Wiedźmin 3: Dziki Gon

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2015, 22:11

Railis pisze:
Np. PS4-owy Jaguar od AMD, ma trochę inny zestaw możliwości, niż Twoj i7. Przede wszystkim możliwość rozproszonych obliczeń, dzięki czemu nie trzeba przełączać kontekstu w obliczeniach nieskorelowanych, co np. przydaje się do mapowania nierówności. Co więcej taki procesor zdecydowanie bardziej umie superskalarność, niż PC-towe odpowiedniki.

Podsumowując, to że na konsoli możesz obejrzeć filmy i klikać w ikony, nie mówi dosłownie nic na temat sposobów optymalizacji np. w przetwarzaniu grafiki trójwymiarowej.
Tzn. mówisz że w Jaguarach różne procesy współdzielą rejestry procesora?
Z roku na rok, różnica układów w konsolach, a pecetów staje się coraz bardziej wyraźna. Konsole są coraz bardziej dostosowane do gier i tylko do gier, przez co tańszym kosztem można osiągać lepszy performance. Między innymi dlatego, teraz lepiej się opłaca używać konsoli do robienia przeliczeń numerycznych, wychodzi to bardziej optymalnie, niż na 4x drożsyzm PC-ecie.
a) Które współczesne (dostępne obecnie na rynku) konsole wykorzystuje się do przeprowadzania obliczeń numerycznych?

b) Czy wiadomo na ile niski stosunek ceny do wydajności w wypadku PS3 był podyktowany tym, iż Sony zarabia na grach, a nie na hardware'rze? Słyszałem tezę, iż usunięcie OtherOS z PS3 było podyktowane tym, iż Sony efektywnie traciła na sprzedaży PS3 do centrów obliczeniowych...


Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2015, 14:24

Wiking pisze:Tzn. mówisz że w Jaguarach różne procesy współdzielą rejestry procesora?
Nie do końca, przestrzeń adresowa nie jest całkowicie współdzielona. Chodzi o to, że jest współdzielona na tyle, aby umożliwić dynamiczną egezekucję, która bardziej jest bazowana na dostępnych zasobach niż kolejności w programie.
Wiking pisze:Które współczesne (dostępne obecnie na rynku) konsole wykorzystuje się do przeprowadzania obliczeń numerycznych?

Nie powiedziałem, że "się wykorzystuje", są do tego lepiej dedykowane zestawy. Ale, że działa optymalniej w zestawieniu w szrankach z normalnym pudłem, które kupi gracz. W odpowiedzi na sugestie Lorda, chodziło mi tylko o to, że w optymalizacji obliczeń na niskim poziomie i porównywaniu wydajności, liczy się troszeczkę więcej aspektów niż częstotliwość, mnożnik i ilość rdzeni.

Jak ktoś jest zainteresowany detalami, polecam wykład:


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2015, 19:28

Railis pisze:
Wiking pisze:Tzn. mówisz że w Jaguarach różne procesy współdzielą rejestry procesora?
Nie do końca, przestrzeń adresowa nie jest całkowicie współdzielona. Chodzi o to, że jest współdzielona na tyle, aby umożliwić dynamiczną egezekucję, która bardziej jest bazowana na dostępnych danych niż kolejności w programie.
Czyli takie międzyprocesowe OoOe? OoOe mam w moim i7, natomiast trudno mi uwierzyć że OoOe może działać dla obliczeń prowadzonych przez różne procesy, bez przełączania kontekstu procesora :think:
Railis pisze:
Wiking pisze:Które współczesne (dostępne obecnie na rynku) konsole wykorzystuje się do przeprowadzania obliczeń numerycznych?

Nie powiedziałem, że "się wykorzystuje", są do tego lepiej dedykowane zestawy. Ale, że działa optymalniej w zestawieniu w szrankach z normalnym pudłem, które kupi gracz. W odpowiedzi na sugestie Lorda, chodziło mi tylko o to, że w optymalizacji obliczeń na niskim poziomie i porównywaniu wydajności, liczy się troszeczkę więcej aspektów niż częstotliwość, mnożnik i ilość rdzeni.

Jak ktoś jest zainteresowany detalami, polecam wykład:


a) Nie ma czegoś takiego jak "optymalniej" "bardziej optymalnie", ile razy wypisujesz takie rzeczy gdzieś na świecie ginie kotek...
b) Wyższość w obliczeniach numerycznych PS4 nad dobrym PC wydaje mi się dość wątpliwa.
Powiem więcej, w obecnej sytuacji przeciętny PC totalnie miażdży PS4 z dość prozaicznej przyczyny:
Zakupiwszy PS4 nie mam jak go wykorzystać do wzmiankowanego celu ;)

c) Co to tego, że rdzenie, mnożnik, i częstotliwość to nie wszystko:
Lord nie urodził się wczoraj, i zapewne pamięta, co wejście Athlonów 64 zrobiło z Pentiumem 3'ką ;)


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2015, 19:35

Wiking pisze: c) Co to tego, że rdzenie, mnożnik, i częstotliwość to nie wszystko:
Lord nie urodził się wczoraj, i zapewne pamięta, co wejście Athlonów 64 zrobiło z Pentiumem 3'ką ;)
Taa, pamiętam...

miałem Athlona64 3200+ - piękne czasy, ale kiedy to było?

Jeszcze raz powtarzam. Jaguary z konsol to są APU - w segmencie PC midend za kilkaset złotych.

Ja rozumiem kwestie narzutu API w PC, problemów z przepustowością magistrali i brakiem możliwości pełnego współdzielenia zasobów.

ALE: to nie jest tak, że współczesne pecety są za mało wydajne w stosunku do PS4/X0, wręcz odwrotnie. Konsole są za słabe w stosunku do PC. Developerzy muszą przeznaczać sporo zasobów na dopieszczanie wersji konsolowych (w każdej grze na nowe konsole jest walka o 1080p/30 FPSów) i robią to kosztem optymalizacji edycji pecetowych.

Redzi postąpili w taki właśnie sposób. Jest 3 miesiące do premiery gry, a oni dalej grzebią w wersji na X0 (bo ten kalkulator ma problemy z 30 FPS nawet w 900p - fullHD tu nie będzie), zamiast podwyższać jakość edycji PC.

Po cholerę wydawałem 5k na peceta? Mogłem sobie kupić PS4 i jeszcze bym Turyn objechał za resztę. :/


yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 23 marca 2015, 14:15

Zobaczcie:
http://www.gram.pl/news/2015/03/23/wied ... iata.shtml

Bardzo fajne informacje, kilka screenów i super mapka. Już się nie mogę doczekać... Choć jeszcze DA:I muszę dokończyć...


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2015, 06:01

http://ca.ign.com/articles/2015/04/06/t ... irst?watch

Pierwsze 15 minut rozgrywki. Czyli na początek tak jak w intro, poszukiwania Yen.

http://www.cdaction.pl/news-41222/serca ... -gier.html

No i zapowiedź dwóch dużych dodatków, z nowymi misjami. Zwłaszcza ta druga ciekawa, ze względu na nową lokację czyli Toussaint.


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2015, 16:32

Marat87 pisze:http://ca.ign.com/articles/2015/04/06/t ... irst?watch

Pierwsze 15 minut rozgrywki. Czyli na początek tak jak w intro, poszukiwania Yen.
Kurde świetnie to wygląda. Szkoda, że zanim w to zagram to będę zmuszony zainwestować trochę hajsu w nowy procesor :P


#AllegriOut
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2015, 01:45

http://www.gry-online.pl/gol_video.asp?ID=28742

I następny materiał. Wampir daje rade!
Już nie mogę się doczekać.


LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2015, 08:48

Ja ubolewam nad faktem, że Wiedźmin nie pojawi sie na Xboxa360. W ogóle nie fajnie, że twórcy gier zaczynają olewać starą generację konsol.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2015, 16:46

LukaszG / DLuGi pisze:Ja ubolewam nad faktem, że Wiedźmin nie pojawi sie na Xboxa360. W ogóle nie fajnie, że twórcy gier zaczynają olewać starą generację konsol.
Taa i co jeszcze? Na kalkulatory może też mieli to wydać?


LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2015, 08:01

Twoja wypowiedź jest śmieszna, co chciałeś nią osiągnąć? Wiele tytułów nadal wychodzi na x360 i wyglądają bardzo dobrze. Nie każdy poświęca tyle czasu na gry, aby kupować konsolę nowej generacji.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2015, 11:31

LukaszG / DLuGi pisze:Twoja wypowiedź jest śmieszna, co chciałeś nią osiągnąć? Wiele tytułów nadal wychodzi na x360 i wyglądają bardzo dobrze. Nie każdy poświęca tyle czasu na gry, aby kupować konsolę nowej generacji.
Bardzo dobrze? :rotfl:

Gdyby Wiedźmin 3 miał działać na tych przedpotopowych sprzętach, to Redzi musieliby obciąć ten tytuł z najlepszej zawartości.

Poza tym mają dość problemów z PS4 i X0 (głównie chodzi o zapewnienie stałych 30 FPSów w 1080p), a Ty płaczesz, bo nie będzie tej gry na sprzęcie z 2005 roku.

Ogarnij się, bo śmieszne to są Twoje oczekiwania.


LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2015, 13:30

Wiesz, nie chce mi sie z Tobą prowadzić jakiejkolwiek rozmowy, bo widzę, że jedyne co robisz to atak i śmiech. Wystarczyło zrozumieć moją wypowiedź i podjąć dyskusje, no ale do tego trzeba mieć chęci i kulturę.

1. Posiadam konsolę x360 i zwyczajnie napisałem, że szkoda, że ta gra nie ukarze sie na ową konsolę.
2. Logiczne, że sie nie ukarze, bo jest to ambitny projekt i x360 go nie uciągnie. Po co robić coś, co będzie brzydko wyglądać na x360.
3. Jeżeli Twoim zdaniem nie ma gier, które wyglądają bdb na x360 i PS3, to już Twoja sprawa.
4. Ubolewałem, a nie płakałem nad tym, że wiele tytułów miało już zapowiedzianą premierę na x360 oraz PS3, ale producenci przerwali pracę / dokończenie prac, na rzecz konsol nowej generacji, a szkoda. Skoro tworzyli coś na konsole starej generacji, to znaczy, że wyglądało to dobrze.

Fajnie by było, gdybyś odpisał normalnie, bo po to jest to forum, aby podyskutować.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2015, 16:54

LukaszG / DLuGi pisze:Wiesz, nie chce mi sie z Tobą prowadzić jakiejkolwiek rozmowy, bo widzę, że jedyne co robisz to atak i śmiech. Wystarczyło zrozumieć moją wypowiedź i podjąć dyskusje, no ale do tego trzeba mieć chęci i kulturę.
No ja ją doskonale rozumiem, dlatego ją zaatakowałem i wyśmiałem.
LukaszG / DLuGi pisze: 1. Posiadam konsolę x360 i zwyczajnie napisałem, że szkoda, że ta gra nie ukarze sie na ową konsolę.
Natomiast ja posiadam high-endowego peceta i jestem zadowolony, że Wiedźmin 3 nie zostanie wydany na starych konsolach.
LukaszG / DLuGi pisze: 2. Logiczne, że sie nie ukarze, bo jest to ambitny projekt i x360 go nie uciągnie. Po co robić coś, co będzie brzydko wyglądać na x360.
Skoro to jest logiczne, a co więcej masz tego świadomość, to dlaczego jest Ci żal, że tej gry na Twojej konsoli nie będzie? Sam dobrze wiesz, że taka jest naturalna kolej rzeczy. Nowe i ambitne projekty nie są wydawane na stary sprzęt.
LukaszG / DLuGi pisze: 3. Jeżeli Twoim zdaniem nie ma gier, które wyglądają bdb na x360 i PS3, to już Twoja sprawa.
Nie ma. Są takie, które wyglądają dobrze czy RELATYWNIE dobrze (w porównaniu z wydajnością tego sprzętu), ale ja tam nie widzę gier wyglądających bardzo dobrze. Czasy się zmieniły.
LukaszG / DLuGi pisze: 4. Ubolewałem, a nie płakałem nad tym, że wiele tytułów miało już zapowiedzianą premierę na x360 oraz PS3, ale producenci przerwali pracę / dokończenie prac, na rzecz konsol nowej generacji, a szkoda. Skoro tworzyli coś na konsole starej generacji, to znaczy, że wyglądało to dobrze.
To wcale nie znaczy, że wyglądało to dobrze. Być może okazywało się, że stare konsole to taka kupa, że trzeba wyrzucić ciekawsze elementy z projektu. Część developerów wolała poświęcić nowinki technologiczne, część wydała różne wersje gry (vide FIFA 14/FIFA 15), a inni olali starocie i skupili się na nowym sprzęcie.
LukaszG / DLuGi pisze: Fajnie by było, gdybyś odpisał normalnie, bo po to jest to forum, aby podyskutować.
Taa...


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2015, 17:32

LordJuve pisze: Natomiast ja posiadam high-endowego peceta i jestem zadowolony, że Wiedźmin 3 nie zostanie wydany na starych konsolach.
Ależ wy macie problemy. Za jakiś czas W3 będzie kosztował 1/3 tego co przy premierze, i będzie chodził na mid-endzie. I jeżeli okaże się grą wybitną, to dalej z przyjemnością będzie można w niego zagrać.

Jeśli nie, to będzie znaczyło iż jest tylko wydmuszką i gtx 770 w wymaganiach wcale mu nie pomoże.


ODPOWIEDZ