy. Szachy, warcaby, skoczki, wybijanka (gra dla 1 osoby, pewnie wszędzie inaczej się nazywa, ustawiało się figury szachowe na czarnych polach, zabierało jedną z nich i "biło się" jedną o druga figurę jak w warcabach. Docelowo ma zostać jedna figurka na szachownicy).
Wiking pisze:
pan Zambrotta pisze: jest recenzja "game of throne", polska nazwa to "Bitwy Westeros" :D
Nie wiem czy to był celowy wkręt czy wyraz głupoty własnej, ale Gra o tron i Bitwy Westeros to dwa zupełnie oddzielne byty.
na pewno głupoty. borzewyluzuj, pomyliłem gry planszowe :shock:


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 16 maja 2013, 09:58

Wiking pisze:Z innych pozycji, to np. Agricola jest rewelacyjna.
Jesteś bardzo złym człowiekiem :prochno:
Przez ostatni czas chciałem kupić jakąś fajną planszówkę ale tyle tego jest, że nie mogłem się zdecydować. I wczoraj po przeczytaniu Twojego posta zainteresowałem się Agricolą, w końcu długi czas 1 miejsce na bbg więc coś na rzeczy musi być. Przeczytałem kilka recenzji i od wczoraj (m.in. dzięki Tobie;) ) gra jest już u mnie. Rozegrałem dopiero jedną partię w trybie rodzinnym (uproszczonym) ale już widać, że gra ma niesamowity potencjał i za każdym razem dzięki sporej ilości kart będzie inna. Mojej lubej też przypadła do gustu (najbardziej to drewniane figurki zwierząt). Jak trochę więcej pogram to napiszę parę zdań o samej grze. Ale póki co rozczarowania nie ma, wręcz przeciwnie :)

Jeszcze jedno jakby ktoś był zainteresowany tą grą. Jest wiele opinii w Internecie, że gra jest skomplikowana i trudno ją ogarnąć. Prawda jest taka, że jak wziąłem instrukcję do ręki to rzeczywiście nie potrafiłem wielu rzeczy zrozumieć. Na szczęście na YT jest tutorial (2 części w sumie około 15 min), który wszystko wyjaśnia. Natomiast jakieś niuanse można doczytać potem w instrukcji, która po wzięciu do ręki, po oglądnięciu tutka, staje się jasna i przejrzysta.

PS. Okazuje się, że również w polskich rankingach gra jest wysoko:
http://plansza24.pl/


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 16 maja 2013, 21:21

pan Zambrotta pisze:
Wiking pisze:
pan Zambrotta pisze: jest recenzja "game of throne", polska nazwa to "Bitwy Westeros" :D
Nie wiem czy to był celowy wkręt czy wyraz głupoty własnej, ale Gra o tron i Bitwy Westeros to dwa zupełnie oddzielne byty.
na pewno głupoty. borzewyluzuj, pomyliłem gry planszowe :shock:
To tak jakby pomylić Del Piero z Giovinco... :D
joy pisze:
Wiking pisze:Z innych pozycji, to np. Agricola jest rewelacyjna.
Jesteś bardzo złym człowiekiem :prochno:
Jeszcze podziękujesz mi za całe zło które Ci wyrządziłem. :D

Agricola jest z mojej perspektywy o tyle fajną grą, że niezależnie czy grasz w nią "sportowo" czy "przy piwie" to się sprawdza. Intrygują mnie natomiast opinie przeciętnych graczy na temat Ora et Labora, bo kusi mnie zakup, ale obawiam się, że to już gra bardziej "sportowa", a nie do grania na luzie.


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 16 maja 2013, 22:59

Jeśli chcesz pograć z jakimiś Januszami przy piwie, polecam Munchkina. Dla kogoś zielonego łatwo się wkręcić w te klimaty.


Dzium

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2010
Posty: 631
Rejestracja: 22 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2013, 12:36

Grał ktoś w gre planszową Lord of The Rings - Risk ?


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2013, 07:08

A widziałeś oceny na BGG?
http://boardgamegeek.com/boardgame/4324 ... -the-rings

Zagrać nie dane mi było, ale nie spodziewałbym się po tej grze zbyt wiele...


marzenaew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 stycznia 2014
Posty: 14
Rejestracja: 21 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2014, 12:10

Fajne gry w jakie ja grałam to : taboo , piraci, czarownice


Pozdrowienia, :)
wyzuj

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 lutego 2005
Posty: 27
Rejestracja: 07 lutego 2005

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2014, 15:57

Ja ze swojej strony mogę polecić:
- carcassone- dobra, przyjemna planszowka ,proste zasady.
- Fasolki- gra karciana, aż żałuje że ją dopiero niedawno odkryłem. Swietna gra do piwka
- oczywiście klasyka: osadnicy z catanu


czlowiek-nietoperz

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 stycznia 2016
Posty: 7
Rejestracja: 23 stycznia 2016

Nieprzeczytany post 14 lutego 2016, 12:44

Ja mogę polecić:
Kolejka - prosta całkiem i ciekawa gra o realiach PRL
Wsiąść do pociągu: Europa - też niezbyt skomplikowana i przyjemna gra - ma znacznie poprawione zasady w stosunku do zwykłej WDP (TtR), która ma mapę USA


ODPOWIEDZ