Wiedźmin 3: Dziki Gon

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 21 grudnia 2014, 21:18

No szkoda, to już drugie przesunięcie, ale osobiście wolę żeby dopracowali grę, niż wypuszczali bubla z bugami i naprawiali go kolejnymi patchami, co obecnie robi większość firm. Shitstorm pewnie duży po tej decyzji ( choć nie wiem, bo nie czytam ostatnio zbyt wiele, nie mam czasu :( ), ale te same osoby byłyby pierwsze do obrzucania błotem przy niegrywalnej wersji gry. Mnie tam osobiście grafika zwisa. I tak będzie zadowalająca, a bardziej liczy się historia, klimat i barwne postacie.
Ostatnio zmieniony 26 grudnia 2014, 18:08 przez Marat87, łącznie zmieniany 1 raz.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2014, 03:18

Ostatnio znowu trochę pogrywam w gierki, mimo że nie powinienem, ale natury gracza nie da się pozbyć. Co do wiedźmina to jakiś czas temu grałem w 1, ostatnio przeszedłem 2. Trochę zafascynowałem się światem Sapkowskiego i sięgnąłem również po książki. Na razie 2 zbiory opowiadań, ale wkrótce zabieram się za sagę. Jestem zauroczony całym tym światem, nawiązaniami do kultury słowiańskiej, które przy głębszym kontakcie są O WIELE ciekawsza niż sztampowe światy fantasy, męczone przez kolejnych twórców tymi samymi stworami. Naprawdę mamy bardzo ciekawą mitologię i szkoda, że nie jest tak powszechna jak (upraszczając) świat Tolkiena czy D&D. Grafika, jak już zostało wspomniane, nie jest tu na pierwszym miejscu, chociaż dzisiaj, żeby gra mogła się wybić trzeba spełniać podstawowe kryteria. Czekam na Wieśka 3, chociaż mój komp już jej pewnie nie pociągnie, więc opóźniona premiera to czas dla mojego portfela i na zakup nowego sprzętu. Myślę, że gra ma szansę wejść do światowego kanonu RPG i godnie rywalizować z TES oraz DA Inquisition, w którego teraz pogrywam.


bialyk

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 stycznia 2015
Posty: 3
Rejestracja: 16 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2015, 20:28

Ja przeszedłem pierwszego Wiedźmina, solidnie zrobiona gra. Próbowałem odpalić "Zabójcy Królów", ale przycinała, także bardziej odpowiadało mi sterowanie myszką, ruch. Dobrze, że premierę gry Wiedźmin "Dziki Gon" przełożyli, aby ją dopracować. Mam nadzieję, że będzie grą roku :)
___
Gdzie znajdę tanie rolety materiałowe oraz rolety rzymskie do domu?


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2015, 14:08

https://www.youtube.com/watch?v=PWE74k_8U74

Widzieliście już? Jak się podoba? Na pewno teksty dialogów będą świetne, cały klimat będzie niesamowity. Mam wrażenie, że twórcy specjalizują się w robieniu wieśniaków (scena z dwoma wiedźminami i gryfem/postacie z Wiedźmina 2 z Bindugi), zawsze fany swojki wąs, nochal i strzecha na głowie. Do tego na pewno będą idealnie podłożone polskie głosy.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2015, 08:01

Ja wiem jedno: to będzie Dziki ZGON dla wielu pecetów w tym kraju. CDR wydymało tą część społeczności graczy, dzięki której w ogóle ta firma istnieje (przypominam, że pierwsza część sagi o Wiedźminie pojawiła się tylko na PC i tylko na PC odniosła sukces, który pozwolił na rozwój firmy).

W internecie shitstorm - i słusznie. Redzi od kilku miesięcy zapowiadali trwającą optymalizację gry, więcej! Dwa razy przenosili premierę - niby - z chęci doszlifowania gry.

Co się okazuje? Pecet za 5 kafli wyświetla grę z podobną grafiką i framerate co konsola za 1700 zł. Zero skalowania!

To już krytykowane z każdej strony AC Unity działa lepiej.


Beben

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2005
Posty: 108
Rejestracja: 27 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2015, 11:08

Hmm Ale sęk w tym, że AC nie działał w ogóle, wiec nie wiem w czym chcesz porównywać te 2 gry. Jeżeli chodzi o wymagania ja i tak zabieram sie do kupna ps4 także na to nie zwracam uwagi (ps3 juz prawie wszystko ugrałem także fajnie się w czasie wszystko zgra). Nie rozumiem też shitstormu - z 1 strony każdy chce aby gra miała wielki otwarty świat, mase dialogów, kilka zakończeń itp itd, a z drugiej strony narzeka na wymagania. Zresztą sam zauwazyłeś że na konsoli "za 1700 zł "(nawet taniej ;) ) można grać, , wiec nie wiem w czym leży problem :think: i czemu właściciele pc mają czuć się oszukani. Ja osobiście nie mogę doczekać sie premiery, gra zapowiada sie fenomenalnie, w oczekiwaniu na grę zacząłem ponownie czytać sagę :whistle:


Agrik

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 czerwca 2012
Posty: 146
Rejestracja: 07 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2015, 11:26

Beben pisze:(...) każdy chce aby gra miała wielki otwarty świat, mase dialogów, kilka zakończeń itp itd, a z drugiej strony narzeka na wymagania.(...)
Ciekawe jakie wymagania musi spełniać grafika i procesor kompa by spełnić to o czym piszesz. Bo szczerze mówiąc wydaje mi się, że najwięcej "sprzętożerna" jest full wypasiona grafika (która nie jest równoznaczna z wielkim otwartym światem) i kiepska optymalizacja. Mogę się jednak mylić i coś się zmieniło od paru lat. Jeśli tak to mnie poprawcie.


Beben

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2005
Posty: 108
Rejestracja: 27 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2015, 11:52

też się tak na tym nie znam także nie chcę pisać głupot, aczkowilek na ps4 można będzie zagrać w W3 w full hd przy 30fps. Jeżeli chodzi o wymagania :
Czy jest szansa, że wymagania zostaną obniżone? - Tak, ciągle trwa optymalizacja gry, więc możliwe, że wymagania zostaną obniżone, jednak raczej nie ma sensu wiele się w tej kwestii spodziewać.
źródło: http://www.witchersite.pl/component/con ... ina-3.html

Także może się coś zmienić :). Ja mimo wszystko nie mogę się doczekać, dla mnie Redzi pokazali się z bardzo dobrej strony i w dalszym ciągu nie rozumiem hejtów rzucanych w ich kierunku :think:. Zawsze grali w otwarte karty, nie bawią się w płatne dlc (tak jak ubisotf który w momenci wypuszczenia gry już reklamuje płatne dlc do nich :rotfl:)


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2015, 12:01

Beben pisze:też się tak na tym nie znam także nie chcę pisać głupot,
No niestety, widać, że się nie znasz. Dlatego nie będę z Tobą na ten temat dyskutował i Ci wszystkiego od podstaw tłumaczył.

Zwyczajnie nie mam na to czasu.

Natomiast jeśli chcesz zagłębić temat, to proponuję poczytać forum PCLab lub oficjalne forum CDPojekt RED.


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2015, 23:02

Sam w sobie fakt, że minimalne wymagania do W3 na PC są na poziomie zalecanych do komputerowej wersji GTA5, sporo mówi. Mam nadzieję, że jeszcze popracują nad optymalizacją, ale tak czy inaczej bym musiał zaopatrzyć się w nowy sprzęt, by w ogóle gra ruszyła.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2015, 23:08

Mehehehe pisze:Sam w sobie fakt, że minimalne wymagania do W3 na PC są na poziomie zalecanych do komputerowej wersji GTA5, sporo mówi. Mam nadzieję, że jeszcze popracują nad optymalizacją, ale tak czy inaczej bym musiał zaopatrzyć się w nowy sprzęt, by w ogóle gra ruszyła.
Nie wiem czy to ma sens. Poczekaj parę miesięcy na patche. Ja mam mocno kręconego i7 4770k i GTXa 970 - czeka mnie pewnie 30 FPSów na high (czyli to samo co na PS4 za 1700 zł). D R A M A T :!: :|

Generalnie poważnie zastanawiam się nad anulowaniem preorderu.


Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2015, 13:59

Nie rozumiem trochę tego bólu dupki, jeżeli chodzi o wymagania wiedźmina. Jeżeli nie wiedzą co robią i poprostu tą grę źle zoptymalizują, to się odbije na sprzedaży i będą cierpieć. Niemniej jednak mówienie o tym, że PC-towcy zostali "oszukani", albo coś w tym stylu to trochę bicie piany i nadużycie.
LordJuve pisze:Nie wiem czy to ma sens. Poczekaj parę miesięcy na patche. Ja mam mocno kręconego i7 4770k i GTXa 970 - czeka mnie pewnie 30 FPSów na high (czyli to samo co na PS4 za 1700 zł). D R A M A T Exclamation Neutral

Generalnie poważnie zastanawiam się nad anulowaniem preorderu.
Z roku na rok, różnica układów w konsolach, a pecetów staje się coraz bardziej wyraźna. Konsole są coraz bardziej dostosowane do gier i tylko do gier, przez co tańszym kosztem można osiągać lepszy performance. Między innymi dlatego, teraz lepiej się opłaca używać konsoli do robienia przeliczeń numerycznych, wychodzi to bardziej optymalnie, niż na 4x drożsyzm PC-ecie.

Tak swoją drogą, skoro wiesz, że Ci pójdzie na HIGH, czemu chcesz zawiesić preorder. Bo czujesz się oszukany? :prochno:


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2015, 14:49

Railis pisze: Z roku na rok, różnica układów w konsolach, a pecetów staje się coraz bardziej wyraźna. Konsole są coraz bardziej dostosowane do gier i tylko do gier, przez co tańszym kosztem można osiągać lepszy performance. Między innymi dlatego, teraz lepiej się opłaca używać konsoli do robienia przeliczeń numerycznych, wychodzi to bardziej optymalnie, niż na 4x drożsyzm PC-ecie.
Teraz to chlapnąłeś straszne głupstwo. Albo zatrzymałeś się na etapie PS3 i X360, albo... nie wiem co. Architektura PS4 i Xbox One jest mocno zbliżona do tej na PC - to było jedno z podstawowych założeń przy projekcie nowych konsol. Co więcej, funkcjonalność obu konsol poszerzyła się w stosunku do poprzedników. To już nie są tylko maszynki do grania. Doszło do takich absurdów, że początkowo w USA bardziej reklamowano funkcje TV Xboxa One niż możliwość grania.
Railis pisze: Tak swoją drogą, skoro wiesz, że Ci pójdzie na HIGH, czemu chcesz zawiesić preorder. Bo czujesz się oszukany? :prochno:
Czuje się oszukany, bo będzie działać - prawie - tak samo jak na PS4. Natomiast mój sprzęt jest w stanie wyświetlić lepszą grafikę z wyższym framerate niż marne 30 FPSów.

Co więcej, premiera Wiedźmina 3 była dwa razy przekładana (kilkanaście miesięcy obsuwy) - twórcy tłumaczyli to chęcią optymalizacji gry. Ja się pytam, gdzie jest ta optymalizacja, bo chyba nie na PC (najmocniejsze konfiguracje mają zapewniać około 30 kl/s w ustawieniach high - jakaś kpina).


Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2015, 17:56

LordJuve pisze:
Railis pisze: Z roku na rok, różnica układów w konsolach, a pecetów staje się coraz bardziej wyraźna. Konsole są coraz bardziej dostosowane do gier i tylko do gier, przez co tańszym kosztem można osiągać lepszy performance. Między innymi dlatego, teraz lepiej się opłaca używać konsoli do robienia przeliczeń numerycznych, wychodzi to bardziej optymalnie, niż na 4x drożsyzm PC-ecie.
Teraz to chlapnąłeś straszne głupstwo. Albo zatrzymałeś się na etapie PS3 i X360, albo... nie wiem co. Architektura PS4 i Xbox One jest mocno zbliżona do tej na PC - to było jedno z podstawowych założeń przy projekcie nowych konsol. Co więcej, funkcjonalność obu konsol poszerzyła się w stosunku do poprzedników. To już nie są tylko maszynki do grania. Doszło do takich absurdów, że początkowo w USA bardziej reklamowano funkcje TV Xboxa One niż możliwość grania.
Trochę mylisz pojęcia, jeżeli chodzi o architekturę. Nie ma ona nic wspólnego z funkcjonalnością. Ficzery stricte multimedialne, w czasach gdy filmy może pociągnąć nawet kalkulator, będą działać na każdej architekturze, bo to jest schemat dosyć jednotorowy dla jednostek obliczeniowych.

Np. PS4-owy Jaguar od AMD, ma trochę inny zestaw możliwości, niż Twoj i7. Przede wszystkim możliwość rozproszonych obliczeń, dzięki czemu nie trzeba przełączać kontekstu w obliczeniach nieskorelowanych, co np. przydaje się do mapowania nierówności. Co więcej taki procesor zdecydowanie bardziej umie superskalarność, niż PC-towe odpowiedniki.

Podsumowując, to że na konsoli możesz obejrzeć filmy i klikać w ikony, nie mówi dosłownie nic na temat sposobów optymalizacji np. w przetwarzaniu grafiki trójwymiarowej.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2015, 18:21

Railis pisze: Podsumowując, to że na konsoli możesz obejrzeć filmy i klikać w ikony, nie mówi dosłownie nic na temat sposobów optymalizacji np. w przetwarzaniu grafiki trójwymiarowej.
Proszę Cię. Te konsole mają tabletowe CPU (przy Cellu z PS3 to jakieś zabawki) i grafiki na poziomie Radeona R7800 sprzed kilku lat. To APU z PS4/X0 mój kręcony i7 "wciąga dziurką od nosa".

Zwyczajnie Redzi olali optymalizację na PC.

Patrz jak SONY reklamowało swoją nową konsolę podczas premierowej konferencji:
Obrazek


ODPOWIEDZ