Projekt strony z dotacją dla Juventusu

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
dejvis

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 stycznia 2009
Posty: 47
Rejestracja: 02 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2012, 16:43

Witam.

Jakiś czas temu zastanawiałem się nad projektem takiej oto strony:

Strona z możliwością zrobienia dotacji dla ukachanego klubu (załóżmy www.donateforjuve.com). Na stronie numer konta na które chętni składają dotacje.

Mogą to robić anonimowo lub jeśli się zgodzą ich imię i nazwisko, kraj i miasto pochodzenia ukażą się na liście np. 1000 ostatnich dotacji. Można by też zrobić top listę stu najwyższych dotacji dnia, miesąca, roku itp.

Ułamek z tych dotacji szedłby na utrzymanie strony, reszta raz czy dwa razy w roku, lub nawet co miesiąc przelewana by była na konto Juve (po wcześniejszym opłaceniu podatku od darowizny itp).

Strona musiałaby być prowadzona wiarygodnie i uczciwie, oficjalne rozliczenia do wglądu dla każdego. Prowadzona musiała by być przez osobę wiarygodną, najlepiej admina jakiejś innej poważnej strony o Juve.

Sam osobiście bardzo chętnie przelałbym chociaż 10zł miesięcznie, czasem więcej czasem mniej by wesprzeć mój ukochany klub. Na meczach być nie mogę ale w ten sposób chętnie okazałbym wsparcie. Podejrzewam, że miliony innych osób zrobiłyby podobnie.

Ostatnio często słyszy się o producentach filmów lub gier którzy w ciągu kilku dni poprzez stronę internetową potrafią zebrać miliony euro na wyprodukowanie danej gry/filmu.

Podejrzewam, że stronka bardzo szybko stałaby się popularna. Większość właścicieli stron o Juve zamieściłoby link lub baner do niej za darmo (i na odwrót).



Co myślicie o projekcie takiej stronki. Czy jest to w ogóle możliwe (może jest wbrew prawu?)?

Prosiłby również o opinię adminów tego portalu.


Hoffman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2006
Posty: 945
Rejestracja: 05 października 2006

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2012, 19:44

Świetny pomysł, z chęcią wyślę wszystkie moje oszczędności, na prawdę jestem pod wrażeniem tej misji charytatywnej.


Brutalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2006
Posty: 2663
Rejestracja: 19 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2012, 20:21

dejvis pisze: Co myślicie o projekcie takiej stronki. ?
Pierwsze co mi przyszło do głowy, to Amber Gold 2 ;) . Nie mam na myśli oczywiście posądzanie Ciebie o złe intencje. Z drugiej strony mając 100 % pewności w uczciwość twórców i potwierdzenie od władz Juve otrzymania dotacji... Sam nie wiem.


Obrazek
WWW.PAJACYK.PL <-- KLIKNIJ
dejvis

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 stycznia 2009
Posty: 47
Rejestracja: 02 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 04 września 2012, 20:49

Mało odpowiedzi.

Nie chodzi o to, że ja chcę taką stronę założyć. Pytam tylko czy taka strona ma sens, racje bytu i jak to wygląda z prawnego punktu widzenia.

No i czemu nie ma takich stronek?


Kaczor_9

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 grudnia 2006
Posty: 40
Rejestracja: 26 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 05 września 2012, 13:14

Dodatkowa dotacja dla klubu? To juz sprzedaz klubowych gadzetow, biletów na mecze i innych takich przedmiotów klubowi nie wystarcza?


Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 05 września 2012, 13:20

Akcję "JuvePoland zbiera na Cavaniego" uważam za otwartą :lol:

Nie no, pomysł jest chybiony moim zdaniem.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 05 września 2012, 13:32

Każdy z 26tys kont jakie są zarejestrowane na JP daje dychę. Czyli mamy 260tys złotych, przez cztery to daje 65tys euro. Jak w mordę strzelił - tygodniówka Iaquinty. Puszczam kapelusz i widzę kto nie wrzuca.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 05 września 2012, 13:41

dejvis pisze: Strona musiałaby być prowadzona wiarygodnie i uczciwie, oficjalne rozliczenia do wglądu dla każdego. Prowadzona musiała by być przez osobę wiarygodną
zgłaszam się na chętnego. Pomysł całkiem fajny.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
mpolek

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 czerwca 2005
Posty: 1407
Rejestracja: 14 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 05 września 2012, 13:44

Kibice zawsze będą wspierać ten klub finansowo, ale idea nie dostawania nic w zamian nie przyjmie się z entuzjazmem. Nie można zapominać o tym, że to klub jest dla kibiców, a nie odwrotnie, a jakby nie patrzeć to za wszystko trzeba płacić. Klub doskonale wie jak wyciągnąć kasę od kibiców. Może większość ludzi tutaj w Polsce tego nie odczuwa, ale w Italii owszem. Ostatnio byłem w Turynie 12 dni, między innymi na meczu, zwiedzaniu J muzeum i stadionu, kupiłem też sobie w Juve store 3 rzeczy. Łącznie z mojej strony do kasy klubowej trafiło ok. 320 euro. Jak by tak przeliczyć na nasze, to jest to dość sporo kasy. Jest mnóstwo rzeczy typu pamiątki klubowe, bilety na zwiedzanie, możliwość wygrawerowania sobie gwiazdki obok dużej gwiazdy wielkiej legendy i wiele wiele innych. Władze Juve inwestują kasę i otwierają muzeum czy kolejne sklepy właśnie po to, żeby zarabiać, a sugerowanie bezinteresownych dotacji dla tak wielkiego klubu nie wpływa pozytywnie na dobrą opinię o marce.

Taka strona jak już to mogła by mieć miejsce w przypadku małego biednego klubu, któremu grozi upadłość ze względu na finanse, ale mimo wszystko ta drużyna miała by sporo kibiców, którzy wpłacili by coś symbolicznego, żeby ratować zespół. Aczkolwiek nawet w takim przypadku za lepszą opcję ratowania takiego klubu uważam liczne przychodzenie na mecze i wykupywaniu hurtowo oficjalnych gadżetów.

Sam pomysł w sobie jest ciekawy, ale tak jak mówiłem - jego realizacja może być trudna i najpierw w ogóle klub musiałby wyrazić zgodę, żeby coś takiego działało pod ich logiem.
Ostatnio zmieniony 05 września 2012, 13:49 przez mpolek, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 05 września 2012, 13:49

Zaraz ktoś mi pewnie odpisze coś w stylu "moja kasa i zrobię z nią co chcę" ale są na tym świecie tysiące organizacji i miliardy osób, które bardziej potrzebują pieniędzy.

Bez obrazy ale to gra zdecydowanie nie warta świeczki.


Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 05 września 2012, 13:57

Kupcie sobie lepiej koszulkę z JuveStore ;)

Bo to trochę słabe, zbierać dotacje i wysłać im 300 złotych, żeby Paratici z Marottą mieli na szlugi przez kilka tygodni. Nie rozumiem przydatności i sensu tego gestu pakowania - małej bo małej - mamony tam, gdzie obraca się kilkudziesięciomilionowymi transferami.


mpolek

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 czerwca 2005
Posty: 1407
Rejestracja: 14 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 05 września 2012, 14:25

Zapomniałem jeszcze poruszyć kwestii ekonomicznej. Nawet jak udałoby się (w co wątpię) coś takiego uruchomić, to ta darowizna musiałaby zostać zaksięgowana i Republika Włoska pobrałaby z tego odpowiedni podatek. Po przeliczeniu darowizny na euro i odciągnięciu podatku te kwoty mogły by być śmiesznie małe, już nie mówiąc o tym, że raczej nie znajdzie się na tyle dużo zwolenników tego pomysłu, żeby coś konkretnego faktycznie uzbierać.


Obrazek
dejvis

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 stycznia 2009
Posty: 47
Rejestracja: 02 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 23 lipca 2013, 23:07

JuvePoland to nie ostatnio bastion kibiców Juventusu. Ostatnie dane jakie znalazłem mówią, że na świecie jest 20mil kibiców Juventusu chociaż ostatnio pewnie ich przybyło. Jednak załóżmy, że to prawda. Załóżmy, że 1% tych kibiców przeleje 10euro raz na rok - daje to 2mil euro. Tak ciężko uwierzyć, że raz w roku jeden na stu kibiców Juve przeleje 10ojro na swój ukochany klub? Nie są to ogromne pieniądze ale jakaś pomoc zawsze to jest. 10% kibiców to już 20mil euro na rok...

Obojętnie jaka kwota by się nie uzbierała zawsze jakaś pomoc to będzie. Ktoś pisał o biletach, koszulkach itp. Nie każdy ma możliwość bycia na meczu - świat jest raczej duży. Kibicowanie klubowi nie koniecznie musi się wiązać ze zbieraniem koszulek czy gadżetów.

Ludzie są różni - część w ogóle nie wpłaciłaby grosza, część wpłacała by systematycznie a część wpłacałaby większe kwoty. Pewnie znaleźli by się też tacy, którzy bili by się o te największe wpłaty na liście.

Jeszcze raz na końcu napiszę - heh nie mam zamiaru takiej strony zakładać. Jednak gdyby istniała chętnie sam co jakiś czas wrzuciłbym trochę grosza do koszyczka (lepiej dla Juve niż w kościele). Wystarczyłaby mi satysfakcja z pomocy ukochanemu zespołowi, lepsza niż gadżety.


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 24 lipca 2013, 07:24

Dajecie do myślenia. Już wiadomo dlaczego Amber Goldy i inne mają takie powodzenie. To trochę tak jak z tym jasnowidzeniem u zahora tylko na większą skalę. Wystarczyłoby kupić dobrą domenę, zrobić stronkę na podobę juventus.com, kilka języków, wiarygodna ściema i można leżeć na Jamajce za pieniądze frajerów.. Zastanówcie się nad sobą :wink:


Obrazek
dejvis

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 stycznia 2009
Posty: 47
Rejestracja: 02 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 24 lipca 2013, 07:53

Dlatego w założeniach było o pełnej wiarygodności. Widzę jednak, że nie ma co dyskutować nad takimi rzeczami bo mimo tego, że istnieją podobne projekty to tu na forum poziom dyskusji zatrzymał się na kpinach i amber goldzie.


ODPOWIEDZ