Tablety / Czytniki e-booków etc.

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2012, 16:18

pan Zambrotta pisze:Ja właśnie śmigam na nowym tablecie nexus 7 i mogę powiedzieć tyle - tegra 3 i jelly bean miazdza konkurencję. Zero przycinek. W dodatku tablet jest solidnie wykonany i cieszy oko. Miałem tydzień galaxy taba 2 i też byłem zadowolony z niego, ale skoro za tyle samo kasy mogłem mieć to cacko, to zmiana wydaje się oczywista
Zasmucę Cię, Tegra 3 to już przestarzałe, przereklamowane gawno, które w dodatku żre masę energii przez swój 45 nm proces technologiczny. Dałeś się omamić reklamie. :ok:
:lol:
Skibil pisze: Nic Ci nie trzeszczy, nie stuka ani puka? Trzeba przyznać, że cena jest atrakcyjna i bardzo mnie ciekawi czy nie odbiło się to na jakości. I druga sprawa: jak z baterią? Co prawda ekran mniejszy, ale też mniejsza bateria i Tegra to jest 45nm, a to sporo w porównaniu do np. Snapdragona S4.
Pewnie, że sporo. Tegra 3 to technologia stara, która jest sztucznie odmładzana przez nVidia przy pomocy rozwiązań programowych (mowa o Tegra Zone i grach, które na Tegrze wyglądają lepiej = mają więcej efektów). Prawda jest jednak taka, że inne SoC są wykonana w niższym procesie technologicznym, są wydajniejsze i przy tym potrafią wyświetlać to samo co Tegra 3, wystarczy tylko zainstalować sobie odpowiednią aplikację. :wink:

Misiek się zachwyca a ja na swoim chińskim tablecie za połowę ceny Nexusa 7 Jeally Bean mam już od dłuższego czasu. :smile:

Poza tym, zastanówcie się dlaczego akurat Tegra 3 a nie nowsze, bardziej energooszczędne i wydajniejsze SoC? Dlaczego taka cena?


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2012, 17:27

Skibil pisze:
pan Zambrotta pisze:Ja właśnie śmigam na nowym tablecie nexus 7 i mogę powiedzieć tyle - tegra 3 i jelly bean miazdza konkurencję. Zero przycinek. W dodatku tablet jest solidnie wykonany i cieszy oko. Miałem tydzień galaxy taba 2 i też byłem zadowolony z niego, ale skoro za tyle samo kasy mogłem mieć to cacko, to zmiana wydaje się oczywista
Nic Ci nie trzeszczy, nie stuka ani puka? Trzeba przyznać, że cena jest atrakcyjna i bardzo mnie ciekawi czy nie odbiło się to na jakości. I druga sprawa: jak z baterią? Co prawda ekran mniejszy, ale też mniejsza bateria i Tegra to jest 45nm, a to sporo w porównaniu do np. Snapdragona S4.
nic nie zauważyłem jak dotąd. Bateria starcza na jakieś 6-7 godzin pracy z wifi (drive, gmail, youtube, tune in radio). Bez wifi jeszcze nie testowałem. W dodatku tył nexusa jest gumowy i nie ma tylnej kamery, więc bez przeszkód można kłaść na każdej powierzchni, nie zsuwa się, w ręce też świetnie leży.

lordzio, podsumowałeś już swoją głupotę w dyskusji "tablet vs czytnik ebooków", idź pobaw się chińśkim tabletem z biedrony :ok:


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2012, 18:47

pan Zambrotta pisze: lordzio, podsumowałeś już swoją głupotę w dyskusji "tablet vs czytnik ebooków", idź pobaw się chińśkim tabletem z biedrony :ok:
misio, mój biedronowy tablet starcza na dłużej niż...
pan Zambrotta pisze:Bateria starcza na jakieś 6-7 godzin pracy z wifi (drive, gmail, youtube, tune in radio).
...i to z WiFi. :lol:

Bądź obiektywy i tyle. Pisanie, że "Jelly Bean + Tegra 3 miażdży konkurencję" to zwykły pisk fanboya, który kupił sobie wymarzonego iPhona i teraz werbalnie (a czasem i nie) przekonuje wszem i wobec jaki to <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> sprzęt jest. :smile:

Zapłaciłeś za tego Nexusa tyle a tyle bo wsadzili tam schodzący układ...w sensie schodzący technologicznie bo z magazynów to im raczej kiepsko schodzi, stąd pewnie taka a nie inna polityka cenowa.

Baw się dalej swoim szczęściem, tylko pamiętaj, że są ludzie, którzy na fałsz i fanboystwo są wyczuleni i nie przepuszczą...


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2012, 23:30

pan Zambrotta pisze:nic nie zauważyłem jak dotąd. Bateria starcza na jakieś 6-7 godzin pracy z wifi (drive, gmail, youtube, tune in radio). Bez wifi jeszcze nie testowałem. W dodatku tył nexusa jest gumowy i nie ma tylnej kamery, więc bez przeszkód można kłaść na każdej powierzchni, nie zsuwa się, w ręce też świetnie leży.
Czyli przyzwoicie. Motyw z gumowym tyłem bardzo mi się podoba i, bądź co bądź, chętnie coś takiego bym zobaczył w iPadzie, bo czasem ciężko jedną ręką trzymać bydle przez dłuższy czas.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2012, 00:12

Guma w ipadzie? :P watpie, chociaz po dziwnych pomyslach typu ipad mini wszystko jest mozliwe.
Nexusa moge polecic kazdemu kto do 1,3 kafla chce miec tablet markowy. Wsparcie googla jest mocne, co mnie jako developera bardzo interesuje. Nie spotkalem sie z aplikacja z ktora mialby problem. Brak 3g nie przeszkadza skoro mam tethering. A 16 gb w zupelnosci wystarcza na moje potrzeby. Musze poszukac tylko dobrego regulowanego futeralu.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Dzium

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2010
Posty: 631
Rejestracja: 22 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 08 września 2012, 11:54

Od jakiegoś czasu mam problem z wifi na tablecie.
Tablet bez problemu wyszukuje sieć, łączy się z nią, ale gdy wchodzę w internet to pasek ładowania strony dochodzi do mniej więcej połowy i dalej nic się nie dzieje. Sygnał sieci jest maksymalny. Ma ktoś może pomysł jak to naprawić ?

A tablet to: Lark Freeme 10.2


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 12 września 2012, 17:17

Zastanawiam się nad kupnem tego tabletu:
http://www.ceneo.pl/14590651s

Miał ktoś z was z nim do czynienia i może wydać wiarygodną opinie? Czy znajdę coś lepszego w podobnej cenie? Jak ktoś może coś polecić, to byłbym wdzięczny.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 12 września 2012, 17:51

Osobiście nie korzystałem, ale patrząc na specyfikację - tylko się zniechęcisz do tego typu sprzętu. A jak chcesz coś konkretnego, co nie doprowadzi Cię do rozpaczy, to musisz zwiększyć budżet. Galaxy Nexus w moim odczuciu, to jest najtańszy tablet, który warto teraz brać pod uwagę. Co prawda dostaniesz już coś konkretnego używanego (galaxy tab P1000, Sony S czy Asus TF101) ale to już starsze konstrukcje i nie będą dostawać aktualizacji do nowych wersji Androida.


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 12 września 2012, 18:11

Czyli jest tak jak myślałem.

U mnie sprawa wygląda tak, że niedługo wyjeżdżam za granicę i potrzebuję czegoś z WiFi, laptopa nie zamierzam zabierać, bo jest za duży, a nowego telefonu nie potrzebuję. Dlatego pomyślałem o tablecie. Nie chce wydawać większej sumy, bo trochę obawiam się o żywotność takiego sprzętu. Widzę, że będę musiał się skupić na czymś innym, skoro za te pieniądze nic porządnego nie kupię. Tego się spodziewałem, chciałem się tylko upewnić.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 12 września 2012, 22:07

Żaden ze mnie znawca tego typu sprzętu, nie zamierzałem być właścicielem tableta, ale ostatnio pojawiła się okazja by nabyć coś takiego za przystępną kwotę.

Jestem posiadaczem ASUSA TF300T, dałem za niego nieco ponad 1000 zł i na chwilę obecną jestem z niego zadowolony. Wszystko działa płynnie, sprzęt spełnia moje oczekiwania, mam jedynie małe zarzuty do działania baterii, która na wi-fi śmiga ok 7-8h.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 12 września 2012, 22:38

Lypsky pisze:Wszystko działa płynnie, sprzęt spełnia moje oczekiwania, mam jedynie małe zarzuty do działania baterii, która na wi-fi śmiga ok 7-8h.
że niby za krótko ? Obrazek

Jak tryb stand-by na wifi to rzeczywiście krótko, ale w trybie pracy na wifi 7-9h to zwykły standard.

Na mocniejsze tablety polecam programy typu Splashtop HD, do kontrolowania PCta, oraz... sopcast 8) całkiem nieźle sobie radzi.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 12 września 2012, 22:58

pan Zambrotta pisze: Jak tryb stand-by na wifi to rzeczywiście krótko, ale w trybie pracy na wifi 7-9h to zwykły standard.
Tak jak mówiłem, marnie znam się na tym, ale miałem nadzieje, że ok 10 h pośmiga. Tragedii nie ma, ale wracając np. ze stanów, może nie wystarczyć baterii na całą podróż.
pan Zambrotta pisze:Na mocniejsze tablety polecam programy typu Splashtop HD, do kontrolowania PCta, oraz... sopcast 8) całkiem nieźle sobie radzi.
Potwierdzam.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 12 lutego 2013, 21:41

Mam prośbę o poradę bo na nowinkach technicznych się nie znam.

Potrzebuję sprzętu do czytania e-booków, gazet i plików w wordzie i pdfie. Opcjonalnie wifi, a muzyka, filmy itp. są mi w ogóle nie potrzebne. Ważne, żeby był dobry dla oczu, długo trzymała bateria i względnie tani.

Co sądzicie o Kindle 5 i czy 420zł to dobra cena?


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 12 lutego 2013, 21:51

Pan Mietek pisze:Mam prośbę o poradę bo na nowinkach technicznych się nie znam.

Potrzebuję sprzętu do czytania e-booków, gazet i plików w wordzie i pdfie. Opcjonalnie wifi, a muzyka, filmy itp. są mi w ogóle nie potrzebne. Ważne, żeby był dobry dla oczu, długo trzymała bateria i względnie tani.

Co sądzicie o Kindle 5 i czy 420zł to dobra cena?
Ja szukałem czegoś podobnego i zdecydowałem się na tani chiński tablet, konkretnie Overmaxa OV TB 09B. Za niewiele ponad 500 zł mam cały office (oczywiście nie windowsa tylko jakiś na androida), wifi, odtwarzacz filmów, muzyki i wiele zbędnych bajerów. Bateria przy moim użytkowaniu trzyma kilka godzin (nie chcę podawać konkretnej liczby, żeby nie wprowadzać w błąd), w praktyce ładuję średnio co trzy dni.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 13 lutego 2013, 02:31

Na Wi-Fi w kindlu sobie nie poszalejesz, tam bezprzewodowe połączenie jest tylko po to, by treści się przesłały na Twój czytnik. Przeglądanie stron www to katorga.
Jeśli książki, to przygotuj się że o wiele lepiej się czyta beletrystykę w formatach mobi, epub niż pdf. Poczytaj na necie o różnicach, praktycznie każdy już nawet średnio-popularny ebook ma wersję epub/mobi. Aczkolwiek ja czytam książki pdf-owe na kindlu również (głównie programistyczne - różne marginesy, tabelki, rysunki itp) i po odpowiednich zabiegach (zmiana orientacji na poziomą, czasem zmiana rozmiaru czcionki, większy kontrast) również miło się czyta.

Doc będziesz musiał konwertować na inny format, Kindle nie obsługuje.

420 zł jak najbardziej spoko. Kindla mam już rok i dalej ładuję go raz na 2-3 tygodnie.


ODPOWIEDZ