Wiedźmin kontinuum

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Łuki z Brzegu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 lipca 2003
Posty: 87
Rejestracja: 11 lipca 2003

Nieprzeczytany post 08 lipca 2012, 22:17

Jestem na początku trzeciego aktu pierwszego Wiedźmina (tak wiem, że ta gra ma 5 lat i w ogóle ). Na półce czeka już zafoliowana dwójka. Wymyśliłem sobie skończyć jedynkę za nim przejdę do dwójki. Kłopot w tym, że mechanika grania w pierwszego wiedźmina na PC bardzo mnie do tej gry zniechęca. Stąd moje pytanie: Czy jest sens grać w dwójkę bez jedynki ? Czy dużo się straci ? Czy to filmik ze streszczeniem gry z polygami plus streszczenie fabuły z polskiej Wikipedii coś dadzą ?


Juve e' mio
Io sono Juve
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 08 lipca 2012, 22:23

Prawdę mówiąc zdaniem nawiązań do pierwszej części w dwójce za dużo nie ma - jeżeli czytałeś sagę Sapkowskiego to bez żadnych problemów połapiesz się w fabule. Analogicznie - jeżeli nie czytałeś, to przejście jedynki niewiele Ci pomoże.
Natomiast mimo tego zachęcam żebyś jednak jedynkę przeszedł - dla mnie ta gra jest kapitalna, dużo lepsza od niezłej bądź co bądź dwójki. Ważne żeby jednak zainstalował wszystkie dostępne patche, bo gra w pierwotnych wersjach aż roiła się od uprzykrzających życie błędów.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 08 lipca 2012, 22:40

Ej, nie straszcie...ja właśnie planuję zabrać się za pierwszego Wiedźmina w te wakacje. Co prawda nie wydałem na niego ani złotówki (kupiłem na GOG.com za WPLNy), ale te 8 GB na dysku czeka na instalację...mam nadzieję, że nie będę rozczarowany mechaniką gry. Co prawda wolę rozwiązania a'la Gothic 1&2 czy te znane z Wiedźmina 2, ale chyba jedynkę da się "przełknąć"?


Łuki z Brzegu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 lipca 2003
Posty: 87
Rejestracja: 11 lipca 2003

Nieprzeczytany post 08 lipca 2012, 22:52

Mówiąc o mechanice gry chodziło mi o schemat, który ktoś kiedyś nazwał click"n'die. Mechanika znana z Diablo. Co prawda wiedźmin nieco ją rozwija bo klikanie musi być rytmiczne ale to nadal click'n"die

Sagę o wiedźminie znam bardzo dobrze. Wyjątkiem jest "Coś się kończy coś się zaczyna", które nie wpadło mi w ręce


Juve e' mio
Io sono Juve
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 09 lipca 2012, 01:18

Łuki z Brzegu pisze: Sagę o wiedźminie znam bardzo dobrze. Wyjątkiem jest "Coś się kończy coś się zaczyna", które nie wpadło mi w ręce
No to na pewno fabułę ogarniesz, ale mimo wszystko polecam dograć jedynkę. Raz że potem coraz więcej trzeba operować znakami i walka robi się ciekawsza, dwa - dla samej fabuły.


artoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 września 2005
Posty: 312
Rejestracja: 30 września 2005

Nieprzeczytany post 09 lipca 2012, 10:40

Ale jedynka jest świetna.


ODPOWIEDZ