Tablety / Czytniki e-booków etc.

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2012, 15:48

LordJuve pisze:Eink nie wyswietla kolorow, jak na razie
http://www.eczytanie.blox.pl/2012/02/Ec ... ink-w.html

to, co opowiadasz to zwykłe herezje. Wszystko elektroniczne, co świeci światłem własnym męczy dodatkowo wzrok. To, że wszystko męczy to osobna sprawa, bo dla oka naturalny jest ruch, nie skupianie się na jednym obiekcie parę godzin. LCD bije na głowę stare ekrany TFT, jednak w porównaniu z kartką wypadają gorzej. Każdy woli komfort czytania z kartki niż z ekranu. Ekran dodatkowo ma słabsze kąty widzenia, odbija światło. E ink jest jak kartka.
LordJuve pisze:ekran 5 calowy z rozdzielczoscia fullHD tak wiec eink ze swoim 800x600 px nie ma wiele do zaoferowania.
po co mi fullHD do czytania, w dodatku na małym ekranie ? :lol:

Zauważam, że przychodzisz znowu do tematu i go rozwalasz swoim jestestwem. Więc hamuj się.
Ostatnio zmieniony 14 czerwca 2012, 16:23 przez pan Zambrotta, łącznie zmieniany 1 raz.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2012, 15:56

Jakie TFT? TFT to rodzaj matrycy LCD. Chciales chyba napisac CRT?
Katy widzenia? Super AMOLEDY Samsunga maja jak kartka papieru a przy tym oferuja inne, swietne cechy takie jak prawdziwa czern. Nie klade przeciez sprzetu na stole i nie czytam z poziomu przycisku HOME.xD

Wszystko ma 2 strony, eink nie dziala bez źródla swiatla. Ekran swieci sam, wiec ciemnosci to dla niego nie problem.

To, ze emitowane swiatlo moze meczyc wzrok jest prawda, dlatego trzeba umiejetnie dostosowywac jasnosc ekranu do otoczenia (nowe urzadzenia maja czujnik swiatla wiec same to robia).
pan Zambrotta pisze:po co mi fullHD do czytania, w dodatku na małym ekranie ? :lol:
Po to, zebys mial swiadomosc, ze technologia eink to nic niezwyklego. W swiecie ekranow dzieje sie bardzo duzo i eink nie jest w centrum zainteresowania najwiekszych.

Czytnik nadaje sie tylko do tekstu, dlatego wystarczaja mu niskie rozdzielczosci, ale tylko do tekstu...


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2012, 16:14

LordJuve pisze:Super AMOLEDY Samsunga maja jak kartka papieru a przy tym oferuja inne, swietne cechy takie jak prawdziwa czern.
Raczysz żartować - te wyświetlacze tak straszliwie przekłamują kolory, że można się pochlastać z bólu od przeglądania www na czymś takim. Czytnik e-booków zawsze będzie lepszy do czytania od tabletu (jakiegokolwiek), nie wspominając już o pierdółkach typu Galaxy Note.


E:
LordJuve pisze: Noo i prawdziwa, nieprzeklamana czern.


Lol. Nieprzekłamaną czerń to może mieć monitor Eizo a nie wyświetlacz producenta lodówek.
LordJuve pisze:Czytnik jest dla mnie nazbyt ograniczony w funkcjach. Galaxy Note? Do czasu Note 2 najlepszy smarfon na rynku...masz watpliwosci? Pochwal sie swoim.
Czytniki z E-inkiem są zrobione w jednym celu - i świetnie wywiązują się ze swojej roboty. A Galaxy Note to taki "ni pies, ni wydra" - jako telefon stanowczo za duży, a jako tablet za mały. Jedyne co mi się podoba w tym, to bateria (chętnie bym taką przytulił w swoim). A co mam? Nie interesuj się, nie potrzebuję się dowartościowywać i chwalić tym, na co mnie stać. Mam swój tablet, i telefon od HTC. Czytnik miałem, ale osobiście wolę książki w wydaniu papierowym.
Ostatnio zmieniony 14 czerwca 2012, 16:30 przez Skibil, łącznie zmieniany 2 razy.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2012, 16:21

Skibil pisze:
LordJuve pisze:Super AMOLEDY Samsunga maja jak kartka papieru a przy tym oferuja inne, swietne cechy takie jak prawdziwa czern.
Raczysz żartować - te wyświetlacze tak straszliwie przekłamują kolory, że można się pochlastać z bólu od przeglądania www na czymś takim. Czytnik e-booków zawsze będzie lepszy do czytania od tabletu (jakiegokolwiek), nie wspominając już o pierdółkach typu Galaxy Note.
Jesli sie nie umie przestawic profilu kolorow to tak sie ma. Pochlastac z bolu to sie mozna widzac inne matryce i ich wady. Owszem, superamoledy maja bardzo "krwiste" kolory, ale dla mnie jest to akurat zaleta.

Noo i prawdziwa, nieprzeklamana czern.

Tak sie sklada, ze mialem i czytnik, tablet, mam tez "<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>"...nie mam dzis kompleksow zwiazanych z wyborem sprzetu. Sprawdzilem wszystko, wiem co wybralem.

Czytnik jest dla mnie nazbyt ograniczony w funkcjach. Galaxy Note? Do czasu Note 2 najlepszy smarfon na rynku...masz watpliwosci? Pochwal sie swoim.

Poza tym: Misiu, po cholere Ci tablet, skoro masz Kindle? A za Xoom w zyciu bym nie dal 1500 zl...to stary model, ktory z laski dostaje ICS (Motorola tak ma z aktualizacjami).
me7a7ron pisze:Co jak co ale w tym wypadku to już <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> twierdzić że tablety do czytania są równie dobre jak czytniki. Pan Z ma 100 % racje w tym przypadku. Przeczytaj 300 stron na tablecie w ciągu dnia. Ja na swoim czytniku nie mam z tym problemu. Gdzie czytanie na komputerze po 100 stronach było już uciążliwe i oczy bolały. Jeśli nie masz porównania to proszę nie wygaduj głupot.
Powiedzmy, ze niewiele im ustepuja a do tego oferuja znacznie wiecej funkcji, co dla mnie jest istotne. Poza tym...porownanie tabletu do PCta...brawo. Myslalem, ze to czytniki i tablety sa podobnej klasy urzadzeniami.
Ja z kolei najbardziej lubie czytac na kompie...rozwalam sie w wygodnym fotelu przed duzym wyswietlaczem, odpowiednio ustawiam wszystko i co jakis czas leniwie klikam 1 przycisk.

Poza tym...edytowanie dokumentow czy ebookow, zaznacznie istotnych fragmentow...da sie tak na czytnikach? U mnie bez tego ani rusz.


Skibil...jakbys sie troszke znal, to bys wiedzial, ze sposob dzialania ekranu AMOLED FIZYCZNIE wymusza odwzorowanie prawdziwej czerni: w tych wyswietlaczach piksele sa po prostu WYLACZANE wiec sila rzeczy musza byc czarne.

Ignorancja i niewiedza od Ciebie bije...do tego chec dowalenia mi apriori...nie warto z Toba dyskutowac.

Nazywasz Samsunga producentem lodowek...hm, HTC przy nim to tajwanski producent kalkulatorow w takim razie. xD


Co do Notea...w mojej dloni i kieszeni lezy swietnie. Sam sie balem rozmiarow, ale sluchalem takich co to sprzetu w rece nie mieli a hejtuja. Jego bajeczny ekran natomiast sprawia, ze uzytkowanie smarfona wchodzi na wyzszy wymiar. Meczenie sie z malymi ekranikami jest nie dla mnie.
No i rysik...mily dodatek dla mnie (wczesniej mialem Omnie i N900;)).
Ostatnio zmieniony 14 czerwca 2012, 16:42 przez LordJuve, łącznie zmieniany 3 razy.


me7a7ron

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2008
Posty: 219
Rejestracja: 27 października 2008

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2012, 16:27

Co jak co ale w tym wypadku to już <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> twierdzić że tablety do czytania są równie dobre jak czytniki. Pan Z ma 100 % racje w tym przypadku. Przeczytaj 300 stron na tablecie w ciągu dnia. Ja na swoim czytniku nie mam z tym problemu. Gdzie czytanie na komputerze po 100 stronach było już uciążliwe i oczy bolały.


Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2012, 16:40

LordJuve pisze: Poza tym...edytowanie dokumentow czy ebookow, zaznacznie istotnych fragmentow...da sie tak na czytnikach? U mnie bez tego ani rusz.
Rozumiem Lordzie, że poprawiasz fragmenty gdzie autor nie ma racji, dorzucasz stosowną naganę i mu to łaskawie wysyłasz emailem ze swojego wypaśnego tabletu? No tak, nie dla Ciebie czytniki.


Obrazek
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2012, 16:45

Juras_Senat pisze:
LordJuve pisze: Poza tym...edytowanie dokumentow czy ebookow, zaznacznie istotnych fragmentow...da sie tak na czytnikach? U mnie bez tego ani rusz.
Rozumiem Lordzie, że poprawiasz fragmenty gdzie autor nie ma racji, dorzucasz stosowną naganę i mu to łaskawie wysyłasz emailem ze swojego wypaśnego tabletu? No tak, nie dla Ciebie czytniki.
Nie...zaznaczam sobie istotne fragmenty tekstu, wstawiam notatki itp. jesli sie ucze z danego tekstu lub znaiduje cos interesujacego. Na tabletach czy PCtach tak mozna...nawet Adobe Reader ma takie funkcje...tak Cie to dziwi?


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2012, 16:45

LordJuve pisze: Skibil...jakbys sie troszke znal, to bys wiedzial, ze sposob dzialania ekranu AMOLED FIZYCZNIE wymusza odwzorowanie prawdziwej czerni: w tych wyswietlaczach piksele sa po prostu WYLACZANE wiec sila rzeczy musza byc czarne.


No to wytłumacz mi bystrzaku, dlaczego jeszcze żadna mądra głowa nie wpadła na to, żeby te wyświetlacze stosować w profesjonalnych działaniach, skoro są takie super?

LordJuve pisze:Ignorancja i niewiedza od Ciebie bije...do tego chec dowalenia mi apriori...nie warto z Toba dyskutowac.

Nazywasz Samsunga producentem lodowek...hm, HTC przy nim to tajwanski producent kalkulatorow w takim razie. xD
Gdybym chciał Ci dowalić, to bym to już dawno temu zrobił. Szkoda na Ciebie czasu po prostu. Masz swój świat i się go trzymaj. Powodzenia.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2012, 16:54

Skibil pisze:
LordJuve pisze: Skibil...jakbys sie troszke znal, to bys wiedzial, ze sposob dzialania ekranu AMOLED FIZYCZNIE wymusza odwzorowanie prawdziwej czerni: w tych wyswietlaczach piksele sa po prostu WYLACZANE wiec sila rzeczy musza byc czarne.


No to wytłumacz mi bystrzaku, dlaczego jeszcze żadna mądra głowa nie wpadła na to, żeby te wyświetlacze stosować w profesjonalnych działaniach, skoro są takie super?

LordJuve pisze:Ignorancja i niewiedza od Ciebie bije...do tego chec dowalenia mi apriori...nie warto z Toba dyskutowac.

Nazywasz Samsunga producentem lodowek...hm, HTC przy nim to tajwanski producent kalkulatorow w takim razie. xD
Gdybym chciał Ci dowalić, to bym to już dawno temu zrobił. Szkoda na Ciebie czasu po prostu. Masz swój świat i się go trzymaj. Powodzenia.
Hahah...oj Boze, Boze...az za takich tepakow nas masz? Bo to sa wyswietlacze UZYTKOWE a nie profesjonalne? Tutaj licza sie kompletnie inne cechy niz np. pelne odwzorowanie profilu kolorow Adobe RGB...to Ty masz swojego HTC z ekranem LCD...hejtuj dalej na AMOLED Samsunga, albo zmien sprzet na cos z lepszym ekranem. Ludzie...gdzie tacy sie rodza?

Odwroce pytanie: skoro profesjonalne monitory sa takie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> to dlaczego nie stosuje sie ich w progamingu? Bo sa za drogie...nnie xD. Pokombinuj troszke.;)


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2012, 17:02

LordJuve pisze:Jakie TFT? TFT to rodzaj matrycy LCD. Chciales chyba napisac CRT?
tak, CRT

LordJuve pisze:Wszystko ma 2 strony, eink nie dziala bez źródla swiatla. Ekran swieci sam, wiec ciemnosci to dla niego nie problem.
racja, czytać coś po ciemku jest genialnym pomysłem, pod warunkiem że chce się być ślepym jak kret. Jeżeli już ktoś koniecznie chce coś rpzeczytać, to do kindla może mieć doczepioną lampkę LED. Tak więc żaden plus tego czytania po ciemku.

LordJuve pisze:To, ze emitowane swiatlo moze meczyc wzrok jest prawda
w końcu jakiś głos rozsądku. I na co tyle było się kłócić o oczywistą rzecz?
LordJuve pisze:
pan Zambrotta pisze:po co mi fullHD do czytania, w dodatku na małym ekranie ? :lol:
Po to, zebys mial swiadomosc, ze technologia eink to nic niezwyklego. W swiecie ekranow dzieje sie bardzo duzo i eink nie jest w centrum zainteresowania najwiekszych.
rzeczywiście, kupię sobie odtwarzacz 6 cali z full hd 3d i nieprzekłamaną czernią :lol: po to, zeby czytając książkę miec rozkminę: "hmm, rzeczywiście - w świecie ekranów cos się dzieje, choć tutaj generalnie guzik widać"
LordJuve pisze:Tak sie sklada, ze mialem i czytnik, tablet, mam tez "<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>"...nie mam dzis kompleksow zwiazanych z wyborem sprzetu.
rzeczywiście my posiadacze kindla jesteśmy zakompleksieni, że nie mam galaxy note

LordJuve pisze:Czytnik jest dla mnie nazbyt ograniczony w funkcjach.
rzeczywiście, czytnik służy do czytania i przez to jest zbyt ograniczony. Nie to co galaxy note
LordJuve pisze:Galaxy Note? Do czasu Note 2 najlepszy smarfon na rynku...masz watpliwosci? Pochwal sie swoim.
typowe umysłowe gimbusiarstwo. Ale radzę schować parówkę do spodni, bo w tym temacie rozmawiamy o tabletach i czytnikach. Masz inny do tego temat
Poza tym: Misiu, po cholere Ci tablet, skoro masz Kindle? A za Xoom w zyciu bym nie dal 1500 zl...to stary model, ktory z laski dostaje ICS (Motorola tak ma z aktualizacjami)
tak się składa, że Xoom to był pierwszy tablet z nowym Androidem Honeycomb, a oficjalnie dostała już akutaulizację do ICS więc tutaj twoja niekompetencja i ogólne wrażenie wywarte w tym temacie zadecydowały , żebym olał sprawę z tobą.

Pisałes jeszcze coś o tych kroplach na oczy, jakie to są beznadziejne i zakłamane jak "tabletki na cycki". Pomijając już te argumenty to może cycków nie mam i nie sprawdzę czy mi rosną, jednak widzę różnicę i komfort patrzenia w pracy biorąc kroplę, a kiedy ich nie mam/skończyły mi się/zapomnialem. Więc your argument is invalid.

Wydawać krocie za jakies bajery ekranów, by potem wyjść na światło dzienne i mieć problem z rozczytaniem tekstu klik!
E papier > ekran
Czytnik > tablet
dziękuję, dobranoc.

Pisałem już, hamuj się, bo w kolejnym temacie robisz hejt i flame.


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2012, 17:18

Fajnie, ze temat powstał. Przymierzam się do kupna Kindle'a od jakiegoś czasu. Zakochałem się, jak go dostałem w ręce.

BTW, wchodzi ten Amazon wreszcie do Polski?


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2012, 17:36

pan Zambrotta pisze:racja, czytać coś po ciemku jest genialnym pomysłem, pod warunkiem że chce się być ślepym jak kret. Jeżeli już ktoś koniecznie chce coś rpzeczytać, to do kindla może mieć doczepioną lampkę LED. Tak więc żaden plus tego czytania po ciemku.
Eh...jak jedziesz w pociagu czy pod wieczor w busie to tez bedziesz siedzial z latareczka przyczepiona do czytnika?xD Wiadomo, potrzeba matka...
pan Zambrotta pisze: rzeczywiście, czytnik służy do czytania i przez to jest zbyt ograniczony. Nie to co galaxy note
Po prostu funkcje tabletu i czytnika sie krzyzuja. Na obu urzadzeniach mozna czytac i z racji wiekszej elastycznosci i uniwersalnosci wole te pierwsze. Rozumiesz?
pan Zambrotta pisze:typowe umysłowe gimbusiarstwo. Ale radzę schować parówkę do spodni, bo w tym temacie rozmawiamy o tabletach i czytnikach. Masz inny do tego temat
Racja. Mamy inny temat od telefonow.
tak się składa, że Xoom to był pierwszy tablet z nowym Androidem Honeycomb, a oficjalnie dostała już akutaulizację do ICS więc tutaj twoja niekompetencja i ogólne wrażenie wywarte w tym temacie zadecydowały , żebym olał sprawę z tobą.
Tak sie sklada, ze pierwszy byl Asus Transformer. Poza tym, Lenovo K1 i wspomniany Asus takze mialy HoneyComba...i co z tego? Co to za argument w ogole? Wazne jest aktualne podejscie producenta a pod tym wzgledem Motorola zawodzi.
Pisałes jeszcze coś o tych kroplach na oczy, jakie to są beznadziejne i zakłamane jak "tabletki na cycki". Pomijając już te argumenty to może cycków nie mam i nie sprawdzę czy mi rosną, jednak widzę różnicę i komfort patrzenia w pracy biorąc kroplę, a kiedy ich nie mam/skończyły mi się/zapomnialem. Więc your argument is invalid.
Mi tez jest lepiej. Nie zmienia to jednak faktu, ze krople do komputera to twor marketingowy. Rownie dobrze moglbys brac te brane prze lz uzytkownikow soczewek kontaktowych. Wazne tylko zeby byly bez konserwantow (drogie).
Wydawać krocie za jakies bajery ekranów, by potem wyjść na światło dzienne i mieć problem z rozczytaniem tekstu klik!
E papier > ekran
Czytnik > tablet
dziękuję, dobranoc.
n
Pisałem już, hamuj się, bo w kolejnym temacie robisz hejt i flame.
Kupic czytnik i dowiedziec sie, ze bez swiatla nie dziala (fajne, pokretne myslenie masz: to ze ekrany swieca w ciemnosci to nie argument, ale to, ze epapier lepiej sobie radzi w swietke to juz tak...co tam, latareczke se przymocujesz...xD...a ja oslonie lub poszukam cienia...xD).

PS.
Ciagle nie odpowiedziales na proste pytanie: po co Ci tablet skoro nasz Kindle i tak bardzo go sobie chwalisz?


me7a7ron

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2008
Posty: 219
Rejestracja: 27 października 2008

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2012, 20:35

LordJuve pisze:
me7a7ron pisze:Co jak co ale w tym wypadku to już <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> twierdzić że tablety do czytania są równie dobre jak czytniki. Pan Z ma 100 % racje w tym przypadku. Przeczytaj 300 stron na tablecie w ciągu dnia. Ja na swoim czytniku nie mam z tym problemu. Gdzie czytanie na komputerze po 100 stronach było już uciążliwe i oczy bolały. Jeśli nie masz porównania to proszę nie wygaduj głupot.
Powiedzmy, ze niewiele im ustepuja a do tego oferuja znacznie wiecej funkcji, co dla mnie jest istotne. Poza tym...porownanie tabletu do PCta...brawo. Myslalem, ze to czytniki i tablety sa podobnej klasy urzadzeniami.
Ja z kolei najbardziej lubie czytac na kompie...rozwalam sie w wygodnym fotelu przed duzym wyswietlaczem, odpowiednio ustawiam wszystko i co jakis czas leniwie klikam 1 przycisk.

Poza tym...edytowanie dokumentow czy ebookow, zaznacznie istotnych fragmentow...da sie tak na czytnikach? U mnie bez tego ani rusz.

Zaznaczanie istotnych fragmentów jest, od tego są zakładki. Edytowania nie ma bo po co mam poprawiać autora książki. Jak mi się nie podoba to nie czytam. Czy ktoś porównuje tutaj funkcjonalność, tylko Ty o tym wspominasz i ciągle to uwypuklasz ,że tablety są lepsze bo mają więcej funkcji. Czy ja mówię gdzieś że czytniki mają więcej funkcji?Odnoszę się do tego że według Ciebie nie ma różnicy w komforcie czytania.Jeżeli ktoś czyta mniej niż 50 stron to może tego nie odczuć spoko rozumiem. Trzeba coś dłuższego przeczytać wtedy widać różnicę. Czytniki jak sama nazwa wskazuję są do czytania a nie do jakiś super ekstra bajeranckich funkcji.


Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2012, 16:34

Bodajże wczoraj Microsoft zaprezentował iPad-killera, mowa o Surface. Jak się okazało, sprzęt będzie miał wszystko do czego nas przyzwyczaiły PC-ty z Windowsem, nawet zawiasy. :smile:


Obrazek
Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2012, 17:26

Wątpię, żeby Surface w jakikolwiek sposób zagroził iPadowi. Wersja na x86 będzie się nieziemsko grzała i nie podoba mi się pakowanie Metro do "normalnej wersji" Windowsa 8. Sama koncepcja jednego systemu do wszystkich urządzeń bardzo mi się podoba, ale jak Microsoft pokazuje, nie jest to takie łatwe z "architektonicznego" punktu. Dla mnie zabawniejsze jest, że tablety Samsunga po 8 miesiącach dostają w końcu aktualizację do ICS, a z tego co pamiętam pod koniec czerwca Google miało pokazać już Jelly Bean.


ODPOWIEDZ