Tablety / Czytniki e-booków etc.

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Dzium

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2010
Posty: 631
Rejestracja: 22 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2013, 18:59

Potrzebuje pomocy w sprawie znalezienia dobrego tableta / czytnika e-booków. Ma być on przeznaczony dla mojej mamy.
Chodzi przede wszystkim o czytanie książek, żadne gry, kamerki, aplikacje itd. wifi też nie jest szczególnie ważne.
Wyświetlacz, też bez znaczenia 5-7-10-100 cali, obojętnie.
Najważniejsze rzeczy to żywotność baterii, jasność ekranu [?] żeby oczy się jakoś mocno nie psuły :lol: i CENA - 600zł max.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2013, 20:41

Po podaniu przez Ciebie kryteriów wybór jest jedyny racjonalny - kindle. Za 4 stowki kupisz bez problemu. Na allegro kupuje u tego sprzedawcy, który zagwarantuje możliwość oficjalnego zarejestrowania kindla. Po zarejestrowaniu masz gwarancje amazonu na wszystko. Nawet na zepsuty wyświetlacz, który zalejesz kawa, wystarczy przesłać im zdjęcie i juz leci do Ciebie nowa sztuka.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2013, 10:50

Warto podkreślić że potrzebujesz czytnika e-booków a nie tablet. Czyli ekran powinien być w technologii E Ink (ewentualnei Pearl coś tam). Oprócz Kindle poczytaj jeszcze o czytnikach Nook ewentualnie Prestigo. Są też wersje z podświetleniem ekranu, które umożliwiają czytanie w ciemności, aczkolwiek nie wiem jak to się do końca sprawdza. Dobrze byłoby zobaczyć coś takiego w sklepie przed zakupem.


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2013, 11:31

Ja bym nie kombinował tylko brał Kindle. Co prawda mam paperwhite'a ale z podświetlenia korzystałem... raz, żeby sprawdzić jak to działa. Dlatego imo Kindle 4 byłby najlepszym wyjściem.


Dzium

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2010
Posty: 631
Rejestracja: 22 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2013, 20:22

Dzięki wszystkim za rady, w najbliższym czasie poszukam jakiegoś Kindla[?] :ok:


yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2013, 19:57

Koledzy zakupiłem Galaxy taba 2 7cali w opcji bez 3g (generalnie bardzo polecam zestaw z etui, folią, rysikiem i nortonem mobile za 599 w Xkom).

Mam prośbę: rzućcie jakiś pomysł z darmową nawigacją... Google maps jest ok, ale musi być online cały czas, a nimom interneta w furu... Jest jakaś w miarę porządna darmowa nawigacja offline?

No i w ogóle czy macie jakieś sugestie dotyczące przydatnych/ciekawych aplikacji na tablecior...

PS. Ja ze swojej strony polecam Aldiko do czytania ebuków...


Brutalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2006
Posty: 2663
Rejestracja: 19 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2013, 21:46

yanquez pisze:Koledzy zakupiłem Galaxy taba 2 7cali w opcji bez 3g (generalnie bardzo polecam zestaw z etui, folią, rysikiem i nortonem mobile za 599 w Xkom). (...)
Dostałem w prezencie tablet Prestigio bez 3g i... używam go tylko w domu, poprzez wi-fi. W Toruniu nie ma wszędzie, tak więc pozostają treści zgrane na pamięć urządzenia. Moim zdaniem tablet bez ciągłego dostępu do internetu jest... zabawką na drogę (film czy e-book), ewentualnie pogrania w jakąś grę (polecam PES). Ziemniaka sobie ściągnij, mój już na 89 levelu.
A o nawigację podbijam.


Obrazek
WWW.PAJACYK.PL <-- KLIKNIJ
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2013, 11:44

yanquez pisze:Koledzy zakupiłem Galaxy taba 2 7cali w opcji bez 3g (generalnie bardzo polecam zestaw z etui, folią, rysikiem i nortonem mobile za 599 w Xkom).
ja polecam dopłacić 3 stówki, wysłać zgłoszenie po kartę aero2 i wsadzić do tabletu i cieszyć sie darmowym internetem do 2016 roku. Ewentualnie tethering.

Tablet bez mobilności traci na wartości.


Co ja mam w swoim Nexusie 7:
TuneIn Radio
Google Currents
Google Drive
Solid Explorer
SketchBook Pro
Papyrus

w aucie mam inny gps, nie korzystam i nie wyobrażam sobie przypinać 7calowego urządzenia do szyby samochodu...


goly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2007
Posty: 513
Rejestracja: 28 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2013, 13:18

Ja się tak wtrącę trochę, bo tez się przymierzałem do zakupu. Pomożecie?

kindle 4 dobra aukcja Panie Zambrotta?

hmm a czy coś takiego jest dużo gorsze? Czy tylko kindle liczą się w tym rzemiośle i wszystko inne jest ble? Pytam się, bo słyszałem, że Kindle ma problem z otwieraniem wszystkich plików w formacie pdf, a to bardzo ważna rzecz dla mnie.

Dla mnie liczy się, aby uzyskać dobry przedmiot po jak najniższych kosztach. Warto jakiś używany licytować na allegro? Zawsze to stówka w kieszeni. Dla przykładu tak jak tutaj. Czy pod żadnym pozorem nie zaufalibyście w związku z zakupem takiego gadżetu?


"gdyż to, co oni mówią, więcej mówi o nich samych niż o tobie" - Anthony de Mello
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2013, 13:54

goly pisze:kindle 4 dobra aukcja Panie Zambrotta?
cena dobra, sprzedawca wydaje się sprawdzony i oferuje pomoc w wymianie gwarancyjnej Amazona (przynajmniej tak ma napisane...)

na pytanie, czy warto kupić coś relatywnie niewiele tańszego, albo używanego- nie ryzykowałbym, skoro za niewiele więcej mamy naprawdę świetnej jakości urządzenie.

Jeśli chcesz czytać głównie pdfy, to zastanów się, czy warto. Nie do tego służą czytniki. Ewentualnie te z 9 calowymi wyświetlaczami.


yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2013, 14:07

Miałem bardzo podobny dylemacior. Z jednej strony chciałem czytać książki (w formatach ebukowych oczywiście), a z drugiej - pdfy i jpgi (robię zdjęcia/skany książkom i potem z nich się uczę)... Dlatego zdecydowałem się na tablet.

Wiadomo, ze komfort czytania daleki jest od tego, który oferuje Kindle, ale w dobrej apce i odpowiednim zaciemnieniu można komfortowo czytać przez kilka godzin (zdarza mi się czytać bez przerwy 4-5h - mam grę o tron ;) ).


Jvri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 lipca 2004
Posty: 192
Rejestracja: 07 lipca 2004

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2013, 22:50

Każda nawigacja może być "darmowa". To jedyna i największa zaleta andka. Pełno jest udarmowionych wersji w necie (wystarczy wgrać odpowiednią apkę - mapy pobierasz już sobie po odpaleniu - np. Sygic Mobile).

Jeśli chcesz być full legal to można ściągnąć coś takiego - https://play.google.com/store/apps/deta ... czsk&hl=pl

Na licencji openFreeMaps nie trzeba nic płacić.


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2013, 11:36

Tak jak w kwestii telefonu iPhone odstaje od reszty stawki, wybór między macbookiem a innym lapkiem to kwestia osobistych preferencji, tak wśród tabletów słuszny wybór jest absolutnie tylko jeden: iPad. 3/4, mini 2 albo Air. Jedyną przewagą tabletów z Androidem jest fakt, że można na nich odtwarzać spiracone filmy i ma 16:9(10).


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2013, 11:48

Tutaj sporo informacji o tabletach:
http://www.tabletowo.pl/

Np. ten artykuł:
http://www.tabletowo.pl/2013/12/06/feli ... o-tabletu/


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2013, 12:09

Skibil pisze:Tak jak w kwestii telefonu iPhone odstaje od reszty stawki, wybór między macbookiem a innym lapkiem to kwestia osobistych preferencji, tak wśród tabletów słuszny wybór jest absolutnie tylko jeden: iPad. 3/4, mini 2 albo Air. Jedyną przewagą tabletów z Androidem jest fakt, że można na nich odtwarzać spiracone filmy i ma 16:9(10).
wow, wow, holla, apple boy. Nie wszyscy muszą popierać sekciarskie technologie.

@quescik - do czego będziesz używał tabletu ? Budżet już określiłeś, a potrzeby?


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
ODPOWIEDZ