Gry - Planszowe, Towarzystkie, Fabularne

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Orkos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 kwietnia 2013
Posty: 464
Rejestracja: 15 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 14 maja 2013, 19:44

Chciałem wypytać kolegów, którzy lubią tego typu gierki i może nawet grają do dzisiaj.
Co polecacie?
D&D? Grał ktoś?
Czy pokera czy jakieś inne?
Nudzi mi się ostatnio, a na konsoli też nie chce mi się grać cały czas.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 14 maja 2013, 20:53

Z planszowych Scrabble i Pociągi, zawsze spoko w szerszym gronie (4-6). Zawsze chciałem poznać zasady i zagrać w "ryzyko", oraz baggamona :D

Z karcianych poker i brydż (najbardziej znane, elitarne wręcz gry) nigdy mnie nie kręciły, wolę tysiąca (3-4 os.) i remika - czyli bardziej karciane rozrywki dla Januszy, niż wytrawnych graczy.


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 14 maja 2013, 21:27

Planszowe:
Szogun

Towarzyskie:
Dixit

Fabularne:
Kiedyś Młotek był fajny, teraz to nie wiem.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 14 maja 2013, 21:32

Wiking pisze:Planszowe:
Szogun
czy ta gra ma coś wspólnego z Szogun:Total War ? na jej podstawie była gra komputerowa, czy na odwrót ?


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 14 maja 2013, 21:40

pan Zambrotta pisze:
Wiking pisze:Planszowe:
Szogun
czy ta gra ma coś wspólnego z Szogun:Total War ? na jej podstawie była gra komputerowa, czy na odwrót ?
Ma dużo wspólnego: też dzieje się w Japonii w czasach samurajów :roll:

Szogun to przeniesienie w realia Japonii gry Wallenstein. O inspiracjach Total Warem nic nie wiem, ale też ich nie wykluczam.


Orkos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 kwietnia 2013
Posty: 464
Rejestracja: 15 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 14 maja 2013, 21:53

Często gram w Scrabble z dziewczyną, w Eurobiznes, układamy sobie Yenge. Uznałem, że czas już zagrać w coś bardziej rozbudowanego.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 14 maja 2013, 22:38

Orkos pisze:Często gram w Scrabble z dziewczyną, w Eurobiznes, układamy sobie Yenge. Uznałem, że czas już zagrać w coś bardziej rozbudowanego.
Polecam Mercato (lato 2012/13) - Niekończąca sie opowieść, ponad półtora miliona odsln tej wspanialej gry :prochno:


Ja swojego czasu gralem w Magie i Miecz, kultową planszówke fabularną. TO byly czasy kiedy Eiminem wchodzil ze swoim przebojem Please stand up a Bomfankensis dzeilil i rzadzil na listach muzycznych :prochno:


Obrazek
Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 14 maja 2013, 23:08

Orkos pisze:Często gram w Scrabble z dziewczyną, w Eurobiznes, układamy sobie Yenge. Uznałem, że czas już zagrać w coś bardziej rozbudowanego.
Nie znam nic ciekawego dla dwóch osób, ale jeśli macie czasami okazje pograć w większym gronie to polecam Grę o tron i Osadników (ale tylko z dodatkami). Całą zimę w to graliśmy na moim osiedlu, nawet nasze dziewczyny złapały bakcyla. :wink: Jedynym minusem jest cena.

W pokera moje towarzystwo grywa namiętnie, czternaście osób, dwa stoły, dyszka na wejście i jedziemy. :P
Ale ja nigdy nie wygrałem. :oops:

Gry planszowe zawsze spoko. :ok:


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 14 maja 2013, 23:13

zapomniałem o jednej gierce, pewnie większość osób zna, ale na domówkach jeśli chce się w coś pograć po wypiciu (mniejszego bądź większego) alko, to króluje Jungle Speed :D

O grze o tron słyszałem, cena jako stówka nie powinna odstraszać, bo obecnie każda popularna gra planszowa na która jest popyt jest w takiej cenie, o ile nie droższa. Akurat gry planszowe to całkiem niezły rynek z dużą ilością klientów, co było dla mnie sporym zaskoczeniem.


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 14 maja 2013, 23:38

Mi do gustu bardzo przypadła "Kolejka" - gra o czasach PRL. Dla mnie, jako kogoś, kto nie pamięta tych czasów to dobra rozrywka i trochę historii w jednym. Z dziewczyną też często gram w Mastermind'a. :)


Agrik

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 czerwca 2012
Posty: 146
Rejestracja: 07 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 15 maja 2013, 00:23

Planszowe: tak jak było już wyżej Magia i Miecz wymiata, Ryzyko też i nie są tam wcale aż tak trudne reguły, Gra o Tron ponoć też dobra.

Fabularne: zdecydowanie Warhammer.

Karciane: zdecydowanie poker jednak od minimum 4 osób i jedynie Texas Hold'em


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 15 maja 2013, 06:41

Magia i Miecz była dobra wieki temu (ile lat dokładnie musiałbym sprawdzić, bo leży na strychu). Obecnie gry poszły do przodu...

Grę o Tron bardzo polecam, ale najlepiej gdy jest do niej komplet graczy.

Z innych pozycji, to np. Agricola jest rewelacyjna.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 15 maja 2013, 11:17

Jeśli chodzi o grę karcianą na 2 osoby to polecam Warhammer: Inwazja. Dość szybkie rozgrywki, mnóstwo rozszerzań gdyby gra się spodobała.

Ale to co wywróciło mój świat gier do góry nogami to 'Osadnicy z Catanu'. Kiedy pierwszy raz sięgnąłem po ta grę nie myślałem, że potrafi to wciągnąć. Grałem w to z kumplami gdzieś od października ze 3-4 razy w tygodniu, gorzej niż nerdy. Nigdy bym się nie spodziewał, że tak prosta mechanika gry potrafi tak wciągnąć. Myślę, że to co przyciąga do tej gry to że za każdym razem można ułożyć inną planszę, nowe rozstawienia itp. oraz nawet w nie swojej turze coś robisz (zbierasz surowce, handlujesz). Może i jest to gra dla Januszy ale żadna gra planszowa/karciana mnie tak nie wciągnęła.

Jeśli chodzi o imprezy czy granie w większym gronie znajomych, z osobami które niekoniecznie czują klimat gry (np. jakieś RPG) to sprawdzają się gry proste, szybkie gdzie nie musisz czekać pół godziny na swoją turę. Np. w Horror z Arkham nawet dwóch razy nie zagrałem bo nie miałem z kim, mimo że gra nóweczka.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 15 maja 2013, 11:19

Polecam kanał na YT: http://www.youtube.com/user/BoardGamesF ... ture=watch niezłe recenzje, można sprawdzić grę, zobaczyć z czym się ją 'je', itd.

jest recenzja "game of throne", polska nazwa to "Bitwy Westeros" :D


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 15 maja 2013, 11:29

Cabrini_idol pisze:Ja swojego czasu gralem w Magie i Miecz
A nie chodzi przypadkiem o "Magiczny Miecz"? Ja kiedyś, kiedyś tłukłem w to z kumplami. Dobra zabawa była ale po latach zorientowałem się, że nasza gra szła swoją drogą, a reguły swoją :D

Z karcianych gram tylko w pokera (koniecznie Texas H.), zaś w szerszym gronie (koniecznie powyżej 10 osób) dobra jest Mafia.
Orkos pisze:D&D? Grał ktoś?
Grałem kiedyś w grę papierową na zasadach D&D , ale nie pamiętam nazwy. Ogólnie zawsze byłem olbrzymim fanem fabularnych, ale bardziej komputerowych, może dlatego, że zacząłem od PT i BG/BG2


Obrazek
ODPOWIEDZ