Wiedźmin 3: Dziki Gon

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 12 marca 2016, 21:00

No właśnie też myślałem żeby poczekać na kolejny dodatek i być może zgarnąć oba w jakiejś promocyjnej cenie, ale wtedy zapewne bez kart do gwinta :)
A ten dodatek jest kontynuowany dla zbudowanej w podstawce postaci? Bo tak się zastanawiam, że (grając na 2 poziomie trudności) od pewnego momentu gra robi się bardzo prosta i być może w dodatku warto byłoby zagrać na wyższym poziomie trudności. Teraz jeszcze dobijam questy, gromadzę karty do gwinta i może jutro kupię Serca z Kamienia :)

EDIT: dzięki za wyczerpującą odpowiedź, jestem casualem więc faktycznie zobaczymy jak z tymi poziomami trudności :)
Ostatnio zmieniony 12 marca 2016, 23:19 przez joy, łącznie zmieniany 2 razy.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2469
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 12 marca 2016, 21:17

Tak, jest kontynuowany, w dodatku trudność jest znacznie podniesiona. Niektórzy nawet twierdzą, że za bardzo, bo poharatać może nas grupka dzików :prochno:
Też sobie podniosłem level i się nieźle zdziwiłem na pierwszym przeciwniku, żabie z kanałów.
Mamy ok. 4 trudnych walk z bossami, każda wygląda inaczej ( trochę o tym pisałem w poprzednich postach, ale może być tam zbyt wiele spoilerów ), na każdego wroga jest jakiś sposób.
Dodatkowo pamiętam jak wpadłem do kryjówki rycerzy płonącej róży, było tam kilku chłopa i też się musiałem zdrowo namęczyć. No i do tego jeszcze dochodzi walka z ofirczykami, gdzie nie mamy naszego ekwipunku ( już nie pamiętam, czy tyko zbroi i mieczy, czy eliksirów też nie ma ).
Tak czy siak, poziom można zmienić w trakcie gry, więc spokojnie możesz sobie podnieść i sam ocenić, czy ci odpowiada, czy jednak przesadzili. Znam takich, którzy twierdzą, że kolejni przeciwnicy w sercach są łatwi - może to i prawda, bo jak mówiłem, na każdego jest sposób i wystarczy się go trzymać, ale taka walka i tak potrafi trwać 10-20 minut, a każdy błąd tylko ją wydłuża.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 19 marca 2016, 03:14

Okej skończyłem główny wątek Serca z Kamienia, chciałem wykonywać najpierw questy poboczne ale jakoś nie mogłem na nie natrafić (może ze 3 zrobiłem) więc poszedłem z fabułą. Zgadzam się że wątek główny jest świetny. Żabi król generalnie był dla mnie najtrudniejszym bossem w całej grze, a i Klucznik sporo nerwów mi zjadł. Natomiast nie trafiłem na walkę z Olgierdem, o której piszecie musiałem to ominąć jakąś opcją dialogową. Walka z koszmarem Iris poszła mi zaskakująco łatwo, po prostu trzeba było szybko do niego doskakiwać i jednocześnie wciskać blok i atak (ale to był tylko 2 poziom trudności więc pewnie na wyższym dużo trudniej).

Pan Lusterko to dla mnie najciekawsza i najbardziej fascynująca (przynajmniej do końca fabuły) postać w grze. Jeszcze ten jego głos (Dariusz Odija - nie znam gościa) chyba najlepszy w grze. No i tego nawiązania do Pana Twardowskiego nie sposób przeoczyć. Troszkę się rozczarowałem, że tak to wszystko szybko się skończyło. Mam nadzieje, że wybraliście na końcu opcję w której przeciwstawiacie się Panu Lusterko i robicie jeszcze Questa z zagadką, bo jak nie to trochę straciliście ;)

Quest z Witoldem chyba mój ulubiony z całej gry. Wszystko było tam perfekcyjnie dograne. Osoba Witolda amanta, który miał świetne kwestie (np. to jak w elegancki sposób ciśnie panu młodemu), Shani która bardzo fajnie uzupełniała wątek i dialogi (swoją drogą w tej kiecce i trzewikach wyglądała pięknie), klimat prawdziwego wiejskiego wesela (m.in. bitka na sztachety), no i wreszcie epilog z Shani. Świetnie pomyślany i dopracowany quest.

Niestety po przejściu gry straciłem trochę zainteresowanie fabułą, ale postaram się jeszcze wrócić i podobijać questy.

A tak swoją drogą jaką najlepszą broń udało Wam się znaleźć? W zasadzie jechałem przez prawie całą grę na rynsztunku ze szkoły kota, i nie sposób było znaleźć miecz o większym dmg (chociaż podejrzewam że tutaj mogą rywalizować miecze z innych szkół wiedźmińskich). Ten miecz Iris też wygląda na dobry. Ale chyba najmocniejszą bronią z jaką miałem do czynienia to ta łopata Klucznika (zwraca 10% zdrowia). Trochę komicznie wygląda nasz Geralt z nią na plecach :D

Czekam na Krew i Wino.

PS. Są w ogóle jakiekolwiek szanse na dalsze dodatki?

PS2. I zgadzam się, że reset sprzed końca podstawki był trudny do ominięcia. Aczkolwiek powinni uwzględnić przynajmniej śmierć Radowida (niekoniecznie Emhyr, bardziej tymczasowe bezkrólewie) jeżeli ktoś zdecydował się na taką opcję.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2469
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 23 marca 2016, 19:22

Misji pobocznych to zbyt dużo tam nie było w sumie, głównie jakieś poszukiwania skarbów. Polecam zamek Arskrone, pisałem o nim wcześniej. Jak kupimy na aukcji jakąś figurkę i potem ją rozłożymy u kowala, to dostajemy klucz i list, uaktywnia się zadanie hrabiego Rommily. Krótkie, ale historia całkiem ciekawa, no i ten klimat wokół zamku.
W ogóle na aukcji można sporo fajnych rzeczy dostać. Od hrabiny możemy wykupić cały set zbroi cechu żmii, najlepszy z rynsztunków wiedźmińskich w grze. Wygląda on identycznie jak pancerz z początku gry. Ludzie swojego czasu płakali, że tak dobrze wyglądająca zbroja jest za razem jedną z najgorszych w grze, no więc redzi dodali w taki oto łatwy sposób ten sam pancerz z lepszymi statami. Chodź znowu, biorąc pod uwagę wymagany poziom serc i dosyć zaawansowany moment zadania, to za długo się tym nie nacieszymy.

Jeżeli chodzi o miecze, to tak teraz spojrzałem i te mistrzowskie poszczególnych cechów mają te same obrażenia, różnią się tylko pobocznymi bonusami ( każdy może sobie wybrać pod swój styl ), ze stalowych to miecz wilka jest lepszy od kota, bo ma więcej bonusów, natomiast przy srebrnych kazda szkoła ma po ok. 5 bonusów.
Swoją drogą, mam odkryte lepsze miecze jak tak teraz spojrzałem w zakładkę rzemiosło . Gnomi gwyhyr 403 obrażeń ( dostępny od 42 poziomu ), czarny jednorożec 440 obrażeń ( dostępny od 46 poziomu ), beann'shie 429 obrażeń ( dostępny od 44 poziomu ). Problem jest natomiast jeden, przeszedłem grę praktycznie od deski do deski ( ostatecznie nie dokończyłem tylko zadań z zabiciem Radowida, bo nie chciałem mieszać Gerwanda do wielkiej polityki, było tego dostatecznie dużo w dwójce - choć teraz żałuję trochę, bo od Talara można wygrać dobrą kartę do gwinta ) i jestem na 41 poziomie i mam zdobyte jakieś 60% punktów potrzebnych do wejścia na wyższy level. Powyżej 42 się chyba nie da wejść w tej grze, więc po kiego bata pododawali miecze na poziomach typu 46? Już z myślą o drugim dodatku? Głupota.

Rozpisałem się, więc jeszcze słówko o tych mieczach. Jak się włamiesz do skarbca, to tam w jednej ze skrzyń możesz znaleźć schemat na jadowity miecz stalowy cechu żmii - miecz znacznie lepszy od każdego innego wiedźmińskiego . Dodatkowo, jeżeli pomogłeś Everecowi, to jeżeli zboczysz ze ścieżki do domu gdzie ostatecznie pokonujemy Lusterko, znajdziesz wbity w kamień jadowity srebrny miecz cechu żmii ( wcześniej musisz pokonać jakąś zjawę, wiec czasu nie ma dużo ). Znowuż jest to najlepszy miecz cechowy dostępny w grze.

Na inne dodatki bym raczej nie liczył. Czytam czasem wiedźminśkie forum i ludzie często spekulują, że coś będzie, ale z tego co pamiętam, redzi w jednej z ostatnich wypowiedzi mówili, że krew i wino będzie epickim zwieńczeniem całej historii. Rok 2016 miał być rokiem wiedźmina i całkowitego wsparcia dla tej gry, biorąc pod uwagę, że dodatek wyjdzie najprawdopodobniej w czerwcu, to po prostu jest za mało czasu, by coś jeszcze wyszło do grudnia. Pewnie w końcu skupią się bardziej na CP2077 no i ostatnio stwierdzili, że do końca 2021 roku chcą wypuścić dwie gry typu AAA ( czyli te duże, pokroju Dzikiego Gonu ). Czy drugą będzie Wiedźmin 4? Może jakieś nowe uniwersum ( niektórym marzy się Thorgal )?

I na koniec, Wiedźmin najbardziej utytułowaną grą w historii:
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=97094


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2469
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2016, 04:05

Sypneło trochę screenami.

Najpierw okładka. Niektórzy twierdzą, że ma ona sugerować współpracę Geralta z jakimś wampirem wyższym ( kalka Regisa? Bo chyba raczej nie on sam ), wyciekły też alternatywne artworki gdzie Geralt stoi z wampirem plecy w plecy.

https://scontent-sea1-1.xx.fbcdn.net/hp ... 0792_o.jpg

Przyznam, że bardzo klimatyczna, Gerwant w rozpuszczonych włosach to jest to.

No i na koniec screeny z wczoraj:

https://scontent-sea1-1.xx.fbcdn.net/hp ... 8959_o.jpg
https://scontent-sea1-1.xx.fbcdn.net/hp ... 1225_o.jpg
https://scontent-sea1-1.xx.fbcdn.net/hp ... 3965_o.jpg
https://scontent-sea1-1.xx.fbcdn.net/hp ... 5973_o.jpg
https://scontent-sea1-1.xx.fbcdn.net/hp ... 3693_o.jpg

Oczywiście księżna Anna Henrietta z dwórkami ( jedna ma wyraźną chętkę na wiedźmaka ) no i wielki plus za skolopendromorfa.
Zwróćcie uwagę na jedną ze zbroi ( a raczej kurtkę ), przypomina tą z jedynki, bardzo fajne wdzianko, typowo wiedźmińskie ( w przeciwieństwie do różnego rodzaju płytówek )
Z innych wieści, dostaniemy nowe poziomy wiedźmińskich setów ze wszystkich szkół.


Kadziel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 maja 2014
Posty: 255
Rejestracja: 10 maja 2014

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2016, 15:22

Świetnie się to prezentuje. Już się nie mogę doczekać. :prochno:


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2469
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 11 maja 2016, 03:17

Już oficjalnie, 31 maja wybierzemy się w ostatnią podróż z Gerwantem z Rybli.
Dalej będą spojlery, więc kto nie chce, niech nie czyta.

Na początek teaser i gameplay.



Zbroja wzorowana na tą z pierwszej części, to nowy set mantikory.
A w grze pojawi się jednak sam Emiel Regis Rohellec Terzieff-Godefroy!
Z jednej strony cieszę się z tego faktu, z drugiej jest to lekko naciągane ( choć pewnie redzi dadzą zadowalające wytłumaczenie ).
Jaram się niesamowicie i już nie mogę się doczekać m.in walki z bruxą!

PS: No i są nowe screeny ( na jednym jest Regis, przyznam, że kompletnie mi nie pasuje jego wygląd, ale mniejsza z tym ), ale sami sobie poszukajcie ;)


Kadziel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 maja 2014
Posty: 255
Rejestracja: 10 maja 2014

Nieprzeczytany post 11 maja 2016, 05:39

Marat87 pisze:A w grze pojawi się jednak sam Emiel Regis Rohellec Terzieff-Godefroy!Z jednej strony cieszę się z tego faktu, z drugiej jest to lekko naciągane ( choć pewnie redzi dadzą zadowalające wytłumaczenie ).
Nie muszą nic tłumaczyć, bo, jak wiadomo wampir wyższy jest praktycznie nieśmiertelny i odradza się/regeneruje nawet po roztopieniu :prochno:
No i Sapkowski w którymś wywiadzie też wspominał o tym, że Regis może się odrodzić.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2469
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 11 maja 2016, 06:19

Owszem, a Sapek to tak rzucił chyba fanom na odczepne.
Problem polega na tym, że po rozczłonkowaniu przez zwykłych chłopków, Regis regenerował się 50 lat. A Vilgefortz go praktycznie zamienił w pyłek, bądź stopił jak mówisz, także taka regeneracja musiałaby zapewne trwać setki lat. Ale mniejsza z tym, Redzi tak czy siak to wytłumaczą raczej zgrabnie.
Jeszcze bym chętnie Visenne zobaczył, skoro ma to być uwieńczenie przygód Geralta.

PS: Znowu mamy spotkać Panią Jeziora z jedynki, która wręczy nam ponownie Aerondight ( jest takie osiągnięcie na steam ). Bedziemy też mogli przeprowadzać renowację winnicy, którą dostaniemy na własność. Geralt z majątkiem ziemskim? Tego jeszcze nie było :D


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2469
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 20 maja 2016, 03:20

No i jedziemy dalej z monologiem :)

Wyszedł filmik promujący nowy region - Toussaint. Na koniec trochę akcji i walk z wampirami, świetnie się zapowiada.



No i Przybyłowicz dał motyw przewodni. Na prawdę dobry, choć nie urywa dupy tak jak w Sercach.



Ładnie nakręcają "hajp" przed premierą, a jeszcze pewnie będzie trailer ( może w przyszłym tygodniu ). Ależ to będzie uczta na koniec przygody z Geraltem. :smile:


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2469
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 25 maja 2016, 02:26

No i następny zwiastun ( chyba ostatni ). Weźcie coś napiszcie, bo tak głupio samemu pisać :prochno:



Widzę tam barghesty, upiorne psy z podgrodzia w jedynce - fajnie, fajnie, wspomnień czar ( mam słabość do pierwszej części, niesamowity klimat tej kameralnej, jakby nie patrzeć, gry.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 25 maja 2016, 08:26

Marat87 pisze:No i następny zwiastun ( chyba ostatni ). Weźcie coś napiszcie, bo tak głupio samemu pisać :prochno:



Widzę tam barghesty, upiorne psy z podgrodzia w jedynce - fajnie, fajnie, wspomnień czar ( mam słabość do pierwszej części, niesamowity klimat tej kameralnej, jakby nie patrzeć, gry.
Imho zwiastun słaby. Ta muzyka niespecjalnie pasuje do tego, co znamy z poprzednich zapowiedzi. Wiadomo, że dodatek będzie trzymał wysoki poziom, ale mnie tym trailerem nie porwali.

Co do jedynki... ja nie mam do niej słabości. Jako gra jest przeciętna, a klimat... dziwie się Twojej wypowiedzi, bo brzmi ona tak, jakby klimat w grze wideo był czymś niespotykanym. :think:


Kadziel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 maja 2014
Posty: 255
Rejestracja: 10 maja 2014

Nieprzeczytany post 25 maja 2016, 15:12

Marat87 pisze:No i następny zwiastun ( chyba ostatni ). Weźcie coś napiszcie, bo tak głupio samemu pisać :prochno:



Widzę tam barghesty, upiorne psy z podgrodzia w jedynce - fajnie, fajnie, wspomnień czar ( mam słabość do pierwszej części, niesamowity klimat tej kameralnej, jakby nie patrzeć, gry.
Zwiastun nawet, nawet tylko muzyka według mnie trochę psuje odbiór, nie pasuje do Wiedźmina.
Hehe ta niezapomniana jedynka ! Myślałem, że jestem jedyną osobą, która tęskni za klimatem z pierwszej części. :hellyes:


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 25 maja 2016, 17:32

Poprzedni też był słaby (jak na Wiedźminowskie standardy) :P. Ale gra na pewno będzie dobra, jakoś nawet nie mam wątpliwości.

Co do jedynki to mam to samo, kurde ten klimat był po prostu mistrzowski, wylewa się z ekranu. Niby we wszystkim innym odstaje od następnych części, ale to jedynkę przeszedłem aż 3 razy i ciągle mam ochotę do niej wracać. Coś pięknego.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2469
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 26 maja 2016, 05:04

LordJuve pisze:Co do jedynki... ja nie mam do niej słabości. Jako gra jest przeciętna, a klimat... dziwie się Twojej wypowiedzi, bo brzmi ona tak, jakby klimat w grze wideo był czymś niespotykanym. :think:
Tak, ostatnimi czasy jest mało spotykany, subiektywnie. I tak samo subiektywnie, klimat z pierwszego Wieśka wręcz wylewał się hektolitrami i na tym możemy w sumie zakończyć tą jałową dysputę, bo nikt tu nikogo nie przekona do swoich racji. Jak widać zresztą, nie jestem odosobniony w tej opinii.

Co do trailera, rzeczywiście, te z KiW nie urywają jakoś dupy, jak choćby ten do SzK ( w nim znowu było za dużo spoilerów ), są poprawne. Natomiast w sumie nie muszą tego robić, bo tyle wyszło wiadomości i jest tyle nowości, że to już samo w sobie zachęca do gry.
Muzyka? Racja, nie pasuje. Owszem, zgrywa się z akcją, z technicznego punktu widzenia w sumie ciężko coś zarzucać, ale jednak nowoczesne rockowe brzmienia nie pasują do tego uniwersum.


ODPOWIEDZ